Naujienos

Paskelbta: 2018 m. lapkričio 20 d.

 

PAMOKA-PROJEKTAS „ŠVYTURIAI. KULTŪROS SUJUNGTI PRIE BALTIJOS STALO“

 

Lapkričio 20 d. mokykloje-darželyje vyko edukacinės pamokos 1-4 klasių mokiniams, kurias organizavo „Lino lėlės“.  Mokiniai įgijo ryškesnį supratimą apie vieną iš devynių Baltijos regiono valstybių, o naudodamiesi interaktyviu žemėlapiu-multimedijų kūrybine platforma www.linoleles.lt/baltija, turėjo galimybę pratęsti gilesnę pažintį su kitomis regiono šalimis. 

Projektas „Švyturiai. Literatūros sujungti prie Baltijos stalo“ – tai priemonė teatriniais santykiais bei interaktyvumu grįsti pasimatymus su literatūra, muzika, daile, geografija, šalių istorija, išsaugant žaidimo dvasią ir sykiu puoselėjant pagarbą kultūrai, istorijai, menui ir jo galiai.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2018 m. lapkričio 16 d.

 

TOLERANCIJOS DIENA „IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ“

 

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kasmetinicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimą, o šių metų dienos simboliu pasirinktas tolerancijos raktas.

Kiekvienų metų lapkričio 16-ąjąTolerancijos diena minima ir Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje. Visą savaitę ugdymo įstaigos klasių mokiniai vykdė užduotį – rinko namuose nebenaudojamus raktus ir juos nešė savo mokytojoms, o mažieji darželio auklėtiniai kartu su grupių mokytojomis kirpo, klijavo, piešė, lipdė raktus popieriaus lape.

Mokyklos-darželio teatro būrelio „Šypsena“ mokiniai (mokytoja Sonata Vilčiauskienė) iniciatyvos dieną visiems ugdytiniams vaidino scenoje įvairius etiudus, kuriuose buvo atskleidžiami netolerancijos pavyzdžiai. Po kiekvienos suvaidintos mizanscenos salėje esantys mokiniai buvo pakviesti diskutuoti – išspręsti netolerantiškas situacijas, pasiūlyti, kaip vaikai turi pasielgti, kaip priimti visai kitaip mąstantį ar kitaip atrodantį žmogų, kaip išvengti priešiškumo kitam, kaip reaguoti į žmogų, išpažįstantį kitokią religiją.

Po karštos diskusijos į sceną buvo pakviestos mokytojos, kurioms įteikti klasių mokinių surinktų tikrų raktų ryšulėliai ir pasiūlyta, kad raktai būtų naudojami vaikų pakantumui, draugiškumui, supratingumui, kito priėmimui, pagarbai, vaikų vidiniam pasauliui ir geriausiomsjų savybėms „atrakinti“.  Mokytojoms paaiškinta, kad raktais jos galės ir užrakinti pačius netolerantiškiausius ugdytinių poelgius, kad šie netrukdytų nei jiems patiems, nei aplinkiniams. 

Tolerancijos pamoką baigė mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė, linkėdama visada ir visur išlikti tolerantiškiems su draugais, mokytojais, kitais mokyklos-darželio darbuotojais. 

Tolerancijos iniciatyvų svarba ta, kad kuo anksčiau ugdytiniai suprastų, žinotų, kas yra tolerancija, kad tolerantiški poelgiai būtų jų bendravimo pagrindas, o šių metų iniciatyvos idėjos simbolis raktas būtų visad ir visur panaudotas prasmingai ir pasiektų tikslą – iš širdies į širdį.  

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. lapkričio 8 d.

„ŠVARIŲ RANKŲ ŠOKIS 18“

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) šį rudenį, jau septintus  metus iš eilės, kvietė ikimokyklinių įstaigų auklėtinius, pradinių klasių moksleivius ir jų šeimas sukurti „Švarių rankų šokį 18“, kuriame atsispindėtų rekomenduojamos rankų plovimo higienos taisyklės ir teisingo kosėjimo etiketo judesiai. Higienos įpročiai formuojasi vaikystėje. Nuolat kartojami ir nuotaikingai atliekami judesiai didina tikimybę, jog vaikai greičiau įsisavins informaciją ir jos greitai neužmirš.
 Užkrečiamųjų ligų prevencijai itin svarbi higiena. Per nešvarias rankas plinta įvairios virusinės ir bakterinės infekcijos, galinčios sukelti rimtų pavojų sveikatai, tačiau daug užkrečiamųjų ligų, tokių kaip tuberkuliozė, gripas, tymai ar ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos plinta oro lašeliniu keliu. Pavyzdžiui, tuberkulioze vaikai dažniausiai užsikrečia nuo suaugusiųjų, kurie serga atvira šios ligos forma, todėl svarbu mažiesiems rodyti tinkamą pavyzdį bei ugdyti rankų plovimo ir kosėjimo etiketo įpročius.
 Neabejingi šiai iniciatyvai buvo ir Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio ir Šylių skyriaus mokiniai.
Kaip vaikučiams sekėsi galima pamatyti šiose nuorodose.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pyZFSc2hPzU

 

https://www.youtube.com/watch?v=zfBf8aCcoJs&feature=youtu.be

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Virginija Uginčienė

AKCIJA „BŪK SAUGUS, MOKINY“

 

Spalio 23 d. mokykloje-darželyje vyko akcija „Būk saugus, mokiny“, kurią organizavo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Arūnas Ališauskas ir vyresnysis inspektorius Tomas Nausėda. Akcijos tikslas supažindinti, kaip turi elgtis vaikas per gaisrą. Ugdytiniai buvo supažindinti su veiksmais gaisro evakuacijos metu, kaip saugiai elgtis, kaip pasišalinti iš ugnies apimtos teritorijos, kokius veiksmus atlikti.

Visus atsakymus vaikai galėjo gauti pažiūrėję filmus „Kaip elgtis gaisro metu?“ ir „Elektra mūsų namuose“. Pareigūnai po filmų peržiūrų „egzaminavo“ pradinukus, uždavinėjo klausimus apie elgesį, saugumą naudojant elektros prietaisus, apie pasišalinimą iš gaisro apimtos teritorijos. Ne kartą akcijos metu primintas pagalbos telefonas 112.

Baigiantis prevencinei akcijai „Būk saugus, mokiny“, vaikai turėjo galimybę pažiūrėti nuotraukų iš tikrų realių gaisrų bei pavasarį ir rudenį potvynio apsemtų vietų.

Esame dėkingi Šilutės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai už prevencinę akciją, kuri moko saugumo ir atsargumo, kad gaisras nekiltų, ir veiksmų bei priemonių ekstremaliais gaisro atvejais.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

„MAN  MOKYTOJO VARDAS – ŽVAIGŽDE RYŠKIAUSIA ŠVIEČIA...“

 

Spalio 5 d. minima Tarptautinė mokytojų diena.  Ja pagerbiamas mokytojų darbas, atsidavimas šiai profesijai.  

Kiekvienais metais mokykloje-darželyje švenčiama Mokytojų diena. Tai diena, kai įstaigos mokiniai visą pagarbą, dainas, gražius poezijos posmus skiria mokytojams. 

Šventinis rytmetis „Man mokytojo vardas – žvaigžde ryškiausia šviečia“ šįmet suorganizuotas mokyklos-darželio pedagogams pagerbti. Skambant dainai „Mano senai mokyklai“ (m. Vygando Telksnio, ž. Remigijaus Baltrušaičio),  į sceną suėjo teatro būrelio „Šypsena“ (mokytoja Sonata Vilčiauskienė) skaitovai, kurie pasveikino mokytojus poezijos posmais. Dainas „Labas“ ir „Mokytojo diena“ dovanojo mokyklos-darželio choras (mokytoja Dalia Svirskaitė). Mokytojų Dalios ir Sonatos duetas pasveikino koleges su profesine švente. Mokytojus su jų profesine švente sveikino direktorė Zofija Lydekienė ir pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė.

Į šventinį rytmetį atvyko ir sveikinimo žodį tarė Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys, buvusi mūsų mokyklos-darželio mokinė Giedrė Pupšytė. 

Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė

TARPTAUTINĖS GYVŪNŲ GLOBOS DIENOS PAMINĖJIMAS 

 

Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje spalio 1-5 dienomis vyko renginiai skirti Tarptautinei gyvūnų globos dienai.

1-4 klasių mokiniai piešė savo augintinius, pasakojo apie jų globą ir priežiūrą, kūrė rašinėlius. Jų darbeliai buvo sklidini meilės savo augintiniams.

Spalio 4 dieną mokykloje – darželyje svečiavosi svečiai iš VŠĮ „Šilutės beglobiai gyvūnai“. Renginyje dalyvavo ne tik svečiai, bet ir jų globojami augintiniai. Svečiai papasakojo, kaip pas juos papuola gyvūnai, kaip jie gydomi, kaip ieškomi nauji namai.

Mokyklos – darželio mokinukai svečiams padovanojo jų globojamiems gyvūnams maisto.

Pradinių klasių mokytojos

SOLIDARUMO BĖGIMAS ŠYLIŲ SKYRIUJE

SOLIDARUMO BĖGIMAS MOKYKLOJE-DARŽELYJE

 

Solidarumo bėgimas Lietuvoje organizuojamas penktąjį kartą. Šią iniciatyvą skatina organizacija „Gelbėkit vaikus“. Bėgimo tikslas – pasaulį daryti geresne vieta, plečiant solidarumą, renkant paramą tiems, kam jos labiausiai reikia. Bėgimą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, palaiko Švietimo ir mokslo ministerija bei Ukrainos ambasada Lietuvoje. Šįmet surinkta parama skiriama organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti ir vaikų žaidimų aikštelėms Rusijos okupuotoje Ukrainos teritorijose įrengti.

Penktąjį kartą prie Solidarumo bėgimo prisijungia ir Žemaičių Naumiesčio mokyklos- darželio ugdytiniai. Prieš bėgimą paskatinti mokinukai ieškojo rėmėjų, kurie galėtų paremti jų nubėgtus simbolinius solidarumo kilometrus. Rėmėjų paaukotus pinigus kruopščiai užrašinėjo bėgiko kortelėje. Rugsėjo 28 d. užsiklijavę ant bėgikų sportinės aprangos organizacijos „Gelbėkit vaikus“ lipdukus, stipriai užsirišę sportinių batelių batraiščius, stojo prie starto linijos. Po bėgimo bėgikai ir klasių mokytojos buvo apdovanoti Solidarumo bėgimo diplomais. Šįmet mokiniai rado rėmėjų, kurie paaukojo 271 eurą.

Mūsų mokyklos-darželio mokinukai, tėvai ir globėjai kiekvienais metais palaiko šitą bėgimo akciją. Mokiniai mėgsta aktyvų sportą, kartu su savo tėveliais, globėjais ir kitais rėmėjais jie suvokia socialinės paramos kitiems reikalingumą, patiria dalijimosi su kitais džiaugsmą ir supranta, kaip sunku būti socialiai atskirtam nuo visų. 

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

VISOS DIENOS MOKYKLA

 

2018-2019 m. m. mokykloje-darželyje veikia Visos dienos mokykla priešmokyklinukams ir 1-4 klasių mokiniams. Visos dienos mokykla - tai vienas iš mokymosi proceso organizavimo būdų. Jo požymiai: ilgesnis negu įprastai mokykloje praleistas laikas, tikslingai planuojamas ir derinamas formalusis ugdymas ir neformalusis švietimas, teikiama individuali mokymosi, švietimo pagalba, socialinės paslaugos vaikui ir jo tėvams (globėjams). Į veiklas aktyviai įtraukiami socialiniai partneriai ir užtikrinama saugi aplinka vaikui iki grįžtant jam į namus. 

 

Laikas

1-4 klasės

PUG

  8.00 -   8.35

 

Ryto ratas

  8.00 - 13.00

Bendrojo ugdymo pamokos

 (5 pamokos), integruojamos programos, prevencinės programos „Antras žingsnis“ vykdymas.

PUG formalusis ugdymas: komunikacinė, meninė, pažintinė, sveikatos saugojimo ir socialinė veikla.

     

11.30 - 12.00

Pietūs

Pietūs

13.00 - 14.00

Mokinių priežiūra po pamokų: poilsis (Šeimos bendruomeniniai namai, muziejaus, bibliotekos lankymas ir pan.), žaidimai, sportas lauke, veikla būreliuose.

Ugdytinių priežiūra po veiklų: poilsis (Šeimos bendruomeniniai namai, muziejaus, bibliotekos lankymas ir pan.), žaidimai ir kiti užsiėmimai lauke.

14.00 - 15.00

Neformalusis švietimas. Projektinė veikla. Švietimo pagalba. Savarankiškas mokymasis (namų darbų ir neatliktų darbų ruoša). Veikla bibliotekoje. Mokinių priežiūra.

Poilsis. Švietimo pagalba.

15.00 - 15.20

Pertrauka, pavakariai.

Pertrauka, pavakariai.

15.20 - 16.00

Žaidimai lauke, švietimo pagalba. Veikla poilsio kambaryje.

Žaidimai lauke, švietimo pagalba. Veikla poilsio kambaryje.

16.00 - 18.00

Tėvų remiama neformalioji veikla. Mokinių priežiūra.

Tėvų remiama neformalioji veikla. Mokinių priežiūra.

 


                                                                     EUROPOS KALBŲ DIENA

Rugsėjo 25 dieną mūsų mokykloje 4 klasių mokiniams vyko viktorina ,,Pažinkime ir kitas šalis". Jos tikslas - įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, puoselėti kultūrų ir kalbų įvairovę, skatinti mokytis kalbų.
4 klasių mokiniams buvo pasiūlyta sudalyvauti viktorinoje ir pasitikrinti savo žinias apie kitas šalis. Pasiskirstę į komandas mokiniai bandė rasti kuo greičiau teisingus atsakymus. Viktorinos klausimai ir atsakymai buvo suformuoti anglų kalba. Taip pat komandos atliko ir kūrybinę užduotį, kurią pristatė komandų kapitonai. Na, o viktoriną vainikavo daina ,,London bridge". Mokytoja pasidžiaugė mokinių puikiomis žiniomis apie kitas šalis ir puikiu komandiniu darbu.
                                                                                                      Viktoriną pravedė anglų kalbos mokytoja Živilė Rupainienė

 

TĖVELIŲ DĖMESIUI!

 

Pagal 2017-2018 ir 2018-2019 m. m. pradinio ugdymo programos bendrąjį ugdymo planą skirtos 8 neformaliojo švietimo valandos.

Mokykloje-darželyje: 

 

Teatro būrelis „Šypsena“ - 1 val. (mokytoja Sonata Vilčiauskienė)

Etninės kultūros būrelis - 1 val. (mokytoja Sonata Vilčiauskienė)

Pop choras „Vaivorykštė“ - 2 val. (mokytoja Dalia Svirskaitė)

Vokalinis ansamblis - 1 val. (mokytoja Dalia Svirskaitė)

Riešutukų klubas (loginio mąstymo) - 1 val. (mokytoja Rita Judžentienė)

Šokių būrelis - 1 val. (mokytoja Virginija Šiaudvytienė)

Sporto būrelis - 1 val. (mokytoja Daiva Jokubaitienė).

 

Šylių skyriuje - 2 val. šokių būreliui (mokytoja Virginija Šiaudvytienė).

 

Pastaba: kadangi neformaliam ugdymui skirta tik tiek valandų, o ugdytinių skaičius juose gali būti nuo 12 iki 20, todėl negalėsime patenkinti visų pageidaujančių.

Mokykloje dar veiks keletas mokamų būrelių, kuriuos galėsite pasirinkti. Apie juos informuosime vėliau.

 

Sportinių šokių užsiėmimai 3-7 metų vaikams vyks pirmadieniais, trečiadieniais 15.45 - 16.15; 16.15 - 17.15 val. Pamokėles ves profesionalūs Šilutės sportinių šokių klubo „Kubana“ treneriai, buvę ansamblio „Žuvėdra“ šokėjai.

Administracija


 

MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

Ir vėl mokslo metų pradžia! Daug gėlių, juoko, susitikimų su draugais, mokytojomis...

Jaudinantys nauji potyriai pirmokams ir priešmokyklinukams.

„RUGSĖJIS ATVERIA PLAČIUS MOKSLO VARTUS“

 

Rugsėjo 3 d. smagios muzikos garsai pakvietė ugdytinius į Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio kiemelį pradėti naujų mokslo metų. Lydimi tėvelių, senelių, brolių seserų, mokiniai šventę pradėjo giedodami Lietuvos Respublikos himną, kurio metu ant mokyklos-darželio pastato suplazdėjo Lietuvos vėliava, skelbianti, kad prasidėjo nauji mokslo metai.  

Muzikos mokytojos Dalios Svirskaitės parengti mokiniai Ema, Raigardas  ir Emilija padovanojo net dvi daineles apie rudenį, apie pilnas klases mokinių, pasiruošusių gerai mokytis.

Gražias eiles su palinkėjimais siekti mokslo aukštumų deklamavo Raigardas  ir Vitalija (mok. Sonata Vilčiauskienė).

Vėliau mokyklos-darželio kiemelis prisipildė keturračio ūžesio. Su savo transporto priemone pasirodė Kakė Makė. Papasakojusi savo gyvenimo istoriją, ji nutarė paskambinti mokyklos-darželio direktorei Zofijai Lydekienei. Kakė Makė „pareiškė norą“ mokytis mūsų mokykloje. Pasikalbėjusi su įstaigos vadove, Kakė Makė sėdo ant savo keturračio ir išvažiavo sukėlusi vaikų šypsenas ir audringus plojimus.

Mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė pasveikino visą mokyklos bendruomenę – ugdytinius, mokytojus, tėvelius, senelius su naujų mokslo metų pradžia ir palinkėjo sėkmingų mokslų ir gerų rezultatų.

Su rugsėjo 1 d. visus susirinkusius sveikino Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys.  

                 Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė