2018-2019

Paskelbta: 2019 m. birželio 10 d.

 

Gerb. tėveliai (globėjai),

 

planuojame ateinančių mokslo metų darbą, todėl norėtume sužinoti Jūsų nuomonę apie Visos dienos mokyklos reikalingumą. Atsiliepimus prašome rašyti el. paštu dazmok@gmail.com arba atsakyti į anketos klausimus TAMO dienyne.

Administracija


 

Pasklebta: 2019 m. birželio 14 d.

 

FIZINIO AKTYVUMO UŽSIĖMIMAI „RYTINĖ MANKŠTA“

 

2019 m. birželio 11, 14 dienomis Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje vyko fizinio aktyvumo užsiėmimai „rytinė mankšta“. Mankštos vyko mokinių vasaros stovyklos dienomis, kurią organizavo socialinė pedagogė, projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė. Mankštose dalyvavo 1-4 klasių mokiniai. Prieš mankštą mokiniams buvo priminta apie fizinio aktyvumo naudą mūsų organizmui. Fizinis aktyvumas gerina mūsų sveikatą, padeda kovoti su ligomis, puolančiais virusais, stiprina mūsų kūno raumenis, gerina miego kokybę ir nuotaiką, tampame energingesni, gražina kūno formas. Aktyviai leisti laiką ir judėti yra labai smagus laiko praleidimas, kuris dar ir teigiamai veikia mūsų sveikatą. Mankšta prasidėjo raumenų apšilimu. Mokiniai apšilo sukdami galvą, pečius, liemenį. Apšilę atliko bėgimo pratimus, šokinėjo per virvutę, darė pritupimus, atliko šuoliukus, spyrius, bokso pratimus ir kt. Po mankštos visi mokiniai plojo kiekvienas sau, už atliktą mankštą. „Pasikrovę“ teigiamų emocijų ir su šypsenomis sėdo prie pusryčių stalo.

Visuomenės sveikatos specialistė Simona Uginčiūtė

Paskelbta: 2019 m. birželio 18 d.

 

SEPTINTOJI STOVYKLOS DIENA – SUSITIKIMAS SU MENININKU VALDEMARU TISAIČIU

 

Birželio 18-ąją, paskutinę stovyklos dieną, stovyklautojai praleido Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale. Prieš prasidedant iliustracijų parodos pristatymui, vaikai galėjo susipažinti su 4 gimnazijos klasės mokinės Ugnės Viktorijos Paulikaitės karpinių paroda „Veidai“.

Vėliau stovyklautojai turėjo galimybę susitikti su kūrėju Valdemaru Tisaičiu, pamatyti jo  iliustracijų, skirtų Rasos Truikienės eilėraščių knygai vaikams „Priešaky kelionė“, parodą. Kūrėjas papasakojo, kad iki šios knygelės iliustracijų kūrimo jis labiau buvo karikatūrų ir šaržų piešėjas. Pradėjo menininkas piešti būdamas 3 metukų, su mamos lūpdažiais ant sienos, už šitą įdomią veiklą mama buvo labai supykusi. Vaikai įdėmiai klausėsi autoriaus iliustracijų kūrimo istorijų. Pristatytos iliustracijos „Ligonis“, kurioje galima išvysti paties autoriaus veidą. Kitoje iliustracijoje „Varveklis“ atsispindi Klaipėdos krašto architektūra. Iliustracijoje „Upeliukas“ autorius ieško šalpusnio, o apie kūrybinį darbą „Vėjas“ menininkas sakė, kad buvo labai sunku pavaizduoti personažą Vėją...

Vėliau stovyklautojai pažintį su iliustracijų kūrėju tęsė piešdami Vėją. Dailininkas papasakojo, kad pradžioje būtina nusipiešti eskizą, paskui tik jį tobulinti, spalvinti, paryškinti. Menininkas padėjo vaikams, pateikdamas kūrybiškų minčių, kaip turėtų atrodyti vėjas ir daiktai, nupiešti popieriaus lape, blaškomi vėjo.

Iliustracijų autorius žavėjosi vaikų išmone piešiant Vėją baltuose popieriaus lapuose.  Galbūt vaikus įkvėpė jų pačių užduotas menininkui klausimas: „Iš kur gavote įkvėpimą piešti iliustracijas?“ Autorius taikliai atsakė „...pieši ir, jeigu negali nepiešti ir tą mėgsti daryti, todėl ir pieši, juk jeigu nori dainuoti, ir mintyse tai darai...“

Stovyklautojai pavargę, bet laimingi, kūrybingai ir naudingai praleidę vasaros savaitę, baigė stovyklą „Pelėdžiukai puikiai leidžia vasaros laiką“. 

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2019 m. birželio 17 d.

 

ŠEŠTOJI STOVYKLOS DIENA – ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO EKSPOZICIJOJE

 

Priešpaskutinė stovyklos diena prasidėjo viktorina „Ką sužinojau apie Švėkšnos miestelį?“ Stovyklautojams buvo pateikti klausimai iš edukacijos „Štetlo paslaptys“, kuri vyko birželio 14 d. Jie turėjo galimybę parodyti tai, ką sužinojo edukacijos metu. Teisingai atsakiusieji gavo šypsenėles.

Po viktorinosŠilutės HugoŠojaus muziejaus Žemaičių Naumiesčio ekspozicijoje  vaikų laukė muziejininkė Inesa Krasauskaitė. Muziejininkė buvo parengusi edukacinę pamoką „Pažintis su Žemaičių Naumiesčio ekspozicijos eksponatais“. Pradžioje vaikai, sutūpę ratu aplink edukatorę, klausėsi pasakojimo apie laumes. Vaikai nežinojo, kad laumės būna jaunos ir senos, gražios ir labai baisios, mėlynų akių, susivėlusios arba labai dailiais ilgais plaukais. Jos mėgo maudytis, austi, verpti, skalbti geldose ir daužyti kultuvėmis. Laumės mylėjo gražius žmonių   vaikus, todėl dažnai juos pagrobdavo, nes jų vaikai buvo negražūs ir iki 4 metų nekalbėdavo. Įdomiausia vaikams buvo, kad laumės keliaudavo su žirgais, vadinamais laumžirgiais. Praktinėje edukacinės pamokos dalyje vaikai buvo mokomi pasidaryti laumžirgius, spalvotus, gražius, su keturiais sparneliais.

Vėliau vaikai buvo supažindinti su kitais ekspozicijos eksponatais – senais darbo rakandais, kultuvėmis, sviesto plaktuve, mėsmale. Galėjo prisiliesti prie senoviško stalo, kėdės, lovos. Domėjosi vaikai anų dienų žmonių apranga – kilnojo vokiškus sunkius batus, kai kurie pirmą kartą matė klumpes ir vyžas. Su dideliusmalsumu vaikai apžiūrėjo ankstyvųjų laikų odontologo kėdę, įrankius, švirkštus, lašelinę. Su šypsena vaikai sėdo į seną, tarybinių laikų  mokyklos suolą.

Padėkoję muziejininkei Inesai Krasauskaitei už galimybę susipažinti su Žemaičių Naumiesčio miestelio ir apylinkių tradicijomis bei papročiais, palytėti buities apyvokos daiktus, išgirsti apie amatus, verslus, valstiečių ir turtingųjų gyvenimo būdus, vaikai atsisveikino su Žemaičių Naumiesčio ekspozicija.

Lyg laikotarpio liudytojai, eksponatai nunešė vaikus į praeitį ir padėjo sužinoti, kaip gyveno mūsų protėviai senovėje.

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2019 m. birželio 14 d.

 

PENKTOJI STOVYKLOS DIENA – ŠVĖKŠNOS MIESTELYJE

 

Stovyklos penktoji diena prasidėjo visuomenės sveikatos specialistės Simonos Uginčiūtės vedama rytine mankšta.

Pasimankštinę stovyklautojai išvyko į Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspoziciją, kur jų laukė edukacija „Štetlo paslaptys“. Su Švėkšnos miesteliu vaikams susipažinti padėjo muziejininkė Monika Žasytienė.

Stovyklautojai sužinojo, kad žodis „štetlas“, iš žydų kalbos išvertus, reiškia miestelis.  Edukacijos tikslas ir buvo supažindinti su žydų tautos palikimu, gyvenimu, buitimi, papročiais, architektūra. Kiekvienas edukacijos dalyvis gavo žemėlapį, pagal kurį vyko ekskursija po Švėkšną.

Vaikai įdėmiai klausėsi, kad 1925 metais sudegė miestelio centras, išliko tik mūrinė bažnyčia. Stovyklautojai buvo privesti prie magnolijos medžio, pasodinto 1968 m. Parodytas vaikams Švėkšnos herbas, kuriame puikuojasi kryžius, saulė, simbolizuojanti „Saulės“ mokyklą, tiltelis, jungiantis bažnyčią su parku. Papasakota ir apie 1905 m. pastatytą Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčią miestelio centre, kuri yra ketvirtoji katalikų bažnyčia ir įtraukta į Šv. Jokūbo kelią. Miestelyje restauruojama ir kito, žydų, tikėjimobažnyčia, kur melsdavosi, spręsdavo svarbius klausimus ir rinkdavosi žydų tauta.

Muziejininkė papasakojo daug informacijos apie miestelio centre, strategiškai patogioje vietoje, buvusius turgus. Aplink turgų žiedu buvo daug žydų kromų, arbatinių, kepyklėlių, linų supirkimo punktas. Miestelyje žydai gamino net košerinį maistą.

Edukacija baigėsi Švėkšnos parke, prie Genovaitės vilos. Stovyklautojai turėjo puikią galimybę susipažinti su visai netoli, bet labai seniai gyvenusiais čionykščiais gyventojais, jų tradicijomis ir papročiais.

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2019 m. birželio 13 d.

 

KETVIRTOJI STOVYKLOS DIENA – AMATŲ STOVYKLA BIKAVĖNUOSE

 

Nepabūgę karštos saulės, ketvirtą stovyklos dieną stovyklautojai išvyko į senųjų kaimo tradicijų kultūros centrą Bikavėnuose. Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šįmet, centras organizavo liaudies amatų stovyklą. Stovyklautojai galėjo rinktis įvairius edukacinius užsiėmimus.

Keramikos dirbtuvėlėse, kurioms vadovavo keramikas Vytautas Bliūdžius, vaikai gamino iš molio, atvežto iš Kuršėnų, lėkštutes, jas puošė įspausdami medžio ar žolės lapą, nertą servetėlę.

Pynimo, rišimo iš vytelių paslapčių mokė edukatorė Nijolė Stanelienė. Vaikai turėjo galimybę susirišti šiaudinę gėlytę, pasidaryti paukštelių.

Ne tik mergaitės, bet ir berniukai vėrė rankų papuošalus iš karoliukų ir kruopščiai derino spalvas, kaip patarinėjo edukatorė Eglė Bagdonienė. 

Visi stovyklautojai, sukaupę dėmesį, klausėsi pučiamųjų instrumentų liaudies meistro, profesionalaus birbynininko, dirigento Kazio Budrio pasakojimų apie liaudies instrumentus, jų paskirtį, gamybos priemones ir būdus. Vaikai sužinojo apie mušamuosius, styginius, pučiamuosius instrumentus. Pats maestro demonstravo, kaip groja vienas ar kitas instrumentas, leido ir vaikams pajusti šį malonumą.

Edukatorė Albina Petrošienė vaikus mokė karpyti karpinius. Po užsiėmimo visi džiaugėsi iškirptais angelais.

Prie senų staklių ir verpimo ratelio vaikai įdėmiai klausėsi edukatorės Sigytos Gembutienės pasakojimų apie audimą ir verpimą. Drąsiausieji išdrįso ir pabandyti labai senoamato.

Įminę molio paslaptis, palietę ir užuodę išdžiūvusio šieno, išgirdę seniausių instrumentų skambesį, pilni įspūdžių ir nešini savo pagamintais darbeliais, stovyklautojai grįžo į mokyklą-darželį.

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2019 m. birželio 12 d.

 

TREČIOJI STOVYKLOS DIENA – IŠVYKA Į ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS FRIDRICHO BAJORAIČIO  BIBLIOTEKOS ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO FILIALĄ

 

Birželio 12 dieną vasaros poilsio projekte nuplanuota lankytis miestelio bibliotekoje.

Stovyklos diena prasidėjo sočiais pusryčiais, po kurių stovyklautojai išsiruošė į biblioteką. Vaikai turėjo galimybę apžiūrėti dailininkės ir leidyklos „Nieko rimto“ vyriausiosios redaktorės Aušros Valužienės knygų iliustracijų parodą.

Vėliau bibliotekoje vyko dailininkės-edukatorės Aušros Mačiulaitienės emalio dirbtuvės. Edukatorė kiekvienam vaikui  pateikė varinių būsimų papuošalų ruošinių, įvairių spalvų emalio miltelių, parodė krosnį, kurioje bus kaitinami dirbiniai, ir pasakė, kad krosnis gali užkaisti net iki 1000 laipsnių karščio. Vaikai atidžiai šveitė vario ruošinius, juos numuilavo, sausai nuvalė ir dėjo įvairių spalvų emalio miltelius. Vėliau ruošiniai buvo dedami į krosnį.

Pagaminti papuošalai buvo įvairiausių spalvų, pripildyti vaikų išmonės ir kūrybiškumo, visi skirtingi ir įdomūs. Po edukacijos vaikai pasipuošė savo autoriniais darbais.

Mažieji pirmokėliai kartu su bibliotekininke Nijole Rimkiene turėjo galimybę piešti akvarele. Bibliotekininkė pamokė vaikus, kaip reikia išlaisvinti fantaziją, jie buvo mokomi dailininkės Sigutės Ach technikos.

Kūrybiškai pakylėti, davę saviraiškai laisvę, patenkinti, karščio nualinti, stovyklautojai baigė dar vieną stovyklos dieną.

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2019 m. birželio 11 d.

 

ANTROJI STOVYKLOS DIENA – EDUKACIJA ŠILUTĖS  HUGO ŠOJAUS MUZIEJUJE

 

Antroji vasaros stovyklos diena prasidėjo energinga, sportine mankšta, kurią mokiniams vedė visuomenės sveikatos specialistė Simona Uginčiūtė. Pasportavę stovyklautojai sėdo prie gardžių pusryčių. Papusryčiavę išvyko į Šilutės Hugo Šojaus muziejų.

 Muziejuje vaikams buvo suorganizuota edukacinė pamoka „Žaislų istorija“, kurią vedė Sigita Ežerskienė. Stovyklautojai turėjo galimybę susipažinti su žaislų istorija, iš ko jie gaminami, kaip su jais buvo žaidžiama anksčiau. Edukatorė rodė, kaip iš kankorėžių, gilių, akmenukų, nendrių, pagaliukų, žievelių, pupelių ir daugelio kitų daiktų, kurie randami gamtoje, buvo gaminami žmogeliukai, lėlės, kamuoliukai,  laiveliai, dūdelės, sukučiai, išdrožiami kišeniniu peiliuku. S. Ežerskienė pasakojo, kad žaidžiant yra išmokstama įvairių gyvenimo įgūdžių, pavyzdžiui, žaidžiant slėpynių, mokomasi, kaip būti saugiems, atsargiems, kaip slėptis nuo žvėries medžioklėje. Vaikai turėjo galimybę pažaisti su senais, žmonių rankomis pagamintais žaislais. Jie mėtė odinius kamuolius į kibirėlį, gaudė su meškere medines žuveles, važiavo mediniu paspirtuku, žaidė su mėtyklėmis, grojo tarškynėmis, švilpukais.

Edukacinei pamokai baigiantis, visi vaikai galėjo pasidaryti žaislą „Ūžynę“. Aptarinėdami, lygindami senus žaislus su šių dienų moderniais, stovyklautojai grįžo į namus.

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2019 m. birželio 10 d.

 

PIRMOJI STOVYKLOS DIENA – ŠILUTĖS TURIZMO INFORMACIJOS CENTRO ŠVĖKŠNOS TRADICINIŲ AMATŲ CENTRE 

 

Stovykla „Pelėdžiukai puikiai leidžia vasaros laiką“ Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje prasidėjo birželio 10 d. kelione į Šilutės turizmo informacijos centro Švėkšnos tradicinių amatų centrą. Centre vyko edukacinė pamoka „Muilo gamyba“. Stovyklautojai sužinojo, kad pirmąjį muilą, sumaišę pelenus ir riebalus, išrado romėnai. VIII amžiuje vaistininkai pradėjo kurti muilą, jungdami chemines jungtis. Muilas buvo ponų ir karalių privilegija. XIII amžiuje Prancūzijoje muilas pradėtas gaminti dideliais kiekiais. Vaikai susidomėję išklausė edukatorių Viktorijos Binkulienės ir Klaros Pozingienės teorinę dalį. Vėliau stovyklos dalyviams buvo pasiūlyta patiems pasigaminti braškėmis kvepiančio įvairių formų muiliuko.

Su dideliais įspūdžiais, dar nė karto negaminę patys muilo, vaikai grįžo patenkinti ir nusprendę pamokyti draugus gamintis muilą.

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2019 m. birželio 10 d.

 

Birželio 10 d. Šilutėje H. Šojaus konferencijų centre vyko „Gabių mokinių šventė“, kurioje dalyvavo 4 klasės mokinys Matas Auksorius ir mokytoja Rita Judžentienė. 

 

Paskelbta: 2019 m. birželio 7 d.

 

PASKUTINIS SKAMBUTIS „PALAUK, SUSTOK, MAŽA VAIKYSTE“

 

Saulėtą birželio 7  rytą mūsų mokyklos (Šylių skyriaus) ketvirtokams nuskambėjo paskutinis skambutis.  Visi mokyklos mokiniai, tėveliai, svečiai susirinko į salę. Salėje vyravo labai jausminga nuotaika, lyg būtų atsisveikinama su mokykla amžinai. Mokyklos mokiniai surengė nuostabų koncertą: visi dainavo, šoko, deklamavo, išsakė mokytojoms nuoširdžiausius žodžius. Mokyklos-darželio direktorė  Zofija Lydekienė pasveikino ketvirtokus, sėkmingai pabaigusius pradinio ugdymo programą, įteikė baigimo pažymėjimus, padėkas  ir palinkėjo sėkmės ateityje. Tėveliai taip pat gražiu žodžiu ir gėlėmis atsidėkojo mokytojoms už  rūpestį, suteiktas mokslo žinias jų vaikams. Prie sveikinimų prisidėjo ir bendruomenės pirmininkas Arūnas Ūselis, kuris įteikė mokiniams labai gražią vaisių puokštę, bibliotekininkė Vida Mišeikienė ketvirtokams už puikų knygų skaitymą įteikė po knygą „Mažasis princas“. Mokyklos kieme vaikai  leido didžiulius muilo burbulus.

Mokytoja Aldona Jonikaitienė

BĖKIM GAUDYTI VASAROS

 

Birželio 7 dieną iš po debesies išlindusi vasarinė rytmečio saulė, įvairiaspalvės gėlės, pražydusios  ugdymo įstaigos kieme, garsi ir skambi muzika atnešė į Žemaičių Naumiesčio mokyklą-darželį paskutinę mokslo metų dieną.  Suskambėjęs mokyklos-darželio skambutis sukvietė į klases mokinius paskutinei pamokai, kurioje buvo dalijamasi patirtais įspūdžiais mokykloje ir svajojama apie vasaros malonumus.

Ketvirtokams, patiems vyriausiems mokykloje-darželyje, po paskutinės pamokos buvo suorganizuotas iškilmingas mokslo baigimo pažymėjimų įteikimas aktų salėje.  Jiems buvo įteikti ne tik baigimo pažymėjimai, bet ir rajono, respublikos ir tarptautinių konkursų, projektų, olimpiadų laimėtojų padėkos ir pažymėjimai. Mokinius sveikino ir patarimus, kaip elgtis tolimesniame jų gyvenime, dalijo trečiokai. Sėkmės pasaką sekė ugdymo įstaigos direktorė Zofija Lydekienė, sveikinimo žodį tarė pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė. Ir patys ketvirtokai turėjo ką pasakyti savo mokytojai Ritai Judžentienei. Ketvirtokų tėveliai gražiausiomis gėlių puokštėmis ir pilnomis sveikinimo žodžių širdimis dėkojo visai mokyklos-darželio bendruomenei.

Vėliau šventė persikėlė į mokyklos-darželio kiemą. Prasidėjusi Lietuvos Respublikos himnu, ji tęsėsi linksmai ir su nuotykiais. Pro mokyklos-darželio socialinės pedagogės kabineto langą pasirodė Kakė Makė (Mintė Arnašiūtė) ir pasakojo, kad po išdykavimų, iškrėstų išdaigų „pateko pas socialinę“. Tačiau Kakė „įsiprašė“ į šventę ir pati ją vedė drąsiai ir išmoningai. Šventėje „Bėkim gaudyti vasaros“ pasirodė neformaliojo švietimo būrelius lankantys dainininkai (mokytoja Dalia Svirskaitė), šokėjai (mokytoja Virginija Šiaudvytienė), artistai (mokytoja Sonata Vilčiauskienė). Buvo įteiktos padėkos puikiai besimokantiems mokiniams. Mokyklos-darželio tarybos pirmininkė Sandra Birbalienė padovanojo visiems dovaną, pakviesdama į šventę 2018 m. televizijos konkurso „Dainų dainelė“ laureatą,  dainininką Roką Kondrotą iš Natkiškių, kuris puikiai atliko keletą dainų.

Šventės epilogas buvo Kakės Makės staigmena. Kakė nenorėjo viena bėgti gaudyti vasaros. Tad įteikė visoms klasėms ir, be abejonės, sau po spalvotą helio balioną ir pakvietė visus bėgti gaudyti spalvotos vasaros. Pakilę įvairiaspalviai balionai mintyse visus vaikus, tėvelius ir pedagogus svajonėmis nunešė į vasarą.

Nuleista Lietuvos Respublikos vėliava, plazdėjusi visus mokslo metus, simbolizuoja, kad įstaigoje baigėsi mokslo metai.  

Renginio režisierė - socialinė pedagogė, neformaliojo švietimo vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2019 m. birželio 6 d.

 

VIKTORINA „AUGU SVEIKAS IR VIKRUS“

 

2019 m. birželio 6 d. Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje vyko viktorina „augu sveikas ir vikrus“. Viktorinoje dalyvavo 3-4 klasių mokiniai. Viktorina prasidėjo šūkio ir komandos pavadinimo pristatymu. Po prisistatymo mokiniai sužinojo, kad tarpusavyje dėl prizinių vietų kovos: „sveikuolės“, „sportininkai“, „tamsieji“ ir „sveikos mitybos karaliai“. Sekančios užduotys buvo: kryžiažodžio sprendimas, paslėptų žodžių ieškojimas, greičio estafetė su lankais ir krepšinio kamuoliais, kurioje dalyvavo išrinkti komandos atstovai. Viktorinos pabaigoje suskaičiavus balus, paaiškėjo nugalėtojai: I vietą užėmė „sportininkai“, II vietas užėmė „sveikuolės“ ir „tamsieji“, kadangi surinko vienodą balų skaičių ir III vietą užėmė „sveikos mitybos karaliai“. Visi nugalėtojai apdovanoti padėkos raštais ir puikia nuotaika. Dalyvavo 50 mokinių ir 2 pedagogai.

Visuomenės sveikatos specialistė Simona Uginčiūtė

Paskelbta: 2019 m. birželio 1 d.

 

VAIKŲ GYNIMO DIENOS PAMINĖJIMAS

 

Mokykloje-darželyje kasmet tradiciškai vyksta renginys, skirtas Vaikų gynimo dienai paminėti. Ikimokyklinio ugdymo vaikučiai, pažiūrėję teatro būrelio „Šypsena“ spektaklius “Pasaka apie kirmėlytę“ (autorė būrelio vadovė S. Vilčiauskienė) ir „Kakė Makė ir jos pasaulis“ (pagal rašytojos L. Žutautaitės  knygeles), nešdamiesi balionus išbėgo į papuoštas žaidimų aikšteles.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Rita Norinkevičienė pasveikino vaikučius su Vaikų gynimo dienos švente, o kartu ir vasaros pradžia. Vaikučiai džiugiai nusiteikę, kupini gerų emocijų pasveikino vasarą nuotaikingais eilėraštukais ir skambiomis dainomis. Toliau sekė žaidimai, estafetės. Džiugių emocijų vaikams suteikė piešimas ant maistinės plėvelės. Vaikai piešinėliuose pavaizdavo, kaip jie džiaugiasi sulaukę vasaros. Mokyklos-darželio takai pasipuošė kreidelėmis pieštais piešinėliais. Pasibaigus piešimo pramogai vaikai, kartu su  mokytojomis užrašė savo svajones ir palinkėjimus vasarai. Juos pritvirtinę prie helio balionų paleido kilti į dangaus platybes. Balionus palydėjome pūsdami muilo burbulus. Gerų įspūdžių kupini grįžome į grupes saldžiam dienos miegeliui.

  Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Rita Norinkevičienė ir Vanda Pocienė

Paskelbta: 2019 m. gegužės 31 d.

 

ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO MOKYKLOJE-DARŽELYJE VYKO AKCIJA „OBUOLYS VIETOJE CIGARETĖS“

 

2019 m. gegužės 31 d. minima Pasaulinė diena be tabako. Minint šią dieną Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje vyko akcija „Obuolys vietoje cigaretės“. Akciją organizavo visuomenės sveikatos biuro specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Simona Uginčiūtė. Prie akcijos organizavimo prisidėjo pedagogė, 4 klasės auklėtoja Rita Judžentienė, kartu klasės auklėtiniais. Kartu su suburta komanda žygiavome į Žemaičių Naumiesčio miestelio aikštę, kurioje  šią dieną vyko turgus bei ieškojome rūkančių žmonių. Suradę rūkantį žmogų, teiravomės ar žino, kad šiandien minima Pasaulinė diena be tabako. Taip pat priminėme, kad rūkymas kenkia ne tik jo paties, bet ir aplinkinių sveikatai. Todėl rūkančius žmonės skatinome keisti cigaretę į obuolį, dalinome atmintines, kuriose pateikti patarimai kaip mesti rūkyti, kaip organizmas reaguoja metus rūkyti, kur kreiptis pagalbos jei sunku pačiam tai padaryti. Akcijos metu dalyvavo 24 ketvirtokai, 1 pedagogas, 1 visuomenės sveikatos specialistas. Išdalintos 65 atmintinės.

Visuomenės sveikatos specialistė Simona Uginčiūtė

Paskelbta: 2019 m. gegužės 28 d.

 

PROGRAMA „LINAS RENGIA IR MAITINA“

 

Anot senų žmonių, „nei vienas augalas pasaulyje neiškenčia tiek daug kančių kaip linas, tačiau ir ne vienas augalas neatneša žmonėms tiek naudos, grožio ir laimės“. Patarlė sako, kad linas – dengia, linas – rengia, linas – perša ir vestuves rengia. Senolių įsitikinimu, linas turi ypatingų galių kovojant su piktosiomis dvasiomis.

Apie tai ir dar daugiau vaikučiai sužinojo kultūros paso programoje „Linas rengia ir maitina“.  Programos metu dalyviai: pamatė trumpą spektakliuką „iš lagamino“, kurio metu sužinojo apie lino vargus; susipažino su linu dainose, eilėraščiuose, patarlėse, minklėse; apžiūrėjo, kaipgi atrodo mūsų senelių taip vertintas linas kaip augalas, kaip pluoštas ir kaip maisto produktas; paragavo linų sėmenų, iš lino stiebelio pagamino lino siūlą; išbaidę piktą velnią, ragavo duonelės su linų sėmenų aliejumi, sužinojo apie naudingąsias jo savybes; pasistiprinę kibo į darbus ir ilgam prisiminimui kiekvienas programos dalyvis pasigamino nepakartojamą lininę servetėlę. Dalyviai nesidrovėjo pasiūlyti savo pagalbos tam, kuriam nesisekė. Ugdytiniai tapo draugiškesni.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2019 m. gegužės 28 d.

 

Dėkojame anglų kalbos mokytojai Živilei Rupainienei ir mokiniams (Dovydui Kuršeliui (4 kl.), Mintei Arnašiūtei (4 kl.), Eimantui Mažonui (4 kl.), Domui Juciui (3kl.), Sevelinai Plyčiutei (3 kl.), Martynai Daukšaitei (3 kl.), Erikui Burzdžiui (4 kl.)) už dalyvavimą vertimų ir iliustracijų projektuose „Tavo žvilgsnis - 2019“,  „Kalbų Kengūra 2019“. Sveikiname laimėjusius auksinės ir Sidabrinės Kengūros diplomus.

Mokyklos-darželio administracija

Paskelbta: 2019 m. gegužės 27 d.

 

Dėkojame 4 klasės mokiniui Matui Auksoriui (mokinį paruošė mokytoja Rita Judžentienė) už dalyvavimą respublikiniame vaikų pranešimų konkurse „LIETUVOS VAIKŲ BALSAS“ ir užėmusį I vietą.

Mokyklos-darželio administracija

 

Paskelbta: 2019 m. gegužės 24 d.

 

Dėkojame mokytojai Daliai Svirskaitei už mokinių paruošimą ir dalyvavimą tarptautiniame mokinių chorų festivalyje „MES - PAMARIO VAIKAI“. Dėkojame socialinei pedagogei Sonatai Vilčiauskienei ir logopedei-specialiajai pedagogei Genovaitei Mockienei už pagalbą lydint choristus.

Mokyklos-darželio administracija

Paskelbta: 2019 m. gegužės 24 d.

 

Dėkojame mokytojoms Ritai Judžentienei ir Žanetai Danienei ir jų auklėtiniams už dalyvavimą projekte

„MŪSŲ NAMAI - DORYBIŲ ŽEMĖ“.

Mokyklos-darželio administracija

Paskelbta: 2019 m. gegužės 20 d.

 

Dėkojame mokytojai Evelinai Staupelytei respublikiniame mokymo priemonių ir jų aprašų konkurse, kurį organizavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, už pristatytą metodinę priemonę „Spalvų medis“ ir užėmusią I vietą.

Mokyklos-darželio administracija

Paskelbta: 2019 m. gegužės 17 d. 

 

AKCIJA „PUČIU NE DŪMUS, O MUILO BURBULUS“ 

 

2019 m. gegužės 16-17 dienomis Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje vyko akcija „Pučiu ne dūmus, o muilo burbulus“ 1-4 klasės mokiniams. Akciją organizavimo ir vykdė socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė ir visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Simona Uginčiūtė.

Iš pradžių mokiniai aiškinosi, ką žmonės gali pūsti. Išsiaiškinome, kad pūsti galime orą, čiužinį, balioną, muilo burbulus, cigarečių dūmus. Mokiniai sužinojo, kad cigarečių dūmai yra kenksmingi sveikatai, jie įtakoja daugelio ligų atsiradimą. Tabako dūmuose yra gausu kenksmingų medžiagų, kurios kaupiasi ant mūsų plaučiuose esančių bronchų ir gali sukelti vėžį. Rūkydami kenkiame ne tik sau, bet ir aplinkui esantiems artimiesiems, šeimos nariams, draugams, nes išpučiamuosiuose dūmuose yra kelis kartus daugiau kancerogeninių medžiagų nei dūmuose, kuriuos įtraukiame į plaučius.

Rūkant, mūsų oda sensta greičiau, pasidaro pilka, blyški, greičiau atsiranda raukšlės, pagelsta pirštai, atsiranda blogas kvapas iš burnos, o kad galėtumėm rūkyti „į dūmus paleidžiame“ nemažą sumą pinigų. Mokiniai žinodami, jog tabakas yra kenksmingas ir sukeliantis priklausomybę mieliau rinkosi pūsti muilo burbulus, o ne cigarečių dūmus. Dalyvavo 69 mokiniai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Simona Uginčiūtė

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2019 m. gegužės 17 d.

 

PROGRAMOS „ZIPIO DRAUGAI“ DIPLOMŲ ĮTEIKIMO ŠVENTĖ

 

2019 m gegužės 17 dieną įvyko iškilminga tarptautinės programos „Zipio draugai“ diplomų įteikimo šventė. Programą sėkmingai baigė priešmokyklinės „Pelėdžiukas“ grupės ugdytiniai. Mokytoja Sonata Lidžiuvienė pristatė, apie ką  vaikai, žaisdami kartu su mažu vabalėliu Zipiu, mokėsi programos „Zipio draugai“ valandėlių metu:

  • kontroliuoti savo jausmus ir elgesį;
  • natūraliai priimti savo klaidas, ieškoti būdų jas ištaisyti;
  • spręsti konfliktus ir pasakyti tai, kas mus skaudina, o ne muštis, erzinti, keršyti;
  • pasidalyti savo liūdesiu, nerimu su kitais;
  • ieškoti ir prašyti pagalbos, kalbėtis apie „blogus“ jausmus ir bėdas;
  • prisitaikyti prie naujų aplinkybių, susirasti draugų;
  • ieškoti naujų, aplinkiniams priimtinų socialinių įgūdžių, įvairių sunkumų įveikimo būdų.

Vabalėlis Zipis – tai  gyvalazdė, savo išvaizda primenanti šakeles. 

Pavaduotoja ugdymui L. Vilčauskienė

Paskelbta: 2019 m. gegužės 16 d.

 

TARPTAUTINIS MATEMATIKOS KONKURSAS „KENGŪRA 2019“

 

Šiais metais konkurse dalyvavo 30 mūsų mokyklos-darželio mokinių. Konkurso dieną 75 minutės dalyviams prabėgo tiesiog nepastebimai. Atsakymų lapus mokiniai pildė Kengūros pieštukais – mėgstamu konkurso suvenyru. Skaičiuotuvais naudotis griežtai draudžiama, todėl skaičiuojant reikėjo pasitelkti visą skaičiavimo išmonę. Nekantriai laukėme rezultatų. Ir jie jau paskelbti! Džiaugiamės pasiektais rezultatais: Martyna D. (3 klasė) - IV vieta rajone, Erikas B. (4 klasė) - VII vieta rajone, Milda R. (3 klasė) - IX vieta rajone. Geriausieji mokykloje-darželyje: Adomas K. (1 kl.), Danielė B. ir Aironas T. (2 kl.), Martyna D. (3 kl.) ir Erikas B. (4 kl.). Sveikiname visus darbščius ir šaunius dalyvius ir tikimės, kad entuziazmas neišblės ir ateityje.

Pavaduotoja ugdymui L. Vilčauskienė


 

Paskelbta: 2019 m. gegužės 16 d.

 

„OLYMPIS 2019 - PAVASARIO SESIJA“

 

Konkurso pagrindinis tikslas – sudominti mokinius mokomuoju dalyku, skatinti mokymosi motyvaciją. Tai nėra olimpiada, konkurse yra įvairaus sudėtingumo užduočių, jame gali dalyvauti visi mokiniai.

Šiemet „Olympis 2019 - Pavasario sesijoje“ jėgas išbandė 25 mūsų mokyklos-darželio mokinukai. Savo žinias pasitikrino lietuvių ir anglų kalbų, matematikos, pasaulio pažinimo ir informatikos konkursuose. Daugiausiai taškų pelnė, I laipsnio diplomus laimėjo ir buvo apdovanoti medaliais: Miglė Ž. (1 kl.), Vitalija K. (1 kl.), Gabrielė K. (3 kl.), Milda R. (3 kl.), Rokas R. (4 kl.). Sveikiname „Olympis 2019“ - Pavasario sesijos nugalėtojus ir dalyvius!

Mokinius ruošė mokytojos: Žaneta Danienė, Daiva Jokubaitienė, Nijolė Zdanavičienė, Rita Judžentienė, Živilė Rupainienė.

Mokyklos-darželio administracija


 

Paskelbta: 2019 m. gegužės 15 d.

 

Dėkojame ikimokyklinio ugdymo mokytojai Ritai Norinkevičienei ir priešmokyklinio ugdymo mokytojai Sonatai Lidžiuvienei už ugdytinių paruošimą respublikinei ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodai „Šeimos fotosesija vaiko akimis“. 

Mokyklos-darželio administracija


 

Paskelbta: 2019 m. gegužės 15 d.

 

Dėkojame ikimokyklinio ugdymo mokytojai Ritai Norinkevičienei už ugdytinių paruošimą respublikinei ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų parodai „Ir močiutė, ir mama, pasidžiaugs mana skara“. 

Mokyklos-darželio administracija


 

Paskelbta: 2019 m. gegužės 10 d.

 

Dėkojame ikimokyklinio ugdymo mokytojoms Vandai Pocienei ir Ritai Norinkevičienei už ugdytinių paruošimą regioninei ikimokyklinių įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų piešinių parodai, skirtai Žemaitijos metams paminėti, „MES ŽEMAITE 2019“.

Mokyklos-darželio administracija


 

BŪSIMŲ PIRMOKŲ TĖVELIŲ DĖMESIUI!

 

Nuo 2019 m. gegužės 2 d. iki gegužės 23 d.

Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje vyks priėmimas į pirmąsias klases.

 

Kviečiame tėvelius atvykti į mokyklos-darželio raštinę nuo 8.00 val. iki 17.00 val.

 


 

 

Paskelbta: 2019 m. gegužės 13 d.

 

LOGOPEDĖS-SPECIALIOSIOS PEDAGOGĖS ATVIRA VEIKLA

 

„Atviros veiklos" stebėjimas - tai viena ugdymo proceso tobulinimo(si) formų, sudaranti sąlygas pedagogams mokytis vieniems iš kitų, dalintis patirtimi, bendradarbiauti, padėti vienas kitam. Todėl labai svarbu stebėtojams ir stebimajam ugdyti(s) geranoriškas nuostatas į šią mokymosi formą ir gebėjimą būti „kritišku draugu".

Gegužės 13 d. logopedė-specialioji pedagogė Genovaitė Mockienė vedė atvirą veiklą rajono logopedams. Veiklą stebėjo ir aptarė logopedė Jurgita Šikšniuvienė, logopedė Lina Gutauskienė, logopedė Daiva Ivanovienė. Dėkojame Genovaitei Mockienei už pasidalintą darbo patirtį.

Mokyklos-darželio administracija


 

Paskelbta: 2019 m. gegužės 10 d.

 

PRADINUKAI ŽAIDŽIA TEATRĄ...

 

Šiemet, visus mokslo metus, 30 mokinių iš 1–4 klasių lankė teatro raiškos būrelį „Šypsena“ – žaidė scenoje, atliko įvairias veiksmo kūrybines užduotis, kūrė vaidmenis ir personažų charakterius, ieškojo judesio, mokėsi tekstus, įvairiomis raiškos priemonėmis reiškė savo poziciją. Didelis vaikų būrys, norintis vaidinti, buvo padalytas pagal amžių į dvi grupes.

Gegužės 10 dieną Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio mokiniams, pedagogams  ir  tėvams artistai padovanojo net dvi premjeras. 1–2 klasių mokiniai vaidino  spektaklį „Pasaka apie kirmėlytę“. Istoriją apie kirmėlytę sukūrė būrelio vadovė Sonata Vilčiauskienė, o Gertrūdos vardą  kirmėlytei sugalvojo patys vaikai. 

Ketvirtokai, kurie teatro būrelį „Šypsena“ lanko jau ketvirtus metrus, žiūrovui pristatė spektaklį „Kakė Makė ir jos pasaulis“. Spektaklis sukurtas pagal ypač šiuo metu vaikų puikiai skaitomas knygas apie Kakę Makę (autorė Lina Žutautė). 

Didžiulis kūrybinis darbas nudirbtas ir pristatytas auditorijai. Visi teatro būrelio mokiniai ir vadovė su didele atsakomybe ir ne ką mažesne baime laukė savo premjerų dienos. Jie visi dėkoja žiūrovams už plojimus, šypsenas ir juoką, o pedagogams už pagyrimus. Laimingi, kad tą dieną su jais buvo jų tėveliai, kurie rado laiko ir noro pasidžiaugti savo atžalomis, negailėdami saldžių dovanų, gėlių ir apkabinimų.

Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2019 m. gegužės 10 d.

 

Gegužės 3 - ąją dieną „Bitučių" ir „Žvaigždučių" grupių vaikučių mamytės ir močiutės buvo pakviestos į miestelio biblioteką, edukacinį renginį „Pasakų dirbtuvėlės kartu su aktore Kristina Savickyte - Damanskiene". Vaikai, kartu su aktore mokėsi pirštukų žaidimų, dainelių. Sužinojo, kaip kurti pasakas. Visi kartu sukūrė nuotaikingą pasakėlę apie trintuką.
Taip sutapo, kad sekmadienį švenčiama Motinos diena, ta proga, vaikučiai su mokytojomis Rita Norinkevičiene ir Aurelija Razmiene paruošė trumpą programėlę mamytėms ir močiutėms ir padovanojo savo, su meile pagamintas dovanėles.
                                                                                                                    Ikimokyklinio ugymo mokytoja Rita Norinkevičienė

Paskelbta: 2019 m. gegužės 6 d.

 

MAMOS DIENOS  ŠVENTĖ PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖJE

 

PUG ugdytinių mamytės ir močiutės buvo pakviestos  į šventinį spektaklį „Peliuko dovana.” Spektaklis buvo džiugus, nuotaikingas, jame nebuvo stebėtojų - visi buvo aktyvūs dalyviai. Mokytoja, apsigobusi stebuklinga skraiste, vedė  ugdytinius pasakos keliu į mamyčių širdis. Vaikai dovanojo mamoms savo šypsenas, gražius žodžius ir vaišino sausainiais iš „Peliuko dėžutės“.

Antroje šventės dalyje mamytės buvo pakviestos į klasę pratęsti šventinę popietę. Mamytėm buvo  pateikta užduotis kartu su savo vaiku sukurti savo šeimos paveikslą. Tai projektinės veiklos „Pirštelių miklumas, liežuvėlio judrumas - tai kalbos gražumas“ apibendrinimas ir užbaigimas, kuri  du mėnesius vyko šioje klasėje (vykdytojos logopedė-specialioji pedagogė Genovaitė Mockienė ir mokytoja Sonata Lidžiuvienė). Gražu buvo stebėti, kaip gerai nusiteikę visi kibo į darbą: kirpo, lankstė, klijavo, rašė savo šeimos narių vardus. Kiekvienos šeimos paveikslas rado savo vietą klasėje. Artimiausioje pamokėlėje ugdytinai supažindins savo klasės draugus su savo šeimos nariais, jų pomėgiais ir gražiomis šeimos tradicijomis.

Logopedė-specialioji pedagogė Genovaitė Mockienė, mokytoja Sonata Lidžiuvienė

Paskelbta: 2019 m. gegužės 8 d.

 

Dėkojame mokytojai Ritai Judžentienei ir logopedei-specialiajai pedagogei Genovaitei Mockienei už iniciatyvą ir pagalbą mokiniams Ervinui Kuisiui, Nojui Požėrai ir Modestui Dusevičiui, dalyvavusiems respublikinėje SUP mokinių kūrybinių darbų parodoje „Praeities, dabarties ir ateities transportas“.

Administracija

Paskelbta: 2019 m. gegužės 5 d.

 

Kartu - su pavasariu, su pirmaisiais žibučių žiedais, su sodų žydėjimu, su gamtos pabudimu į mūsų namus ateina pati  gražiausia  ir šilčiausia šventė  -  Motinos diena.  Mama pats gražiausias žodis žemėje. Gegužės  - 3 dieną mokykloje, Šylių skyriuje, vyko šventė – „Tai tu, mamyte mano, švelniausia iš visų” skirta mamos dienai.  

Mokyklos  mokinukai   šiai dienai  ruošėsi  ypač  nuoširdžiai.   Renginys  prasidėjo  daina „Pavasario   dainelė“. Mokiniai  dainavo daineles, deklamavo  eilėraščius, skyrė  pačius  gražiausius žodžius ir dovanojo dovanėles savo  mamytėms.

Šią  programėlę taip pat parodėme ir Šylių  kaimo bendruomenėje, susirinkusioms mamoms. 

 Mokytoja Aldona Jonikaitienė

Paskelbta: 2019 m. balandžio 26 d.

ATVELYKIO ŠVENTĖ

 

Saulėtą penktadienio rytą mažuosius darželinukus aplankė Velykė ir jos draugai kiškučiai iš Žemaičių Naumiesčio etnokultūros centro. Vaikai bendravo su atvykusiais svečiais, deklamavo eilėraščius, žaidė žaidimus. Sužinoję iš Velykės apie šventės papročius ir tradicijas, nuėjo visi smagiai dūkti su kiškučiais. Varžėsi įvairiose rungtyse, mėgino savo greitumą ir margučių stiprumą. Vaikai buvo apdovanoti Velykės lauktuvėmis.

Mokytoja Aurelija Razmienė

Paskelbta: 2019 m. balandžio 19 d.

 

„DAROM - 2019“

 

Mes, mokyklos-darželio bendruomenės nariai, norime augti, žaisti  švarioje aplinkoje. Jau keletą metų iš eilės prisijungėme prie akcijos „Darom“. Šiemet 2-4 klasių mokiniai su mokytojomis, socialine pedagoge tvarkė Žaliakalnį, rinko šiukšles. Likusieji mokyklos-darželio vaikai tvarkė savo teritoriją. Džiugu, jog patys mažiausieji irgi prisijungė prie akcijos.

Paskelbta: 2019 m. balandžio 19 d.

 

SVEIKINAME 

piešinių konkurso „Margutis“ nugalėtoją Ugnę Barakauskaitę (6 m.)

ir jos mokytoją Aureliją Razmienę.

Mokyklos-darželio administracija

Paskelbta: 2019 m. balandžio 17 d.

 

„ŠVIESOFORO“ VARŽYBOS

 

Balandžio 17 d. rajone vyko „Šviesoforo“ varžybos. Mūsų mokyklos-darželio komanda laimėjo III vietą. Sveikiname komandos dalyvius: Nojų Trijonį (1 kl.), Julių Milerį (2 kl.), Gabrielę Kostrubaitę (3 kl.), Mintę Arnašiūtę (4 kl.). Dėkojame mokytojai Nijolei Zdanavičienei už mokinių parengimą dalyvauti pradinių (I-IV) klasių mokinių varžybų „Šviesoforas“ II etape.

Mokyklos-darželio administracija

Paskelbta: 2019 m. balandžio 12 d.

 

INTERAKTYVIŲ SUSITIKIMŲ CIKLAS „MUZIKOS PASLAPTYS“

 

Balandžio 12 d. 1-4 klasių mokiniai dalyvavo „Kultūros paso“ užsiėmime „Muzikos paslaptys“, kurį vedė aktorė Virginija Kochanskytė. Šio renginio tikslas buvo sužinoti apie atlikėjų vaikystę, pamatyti jų vaikystės nuotraukas bei vaizdo įrašus. Aktorė papasakojo apie V. Kudirką ir M. K. Čiurlionį. Pianistė Dainora pianinu pagrojo keletą kūrinių.

 

Paskelbta: 2019 m. balandžio 9 d.

 

SVEIKINAME

 

Martyną Daukšaitę (3 kl.), Mildą Rupainytę (3 kl.) - mokytoja Nijolė Zdamavičienė, Eriką Burzdžių (4 kl.) - mokytoja Rita Judžentienė, patekusius į geriausiųjų rajono dešimtuką tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra -2019“.

Mokyklos-darželio administracija


 

Paskelbta:  2019 m. balandžio 5 d.

 

PROJEKTAS „LAGAMINO PASLAPTYS“

 

Laimėtas meninės raiškos projektas „Lagamino paslaptys“. Projekto įgyvendinimui skirta 250 eurų. Dėkojame socialinei pedagogei, neformaliojo švietimo vyresniajai mokytojai Sonatai Vilčiauskienei.

Mokyklos-darželio administracija


 

Paskelbta: 2019 m. balandžio 2 d.

 

„SPALVOTOJI KNYGELE, VESK MANE Į SAVO ŠALĮ“

 

,,Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę.” (Astrida Lindgren)

2019 m. balandžio mėn. 2 d. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio priešmokyklinės grupės „Pelėdžiukai“ ugdytiniai apsilankė miestelio bibliotekoje, kur jau laukė miestelio bibliotekininkės Danutė Bružienė ir Nijolė Rimkienė. Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Sonata Lidžiuvienė ir bibliotekininkė Vanda Pocienė organizavo popietę  „Spalvotoji knygele, vesk mane į savo šalį“, skirtą Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Popietės tikslas buvo sudominti vaikus knygomis, jų įvairove, ugdyti meilę ir pagarbą knygai, paskatinti patiems sukurti savo knygą. Vaikai, kartu su priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sonata Lidžiuviene, inscenizavo pasakas „Pirštinė“, „Ropė“, sakė gražius žodžius ir patarles apie knygas. Šių pasakų pieštais veikėjais papuošė mokyklos-darželio bibliotekininkės Vandos Pocienės padarytą knygą. Džiugių akimirkų vaikams suteikė bibliotekininkės Danutė ir Nijolė, sudarydamos galimybę interaktyvioje lentoje patiems kurti stebuklinės pasakos personažą, sugalvoti ir užrašyti jo vardą. Vaikai susidomėję vartė įvairaus dizaino knygeles, klausėsi garsinės knygos skaitymo. Lydimi patirtų įspūdžių ir geros nuotaikos grįžome į grupę.

Priešmokyklinio ugdymo grupės pedagogė Sonata Lidžiuvienė ir bibliotekininkė Vanda Pocienė

Paskelbta: 2019 m. balandžio 1 d.

 

DĖKOJAME:

 

  • ikimokyklinio ugdymo mokytojai Aurelijai Razmienei, auklėtiniams už dalyvavimą respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų gamtosauginiame projekte „Mūsų mažieji sparnuotieji draugai“.
  • ikimokyklinio ugdymo mokytojoms Aurelijai Razmienei ir Alvyrai Kaulienei, jų auklėtiniams už dalyvavimą respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinės - pažintinės veiklos projekte „Kuriame pilį Gediminui“. 

Mokyklos-darželio administracija


 

Atnaujinta: 2019 m. kovo 28 d.

 

SVEIKINAME mūsų mokyklos-darželio komandą, laimėjusią I vietą Šilutės rajono paprastųjų šaškių zoninėse varžybose (dalyvavo šešios komandos). Dėkojame Mintei Arnašiūtei, Matui Auksoriui, Erikui Burzdžiui, Rokui Rupšiui ir sporto būrelio vadovei - mokytojai Daivai Jokubaitienei bei klasės mokytojai Ritai Judžentienei.

 

SVEIKINAME tą pačią komandą, laimėjusią II vietą rajono 4 ir žemesnių klasių mokinių komandinėse paprastųjų šaškių varžybose.

Mokyklos-darželio administracija

 

Paskelbta: 2019 m. kovo 27 d.

 

APIE MEDŲ IR BITES

 

Kovo 27 d. vyko edukaciniai užsiėmimai mokiniams  „Apie medų ir bites“. Ugdytiniai susipažino su avilio šeimininke – bičių motinėle ir mažąja darbininke bitute Gyte. Išsiaiškino, ką reiškia posakis „darbšti kaip bitė“ ir kodėl protingi dėdės kalba, kad be bičių nebūtų ir žmonių?  Bitutė Gytutė papasakojo, kaip ji ir kitos bitės surenka nektarą ir kaip iš jo atsiranda medus. Visi kartu diskutavo: ką dar bitės gamina, kokie yra bičių produktai, kuo bitės maitinasi, kad būtų greitos, kur bitės laiko medų, „saldu kaip du medu“ – pavasario (sodų), vasaros (liepų), rudens (miško) medus – nejaugi jie skirtingi,  kodėl uostydami gėles išsitepame nosį? Viską ir dar daugiau papasakojo bitutė Gytė. Mokiniai turėjo galimybę pažvelgti į pasaulį pro bitės akinius, išsiaiškino, kad bitės turi net penkias akis. Patys gamino tikro vaško žvakutes. Programos metu bičių produktai nebuvo degustuojami, tik paliekami vaikams dovanų. 

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2019 m. kovo 26 d.

 

PROJEKTAS, SKIRTAS ŽEMĖS DIENAI

 

Visą kovo  mėnesį ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės dalyvavo projekte, skirtame Žemės dienai. Vaikai tyrinėjo įvairias sėklas, jas sėjo, augino, stebėjo, kaip sudygsta, bandė nulupti, paragauti, atliko įvairius tyrimus su žirniais ir pupomis, dėliojo iš sėklų kompozicijas, matavo, kiek sėklų telpa delniukuose, spalvini diagramose ir net išbandė sėklų masažą kojų padukams! Pasimokę rūšiuoti antrines žaliavas, ugdytiniai su mokytojos pagalba pasigamino net mokymosi priemonių iš antrinių žaliavų. Dabar su jomis vaikai mokosi ir raides pažinti, ir spalvas skirti, ir net skaičiuoti. O visą mokyklą-darželį papuošė piešinių paroda.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sonata Lidžiuvienė

Paskelbta: 2019 m. kovo 25 d.

 

SVEIKATIADOS KONKURSAS  - „SVEIKOS DIENOS MENIU“

 

Pirmokai dalyvavo Sveikatiados konkurse - „Sveikos dienos meniu“.  Kartu su tėveliais kūrė sveikos dienos meniu. Vėliau, klasės draugams pirmokai pristatė savo sukurtus meniu, išrinko patį sveikiausią. 

Mokytoja Žaneta Danienė

Paskelbta: 2019 m. kovo 22 d.

 

„Moku bendrauti BE PATYČIŲ“

 

Šiemet Šilutės rajono socialiniai pedagogai paskelbė iniciatyvą „Socialinė reklama prieš patyčias“, kuria prisijungė prie emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ organizuojamo sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ.

Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio bendruomenė užsiėmimus prieš patyčias turėjo visą kovo mėnesį. Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė priešmokyklinio ugdymo grupėje ir 1–4 klasių valandėlėse turėjo įvairių formų susitikimus su ugdytiniais. Visą mėnesį mokiniai su savo klasių mokytojomis puikiai atliko pasirinktas užduotis.

Kovo mėnesio veiklas baigė renginys „Moku bendrauti BE PATYČIŲ“.

Ugdymo įstaigoje stebima, kad nebūtų patyčių apraiškų, joms pasirodžius sprendžiama čia ir dabar. Mokiniai skatinami netylėti, mokomi priemonių ir būdų, kaip patys ir su suaugusiųjų pagalba gali ir turi sustabdyti skriaudėjus.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2019 m. kovo 20 d.

 

EDUKACINIS KLASIKINĖS GITAROS MUZIKOS KONCERTAS

 

Kovo 20 d. vyko klasikinės gitaros koncertas. Veiklos turinį sudarė klasikinės muzikos kūrinių pristatymas ir atlikimas klasikine gitara. Edukacinių klasikinės gitaros muzikos koncertų repertuare - skirtingų meninių epochų bei kompozitorių sukurti kūriniai – koncertų metu atliekama J. S. Bach, N. Paganini, F. Sor, I. Albeniz, B. Dvariono ir kitų kompozitorių kūryba. Renginį pravedė Simonas Bušma.

Paskelbta: 2019 m. kovo 5 d.

 

UŽGAVĖNIŲ ŠVENTĖ „ŽIEMA, ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO“ vyko mokykloje-darželyje. Šventės tikslas - domėtis Užgavėnių tradicijomis, papročiais. Šventę organizavo mokytojos: Sonata Lidžiuvienė, Evelina Staupelytė, Dalia Svirskaitė.

Paskelbta: 2019 m. kovo 5 d.

 

Vaikų ir jaunimo piešinių konkurso

 

„TRADICINĖ UŽGAVĖNIŲ KAUKĖ“, kurį organizavo Žemaičių krašto etnokultūros centras, nagalėtojai:

 

I vietą laimėjo Deimantė Šlajutė, Rokas Rupšys, Kamilė Puodžiūnaitė;

 

II vietą - Eduardas Paldauskas, Gustė Gendvilaitė, Austėja Paliokaitė;

 

III vietą - Aušrinė Kuršelytė, Fausta Žymančiūtė, Lukas Zubė.

 

Sveikiname nugalėtojus.


 

Paskelbta: 2019 m. kovo 4 d.

 

Kovo 4 dieną ankstyvas pavasaris su savimi į mūsų mokyklą – darželį pakvietė ir Kaziuko turgų, tradicinę šventę, kuri kasmet mūsų bendruomenės nariams primena lietuvių liaudies papročius ir tradicijas, skatina kūrybiškumą, bendradarbiavimą. Šventės metu netrūko šurmulio, geros nuotaikos ir šypsenų. Vieni stengėsi prekes parduoti, kiti jas nusipirkti. Iš turgaus visi grįžo su lauktuvėmis.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos dėkoja „Boružiukų“, „Bitučių“ ir „Žvaigždučių“ grupių vaikų tėveliams už aktyvų bendradarbiavimą rengiant šventę.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Razmienė

 

Paskelbta: 2019 m. kovo 1 d.

 

POPIETĖ „KŪRYBOS PAUKŠTĖS PALIESTI“

 

Vasario 28 d Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko Šilutės rajono pradinių klasių popietė „Kūrybos paukštės paliesti“. Renginio tikslas – skatinti mokinių iniciatyvumą, plėtoti pažinimo, komunikavimo ir kūrybingumo kompetencijas.

Popietėje dalyvavo mūsų mokyklos antros klasės mokiniai: Kamilė Kužmarskytė, Toma Vindžigalskytė, Julius Mileris ir Lukas Zubė. Renginiui dalyviai ruošėsi nuoširdžiai ir atsakingai. Kūrė pasaką, mokėsi ją raiškiai pasekti. Lukas Zubė iliustravo sukurtą pasaką.

Atvykę į renginį antrokai pirmiausia apžiūrėjo Šilutės F.Bajoraičio viešąją   biblioteką, vaikams skirtas patalpas bei knygas. Popietėje vyravo romantiška ir jaudulio nekelianti nuotaika. Renginį vedė personažas Kūrybos Paukštė. Pertraukų metu skambėjo bendraamžių atliekami muzikiniai kūriniai. Smagu buvo save parodyti ir kitų kūryba pasidžiaugti. Iš dalyvių iliustruotų kūrinių organizatoriai surišo knygą, kuria galės džiaugtis bibliotekos skaitytojai.

Kūrybos Paukštė apdovanojo dalyvius dovanėlėmis. Skatino kurti, pažinti ir atrasti save.

    Antrokus ruošė mokytoja Daiva Jokubaitienė.


 

Paskelbta: 2019 m. kovo 1 d.

 

SVEČIUOSE ROBOTUKAS TUKAS

 

Vasario 28 dieną 1-4 klasių mokinius aplankė robotukas Tukas. Jis supažindino vaikus su nepakartojamu, paslaptingu ir įdomiu robotų pasauliu. Ateitis priklauso technologijoms. Mokiniai sužinojo ir pamatė, ką gali Tukas: rašyti, mesti kamuoliuką į krepšį, žaisti futbolą, šokti, groti įvairiais instrumentais, kalbėti ir rodyti įvairius triukus.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2019 m. kovo 1 d.

 

Mokyklos-darželio logopedė-specialioji pedagogė Genovaitė Mockienė gerąja darbo patirtimi pasidalins su rajono pedagogais. Parengė stendinį pranešimą rajono specialiųjų pedagogų ir logopedų stendinių pranešimų parodai „Individualiosios pažangos pažinimas, stebėjimas, vertinimas ir skatinimas“. 

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2019 m. vasario 26 d.

 

VARŽYBOS  ,,DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“

 

Vasario 26 dieną Vainuto gimnazijoe  vyko  rajoninės sporto važybos  ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“.  Estafečių varžybose rungėsi Vainuto, Katyčių, Kintų, Usėnų bei Žemaičių Naumiesčio pradinių klasių komandos. Mūsų sportininkai kovojo su dideliu entuziazmu. Vienose rungtyse išsiveržė į priekį, kitose buvo aplenkti priešininkų. Atlikus visas rungtis, paaiškėjo, kad mūsų mokyklos-darželio ir Vainuto gimnazijos komanda surinko po lygiai taškų. Tačiau vainutiškiai geriau pasirodė greičio estafetėje. Tai nulėmė, kad priešininkams skirta aukšesnė vieta. Naumiestiškiai užėmė 5 –ąją vietą.

Mokytoja Daiva Jokubaitienė

Paskelbta: 2019 m. vasario 25 d.

 

BURNOS HIGIENA

 

2019 metų vasario 15 d. Ž. Naumiesčio mokyklos – darželio 2 klasės mokiniams vyko pamokėlė tema ,,Burnos higiena“.

Asmens burnos higiena – kasdieninė burnos priežiūra, atliekama paties asmens, naudojantis asmeninėmis higienos priemonėmis.

Dantis valomės siekdami skirtingų tikslų – turėti gražią šypseną, baltus dantis, kad iš burnos sklistų malonus kvapas. Valant pašalinamos dantų apnašos, kuriose kaupiasi bakterijos ir kurios yra pagrindinė dantenų uždegimų ar dantų gedimo priežastis. Daugelis mokslinių tyrimų, kurie atliekami dar nuo 1950-ųjų, patvirtina, kad dantų apnašos (ir jose besikaupiančios bakterijos) yra pagrindinė burnos ligų priežastis, sukelianti iki 90 procentų visų dantų ir dantenų ligų. Tais pačiais tyrimais nustatyta, kad burnos ertmės sveikata daugiausia priklauso nuo asmens burnos higienos įgūdžių viso gyvenimo metu nuo pat pirmojo dantuko kūdikystėje iki dantų priežiūros senatvėje. Tarpdančių valymas yra svarbi burnos higienos dalis. Tarp dantų kaupiasi apie 50 procentų visų  apnašų ir bakterijų. Burnos skalavimo skystis taip pat labai svarbi priemonė. Dantų siūlu (labiau tinka nevaškuotas) įvertinama, ar nėra kraujo ir koks dantų siūlo kvapas. Gerti daug vandens – tai „natūralus“ burnos ertmės valymas, kuris ypač rekomenduojamas po kavos, gazuotų gėrimų, kad išvengtume dėmių atsiradimo ant dantų.

Pamokėlės metu kalbėta apie pagrindines dantų priežiūros taisykles, kokie yra sveikų dantukų požymiai, kokia yra kasdieninė burnos priežiūra. Išdalinti lankstinukai, kurie bus kaip priminimas apie pagrindines dantų priežiūros taisykles.

Informaciją paruošė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

                                                                                   vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

                                                                                           Virginija Uginčienė  

Paskelbta: 2019 m. vasario 20 d.

 

SVEIKINAME!

 

Respublikinio konkurso „Lesyklėlė“ nugalėtoją Ugnių Kundrotą (6 m.), kurio piešinukas pateko į 3-7 metų vaikams „Penki“ žurnalą (2019 Nr. 2).

Konkursui paruošė ikimokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Razmienė.

Paskelbta: 2019 m. vasario 19 d.

 

„SVEIKOS MITYBOS TAISYKLĖS“

 

1 klasės mokiniai dalyvavo šio mėnesio Sveikatiados projekte „Sveikos mitybos taisyklės“. Kartu su tėveliais surašė ir papuošė užrašytas taisykles. Vasario 15 dieną klasėje vyko sveikos mitybos taisyklių pristatymas. Vėliau vaikai diskutavo, ar visos surašytos taisyklės tinka sveikai mitybai. Diskusijų pabaigoje klasėje surengėme darbelių parodą. Ačiū mokiniams ir jų tėveliams, kurie prisidėjo prie šio projekto.

Mokytoja Žaneta Danienė

Paskelbta: 2019 m. vasario 15 d.

 

Šylių skyriaus mokinukai paminėjo Vasario-16-ąją renginiu  „Nupiešiu, nuspalvinsiu visą gimtinę“.  Šventinį renginį  pradėjome Tautiška giesme.  Mokiniai padainavo dainelę „Gimtinė“, padeklamavo eilėraščius. Paskui buvo sudarytos trys komandos, kurios turėjo sudėlioti  Lietuvą. Komandos sudėjo trijų spalvų Lietuvos dėlionę-geltoną, žalią ir raudoną.  Mokiniai piešė piešinius, skirtus gimtinei. Taip pat aplankėme Šyliuose esantį kryžių, skirtą Lietuvos nepriklausomybės garbei, uždegėme žvakeles.

Mokytoja Aldona Jonikaitienė

Paskelbta: 2019 m. vasario 15 d.

 

PAŽINTINĖ VIKTORINA „KĄ AŠ ŽINAU APIE LIETUVĄ?“

 

Vasario 15 diena Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje buvo pažintinė ir skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Šią dieną įstaigoje nuspręsta švęsti šiek tiek kitaip. Nuo ankstyvo ryto mokiniai kartu su klasės mokytojomis aplankė miestelio centre esantį paminklą „Žuvusiems dėl Lietuvos laisvės“, degė žvakutes ir tylos minute pagerbė kovotojų atminimą.

Vėliau visi ugdytiniai, mokytojai, įstaigos darbuotojai buvo pakviesti į pažintinę viktoriną „Ką aš žinau apie Lietuvą?“ Renginio pradžioje nuskambėjo Lietuvos Respublikos himnas ir muzikinė dovana-daina, kurią atliko mokyklos-darželio choras, vadovaujamas mokytojos Dalios Svirskaitės. Vėliau buvo sudarytos trys komandos iš visų 1–4 klasių mokinių, kurios pavadintos „Geltona“, „Žalia“, „Raudona“. Viktorinos dalyviai pasiruošė sunkiam ir atsakingam darbui.

Mokiniams buvo pateikta įvairių klausimų – apie Lietuvos sostinę, vėliavą, himno kūrėją, prezidentus, klimatą, kalendorines ir religines lietuviškas šventes.

Po įtemptos kovos laimėjimu džiaugėsi „Geltonųjų“ komandos dalyviai – Vitalija Kostrubaitė (1 kl.), Danielė Balandytė (2 kl.), Milda Rupainytė (3 kl.), Mintė Arnašiūtė (4 kl.). Laimėtojai apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis ir visi viktorinos dalyviai vardiniais mokyklos-darželio šratinukais.

Nepamiršti ir renginio žiūrovai, kuriems taip pat buvo pateikti du sudėtingi klausimai iš Lietuvos istorijos. Prizai buvo įteikti Nagliui Ramanauskui (3 kl.) ir Kamilei Puodžiūnaitei (4 kl.).

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė įteikė laimėtojų dovanėles, palinkėjo kūrybingai ir šventiškai paminėti gražią Lietuvos šventę ir laisvę.

Valstybinių švenčių minėjimas mokykloje-darželyje skatina ir kviečia mokinius domėtis Lietuvos istorija, praeities įvykiais, suvokiant laisvės svarbą. Mokiniai kviečiami švęsti vasario 16 dienos šventę džiugiai ir šviesiai, tačiau pagarbiai ir rimtai prisimenant praeitį ir ieškant naujų šventinių atributų bei atradimų, kaip gerbti Lietuvą ir jos laisvę.

Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2019 m. vasario 6 d.

 

Vasario 6 d. ikimokyklinio ugdymo grupės „Bitutė“ ugdytiniai kartu su ikimokyklinio ugdymo mokytojomis Rita Norinkevičiene ir Vanda Pociene lankėsi miestelio bibliotekoje. Buvome pakviesti pagal projektą iš ciklo „Skaitome su vaikais“. Mus maloniai pasitiko bibliotekininkės Danutė Bružienė ir Nijolė Rimkienė. Vaikai klausėsi Rūtos Dzin knygos „Peliūnės vasara“ garsinio skaitymo, pasitelkiant mobiliąją programėlę. Vaikams paliko didelį įspūdį, kad jie galėjo išgirsti „Peliūnės“ lopšines, dainuotas savo sūneliui peliukui. Vėliau bibliotekos darbuotojos aprodė bibliotekos salę, kur ir kokios knygos sudėtos, pasakojo vaikams, kaip reikia vartyti knygutes, jas saugoti. Knygutę „Peliūnės vasara“ bibliotekininkės mums leido parsinešti į darželį ir dar kartą paskaityti ir paklausyti pamokančių „Peliūnės“ pasakojimų. Padėkoję ir atsisveikinę pilni įspūdžių grįžome į grupę.

                        Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Rita Norinkevičienė ir Vanda Pocienė

Paskelbta: 2019 m. vasario 6 d.

 

Vasario 6 d. 11 val. vyko visuotinis tėvų susirinkimas tema

 

„JŪSŲ LAIKAS - JŪSŲ ATEITIS. KAIP GYVENTI IR MOKYTIS KARTU“.

 

 Paskaitą tėvams skaitė psichologė Rosita Katauskienė.

 

 

Paskelbta: 2019 m. sausio 18 d.

 

„SVEIKATIADOS DEBATAI“

 

Sausio 18 dieną pirmokai dalyvavo „Sveikatiados debatuose“ tema „Ar daržoves valgyti sveika?“. Kiekvienas mokinys šią dieną atsinešė į klasę pagamintus sveikuoliškus gaminius: sausainius, salotas, sumuštinukus, kuriuos gamino kartu su mamytėmis.

Debatų pradžioje mokiniai klausėsi sukurtas kitų  mokinių pasakas apie daržoves. Vėliau suskirstę į komandas kūrė ir piešė pasaką tema „Ar daržoves valgyti sveika?“. Po to kiekviena komanda pristatė savo sukurtas pasakas. Komandos atidžiai klausėsi pasakų, uždavinėjo klausimus kitų komandų nariams.

Debatų pabaigoje visi vaišinosi atsineštomis sveikuoliškomis vaišėmis. Visi buvo džiugios nuotaikos.

Mokytoja Žaneta Danienė

Paskelbta: 2018 m. sausio 13 d.

 

Mokykloje, Šylių skyriuje, sausio 11-ąją mokiniai kartu su visa Lietuva pagerbė 1991 m. žuvusiųjų atminimą, paminėjo prieš 28 metus pasiektą pilietinę pergalę.Jie visuose languose uždegė vienybės bei atminimo žvakutes, pasipuošė neužmirštuolių žiedais, tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą, susipažino su Sausio 13-osios istorija. 

Mokytoja Aldona Jonikaitienė

Paskelbta: 2019 m. sausio 13 d.

 

„ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

 

 Prieš 28 – erius metus buvo pasiekta pilietinė pergalė prieš sovietinį agresorių.

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kiekvienais metais inicijuoja pilietinę iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“, skirtą Laisvės gynėjų dienai paminėti. 2019 m. pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyks jau dvyliktą kartą.

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ prisimename 1991 metų sausį, kuomet vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinius okupantus bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę. Ši pilietiškumo iniciatyva organizuojama nuo 2008 metų, tuomet minėjimus organizavo daugiau nei 100 mokyklų

Laisvės gynėjų dienos minėjimas yra puiki proga parodyti ne tik sau, bet ir visam pasauliui (taip pat ir potencialiems agresoriams), kad ir šiandien esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę.

Pilietinės iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

Sausio 11 d. 800 valandą dešimčiai minučių mokyklos-darželio languose uždegtos vienybės ir atminties žvakutės.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. gruodžio 21 d.

 

KALĖDŲ STEBUKLAI

 

Vėl apsisuko laiko ratas ir sulaukėme  gražiausios metų šventės - Kalėdų. Šventei ruošėmės  iš anksto. Pasipuošėme mokyklą, klases, salę. Girininkas Arūnas padovanojo žaliaskarę, kurios kvapas užliejo visą mokyklą. Padabinome ir ją pačių pagamintais žaisliukais-angeliukais.  Kalėdų seneliui paruošėme Naujametinį vaidinimą „Pasiklydusios pasakos“.  Išmokome kalėdinių dainelių, giesmių, šokių.  Sulaukėme  Kalėdų senelio su Snieguole... ir su dovanomis.  Kalėdų senelis žaidė su vaikais žaidimus, dainavo. Buvo labai smagu ir gera.

Mokytoja Aldona Jonikaitienė

Paskelbta: 2018 m. gruodžio 21 d.

 

Kalėdos – džiaugsminga žiemos šventė. Mokyklos-darželio ikimokyklinio ugdymo grupių mokytojos į smagią šventės laukimo veiklą įtraukė ne tik vaikučius, bet ir jų tėvelius. Pasiūlė idėją – sukurti netradicinę Kalėdinių eglučių parodėlę. Šia neįprastų eglučių paroda džiaugėsi visa mokyklos-darželio bendruomenė. Šitoks ruošimasis šventėms dar labiau suartino vaikučius, mokytojas ir tėvelius. Nuoširdžiausiai dėkojame visiems už dalyvavimą.

  Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vanda Pocienė

 

Paskelbta: 2018 m. gruodžio 20 d.

 

Gruodžio 20 d. mokykloje-darželyje vyko padėkos šventė rėmėjams, kurią organizavo mokyklos-darželio taryba, pirmininkė Sandra Birbalienė. Renginį vedė neformaliojo švietimo vadovė Sonata Vilčiauskienė.

Paskelbta: 2018 m. gruodžio 18 d.

 

KADA NAMAI PAKVIMPA KALĖDOMIS?

 

Kai stalą papuošia savo rankomis padaryta dekoracija, ant palangės atsisėda Kalėdų Senelis, lango stiklą šlapia nosimi baksnoja elnias Rudolfas, o kambaryje nušvinta spalvota eglutė... Susikurti  šiltą imbierais ir cinamonu kvepiančią nuotaiką mūsų mokyklos ketvirtokai(mokytoja Rita Judžentienė) gruodžio 18 dieną mokėsi Žem. Naumiesčio etnokultūros centre. Juk sakoma, kad laukimas - pats gražiausias metas. Mokiniai susipažino su Adventinio vainiko gaminimo technika, medžiagomis, įrankiais ir technologijomis, mokėsi surasti tinkamus sprendimus kiekvienu atveju. Smagiai ir turiningai praleidome laiką, pasiruošėme ir pasipuošėme namus Adventiniais vainikais.

Mokytoja Rita Judžentienė

Paskelbta: 2018 m. gruodžio 14 d.

 

TEATRO IR DAINŲ ŠVENTĖ „AR REIK, AŠ TAU PASAKĄ PASEKSIU?“

 

Gruodžio 14 d. Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje vyko Šilutės rajono mokinių meninės raiškos projektų konkurso teatro ir dainų šventė „Ar reik, aš tau pasaką paseksiu?“, kurioje dalyvavo net trys partneriai: Vainuto gimnazija, Šilutės lopšelis-darželis „Gintarėlis“,  Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo progimnazijos skyrius.

Šventėje dalyvavusi Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė neslėpė džiaugsmogirdama visus artistus ir jų vadoves ir linkėjo gražiausių Kalėdų švenčių.

Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė pasidžiaugė projekto sėkme ir visus artistus, dainininkus bei jų mokytojus apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis ir padėkų raštais. 

Projekto „Ar reik, aš tau pasaką paseksiu?“ vadovė Sonata Vilčiauskienė.

 

„BESMEGENIŲ“ KŪRIMAS

 

3 klasės mokiniai ir mokytoja dalyvavo „Besmegenių“ kūrimo konkurse miestelyje.

Paskelbta: 2018 m. gruodžio 7 d.

 

Gruodžio 7 d. mokykloje-darželyje vaidino Pagėgių savivaldybės kultūros centro Natkiškių kultūros namų vaikų ir jaunimo dramos būrelis. Dainavo „Dainų dainelės“ laureatas Rokas Kondrotas. Renginį organizavo mokyklos-darželio tarybos pirmininkė Sandra Birbalienė.


 

Paskelbta: 2018 m. gruodžio 5 d.

 

Gruodžio 5 dieną mokyklos-darželio kieme sužibo Kalėdų eglutė! Vaikai, prieš įžiebiant lemputes, turėjo pažadinti žaliaskarę: minė mįsles, šoko, kabino žaisliukus... Laukdami Šv. Kalėdų, vaikai pažadėjo būti geri, kiekvieną rytą pasisveikinti su spindinčia eglute ir laukti stebuklo... Renginį organizavo priešmokyklinio ugdymo mokytoja Sonata Lidžiuvienė ir muzikos (meno) mokytoja Dalia Svirskaitė.


 

Paskelbta: 2018 m. lapkričio 23 d.

 

PROJEKTO „SAUGIOS APLINKOS MOKYKLOJE II“ ĮGYVENDINIMAS

 

Mokykla-darželis dalyvauja „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ projekte.  Psichologė Rosita Katauskienė teiks  mūsų mokiniams, tėvams ir mokytojams individualias, grupines konsultacijas, ves paskaitas, klasės valandėles.

Administracija


 

„OLIMPINĖ SAVAITĖ“ 2018

 

     Mokyklos – darželio  mokiniai dalyvavo projekte „Olimpinė savaitė“ 2018 m. Visos klasės gavo Ąžuolo ir jo draugų plakatus, lipdukus plakatui. Visą savaitę mokytojos kartu su vaikais padėjo auginti supeherojams galias: skaičiavo nueitus žingsnius, išgerto vandens puodelius, šypsenas; skatino vaikus pastebėti pasakytus „ačiū“, ištiestas pagalbos rankas, ryto pasisveikinimus; mankštinosi kartu su Ąžuolu; mokėsi šokio. O savaitės pabaigoje suklijavo klasės pasiekimų lipdukus į plakatą.

Mokytoja Žaneta Danienė

Paskelbta: 2018 m. lapkričio 30 d.

 

Šių metų lapkričio 26-30 dienomis mokykloje-darželyje vyko projektas ,,Sveika gyvensena“. Pagrindinis projekto tikslas-formuoti įgūdžius, padedančius ugdyti, stiprinti ir gerinti sveikatą.

Visą šią savaitę mokyklos-darželio foje visi galėjo pasidžiaugti ugdytinių piešinių paroda ,,Augu sveikas“. Lapkričio 29 dieną  visi 1-4 klasių mokiniai buvo sukviesti į aktų salę pažintinei programai apie sveiką gyvenseną (stebėjo sveikos mitybos piramidę, atsakinėjo į pateiktus klausimus, įminė mįsles, mankštinosi). Lapkričio 29 dieną 13 val. vyko 1-4 klasių viktorina ,,Ką žinau apie sveiką gyvenseną?“ Projekto pabaigoje visos klasės gavo padėkas už aktyvų dalyvavimą. Organizatorės pasidžiaugė labai aktyviu dalyvavimu  ir pageidavimu, kad būtų kuo daugiau tokių renginių.

Organizatorės Živilė Rupainienė ir Žaneta Danienė

Paskelbta: 2018 m. lapkričio 27 d.

 

Lapkričio 16 dieną mokyklos- darželio  4 kl. mokiniams vyko pamokėlė ,,Kaip pasakyti blogiems įpročiams - NE“.

Paauglystė – svarbus gyvenimo laikotarpis, kuris tęsiasi nuo fizinio lytinio brendimo pradžios iki tol, kol pasiekiama savarankiško suaugusio žmogaus socialinė padėtis. Tai yra pereinamasis amžius. Kai paauglys gilina savęs suvokimą, išmėgindamas įvairius vaidmenis, suderindamas juos ir taip siekdamas individualios tapatybės. 

Mokiniams buvo pateikta klausimų apiepsichotropines medžiagas, alkoholį, rūkymą. Kaip šitiems įpročiams pasakyti – ne. Tu dažnai pasakai ,,ne“, kai tau kas nors nepatinka, bet  ar moki  pasakyti ,,ne“ tam kas tau kenkia ir kelia pavojų. Organizmas prie narkotinių medžiagų pripranta. Nikotinas smegenis pasiekia per 7 sekundes, o išsivalo per 15 metų. Vienoje cigaretėje yra apie 6-8 mg. nikotino, iš kurių 3-4 mg patenka rūkant į kraują. Rūkyti brangu. Nerūkant galima sutaupyti nemažai pinigų. Per gyvenimą žmogus , jei jis pradėjo rūkyti paauglystėje, tai iki 65 metų paleidžia dūmais apie 72407 EUR., praktiškai prilygsta geram butui.  Narkotikai – tai cheminės medžiagos, kurios veikia  psichiką ir keičia organizmo būseną.  Gyvenimas pats savaime nei gėris nei blogis, o tik jų buveinė, koks jis bus priklausys nuo mūsų pačių. Nekenk gyvenimui vartodamas narkotikus; pamąstyk, ar tikrai nori pradėti juos vartoti, o jei vartoji, ar norėtumei ir sugebėtumei mesti? Mes patys nuodijame savo organizmą, o vėliau skundžiamės sveikatos sutrikimais. Viskas, kas vyksta su mūsų sveikata, padarome mes patys. Kam kenkti savo sveikatai psichotropinėmis medžiagomis? Juk vartodamas nesijauti geriau. Ar jūs kada nors esate matę vartojantį šias medžiagas ežį, kiškį ar namuose gyvenantį šunelį. Tikrai – ne. Joks gyvūnas, paukštis ar roplys žalingų įpročių neturi. Neturi ir su jomis susijusių problemų.

             Vadinasi, šių medžiagų vartojimas yra problema, kurią susikūrė pats žmogus, ir tik nuo žmogaus priklauso, kaip šitą problemą galima būtų išspręsti. Pasimokykime iš gamtos.

          Visuomenės sveikatos  specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

                                                                                                                                      Virginija Uginčienė  

Paskelbta: 2018 m. lapkričio 22 d.

 

SPORTO ŠVENTĖ ,,AUGU SVEIKAS IR GREITAS“

 

      Lapkričio 22 Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje vyko Šilutės rajono pradinių klasių mokinių sporto šventė ,,Augu sveikas ir greitas“. Renginio tikslas- skatinti mokinių fizinį aktyvumą, pasitikėjimą, norą rūpintis kūno bei sveikatos stiprinimu.  Žemaičių Naumiesčio komandai atstovavo antrokai  Kamilė Kužmarskytė ir Lukas Zubė, trečiokai-Gabrielė Kostrubaitė ir Mantas Montvydas, ketvirtokai Mintė Arnašiūtė ir Matas Auksorius. Šventėje komandą lydėjo gera sportiška nuotaika. Dalyviai atliko smagias,linksmas užduotis, estafetes. Iš renginio grįžo su sportine dovana.

                                                                                                                               Mokytoja Daiva Jokubaitienė

Paskelbta: 2018 m. lapkričio 21 d.

 

KVADRATO VARŽYBOS

 

Lapkričio 21 d. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio 3-4 klasių komanda dalyvavo zonos kvadrato varžybose, kurios vyko Vainuto gimnazijos sporto salėje. Komanda užėmė 4-ąją vietą.

 Mokytoja Daiva Jokubaitienė

Paskelbta: 2018 m. lapkričio 22 d.

 

MOKINIŲ INICIATYVŲ DIENA, SKIRTA PASITIKĖJIMO MOKINIAIS STIPRINIMUI IR AKTYVAUS VEIKIMO SKATINIMUI

 

Lapkričio 22 d. - mokinių iniciatyvų diena, skirta pasitikėjimo mokiniais stiprinimu ir aktyvaus veikimo skatinimui. 

Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje vyko Pasakų dirbtuvės su vaikų knygų autoriumi ir iliustruotoju Pauliumi Juodišiumi ir vaikų rašytoju Virgiu Šidlausku. Užsiėmimo metu mokyklos-darželio ketvirtokai ir trečiokai žaisdami, piešdami ir dainuodami kūrė fantastinę pasaką.

Pirmokai, antrokai diskutavo „Ar pasitikiu savimi ir kitais“, „Kaip aš dalyvauju klasės ir mokyklos veikloje“, piešė piešinius „Aš ir mano veikla mokyklos gyvenime“.

Mokiniai mokėsi suprasti save ir kitus. Pajautė svarbą aktyvaus dalyvavimo mokyklos ir klasės veikloje. 

Paskelbta: 2018 m. lapkričio 20 d.

 

PAMOKA-PROJEKTAS „ŠVYTURIAI. KULTŪROS SUJUNGTI PRIE BALTIJOS STALO“

 

Lapkričio 20 d. mokykloje-darželyje vyko edukacinės pamokos 1-4 klasių mokiniams, kurias organizavo „Lino lėlės“.  Mokiniai įgijo ryškesnį supratimą apie vieną iš devynių Baltijos regiono valstybių, o naudodamiesi interaktyviu žemėlapiu-multimedijų kūrybine platforma www.linoleles.lt/baltija, turėjo galimybę pratęsti gilesnę pažintį su kitomis regiono šalimis. 

Projektas „Švyturiai. Literatūros sujungti prie Baltijos stalo“ – tai priemonė teatriniais santykiais bei interaktyvumu grįsti pasimatymus su literatūra, muzika, daile, geografija, šalių istorija, išsaugant žaidimo dvasią ir sykiu puoselėjant pagarbą kultūrai, istorijai, menui ir jo galiai.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2018 m. lapkričio 16 d.

 

TOLERANCIJOS DIENA „IŠ ŠIRDIES Į ŠIRDĮ“

 

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kasmetinicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimą, o šių metų dienos simboliu pasirinktas tolerancijos raktas.

Kiekvienų metų lapkričio 16-ąjąTolerancijos diena minima ir Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje. Visą savaitę ugdymo įstaigos klasių mokiniai vykdė užduotį – rinko namuose nebenaudojamus raktus ir juos nešė savo mokytojoms, o mažieji darželio auklėtiniai kartu su grupių mokytojomis kirpo, klijavo, piešė, lipdė raktus popieriaus lape.

Mokyklos-darželio teatro būrelio „Šypsena“ mokiniai (mokytoja Sonata Vilčiauskienė) iniciatyvos dieną visiems ugdytiniams vaidino scenoje įvairius etiudus, kuriuose buvo atskleidžiami netolerancijos pavyzdžiai. Po kiekvienos suvaidintos mizanscenos salėje esantys mokiniai buvo pakviesti diskutuoti – išspręsti netolerantiškas situacijas, pasiūlyti, kaip vaikai turi pasielgti, kaip priimti visai kitaip mąstantį ar kitaip atrodantį žmogų, kaip išvengti priešiškumo kitam, kaip reaguoti į žmogų, išpažįstantį kitokią religiją.

Po karštos diskusijos į sceną buvo pakviestos mokytojos, kurioms įteikti klasių mokinių surinktų tikrų raktų ryšulėliai ir pasiūlyta, kad raktai būtų naudojami vaikų pakantumui, draugiškumui, supratingumui, kito priėmimui, pagarbai, vaikų vidiniam pasauliui ir geriausiomsjų savybėms „atrakinti“.  Mokytojoms paaiškinta, kad raktais jos galės ir užrakinti pačius netolerantiškiausius ugdytinių poelgius, kad šie netrukdytų nei jiems patiems, nei aplinkiniams. 

Tolerancijos pamoką baigė mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė, linkėdama visada ir visur išlikti tolerantiškiems su draugais, mokytojais, kitais mokyklos-darželio darbuotojais. 

Tolerancijos iniciatyvų svarba ta, kad kuo anksčiau ugdytiniai suprastų, žinotų, kas yra tolerancija, kad tolerantiški poelgiai būtų jų bendravimo pagrindas, o šių metų iniciatyvos idėjos simbolis raktas būtų visad ir visur panaudotas prasmingai ir pasiektų tikslą – iš širdies į širdį.  

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. lapkričio 8 d.

„ŠVARIŲ RANKŲ ŠOKIS 18“

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) šį rudenį, jau septintus  metus iš eilės, kvietė ikimokyklinių įstaigų auklėtinius, pradinių klasių moksleivius ir jų šeimas sukurti „Švarių rankų šokį 18“, kuriame atsispindėtų rekomenduojamos rankų plovimo higienos taisyklės ir teisingo kosėjimo etiketo judesiai. Higienos įpročiai formuojasi vaikystėje. Nuolat kartojami ir nuotaikingai atliekami judesiai didina tikimybę, jog vaikai greičiau įsisavins informaciją ir jos greitai neužmirš.
 Užkrečiamųjų ligų prevencijai itin svarbi higiena. Per nešvarias rankas plinta įvairios virusinės ir bakterinės infekcijos, galinčios sukelti rimtų pavojų sveikatai, tačiau daug užkrečiamųjų ligų, tokių kaip tuberkuliozė, gripas, tymai ar ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos plinta oro lašeliniu keliu. Pavyzdžiui, tuberkulioze vaikai dažniausiai užsikrečia nuo suaugusiųjų, kurie serga atvira šios ligos forma, todėl svarbu mažiesiems rodyti tinkamą pavyzdį bei ugdyti rankų plovimo ir kosėjimo etiketo įpročius.
 Neabejingi šiai iniciatyvai buvo ir Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio ir Šylių skyriaus mokiniai.
Kaip vaikučiams sekėsi galima pamatyti šiose nuorodose.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pyZFSc2hPzU

 

https://www.youtube.com/watch?v=zfBf8aCcoJs&feature=youtu.be

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Virginija Uginčienė

AKCIJA „BŪK SAUGUS, MOKINY“

 

Spalio 23 d. mokykloje-darželyje vyko akcija „Būk saugus, mokiny“, kurią organizavo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Arūnas Ališauskas ir vyresnysis inspektorius Tomas Nausėda. Akcijos tikslas supažindinti, kaip turi elgtis vaikas per gaisrą. Ugdytiniai buvo supažindinti su veiksmais gaisro evakuacijos metu, kaip saugiai elgtis, kaip pasišalinti iš ugnies apimtos teritorijos, kokius veiksmus atlikti.

Visus atsakymus vaikai galėjo gauti pažiūrėję filmus „Kaip elgtis gaisro metu?“ ir „Elektra mūsų namuose“. Pareigūnai po filmų peržiūrų „egzaminavo“ pradinukus, uždavinėjo klausimus apie elgesį, saugumą naudojant elektros prietaisus, apie pasišalinimą iš gaisro apimtos teritorijos. Ne kartą akcijos metu primintas pagalbos telefonas 112.

Baigiantis prevencinei akcijai „Būk saugus, mokiny“, vaikai turėjo galimybę pažiūrėti nuotraukų iš tikrų realių gaisrų bei pavasarį ir rudenį potvynio apsemtų vietų.

Esame dėkingi Šilutės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai už prevencinę akciją, kuri moko saugumo ir atsargumo, kad gaisras nekiltų, ir veiksmų bei priemonių ekstremaliais gaisro atvejais.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

„MAN  MOKYTOJO VARDAS – ŽVAIGŽDE RYŠKIAUSIA ŠVIEČIA...“

 

Spalio 5 d. minima Tarptautinė mokytojų diena.  Ja pagerbiamas mokytojų darbas, atsidavimas šiai profesijai.  

Kiekvienais metais mokykloje-darželyje švenčiama Mokytojų diena. Tai diena, kai įstaigos mokiniai visą pagarbą, dainas, gražius poezijos posmus skiria mokytojams. 

Šventinis rytmetis „Man mokytojo vardas – žvaigžde ryškiausia šviečia“ šįmet suorganizuotas mokyklos-darželio pedagogams pagerbti. Skambant dainai „Mano senai mokyklai“ (m. Vygando Telksnio, ž. Remigijaus Baltrušaičio),  į sceną suėjo teatro būrelio „Šypsena“ (mokytoja Sonata Vilčiauskienė) skaitovai, kurie pasveikino mokytojus poezijos posmais. Dainas „Labas“ ir „Mokytojo diena“ dovanojo mokyklos-darželio choras (mokytoja Dalia Svirskaitė). Mokytojų Dalios ir Sonatos duetas pasveikino koleges su profesine švente. Mokytojus su jų profesine švente sveikino direktorė Zofija Lydekienė ir pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė.

Į šventinį rytmetį atvyko ir sveikinimo žodį tarė Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys, buvusi mūsų mokyklos-darželio mokinė Giedrė Pupšytė. 

Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė

TARPTAUTINĖS GYVŪNŲ GLOBOS DIENOS PAMINĖJIMAS 

 

Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje spalio 1-5 dienomis vyko renginiai skirti Tarptautinei gyvūnų globos dienai.

1-4 klasių mokiniai piešė savo augintinius, pasakojo apie jų globą ir priežiūrą, kūrė rašinėlius. Jų darbeliai buvo sklidini meilės savo augintiniams.

Spalio 4 dieną mokykloje – darželyje svečiavosi svečiai iš VŠĮ „Šilutės beglobiai gyvūnai“. Renginyje dalyvavo ne tik svečiai, bet ir jų globojami augintiniai. Svečiai papasakojo, kaip pas juos papuola gyvūnai, kaip jie gydomi, kaip ieškomi nauji namai.

Mokyklos – darželio mokinukai svečiams padovanojo jų globojamiems gyvūnams maisto.

Pradinių klasių mokytojos

SOLIDARUMO BĖGIMAS ŠYLIŲ SKYRIUJE

SOLIDARUMO BĖGIMAS MOKYKLOJE-DARŽELYJE

 

Solidarumo bėgimas Lietuvoje organizuojamas penktąjį kartą. Šią iniciatyvą skatina organizacija „Gelbėkit vaikus“. Bėgimo tikslas – pasaulį daryti geresne vieta, plečiant solidarumą, renkant paramą tiems, kam jos labiausiai reikia. Bėgimą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, palaiko Švietimo ir mokslo ministerija bei Ukrainos ambasada Lietuvoje. Šįmet surinkta parama skiriama organizacijos „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centrus Lietuvoje lankančių vaikų gerovei užtikrinti ir vaikų žaidimų aikštelėms Rusijos okupuotoje Ukrainos teritorijose įrengti.

Penktąjį kartą prie Solidarumo bėgimo prisijungia ir Žemaičių Naumiesčio mokyklos- darželio ugdytiniai. Prieš bėgimą paskatinti mokinukai ieškojo rėmėjų, kurie galėtų paremti jų nubėgtus simbolinius solidarumo kilometrus. Rėmėjų paaukotus pinigus kruopščiai užrašinėjo bėgiko kortelėje. Rugsėjo 28 d. užsiklijavę ant bėgikų sportinės aprangos organizacijos „Gelbėkit vaikus“ lipdukus, stipriai užsirišę sportinių batelių batraiščius, stojo prie starto linijos. Po bėgimo bėgikai ir klasių mokytojos buvo apdovanoti Solidarumo bėgimo diplomais. Šįmet mokiniai rado rėmėjų, kurie paaukojo 271 eurą.

Mūsų mokyklos-darželio mokinukai, tėvai ir globėjai kiekvienais metais palaiko šitą bėgimo akciją. Mokiniai mėgsta aktyvų sportą, kartu su savo tėveliais, globėjais ir kitais rėmėjais jie suvokia socialinės paramos kitiems reikalingumą, patiria dalijimosi su kitais džiaugsmą ir supranta, kaip sunku būti socialiai atskirtam nuo visų. 

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

VISOS DIENOS MOKYKLA

 

2018-2019 m. m. mokykloje-darželyje veikia Visos dienos mokykla priešmokyklinukams ir 1-4 klasių mokiniams. Visos dienos mokykla - tai vienas iš mokymosi proceso organizavimo būdų. Jo požymiai: ilgesnis negu įprastai mokykloje praleistas laikas, tikslingai planuojamas ir derinamas formalusis ugdymas ir neformalusis švietimas, teikiama individuali mokymosi, švietimo pagalba, socialinės paslaugos vaikui ir jo tėvams (globėjams). Į veiklas aktyviai įtraukiami socialiniai partneriai ir užtikrinama saugi aplinka vaikui iki grįžtant jam į namus. 

 

Laikas

1-4 klasės

PUG

  8.00 -   8.35

 

Ryto ratas

  8.00 - 13.00

Bendrojo ugdymo pamokos

 (5 pamokos), integruojamos programos, prevencinės programos „Antras žingsnis“ vykdymas.

PUG formalusis ugdymas: komunikacinė, meninė, pažintinė, sveikatos saugojimo ir socialinė veikla.

     

11.30 - 12.00

Pietūs

Pietūs

13.00 - 14.00

Mokinių priežiūra po pamokų: poilsis (Šeimos bendruomeniniai namai, muziejaus, bibliotekos lankymas ir pan.), žaidimai, sportas lauke, veikla būreliuose.

Ugdytinių priežiūra po veiklų: poilsis (Šeimos bendruomeniniai namai, muziejaus, bibliotekos lankymas ir pan.), žaidimai ir kiti užsiėmimai lauke.

14.00 - 15.00

Neformalusis švietimas. Projektinė veikla. Švietimo pagalba. Savarankiškas mokymasis (namų darbų ir neatliktų darbų ruoša). Veikla bibliotekoje. Mokinių priežiūra.

Poilsis. Švietimo pagalba.

15.00 - 15.20

Pertrauka, pavakariai.

Pertrauka, pavakariai.

15.20 - 16.00

Žaidimai lauke, švietimo pagalba. Veikla poilsio kambaryje.

Žaidimai lauke, švietimo pagalba. Veikla poilsio kambaryje.

16.00 - 18.00

Tėvų remiama neformalioji veikla. Mokinių priežiūra.

Tėvų remiama neformalioji veikla. Mokinių priežiūra.

 


                                                                     EUROPOS KALBŲ DIENA

Rugsėjo 25 dieną mūsų mokykloje 4 klasių mokiniams vyko viktorina ,,Pažinkime ir kitas šalis". Jos tikslas - įprasminti kalbų mokymosi įvairovę, pagarbą visoms Europos kalboms, puoselėti kultūrų ir kalbų įvairovę, skatinti mokytis kalbų.
4 klasių mokiniams buvo pasiūlyta sudalyvauti viktorinoje ir pasitikrinti savo žinias apie kitas šalis. Pasiskirstę į komandas mokiniai bandė rasti kuo greičiau teisingus atsakymus. Viktorinos klausimai ir atsakymai buvo suformuoti anglų kalba. Taip pat komandos atliko ir kūrybinę užduotį, kurią pristatė komandų kapitonai. Na, o viktoriną vainikavo daina ,,London bridge". Mokytoja pasidžiaugė mokinių puikiomis žiniomis apie kitas šalis ir puikiu komandiniu darbu.
                                                                                                      Viktoriną pravedė anglų kalbos mokytoja Živilė Rupainienė

 

TĖVELIŲ DĖMESIUI!

 

Pagal 2017-2018 ir 2018-2019 m. m. pradinio ugdymo programos bendrąjį ugdymo planą skirtos 8 neformaliojo švietimo valandos.

Mokykloje-darželyje: 

 

Teatro būrelis „Šypsena“ - 1 val. (mokytoja Sonata Vilčiauskienė)

Etninės kultūros būrelis - 1 val. (mokytoja Sonata Vilčiauskienė)

Pop choras „Vaivorykštė“ - 2 val. (mokytoja Dalia Svirskaitė)

Vokalinis ansamblis - 1 val. (mokytoja Dalia Svirskaitė)

Riešutukų klubas (loginio mąstymo) - 1 val. (mokytoja Rita Judžentienė)

Šokių būrelis - 1 val. (mokytoja Virginija Šiaudvytienė)

Sporto būrelis - 1 val. (mokytoja Daiva Jokubaitienė).

 

Šylių skyriuje - 2 val. šokių būreliui (mokytoja Virginija Šiaudvytienė).

 

Pastaba: kadangi neformaliam ugdymui skirta tik tiek valandų, o ugdytinių skaičius juose gali būti nuo 12 iki 20, todėl negalėsime patenkinti visų pageidaujančių.

Mokykloje dar veiks keletas mokamų būrelių, kuriuos galėsite pasirinkti. Apie juos informuosime vėliau.

 

Sportinių šokių užsiėmimai 3-7 metų vaikams vyks pirmadieniais, trečiadieniais 15.45 - 16.15; 16.15 - 17.15 val. Pamokėles ves profesionalūs Šilutės sportinių šokių klubo „Kubana“ treneriai, buvę ansamblio „Žuvėdra“ šokėjai.

Administracija


 

MOKSLO METŲ PRADŽIOS ŠVENTĖ ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

Ir vėl mokslo metų pradžia! Daug gėlių, juoko, susitikimų su draugais, mokytojomis...

Jaudinantys nauji potyriai pirmokams ir priešmokyklinukams.

„RUGSĖJIS ATVERIA PLAČIUS MOKSLO VARTUS“

 

Rugsėjo 3 d. smagios muzikos garsai pakvietė ugdytinius į Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio kiemelį pradėti naujų mokslo metų. Lydimi tėvelių, senelių, brolių seserų, mokiniai šventę pradėjo giedodami Lietuvos Respublikos himną, kurio metu ant mokyklos-darželio pastato suplazdėjo Lietuvos vėliava, skelbianti, kad prasidėjo nauji mokslo metai.  

Muzikos mokytojos Dalios Svirskaitės parengti mokiniai Ema, Raigardas  ir Emilija padovanojo net dvi daineles apie rudenį, apie pilnas klases mokinių, pasiruošusių gerai mokytis.

Gražias eiles su palinkėjimais siekti mokslo aukštumų deklamavo Raigardas  ir Vitalija (mok. Sonata Vilčiauskienė).

Vėliau mokyklos-darželio kiemelis prisipildė keturračio ūžesio. Su savo transporto priemone pasirodė Kakė Makė. Papasakojusi savo gyvenimo istoriją, ji nutarė paskambinti mokyklos-darželio direktorei Zofijai Lydekienei. Kakė Makė „pareiškė norą“ mokytis mūsų mokykloje. Pasikalbėjusi su įstaigos vadove, Kakė Makė sėdo ant savo keturračio ir išvažiavo sukėlusi vaikų šypsenas ir audringus plojimus.

Mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė pasveikino visą mokyklos bendruomenę – ugdytinius, mokytojus, tėvelius, senelius su naujų mokslo metų pradžia ir palinkėjo sėkmingų mokslų ir gerų rezultatų.

Su rugsėjo 1 d. visus susirinkusius sveikino Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys.  

                 Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė