Paskelbta: 2019 m. rugsėjo 12 d.

 

 6  SOLIDARUMO BĖGIMAS

 

        6 Solidarumo bėgimas yra gera dėmesingumo ir rūpestingumo kitiems pamoka prasidėjus naujiems mokslo metams. Bėgimo tikslai – ugdyti socialinę atsakomybę, sąmoningumą ir solidarumą bei suteikti pagalbą Lietuvos ir Ukrainos vaikams.

       Solidarumo bėgimų istorija prasidėjo 2014 metais. Iniciatyvą globoja prezidentė Dalia Grybauskaitė, palaiko Švietimo, mokslo ir sporto ministerija bei Ukrainos ambasada Lietuvoje. 2018 m. vykusio 5 solidarumo bėgimo metu surinkta 35 118 eurų, jame dalyvavo 351 mokykla, bėgo 57 300 dalyvių ir 5631 mokytojas.    

       Šiais metais  dalis surinktų ir suaukotų pinigų bus skiriama neįgaliems okupuotoje Ukrainos teritorijose gyvenantiems vaikams, mažinant neįgalių vaikų diskriminaciją visuomenėje, kita dalis aukų paaukota vaikų dienos centrams  Lietuvoje.

        Nuo pat pirmojo bėgimo Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis dalyvauja šiame renginyje ir palaiko šią akciją. Tai – kasmetinė tradicija. Vaikai bėga solidarumo kilometrus ir renka paramą suvokdami, kad pasaulį galima padaryti geresnį, o pagalba renkama tam, kam labiausiai jos reikia.   

       Rugsėjo 27 d. 9.00 val.  Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis kviečia vaikus, mokytojus, tėvelius, senelius, visus norinčius dalyvauti 6 Solidarumo bėgime. Iki bėgimo kiekvienas, nusprendęs dalyvauti šiame renginyje, tarp savo artimųjų turėtų ieškoti rėmėjų – žmonių, kurie sutiktų skirti tam tikrą, priimtiną sumą už kiekvieną nubėgtą simbolinį kilometrą.

     Tegul kilnūs tikslai ir gera nuotaika, bendra draugystė būna kartu su mumis. Junkimės prie 6 Solidarumo bėgimo... Susivieniję bendrai sportinei veiklai galime padėti vieni kitiems. Bėkime solidarumo kilometrus ir rodykime visiems  pavyzdį.

                        Prisijunkime bent mažyte auka, kad rytojus būtų gražus. Svarbu vienybė ir sąmoningumas.

Renginio organizatorė Sonata Vilčiauskienė


Paskelbta: 2019 m. rugsėjo 10 d.

 

DĖL MOKYKLOS-DARŽELIO NELANKYMO

 

Mokytojų taryboje priimtas susitarimas dėl nelankytų dienų pateisinimo rugsėjo mėnesiui. 
Nelankytas dienas pateisina tėveliai raštu.  Formą, kaip pildyti pateiks grupės ar klasės mokytojos.
Dienas, praleistas dėl ligos, laikysime pateisintomis. Kitas dienas - dėl kitų priežasčių.
Darželio auklėtiniams, už praleistas  dienas dėl ligos, mokestis nebus skaičiuojamas.
Susirgus vaikui būtina pranešti tą patį rytą.

Administracija 

Paskelbta: 2019 m. rugsėjo 6 d.

 

Rugsėjo 6 dieną į mokyklą-darželį atvyko policijos pareigūnės. Jos mūsų pirmokams žaismingai priminė, kaip taisyklingai pereiti gatvę, ką reiškia šviesoforo signalai, kad automobilyje būtina užsisegti saugos diržus, kad kelyje būti išsiblaškiusiam - nevalia! Vaikai suprato, kada reikia vilkėti ryškiaspalvę liemenę, kam reikalingi atšvaitai ir kaip juos teisingai segėti. Mokiniai domėjosi policininko darbu ir atsirado tikrai ne vienas, kuris norės ateityje tapti geru policininku.

Pavaduotoja ugdymui

Paskelbta: 2019 m. rugsėjo 4 d.

 

NEFORMALIOJO ŠVIETIMO VEIKLOS MOKYKLOJE-DARŽELYJE

 

VISUS MOKINUKUS IR JŲ TĖVELIUS KVIEČIAME RINKTIS NEFORMALIOJO ŠVIETIMO VEIKLAS.

 Mokykloje-darželyje organizuojami nemokami neformaliojo švietimo užsiėmimai:

Sporto;

Teatro „Šypsena“;

Choro pradžiamokslio;

Jaunučių choro;

Ritminių šokių;

Raiškaus žodžio, sporto (Šylių sk.);

Būkime saugūs.

 

Gerb. Tėveliai, padėkite pasirinkti vaikui būrelius. Atkreipkite dėmesį į savo vaiko gabumus, pomėgius. Rekomenduojame mokiniui ne daugiau dviejų būrelių.

 

Taip pat, bus galima rinktis mokamus įstaigų organizuojamus neformaliojo švietimo užsiėmimus:

meno mokyklos;

šokių „Kubana“;

dailės;

sporto (dailės, šokių užsiėmimai vyks Žemaičių Naumiestyje).

Administracija 

Paskelbta: 2019 m. rugsėjo 2 d.

 

„MOKYKLINIS SKAMBUTIS KVIEČIA Į PAŽINIMO ŠALĮ“

 

Šventinis rugsėjo rytmetys, Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje sukvietęs mokinius, tėvelius, globėjus, visą akademinę bendruomenę, prasidėjo personažų Rugsėjo 1 dienos (Urtės Stanionytės) ir Rugsėjo 2 dienos (Kamilės Kužmarskytės) tarpusavio konfliktu. Personažai šventės pradžioje kovojo dėl savo erdvės norėdami parodyti, kad kiekvienam iš jų jo diena, kurią jie įkūnijo savo vaidmeniu, yra pati svarbiausia. Draugiškai pasipykusios, išsprendusios iškilusius klausimus, nutarė dvi šventinės datos susidraugauti, pakviesti visus rytmečio dalyvius sugiedoti Lietuvos Respublikos himną ir pakelti valstybės vėliavą.

Gražiais poezijos žodžiais ir skambiomis dainomis mokinukai kreipėsi į visus šventės dalyvius. Mažuosius naumiestiškius su mokslo metų pradžia sveikino įstaigos vadovė Zofija Lydekienė, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, tarybos narys Arūnas Pupšys bei seniūnijos specialistė Vaidilutė Dūdienė.

Suskambus mokykliniam skambučiui, kuris visus ugdytinius kvietė į pirmąją pamoką, šventės vedėjos Rugsėjo 1 diena ir Rugsėjo 2 diena į mėlyną saulėtą dangų paleido savo simbolius vienetą ir dvejetą, skelbdamos, kad nauji mokslo metai mokykloje-darželyje prasideda.

Nauji mokslo metai vaikui –  tarsi viso gyvenimo šventė, vieniems – tai naujų žinių ir tiesų paieškos, kitiems – nauji potyriai, susitikimas po vasaros atostogų su bendramoksliais...

Mokykloje vaikas užauga, subręsta, mokosi ne tik mokslo dalykų, bet ir bendravimo, socialinių įgūdžių. Pažinimo, vertybių, informacijos, pagarbos, savarankiškumo, atradimų ir sėkmės tvirtą pamatą vaikui padeda sukurti pedagogai ir tėvai.

Neformaliojo švietimo vadovė, renginio vedėja Sonata Vilčiauskienė

RUGSĖJO PIRMOSIOS AKIMIRKOS ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

Šiltą rugsėjo 2 – osios rytą mokiniai, jų tėveliai ir mokytoja atskubėjo į gražiausią rudens šventę – mokslo ir žinių dienos paminėjimą. Šventė tradiciškai prasidėjo giedant „Tautišką giesmę“, sveikinimo žodžius mokiniams, jų tėveliams  skyrė  mokytoja Aldona Jonikaitienė, Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė bei mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė. Visus džiugino nuotaikingi mokinių pasirodymai.

spausdinti