2017-2018

Paskelbta: 2018 m. birželio 8 d.

 

PASKUTINĖ VASAROS POILSIO STOVYKLOS „VASAROS LAIKU – ŽAISTI GERA IR SMAGU“ DIENA

 

Birželio 8 d,  penktadienis, paskutinė vaikų vasaros poilsio stovyklos diena. Ji buvo praleista Šilutės Fridricho Bajoraičio bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale.

Stovyklautojai pasiskirstė į dvi skirtingas grupes. Vieniems buvo suteikta galimybė pasivaikščioti po virtualią erdvę. Mokiniai pabuvojo pasakose, važinėjo automobiliu, vaikščiojo po kalnus, stovėjo ant skardžio, nardė po vandenynus, keliavo po svečias šalis. Kita stovyklautojų grupė dalyvavo virtualiuose šokiuose, žaidė boulingą. Vėliau grupės susikeitė, kad visi vaikai galėtų pajusti užsiėmimų įvairovę.

Užsiėmimus vedė vyresnysis bibliotekininkas Tomas Poteliūnas ir bibliotekinių procesų automatizavimo inžinierius Ovidijus Kulda. 

Dieną bibliotekoje vaikai baigė žiūrėdami kino filmą „Meškiukas Jogis“. Esame dėkingi už įdomią dieną bibliotekininkėms Nijolei Rimkienei ir Danutei Bružienei.

Apžvelgę visos dienos veiklas, paragavę stovyklautojo Luko močiutės Birutės  padovanoto pačios iškepto stovyklos pabaigtuvių  torto, palinkėję vienas kitam geros ir saugios vasaros, vaikai išsiskirstė atostogauti.

Reflektuojant paskutinę stovyklos dieną, galima teigti, kad stovyklautojai turėjo puikią informacinių technologijų pamoką, kurios metuvirtualioje aplinkoje galėjo keliauti, patirti nepamirštamų įspūdžių, įsikūnyti į šokio virtuozus, pasinerti į interaktyvų pasaulį. 

Stovyklos vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. birželio 7 d.

 

KŪRYBINGAI DARBINGA STOVYKLOS „VASAROS LAIKU – ŽAISTI GERA IR SMAGU“ DIENA

 

Priešpaskutinė, penktoji, stovyklos diena prasidėjo atsakymu į klausimą, parodant stovyklautojams atviruką, kuriame pavaizduotas Žakainių piliakalnis.   Stovyklautojai turėjo spėti piliakalnio, kurį vakar aplankė, pavadinimą. Pakilo miškas rankų, daugelis pažino paveikslėlyje pavaizduotą vakar aplankytą piliakalnį.

Po pusryčių stovyklautojai dar turėjo atlikti vieną užduotį. Mokyklos-darželio teritorijoje, medžio drevėje, buvo paslėpta kapsulė, kurią vaikai turėjo surasti. Po neilgų paieškų kapsulę rado stovyklautojas Lukas Zubė, o ten buvo paslėpta informacija, ką mokiniai veiks paskutinę stovyklos dieną.

Atlikus paskirtas užduotis, stovyklautojai buvo pakviesti į edukacinio užsiėmimo „Mūsų rankos grožį kuria“ dviejų dalių kūrybines dirbtuvėles. Užsiėmimus vedė edukatorė Daiva Dlugoborskienė, kuri mokiniams siūlė net dvi užduotis. Pirmiausia vaikai puošė vazonėlius, kurie po kūrybinių paieškų virto pieštukinėmis. Vėliau savo kūrybinę raišką jie puikiai atskleidė piešdami akvarele ir flomasteriais ant akmenukų.

Po kūrybinio ir labai „sekinančio“ darbo vaikai dieną pabaigė žaisdami stalo žaidimą ir aktyvius sportinius žaidimus mokyklos-darželio kieme.

Reflektuojant penktąją stovyklos dieną, galima teigti, kad mokiniams, bendraujant vienas su kitu, buvo suteikta puiki saviraiškos galimybė pasigaminti savo rankomis puikių praktiškų daiktų ir dekoro detalių.

Stovyklos vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. birželio 6 d.

 

PAVARGĘ, BET PATENKINTI BAIGĖME KETVIRTĄJĄ STOVYKLOS

„VASAROS LAIKU – ŽAISTI GERA IR SMAGU“ DIENĄ

 

Ketvirtoji stovyklos diena buvo skirta pažinčiai su Šilutės rajono piliakalniais.

Stovyklautojai turėjo galimybę susipažinti su Hugo Šojaus muziejaus edukacine programa „Šilutės rajono piliakalniai“. Piliakalniai – tai natūralios kalvos, reikalingos gynybiniams tikslams.

Kartu su muziejaus gidu mokiniai pirmiausia užsuko į Venckų piliakalnį (Žemaičių Naumiesčio seniūnijoje), kuris yra Šusties dešiniajame krante. Kai kurie stovyklautojai jautėsi lyg namuose, nes keletas iš jų gyvena netoli piliakalnio. 

Sėdę į autobusą, stovyklautojai greitai pasiekė antrą – Vanagių piliakalnį, kuris yra Žemaičių Naumiesčio miestelyje, Vanagio upelio kairiajame krante, ir dažnai dar vadinamas Žemaičių Naumiesčio vardu. 2002 m. čia aptiktos sudegusios tvoros. Čia stovyklautojai tikrai jautėsi lyg namuose.

Palikę Vanagių piliakalnį mokiniai keliavo aplankyti Žakainių piliakalnio, esančio Gardamo seniūnijoje. Žakainių piliakalnis įrengtas Tenenio kairiojo kranto vingyje. Jis kartais vadinamas Jokūbiškės, Laukstėnų ar Užtenenio vardais. 2004 m. čia rasta žalvarinių segių, apyrankių, peilis, strėlių galų.

Paskutinis piliakalnis, kurį mokiniai pamatė, buvo Pavilnučio piliakalnis, stūksantis Švėkšnos seniūnijoje. Piliakalnis supamas užpelkėjusių Lendrupio ir Vilnutės upelių.

Stovyklautojai, aplankę tik keletą rajono piliakalnių, pavargę, kai kurie netgi sugebėję autobuse užsnūsti, parvyko į mokyklą-darželį pabaigti ketvirtosios dienos.

Reflektuojant šią stovyklos dieną galima teigti, kad mokiniams buvo puiki galimybė pažinti piliakalnius kaip protėvių palikimą, kuriuos stengiamasi išsaugoti ateities kartoms.

Ši karta dar spėjo juos pamatyti...

Vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. birželio 5 d.

 

TREČIOJI VASAROS POILSIO STOVYKLOS

„VASAROS LAIKU – ŽAISTI GERA IR SMAGU“  DIENA TAIP PAT JAU PRAĖJO

 

Trečiąją stovyklos dieną, kaip ir dvi pirmąsias, susirinko visi stovyklautojai. Kaip ir pirmąsias stovyklos dienas, po pusryčių vaikų laukė staigmena – kelionė. Šią stovyklos dieną vaikai buvo nuvežti į Šilutės HugoŠojaus muziejų, į edukacinę pamoką „Knygos istorija“.

Stovyklautojai su didžiuliu nerimu vyko į nežinomą užsiėmimą. Atvykę į muziejų,vaikai išklausė teorinę knygos istorijos dalį – sužinojo, kas yra daiktaraštis, mazgaraštis, vaizdaraštis. Vaikų buvo klausinėjama, kas yra hieroglifai, kiek lietuvių abėcėlėje raidžių, kokia didelė ir žinoma upė teka Egipte, kas yra kriptoriumas.

Išklausę teorinę dalį, vaikai aktyviai dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose: gamino popierių, rašė ant vaškinių, molinių lentelių, spausdino rankine spausdinimo mašina.

Patys išsispausdinę žvejišką receptą, kaip reikia nėges susūdyti, apdovanoti atminimo dovanėlėmis, grįžo valgyti sočių pietų.

Reflektuojant trečiąją stovyklos dieną, galima teigti, kad ši diena suteikė galimybę sužinoti rašto kilmę, patiems prisiliesti prie achajiškų spausdinimo mašinų, pajusti, kokios galingos yra šių dienų rašto technologijos. 

Stovyklos vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. birželio 4 d.

 

TURININGAI PRALEISTA ANTROJI VASAROS POILSIO STOVYKLOS

„VASAROS LAIKU – ŽAISTI GERA IR SMAGU“  DIENA

 

Po sočių pusryčių, išklausę saugaus elgesio instruktažą, stovyklautojai išsiruošė į Tradicinių amatų centrą Švėkšnoje. Centre mokiniai turėjo puikią progą susitikti su dailės pedagogu Vytautu Bliūdžiumi. Edukacijos metu stovyklautojai sužinojo apie molį, jo lankstumą, išdeginimą, žiedimo ratą, dekoravimą. Išklausę teorinę dalį, vaikai buvo pakviesti darbuotis su moliu, įgytas žinias pritaikyti praktikoje. Mokiniai išradingai lietėsi prie molio gabalų ir kūrė kas pieštukinę, kas puodelį ar taupyklę. Visų darbai buvo skirtingi ir įdomūs. Pagaminti dirbiniai mokytojo V. Bliūdžiaus bus žiedžiami krosnyje ir atiteks jų kūrėjams.

Su pakilia nuotaika, įgavę naujos patirties, stovyklautojai grįžo namo.

Reflektuojant antrąją stovyklos dieną, galima daryti išvadą, kad mokiniai gavo puikią galimybę susipažinti su molio savybėmis, galimybėmis, realizuoti savo kūrybiškas mintis, gaminant dirbinius.

Atsisveikinta iki trečios stovyklos dienos.

Stovyklos vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. birželio 1 d.

 

VAIKŲ GYNIMO DIENOS PAMINĖJIMAS

 

Mokykloje-darželyje kasmet tradiciškai vyksta renginys, skirtas Vaikų gynimo dienai paminėti. Ikimokyklinio ugdymo vaikučiai, pažiūrėję teatro būrelio spektakliuką „Skrido bitė vakarienės“, išbėgo į papuoštas žaidimų aikšteles.

-Kas šviesių šviesiausia? 

-Tai vaikystės saulė!

-Kas skambių skambiausia?

-Gi vaikų daina.

-Kas plačių plačiausia?

-Tai vaikų pasaulis.

-O gražių gražiausia?

-Vaiko šypsena.

Šiais skambiais žodžiais auklėtojos Sonata ir Evelina pasveikino vaikučius su Vaikų gynimo dienos švente, o kartu ir vasaros pradžia. Vaikučiai džiugiai nusiteikę, kupini gerų emocijų pasveikino vasarą nuotaikingais eilėraštukais ir skambiomis dainomis. Toliau sekė žaidimai, estafetės. Džiugių emocijų vaikams suteikė piešimas ant maistinės plėvelės. Vaikai piešinėliuose pavaizdavo, kaip jie džiaugiasi sulaukę vasaros. O jų atsinešti akmenėliai virto „gėlytėmis“, „saulytėmis“, „boružėlėmis“... Pasibaigus piešimo pramogai vaikai vėl buvo pakviesti žiūrėti spektakliuką „Lašiukų kelionė“. Gerų įspūdžių kupini grįžome į grupes saldžiam dienos miegeliui.

Auklėtoja Vanda Pocienė

Paskelbta: 2018 m. birželio 1 d.

 

VASAROS POILSIO STOVYKLA „VASAROS LAIKU – ŽAISTI GERA IR SMAGU“ PRASIDĖJO

 

2018 m. birželio 1 dieną mokykloje-darželyje prasidėjo mokinių vasaros poilsio stovykla „Vasaros laiku žaisti – gera ir smagu“. Stovyklos pradžia sutapo su Tarptautine vaikų gynimo diena.

Rytas stovykloje prasidėjo skaniais ir sočiais pusryčiais. Papusryčiavę stovyklautojai susipažino vienas su kitu, taip pat su bendromis elgesio ir tvarkos taisyklėmis, suplanavo dienos veiklą.

Stovyklautojai naumiestiškiai sulaukė svečių iš Vainuto gimnazijos stovyklos „Klumpelė“. Kartu su darželio grupių ugdytiniais, švenčiančiais Vaikų gynimo dieną, visi žiūrėjo mokyklos-darželio teatro būrelio „Šypsena“ spektaklį „Skrido bitė vakarienės“ (pagal Mykolą Sluckį). Po spektaklio stovyklos dalyviai ir svečiai iš Vainuto buvo pakviesti dalyvauti sportinėse estafetėse, judriuose žaidimuose. Kas nepanoro sportuoti, tiems buvo pasiūlyta dalyvauti edukacijos „Mūsų rankos grožį kuria“ 1 dalyje – gaminti pom pom burbulus. Po edukacijos ir pasportavę stovyklautojai galėjo pasižiūrėti kitą teatro būrelio spektaklį „Lašiukų kelionė“ (pagal Ritą Bagdonaitę). Teatro pusvalandžiui pasibaigus, visi stovyklautojai ir svečiai iš Vainuto buvo pakviesti ragauti pyragų. Po vaišių, džiaugdamiesi bendra draugyste su vainutiškiais, naumiestiškiai išlydėjo svečius.

Stovyklautojai aptarė pirmos dienos stovyklos veiklas, skaniai papietavo ir išsiskirstė iki pirmadienio...

Reflektuojant pirmos dienos stovyklos veiklas, galima daryti išvadas, kad stovykla yra galimybė sportuoti, kūrybiškai leisti laiką, bendrauti su bendraamžiais, kurti...

Stovyklos vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 31 d.

 

MOKSLO METŲ PABAIGOS ŠVENTĖ

 

Vasariškai šiltą, saulėtą rytą mokyklos-darželio salėje susirinko 3-4 klasių mokiniai, mokytojai, tėvai, kad vienas kitu pasidžiaugtų prieš prasidedant vasaros atostogoms. Pagaliau labai laukta mokslo metų baigimo šventė. Trumpam atsisveikinsime su mokykla, nutils šurmulys per pertraukas, laiko nevaržys skambutis,  ilsėsimės, keliausime, džiaugsimės visais vasaros teikiamais malonumais.

Mokslo metų finalinę šventę pradėjo trečios klasės mokinai (mokytoja Dalytė Insodienė). Jie padainavo dainą (vadovė Dalia Svirskaitė). Sveikinimo žodį tarė mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė - pasidžiaugė mokyklos pasiekimais bei palinkėjo mokiniams nenustoti ieškojus gėrio ir grožio, naujų potyrių, prasmingos, turiningos, saulėtos vasaros ir svajonių išsipildymo. Buvo įteikti padėkos raštai už puikų mokymąsi, aktyvią veiklą.

Baigiantis šventei, ketvirtokai padainavo dainas (vadovė Dalia Svirskaitė). Žodį tarė tėveliai. 4a ir 4b klasių mokiniai padovanojo šešis rožių krūmus, kuriuos pasodino mokyklos-darželio kieme.

Mokslo metai baigėsi. Baigėsi atnešę daug pasiekimų, džiaugsmo, malonių rūpesčių. Pailsėkite, paaukite, praturtėkite, džiaukitės ir daug šypsokitės…

Paskelbta: 2018 m. gegužės 31 d.                                                     

 

KAIP  ĮDOMIAI IR NAUDINGAI PRALEISTI ATOSTOGAS?

 

Gegužės 31 dieną pirmokai spėjo apsilankyti miestelio bibliotekoje. Daugelis čia lankėsi visus mokslo metus. Tačiau ne visi...

Bibliotekininkės Danutė Bružienė ir Nijolė Rimkuvienė supažindino su bibliotekos patalpomis, jų paskirtimi, paaiškino, kaip surasti knygą, kurią nori skaityti. Mokiniams priminė, kaip saugoti knygas, kaip nederėtų su jomis elgtis. Kiekvienam įteikė rekomenduojamų skaityti knygų sąrašą ir knygų skirtukus.

Pirmokėliai įsigijo skaitytojo pažymėjimus, piešė, net šoko.

Užverdami bibliotekos duris mokiniai žadėjo vasarą užsukti. Juk su knygomis galima įdomiai ir naudingai leisti laisvalaikį vasarą.  

Mokytoja Daiva Jokubaitienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 31 d.

 

PASKUTINIS SKAMBUTIS „PAMOJO VASARĖLĖ GĖLĖTA SKARELE“

 

Gegužės 31 dieną visi mokyklos mokiniai , tėveliai, svečiai susirinko į paskutinį skambutį. Salėje vyravo labai jausminga nuotaika, lyg būtų atsisveikinama su mokykla amžinai. Mokyklos mokiniai surengė nuostabų koncertą: visi dainavo, šoko, deklamavo, išsakė mokytojoms nuoširdžiausius žodžius. Tėveliai taip pat gražiu žodžiu ir gėlėmis atsidėkojo mokytojoms už jų rūpestį, suteiktas mokslo žinias jų vaikams. Baigę savo pasirodymą mokiniai pelnytai buvo apdovanoti. Ketvirtokei Kamilei Steponaitytei   buvo įteiktas pradinio išsilavinimo pažymėjimas - ypatingas su šimtmečio simboliu. Mokyklos kieme tėveliai išsakė palinkėjimus savo vaikams, mesdami gintaro dulkes į laužą.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Jakštienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 31 d.

 

SVEIKATINGUMO DIENA

 

Paskutinę mokslo metų dieną 1-3 klasių mokiniai pakviesti dalyvauti sveikatingumo dienoje. Gera proga pasisemti žinių ir idėjų vasaros laisvalaikiui!

Pirmokai su antrokais nusprendė laiką praleisti drauge. Veikla prasidėjo rytine mankšta mokyklos aikštelėje ir diskusija apie sveiką gyvenimo būdą.

Linksmos estafetės ir žaidimai padėjo užmiršti kaitrios dienos nuovargį. Sportinėse rungtyse varžėsi keturios komandos. Pirmoji užduotis – sugalvoti komandai pavadinimą, nusiteikti veikti draugiškai ir vieningai. Dalyviai stengėsi, palaikė šūksniais komandos draugus, džiaugėsi pergalėmis ir…liūdėjo dėl nesėkmių.

Po judrios veiklos mokytojos pasiūlė nupiešti piešinį „Sportuoti sveika” ir neužmiršti vasarą pralesti turiningai, aktyviai ir sveikai.

Mokytojos Daiva Jokubaitienė, Nijolė Zdanavičienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 30 d.

 

SVEIKATINGUMO DIENA ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

Gegužės 30 dieną mūsų mokykloje vyko sveikatingumo diena „Sveikas žmogus-laimingas žmogus“. Šventė vyko prie bendruomenės namų.  Mokiniai varžėsi linksmose estafetėse, žaidė kvadratą, mėtė į krepšį,  žaidė futbolą, judriuosius žaidimus. Po šventės kepėme dešreles ir skanavome ant laužo keptus bananus su ledais.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Jakštienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 30 d.

 

MENO PAMOKOS ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO MOKYKLOJE-DARŽELYJE

 

Gegužės 30 dieną, baigiantis mokslo metams, mokykloje-darželyje buvo pristatomos neformaliojo ugdymo būrelių veiklos. Kiekviena atskira pamoka buvo paskirta skirtingų meno žanrų pasirodymams.

Į pirmąją pamoką „Skaitau, rašau, pažįstu raides, šoku ir dainuoju dainas“ žiūrovus pakvietė priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinių daina (auklėtoja Sonata Lidžiuvienė). Pirmokėliai pristatė abėcėlės kompoziciją (mokytoja Daiva Jokubaitienė). 1–3 klasių choras „Vaivorykštė“ (mokytoja Dalia Svirskaitė) padovanojo keletą dainų. Muzikinį kūrinį birbyne „Garnys garnys“ sugrojo pirmokas Raigardas Šlajus, lankantis rajono meno mokyklą. Pamoką baigė šokių ratelis „Kauškučiai“ (vadovė Virginija Šiaudvytienė) – vaikai sušoko „Čeverykus“. Paklausus vaikų, ar jie žino, kas yra čeverykai, 3 klasės mokinys Mantas Auksorius greitai pasakė, kad tai bateliai.

Po pirmos pamokos mokiniai, pasivaišinę skanėstais, rinkosi į antrąją pamoką „Ar reik aš tau pasaką paseksiu?“, skirtą teatro žanrui atskleisti. Žiūrovams buvo parodytas teatro būrelio „Šypsena“ (vadovė Sonata Vilčiauskienė) spektaklis pagal Mykolo Sluckio knygelę „Skrido bitė vakarienės“.

Trečiają pamoką, pavadintą „Daina ir šokis draugauja visada“, pradėjo šokių būrelis  „Kauškučiai“. Vaikai pašoko valsą. Teatro būrelio mokiniai Amanda ir Justas teatralizuotai pristatė vokalinį ansamblį „Pelėdžiukas“ (mokytoja Dalia Svirskaitė), kurio repertuare – ne viena daina apie vaikystę, Pamario kraštą. Ansamblio vaikai savo dainomis atsisveikino su mokykla ir mokytoja, nes visi ansamblio nariai – jau būsimieji penktokai.

Paskutinę, ketvirtą pamoką „Ar reik aš tau dar vieną pasaką paseksiu“ teatro būrelio mokiniai skyrė teatro žanrui pristatyti. Mažieji artistai padovanojo spektaklį pagal Ritos Bagdonaitės knygelę „Lašiukų kelionė“. Pamoką pabaigė ketvirtokai, sudainuodami bendrą dainą ir linkėdami gražaus rytojaus.               

Mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė ir pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė gerai besimokantiems mokiniams, olimpiadų, projektų ir konkursų laimėtojams, klasių mokytojoms, neformaliojo ugdymo vadovams už nuveiktus darbus, įgyvendintas idėjas padėkojo ir įteikė padėkos raštus.  

Idėja surengti meno pamokas mokykloje pasitvirtino. Mokiniai, dalyvaujantys neformaliojo ugdymo veikloje, turėjo galimybę parodyti savo darbus, kūrybiškai juos pristatyti. Tai buvo puiki saviraiškos priemonė, leidžianti bendrauti su žiūrovu menų kalba. Žiūrovui buvo suteikta proga gėrėtis atlikėjų drąsa, kūrybiškumu, scenos kultūra, pasiektais rezultatais. 

Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 29 d.

 

PROJEKTAS „KŪRYBINĖS VEIKLOS - PAŽINIMO, TYRINĖJIMŲ IR ATRADIMŲ SAVAITĖ“


2018 m. gegužės 14 - 18 dienomis „Bitučių" grupės vaikai, kartu su auklėtojomis Rita ir Vanda vykdė projektą „Kūrybinės veiklos - pažinimo, tyrinėjimų ir atradimų savaitė", kurio tikslas - tyrinėti, ieškoti, bandyti, mėginti patiriant atradimų ir pažinimo džiaugsmą. Projekto metu buvo siekiama supažindinti vaikus su įprastų medžiagų savybėmis, išbandyti įvairius paprastus būdus savęs ir pasaulio pažinimui.
Auklėtoja tapo mokslininke, vaikai jos mokiniais ir kiekvieną savaitės dieną atliko vis kitus bandymus ir eksperimentus. Aiškinosi, kodėl, kaip ir kas vyksta. Projektą vainikavo išvyka į miestelio biblioteką, kur vaikai susipažino su interaktyvios lentos galimybėmis.
Projekto metu vaikai daug sužinojo, patyrė džiugių emocijų. 

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Rita Norinkevičienė
 

                                                                                               Paskelbta: 2018 m. gegužės 28 d.                                                           

 

  SEKMINĖS

 

Gegužės 18 d. 2 klasės mokiniai dalyvavo Ž.Naumiesčio etnokultūros centro organizuotame Sekminių šventės renginyje. 

Mokiniai aplankė Vanagių kaimo sodybas, papuošė beržų šakelėmis jų vartelius ir namų duris. Kartu su Žemaičių krašto kultūros centro atstovėmis mokiniai linkėjo sėkmės ūkininkams , auginantiems karvutes. Pagal senas liaudies tradicijas karvutes Sekminių šventės proga papuošė vainikais. Mokiniai taip pat buvo apdovanoti. Dosnūs ūkininkai nepagailėjo jiems saldainių.

Renginys tęsėsi Kalvio sodyboje. Mokiniai aplankė muziejaus ekspozicijas, susipažino su senoviniais žemės ūkio padargais, galėjo pakilnoti spragilą, imituojant grūdų kūlimą. Čia pat buvo kepama kiaušinienė, kepami blynai. Mokiniai ir kiti dalyviai vaišinosi, žaidė ir šėlo. Visiems buvo smagu!

                                                                                                                                           Mokytoja Nijolė Zdanavičienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 23 d.

 

PIRMOKAI RADO LOBIŲ SKRYNIĄ

 

Mokslo metus norisi užbaigti su gera nuotaika. Raidės išmoktos, knygos perskaitytos, uždaviniai išspręsti. Tad gegužės 23 d dieną pirmokai su tėveliais susiruošė į žygį prie Žemaičių Naumiesčio tvenkinio. Žygis  nebuvo paprastas ir lengvas. Dar mokyklos kieme energingos mamos suskirstė pirmokėlius į dvi komandas. Komandos tikslas- atidžiai klausytis nuorodų, kur eiti, surinkti kuo daugiau paslėptų vėliavėlių, pirmiems atlikti paskirtas užduotis ir rasti paslėptą lobių skrynią.

Paslėptų vėliavėlių komandos ieškojo visą kelią : mokyklos kieme, prie miestelio bibliotekos, prie avių ganyklos bei tvenkinio.

Sustojus atsipūsti pusiaukelėje prie didelės pievos, šeimininkas Valerijaus Krutikovas noriai  pirmokėliams papasakojo apie savo augintines avis, jų naudą, kilmę bei gyvenimo būdą.

Stovyklavietėje prie tvenkinio komandos azartiškai nusiteikusios kovojo dėl kiekvienos rungties, stengėsi atsakyti į visus klausimus, įminti kuo daugiau mįslių. Rasti paslėptą lobių skrynią padėjo žemėlapiai. Laimėjo draugystė. Pirmokėliai draugiškai pasidalino rastu lobiu.

Po varžytuvių tėveliai pakvietė savo atžalas žaisti linksmus sportinius žaidimus, dainuoti dainas pritariant gitarai, išbandyti treniruoklius, paragauti skanių pietų. Neišgąsdino net trumpas vasariškas lietus. Smagu nuo lietaus pasislėpus autobusėlyje kartu su visais klasės draugais ragauti ant laužo iškeptomis vaišėmis.

Gražūs prisiminimai, malonus laikas praleistas drauge suartina žmones, padeda vieniems kitus geriau pažinti.

Pirmos klasės mokytoja Daiva Jokubaitienė dėkoja pirmokėlių šeimoms už dalyvavimą ir žygio organizavimą. 

Mokytoja Daiva Jokubaitienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 22 d.

 

EKSKURSIJA Į BITYNĄ

 

Gegužės 22 dieną vykome  į Gintauto Grigaičio bityną. Ten mokiniai susipažino su senoviniu bitininkystės inventoriumi, bitininkai pasakoja apie bičių gyvenimo ypatybes.

Kiekvienas vaikas pasigamino vaško žvakę. Visiems  mokiniams teko  galimybė apsirengti bitininko apranga ir pamatyti bičių gyvenimą iš arti, kartu su bitininku stebint bičių avilio vidų. Kiekvienas suko medų. Po visų darbų visus dalyvius pakvietė susėsti prie bendro vaišių stalo ir pasivaišinti pačių išsuktu medumi. Taip pat aplankėme Ablingos lurdą, Švėkšnos parką. 

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Jakštienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 22 d.

 

EKSKURSIJA

 

   Gegužės 21 d. antrokai vyko į Klaipėdos zoologijos sodą. Gyvūnijos pasaulis toks neaprėpiamas, įdomus ir įvairus . Vaikai stebėjo paukščius ir žvėrelius, stengėsi įsiminti jų pavadinimus, dalijosi įspūdžiais.  Truputį pavargę atsigaivino ledais bei gaiviaisiais gėrimais. Kadangi diena buvo saulėta ir šilta, tai kaip neaplankius jūros? Smagu buvo pabraidyti, pašokinėti per bangas, pasivaikščioti ir palakstyti smėliu.

      Ekskursija buvo turininga, įdomi ir naudinga. Ačiū Tėveliams, padovanojusiems tokį malonumą.

                                                                                                                                  Mokytoja Nijolė Zdanavičienė

 

Paskelbta: 2018 m. gegužės 24 d.

 

DĖKOJAME  auklėtojoms Aurelijai Razmienei, Ritai Norinkevičienei, Vandai Pocienei už ugdytinių įtraukimą - dalyvavimą respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytinių kūrybinių darbų parodoje „PAUKŠTELIAI PARSKRIDO, SUČIULBO LINKSMAI“, skirtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Administracija


 

Paskelbta: 2018 m. gegužės 17 d.

 

REGIONINĖS „ŠVIESOFORO“ VARŽYBOS

 

Šiandien (gegužės 17 d.) mūsų mokinių komanda (Arnas Vingis, Mintė Arnašiūtė, Martyna Daukšaitė, Julius Mileris), dalyvavo pradinių klasių mokinių varžybų „Šviesoforas“ 3-iame etape, kuris vyko Kretingoje. Esame 6-os vietos laimėtojai. Malonu, kad mūsų mokiniai puikiai atliko praktines užduotis gatvėje, daug žino apie saugų eismą, geba atlikti įvairias teorines  užduotis. Šventės pabaigoje nusifotografavome  su vaikų draugu ir pagalbininku gatvėje šuneliu Amsiu.

Mokytoja Dalytė Insodienė
 

Paskelbta: 2018 m. gegužės 11 d.

 

SKAITYMO SKATINIMO AKCIJA „SKAITYMO VIRUSAS“

 

Miestelio bibliotekos darbuotojos D. Bružienė ir N. Rimkienė kartu su mokyklos-darželio bibliotekos darbuotoja V. Pociene organizavo skaitymo skatinimo akciją „Skaitymo virusas“.

Pagrindinis akcijos tikslas – skatinti vaikučius kuo daugiau skaityti ir atrasti skaitymą, kaip laisvalaikio praleidimo būdą.

Nuo 2018 m. sausio 2 d. iki balandžio 1 d. mokyklos-darželio mokiniai skaitė knygas, pildė loterijos bilietus ir metė į paruoštas dėžutes.

Gegužės 10 d. vyko baigiamasis akcijos renginys. Renginio pradžioje gerą nuotaiką padovanojo 4-ų klasių mokinės, padainavusios dainelę anglų kalba. Mergaites paruošė mokytoja Živilė Rupainienė. Aktyviausi skaitytojai apdovanoti padėkos raštais ir dovanėlėmis. Tarp klasių, daugiausiai perskaičiusių knygelių,  nugalėtojais tapo pirma klasė. Ši klasė paskatinta saldžia dovanėle.

Bibliotekininkė Vanda Pocienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 10 d.

 

POPIETĖ ,,MANO ABĖCĖLĖ”

 

Paskendę medžiai baltuose žieduose, vis skaistesni saulės spinduliai ir didelis pirmokėlių noras ištrūkti į mokyklos kiemą byloja apie artėjančią mokslo metų pabaigą.

Pasidžiaugti išmoktomis raidėmis, perskaitytomis knygomis, nuveiktais darbais pirmos klasės mokiniai su tėveliais gegužės 8 dieną susirinko į popietę ,,Mano Abėcėlė“.

Deklamavo eiles, dainavo išmoktas dainas, ,,surinko“ išbarstytas raides, iš jų sudėjo gražiausius žodžius, žinojo atsakymus į sudėtingus mokytojos klausimus.

Mokytoja gyrė pirmokus, įteikė padėkos raštus. Linkėjo skaityti knygas, semtis naujų žinių ir su gera nuotaika ruoštis kelionei į antrąją klasę.

Mokytoja Daiva Jokubaitienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 9  d.

 

PREMJERA „LAŠIUKŲ KELIONĖ“

 

Gegužės 9 dieną mokyklos-darželio teatro būrelis „Šypsena“ pristatė premjerą „Lašiukų kelionė“ (pagal Ritos Bagdonaitės knygelę). Premjera sukvietė visus 1–4 klasių ir priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinius, visus mokyklos-darželio bendruomenės narius, mokytojus, vaidintojų tėvelius.

Puikiai apie lašiukų kelionę, kurios metu aplaistomi Gėlė, Grybas, Varlė, Kiškis, Žemė, Ąžuolas, pasakojo 1–3 klasių mokiniai, vaidinantys teatro būrelyje.

Lašiukų personažus sukūrė Goda Kudrešova, Karina Kudrešova, Emilis Trijonis, Kamilė Puodžiūnaitė, Tėtį Debesį – Gvidas Šumkauskas. Scenoje Grybo personažą suvaidino Lukas Zubė, o Gėlės Pienės – Milda Rupainytė. Į sceną atšokavo Varlė (Greta Juciūtė) ir atstriksėjo Kiškis (Dovydas Kuršelis). Žiūrovai galėjo susipažinti su Žemės (Mintės Arnašiūtės) ir Ąžuolo (Mato Auksoriaus) bei Saulės (Vitalijos Kudrešovos) personažais.

Po premjeros vaikai kaip tikri artistai buvo apdalyti vadovės, tėvelių saldžiomis dovanėlėmis ir gėlėmis.

Po spektaklio žiūrovams buvo užduotas ne vienas klausimas apie spektaklio siužetą, personažus, vandens reikšmę gyvybei.

Neformaliojo švietimo mokytoja Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 8 d.

 

MAMOS DIENOS PAMINĖJIMAS IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖSE

 

Sakoma, kad Mama – gražiausias žodis, kurį ištaria žmogaus lūpos. Taip pat yra sukurta daug eilių apie motinos širdį, kuri sugeba viską atleisti; motinos rankas, kurios visada apkabina ir priglaudžia savo vaikus; motinos meilę, kuri niekada neišblėsta ir nenuvertėja. Motinos diena – nuostabi šeimos šventė. O geriausia dovana mylimai mamai – gražūs žodžiai. Todėl mūsų darželio vaikučiai Gegužės 4 d. pakvietė visų grupių mamytes į Mamyčių šventę. Čia neformaliojo ugdymo būrelio vaikai pristatė spektaklį ,,Kur rasti laimę?’’ (vadovė Sonata Vilčiauskienė), visų grupių ugdytiniai sveikino Mamas dovanodami joms gražiausius eilėraštukus ir daineles, sveikinimo žodį tarė mokyklos – darželio direktorė. Išsiskirstėme puikios, pakilios nuotaikos, supratę, kad brangesnio žmogaus už Mamą, būdami dideli ar maži, mes niekada neturėsime. Renginį vedė auklėtoja Evelina Staupelytė ir meno mokytoja Dalia Svirskaitė.

Auklėtoja Evelina Staupelytė

 

Paskelbta: 2018 m. gegužės 7 d.

 

„MAMYTE, MAMYTE, BRANGIAUSIA ESI“

 

Gegužės 3 dieną mūsų mokykloje (Šylių skyriuje) vyko Mamyčių šventė. Vaikai labai nuoširdžiai jai ruošėsi - mokėsi atmintinai eilėraštukus, daineles, darė dovanėles. Visi labai norėjo surengti kuo gražesnę šventę, nes ji buvo skirta patiems mylimiausiems žmonėms - mamytėms. Tikimės, kad šventė pavyko, nes mamos džiaugėsi vaikų pasirodymais, o kai kurios ir jaudulio ašarą  nubraukė. Su šia programėle pasirodėme ir Šylių kaimo bendruomenėje.

Būkite stiprios, gražios ir laimingos, mielos mamytės! Jei būsite laimingos Jūs – laimingi būsime ir mes!

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Jakštienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 7 d.

 

„MAMA – PAVASARIO ŽIEDAS ANKSTYVĄ RYTĄ“

 

Kiekvienais metais, atėjus pirmajam gegužės sekmadieniui, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ugdytiniai  sveikina  savo  mamas, močiutes, promočiutes. Šį pavasarį šventės vieta – miestelio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia.

Visų ugdytinių mamos buvo pakviestos gegužės 5 dieną į šv. Mišias, kurias aukojo parapijos klebonas Stanislovas Anužis. Mišiose giesmes giedojo mokyklos-darželio vokalinio ansamblio „Vaivorykštė“ ir popchoro vaikai (mokytoja Dalia Svirskaitė). Bendruomeninę maldą skaitė 4 a klasės mokiniai. Šios maldos kreipinius sukūrė buvusi mokytoja Janina Dyglienė.

Pasibaigus mišioms mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė pasveikino taip gausiai į  mišias susirinkusias mokinių mamas su Mamos diena. Į mamas, močiutes ir promočiutes poezijos žodžiais kreipės ugdymo įstaigos teatro būrelio „Šypsena“ skaitovai (mokytoja Sonata Vilčiauskienė), ansamblio dainininkai padainavo dainą „Mama, kaip tu laikais?“

Pasibaigus šventiniam pasveikinimui, mokiniai buvo paraginti pasveikinti savo brangias mamas pačių pagamintais darbeliais, bučiniais, apsikabinimais ir prisiglaudimais.

Teatro būrelio vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. gegužės 7 d.

 

DĖKOJAME 

 

       Mokytojoms Daivai Jokubaitienei, Ritai Judžentienei, Nijolei Zdanavičienei, Žanetai Danienei, Živilei Rupainienei už tarptautinio edukacinio konkurso „Olympis 2018 - Pavasario sesija“ organizavimą mūsų įstaigoje, o mokiniams - už dalyvavimą. Laimėti 7 medaliai, 52 diplomai, 7 padėkos.

Administracija


 

Paskelbta: 2018 m. gegužės 3 d.

 

„KALBŲ KENGŪRA 2018“

 

Šių metų kovo 1 dieną Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtokai dalyvavo respublikiniame projekte ,,Kalbų Kengūra 2018". Mokiniai galėjo pasitikrinti savo anglų kalbos žinias atlikdami teksto suvokimo, analizės, pastabumo, logikos užduotis. Sėkmingai projekte pasirodė: Orestas Šeputis (Padėkos raštas), Vilius Grikšas (Padėkos raštas), Gediminas Stancikas (Padėkos raštas), Guoda Neimantaitė (Padėkos raštas), Simona Rupainytė (Padėkos raštas), Arnas Jonas Vingis (Padėkos raštas), Radvilas Meilė (Oranžinės kengūros diplomas), Airida Jurkutė (Auksinės kengūros diplomas), Ema Liutkevičiūtė (Auksinės kengūros diplomas), Deividas Nejus (Auksinės kengūros diplomas).

Anglų kalbos mokytoja Živilė Rupainienė 

Paskelbta: 2018 m. balandžio 27 d.

 

SVEIKUOLIŲ DIENA PRIEŠMOKYKLINĖJE UGDYMO GRUPĖJE

 

Pakartosim abėcėlę,

Užsirišim batukus.

Išsikepsim pyragėlį

Ir keliausim į svečius!

Tokiu linksmu ketureiliu auklėtojos padėjėja Ilona Milerienė paskelbė Sveikuolių dienos pradžią. Dalyvaudami estafetėse, vaikai stengėsi kuo dailiau ir greičiau užrišti batukų raištelius, kuo greičiau perduoti draugui obuolį, pasakyti ant stalo išsirikiavusių vaisių pavadinimus ir išvardinti žodžių garsus... Bet smagiausia buvo užduotis iš vaisių „išsikepti“ Sveikuolių pyragą.

Paskelbta: 2018 balandžio 26 d.

 

SVEIKINAME

 

mokyklos-darželio komandą: 

Arną Joną Vingį, Matą Auksorių, Martyną Daukšaitę, Julių Milerį,

užėmusią II vietą rajoninėse „Šviesoforas“ varžybose. Varžybose dalyvavo vienuolika komandų.

Mokinius ruošė mokytoja Dalytė Insodienė.

Paskelbta: 2018 m. balandžio 26 d.

 

PROJEKTAS „APKABINK ŽEMĘ“

 

Žemė, kaip ir žmogus, keičia savo rūbą. Anksti pavasarį ji būna mėlyna nuo žibuoklių. O po kiek laiko žemė jau nešioja baltą suknią, kurią jai obelys, kriaušės, slyvos, vyšnios dovanoja.

Šylių skyriuje, balandžio 23 – 27 dienomis vyko projektas „Apkabinkime žemę“ Šio projekto metu mes su mokiniais, kėlėme inkilus, kad paukšteliai turėtų savo namus, švarinome mokyklos ir Šylių kaimo aplinką – rinkome šiukšles. Kad mokykla atrodytų dar gražiau, kartu su mokyklos valytoja pasodinome gėles. Deklamavome eilėraščius apie žemę, piešėme piešinius. Parašėme laišką Žemei, nes labai mylime savo gamtą, todėl stengiamės rūpintis žeme ir norime jai padėti.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Jakštienė

Paskelbta: 2018 m. balandžio 26 d.

 

AKCIJA „TYLOS STEBUKLINGA VERSMĖ“


Šilutės rajono, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio 4a ir 4b klasės mokiniai dalyvavo akcijoje „Tylos stebuklinga versmė“. Mokytojos Rita Judžentienė ir Žaneta Danienė.

Sveikatos ir saugos ugdymo skyrius Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras

Paskelbta: 2018 m. balandžio 19 d.

 

Balandžio 19 d. rajono mastu vyko atvira logopedinių pratybų pamoka 2 klasės mokiniams, vedė

logopedė-specialioji pedagogė Genovaitė Mockienė.


 

Paskelbta: 2018 m. balandžio 20 d.

 

SVEIKINAME

 

Auklėtoją Sonatą Lidžiuvienę ir jos auklėtinius už dalyvavimą Tarptautiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „EILĖRAŠTIS LIETUVAI“, skirtame Lietuvos šimtmečiui paminėti.

Administracija


 

Paskelbta: 2018 m. balandžio 17 d.

 

SVEIKINAME

 

Tarptautiniame konkurse „KENGŪRA 2018“ patekusius į 10 geriausiųjų savivaldybėje:

 

2 klasė „NYKŠTUKAS“:

4 vieta rajone Tadas Saveljevas (mokytoja A. Jonikaitienė);

8 vieta rajone Martyna Daukšaitė (mokytoja N. Zdanavičienė). 

 

3 klasė „MAŽYLIS“:

4 vieta rajone Matas Auksorius (mokytojos D. Insodienė, V. Saveljevienė);

6 vieta rajone Emilis Trijonis (mokytojos D. Insodienė, V. Saveljevienė);

7 vieta Erikas Burzdžius (mokytojos D. Insodienė, V. Saveljevienė).

Administracija


 

Paskelbta: 2018 m. balandžio 6 d.

 

„MUS KALBINA KNYGOS LAPELIAI“

 

2018 m. balandžio  mėn.3-6 dienomis Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio „Bitučių“ grupės vaikai dalyvavo projekte „Mus kalbina knygos lapeliai“, kurio tikslas – plėsti vaikų žinias apie knygą, ugdyti meilę ir pagarbą knygai. Projekto metu buvo siekiama supažindinti su knygų atsiradimo istorija, jų įvairove, kad vaikai susidraugautų su knyga.

Vaikams buvo organizuota ekskursiją į miestelio biblioteką. Bibliotekininkės Danutė Bružienė ir Nijolė Rimkienė vaikams papasakojo, kam skirta biblioteka, kaip joje laikomos knygos. Dalyvaudami pakalbiuose, vartydami knygeles bei apžiūrinėdami iliustracijas, vaikai susipažino su knygų atsiradimo keliu, įvairove, pasidalino mintimis, kaip reikia jas saugoti ir tinkamai elgtis bibliotekoje. Ši išvyka vaikams suteikė daug džiugių emocijų.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja, bibliotekininkė Vanda Pocienė

Paskelbta: 2018 m. balandžio 6 d.

 

ATVELYKIO ŠVENTĖ


Atvelykis, dar vadinamas vaikų Velykėlėmis. Kaip ir kasmet, mokyklos - darželio ikimokyklinukai, jų tėveliai, darbuotojai, kartu su etnokultūros centro darbuotojais dalyvavo šventėje „Kepurę laikau, margučio prašau", kuri vyko balandžio 6 d.
Į šventę atskubėjo ne viena, bet trys Velykų bobutės, kiškutis, meškutis, su „kiškio pyragu". Darželinukai minė mįsles apie kiaušinius, su meškučiu žadino bitutes, kartu su Velykų bobutėmis žaidė žaidimus, prisiminė Velykų tradicijas, rideno savo atsineštus margučius.
Mažieji svečiams taip pat parodė ką išmoko: deklamavo eilėraštį, dainavo daineles - ratelius.
Šauni šventė, atrodo, galėjo būti be pabaigos. Tačiau Velykės su savo draugais turėjo eiti aplankyti ir kitų vaikučių. Grįžę į grupę, vaikučiai šventę pratęsė prie vaišių stalo - mėgavosi skaniu, burnoje tirpstančiu „kiškio pyragu".
                                                                                                               Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Rita Norinkevičienė

Paskelbta: 2018 m. kovo 30 d.

 

PREMJERA „SKRIDO BITĖ VAKARIENĖS“

 

Kovo 30 d. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio teatro būrelis „Šypsena“ žiūrovams pristatė naują spektaklį – šių mokslo metų darbą, premjerą „Skrido bitė vakarienės“ (pagal M. Sluckį).

Būrelį lankantys ketvirtokai ir vienas pirmokas nuo rugsėjo mėnesio repetavo šį spektaklį. Artistai kartą per savaitę rinkdavosi repetuoti, mokėsi tekstus, kūrė etiudus, siuvosi personažų drabužius.   

Į spektaklio premjerą buvo pakviesti mokinių tėvai, mokytojai, 1–4 klasių mokiniai, administracija. Spektaklio personažai patraukė žiūrovų dėmesį, nuolat besikeičiantys įvykiai skatino dėmesingai žiūrėti premjerą, personažų veiksmai kėlė juoką. Pasibaigus spektakliui žiūrovams buvo užduotas klausimas, koks pasakos moralas. Taikliai į klausimą atsakė 2 klasės mokinė Martyna Daukšaitė: „Kiekvienas turi savo medų valgyti.“ Mergaitė apdovanota saldžiu prizu.

Po premjeros, nerimstant žiūrovų plojimams, artistai buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis, daug gražių šiltų žodžių pasakė įstaigos direktorė Zofija Lydekienė.

Bendrai nuotraukai sustojo visi aktoriai, pasakoję, kaip bitė skrido vakarienės: Simona Rupainytė (Bitė), Vilius Grikšas (Pasakotojas), Airida Jurkutė (Pelė), Ema Liutkevičiūtė (Katė), Gediminas Stancikas (Šuo), Amanda Preikšaitytė (Varlė), Arnas Jonas Vingis (Gandras), Beatričė Vaičiulytė (Antis), Justas Tifenzinas (Lapiukas), Radvilas Meilė (Vilkas), Raigardas Šlajus (Lokys).

Neformaliojo švietimo vadovė Sonata Vilčiauskienė

 

Paskelbta: 2018 m. kovo 29 d.

 

SVEČIUOSE SENJORŲ ELDORADE

 

Gavėnia – tai metas, kai esame kviečiami stabtelėti ir apmąstyti, suvokti bei pripažinti savo žmogiškosios prigimties trapumą ir pažeidžiamumą, nes vieni patys esame silpni ir bejėgiai.

Kovo 29 dieną Žemaičių Naumiesčio priešmokyklinės  grupės vaikai  nuvyko aplankyti  senelių,  gyvenančių Senjorų Eldorade. Auklėtoja Milana Macijauskaitė pasveikino visus susirinkusius su pavasariu ir artėjančia Jėzaus prisikėlimo švente ir pakvietė pasidžiaugti  ugdytinių  paruošta programėle.  Vaikai ne tik dainavo, šoko, bet ir suvaidino neformaliojo švietimo vadovės Sonatos Vilčiauskienės surežisuotą spektakliuką „Kur rasti laimę ?“. Pasirodymo pabaigoje vaikai senjorams padovanojo savo pačių gamintas velykines atvirutes, palinkėjo kuo daugiau laimingų akimirkų ir sveikiems sulaukt Šv. Velykų.

 Muzikos vadovė Dalia Svirskaitė

Paskelbta: 2018 m. kovo 28 d.

 

Mokyklos kieme, Šylių skyriuje, vyko akcija „Padovanok paukščiui namus“. Į renginį ugdytiniai rinkosi nešini inkilėlius, kuriuos padarė tėveliai, daugiausiai inkilėlių padarė Matas Šiaudvytis ir jo tėvelis. Pasveikinome sugrįžusį pavasarį, pamėgdžiojome paukštelių balsus, žaidėme žaidimus. Vaikams buvo smagu stebėti, kaip paukšteliai skuba įsikurti naujuose namuose.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Jakštienė

Paskelbta: 2018 m. kovo 28 d.

 

Š.m. kovo 28 dieną Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje vyko Šilutės rajono pradinių klasių mokinių anglų kalbos meninės raiškos festivalis ,,Aš jaunasis Europietis". Festivalio tikslas-ugdyti mokinių saviraišką. Žemaičių Naumiesčio mokyklai-darželiui atstovavo aštuonios 4 klasių moksleivės; Ema Liutkevičiūtė, Amanda Preikšaitytė, Austėja Balnytė, Guoda Neimantaitė, Beatričė Vaičiulytė, Daiva Šeputytė, Emilija Mačijauskaitė ir Simona Rupainytė. Mergaitės atskleidė savo kūrybinius gebėjimus, atlikdamos gyvai Ellie Goulding dainą ,,Love me like you do". 

Festivalio pabaigoje visi pasidžiaugė Žemaičių Naumiesčio šauniosiomis mergaitėmis ir buvo apdovanotos netgi dviem padėkos raštais.
Mokines ruošė anglų kalbos mokytoja Živilė Rupainienė.
 

Paskelbta: 2018 m. kovo 28 d.

 

ŠVENTĖ  „KELIONĖ PASAKŲ TAKAIS“

 

Priešmokyklinio ugdymo mokiniai dalyvavo Šilutės rajono ikimokyklinių ir priešmokyklinių grupių mažųjų artistų šventėje „Kelionė pasakų takais“, kuri vyko Juknaičiuose. Ugdytiniai suvaidino spektakliuką „Kur rasti laimę?“ Mažieji aktoriai Austėja Bendžiūtė, Milda Čepauskaitė, Eimantas Arnašius, Vitalija Kostrubaitė, Adrija Bernotaitė, Benas Mileris iškėlė scenoje klausimą, kur rasti laimę. Pasirodymo pabaigoje vaikai suprato, kad jie laimingi, kai šypsosi, žaidžia, kai neserga, tuomet laimė gyvena jų širdutėse.

Šventėje pasirodė dešimt mokyklų iš viso Šilutės rajono ugdymo įstaigų. Visi buvo apdovanoti gardėsiais ir padėkos raštais.   

Laimingi, susipažinę su įvairių pasakų veikėjais, jų gyvenimais, įvykiais, pilni įspūdžių, juoko, patyrę kūrybinį džiaugsmą, vaikai grįžo namo. 

Ugdytinius ruošė socialinė pedagogė, neformaliojo švietimo vadovė Sonata Vilčiauskienė.

Paskelbta: 2018 m. kovo 26 d.

 

SVEIKINAME mūsų mokyklos-darželio komandą, užėmusią II vietą Šilutės rajono pradinių klasių mokinių zoninėse paprastųjų šaškių varžybose. Mokinius ruošė mokytojos Rita Judžentienė, Žaneta Danienė. Varžybas pravedė mokytoja Žaneta Danienė.

Administracija

Paskelbta: 2018 m. kovo 26 d.

 

SVEIKINAME auklėtoją Sonatą Lidžiuvienę už ugdytinių kūrybiškumo, meninės saviraiškos puoselėjimą respublikiniame piešinių konkurse „Aš čia gyvenu“. Padėka ugdytinėms Neitei Čeikauskaitei ir Noelai Girei už dalyvavimą vaikų piešinių konkurse ir laimėtą nominaciją. Konkurse dalyvavo 198 dalyviai iš 84 Lietuvos švietimo įstaigų. 

Administracija


 

Paskelbta: 2018 m. kovo 26 d.

 

Mūsų mokykloje, Šylių skyriuje, vyko „Savaitė be patyčių“. Kalbėjome apie pagarbą vienas kitam, atjautą, savitarpio supratimą. Žiūrėjome filmuką „Raudonplaukis“ ir aptarėme, kaip jautėsi berniukas iš kurio visi vaikai šaipėsi. Analizavome įvairias situacijas, kaip galėtume sustabdyti patyčias. Piešėme rankytes ir ant  kiekvieno pirštuko parašėme žmogaus vardą, su kuriuo galėtume pasikalbėti apie patyčias. Vyko užsiėmimas „Stebėtoja bitė“, vaikai susėdo ratu ir klausėsi istorijos apie bitę. Vėliau atsakinėjo į klausimus rankų gestais: Taip – rankos ištiestos į priekį, Ne – rankos sukryžiuotos ant krūtinės. Vaikai suprato, kad niekas neturi teisės iš tavęs ar kito vaiko tyčiotis.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Jakštienė

Paskelbta: 2018 m. kovo 23 d.

 

VEIKLA „DANTUKAI - MANO TURTAS“

 

Kovo 23 d. ikimokyklinėje „Bitučių“ grupėje vyko veikla „Dantukai - mano turtas“. Veiklos uždaviniai: skatinti vaikus patiems rūpintis savo dantimis, sužinoti, kas saugo, stiprina, gražina dantis, o kas jiems kenkia. 

Vaikai kartu su „Dantukų fėja“, Dantų šepetuku susipažino su dantukų priežiūros priemonėmis, minė mįsles apie dantukus, žaidė žaidimą „Kenkia - nekenkia“, skanavo morkytes, obuolius, riešutus ir aiškinosi, kad juos valgyti sveika, nuo jų dantukai tampa sveikesni ir stipresni.

Veikloje dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Albina Undžienė. Ji išmokė vaikučius, kaip taisyklingai valyti dantukus.

Veiklos pabaigoje auklėtoja, kartu su vaikučiais, sudarė „DANTUKŲ VALYMO TAISYKLES“, kurias vaikai apipavidalino ir parsinešė namo, kad primintų, kaip prižiūrėti, kad jie būtų gražūs, švarūs ir sveiki.

„Bitučių“ grupės auklėtoja Rita Norinkevičienė

Paskelbta: 2018 m. kovo 23 d.

 

Tuberkuliozė – liga, nuo kurios neapsaugotas niekas

 

Kiekvienais metais kovo 24 d. pasaulyje pažymima Pasaulinė kovos su tuberkulioze (TB) diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad Lietuva pagal sergamumo tuberkulioze rodiklius patenka į rizikingiausių Europos valstybių sąrašą. 2018 m. pasaulinės TB dienos tema - ieškoti lyderių, kurie padėtų kurti pasaulį be TB.

        Daugelis įsivaizduoja, kad tuberkuliozė – skurdžiau gyvenančių, asocialių, blogesnes gyvenimo sąlygas turinčių žmonių liga. Ne visai tiesa. Nuo tuberkuliozės neapsaugotas niekas – suserga tiek turtingi, tiek vargšai, tiek vaikai, tiek suaugusieji.

Tuberkuliozė - lašeliniu būdu per orą plintanti infekcinė liga.Dažniausiai ją sukelia bakterija Mycobacterium tuberculosis, kurią 1882 m. kovo 24-ąją atrado Robertas Kochas.Natūraliai sukėlėjai yra labai atsparūs ir plačiai paplitę aplinkoje (100 laipsnių temperatūroje nežūsta net 5 min., žmogaus skrepliuose lieka gyvybingi apie 10 mėn.).Tačiau mikobakterijos ypač jautrios tiesioginiams saulės spinduliams.

Liga galima užsikrėsti tik nuo žmogaus, sergančio aktyvia jos forma. Manoma, kad vienas sergantysis atvira tuberkuliozės forma per metus gali užkrėsti iki 25 sveikų asmenų. Jei sergantysis laikosi asmens higienos, užkrėstųjų skaičius sumažėja per pusę. Tuberkulioze suserga imlus (jautrus) bakterijai žmogus. Per kvėpavimo takus į žmogaus organizmą patekusios šios bakterijos dažniausiai sukelia tarpuplaučio limfmazgių ar plaučių tuberkuliozę.Jeigu imunitetas nusilpęs (šiais streso kupinais laikais tai būdinga daugeliui), tuberkuliozės bakterijos gali išplisti ir į kitus organus. Tada vystosi išplitusi diseminuota tuberkuliozė, neplautinės tuberkuliozės formos: meningitas, kaulų, inkstų, akių, pilvaplėvės limfmazgių ir kitų vidaus organų. Tuberkuliozė – gyvybei pavojinga infekcija, kuri paplitusi visame pasaulyje. Jos pėdsakų aptinkama net senovės egiptiečių mumijose. Didesnė tikimybė užsikrėsti nuo tų sergančių žmonių, su kuriais dažnai tenka bendrauti (kolegų, šeimos narių, draugų), arba jeigu žmogus serga cukralige, ŽIV, piktnaudžiauja alkoholiu. Riziką susirgti didina gydymas kortikosteroidais, imunitetą slopinančiais vaistais, sunkios inkstų, žarnyno ir onkologinės ligos, nevisavertė mityba, badavimas ir per mažas kūno svoris.

Labai lengva užsikrėsti. Tuberkuliozės mikobakterijos patenka į orą, kai sergantis žmogus kalba, kosėja ar čiaudi. Ligos sukėlėjai ore gali išlikti kelias valandas.TB yra lėtai progresuojanti, bet labai pavojinga liga – per vėlai pradėjus gydymą, ji gali baigtis mirtimi. Dauguma žmonių savo organizme turi tuberkuliozės bakterijų, bet jos nėra aktyvios ir ligos nesukelia, ir tik dalis užsikrėtusiųjų (apie 5–10 proc.) gali susirgti arba suserga tuberkulioze. Ši infekcija ypač grėsminga naujagimiams ir kūdikiams bei vaikams iki 5 metų, nes jų imunitetas dar nėra visiškai susiformavęs.

Tuberkuliozės simptomai:

Sunkus kosulys, trunkantis 3 savaites ar ilgiau;

Skausmas krūtinėje;

Skreplių ar kraujo atkosėjimas;

Silpnumas ar nuovargis;

Svorio kritimas;

Padidėjusi kūno temperatūra (nebūna aukšta);

Apetito stoka;

Drebulys ir karščiavimas;

Naktinis prakaitavimas.

Tuberkuliozės formos. Tuberkuliozė būna atvira (aktyvi) ir latentinė (neaktyvi). Žmogus gali ir nesirgti, bet būti apsikrėtęs ją sukeliančiomis bakterijomis. Kol imuninė sistema stipri, tuberkuliozės bakterijos išlieka organizme gyvos, tačiau būna neaktyvios. Toks žmogus dar neserga ir negali užkrėsti kitų.Nusilpus imunitetui, tuberkuliozės bakterijos gali suaktyvėti ir žaibiškai imti daugintis, pažeisti plaučius netgi po daugelio metų. Bakterijų dauginimasis ir plitimas žmogaus organizme yra vadinamas aktyvia (užkrečiamąja) tuberkuliozės forma. Aktyvi tuberkuliozės forma išsivysto maždaug kas dešimtam TB užsikrėtusiam žmogui. Kai tuberkuliozė diagnozuojama laiku, 95 proc. ligonių pasveiksta. Deja, dėl pavėluotos diagnostikos gydymas veiksmingas tik 50 proc., o dėl atviros tuberkuliozės – 30 proc. Yra tuberkulioze sergančių, bet į medikus visai nesikreipiančių žmonių, o tai kelia pavojų užsikrėsti kitiems. Negydoma tuberkuliozė gali pereiti į lėtinę arba sukelti mirtį.

Kaip diagnozuojama?Tuberkulino testas atliekamas tuo atveju, kai įtariama ir norima įsitikinti, ar žmogus neserga tuberkulioze (sveikatos priežiūros specialistas įšvirkščia nedidelį kiekį tuberkulino po oda vidinėje dilbio dalyje).Po 2–3 dienų įvertinama odos reakcija. Tuberkulino įšvirkštimo vietoje gali atsirasti patinimas. Išmatavus patinimo diametrą nustatoma, ar testas teigiamas, ar neigiamas. Teigiamas testas paprastai reiškia, kad žmogus yra užsikrėtęs tuberkuliozės mikobakterijomis (TM).Paprasčiausias būdas diagnozuoti, ar organizme yra šių tuberkuliozę sukeliančių bakterijų - skreplių tyrimas.

Pasekmės gali būti liūdnos. Tuberkuliozė gali pažeisti daugelį organų: ne tik plaučius, bet ir kaulus, sąnarius, šlapimo takus, centrinę nervų sistemą, raumenis, kaulų čiulpus ir limfinę sistemą (ši infekcija gydoma antibiotikais, įprastai rekomenduojamas 6 mėnesių gydymo kursas, šio kurso metu pasveiksta 99 proc. plaučių tuberkulioze sergančių vaikų).Kai sergama atvira tuberkulioze, gydymas užsitęsia ir trunka 8–12 mėnesių ar net dar ilgiau. Neišgydžius ligos iki galo, gresia susirgti vaistams atsparia tuberkulioze, kuri gydoma nuo 18 iki 36 mėnesių ir, deja, ne visada sėkmingai. Neaktyvi tuberkuliozės forma paprastai nesukelia jokių simptomų, bet susilpnina imunitetą, todėl žmogus gali dažnai sirgti lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis.

Įsidėmėkite! Bendraujant su atvira tuberkulioze sergančiu ir nesigydančiu asmeniu, tikimybė apsikrėsti yra labai didelė, bet ja suserga tik 10 proc. apsikrėtusių asmenų. Tai lemia žmogaus imunitetas. Todėl labai svarbu sveikai gyventi, tinkamai maitintis, grūdinti organizmą, laikytis asmens higienos, vengti žalingų įpročių, streso – visko, kas silpnina organizmo atsparumą infekcijoms.

Naudinga žinoti. Jei dažnai puola peršalimo, kvėpavimo takų ligos, vertėtų pasitarti su šeimos gydytoju ir atlikti tyrimus dėl tuberkuliozės. Vaikams atliekamas Mantu testas, o suaugusiesiems plaučių rentgenograma.Lietuvoje tuberkuliozės profilaktikai naudojama BCG vakcina, kurios veiksmingumas siekia nuo 60 iki 90 proc. Ši vakcina apsaugo nuo komplikuotų tuberkuliozės formų, tačiau neapsaugo nuo rizikos užsikrėsti šia liga. Profilaktiškai gydoma ir infekcija, kai žmogus yra apsikrėtęs tuberkuliozės bakterijomis, bet dar neserga ir nėra jokių klinikinių simptomų.

Užsikrėtęs, bet nesergantis tuberkulioze žmogus negali užkrėsti kitų, jis nejunta jokių klinikinių ligos simptomų, normaliai jaučiasi, jo krūtinės ląstos rentgeno nuotrauka būna be pakitimų. Tačiau tuberkulino mėginio rezultatas dažniausiai būna teigiamas.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Albina Undžienė

Paskelbta: 2018 m. kovo 23 d.

 

Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2018

 

Kovo 19–25 dienomis visoje Lietuvoje vyko veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ 2018“. Akcija vyko ir mokykloje-darželyje.

Apie tyčinius veiksmus, patyčių formas, taikinius, priežastis, pasekmes buvo kalbėta ir analizuota visose 1–4 klasėse. Mokiniai dalyvavo diskusijose  ir gvildeno klausimus. kodėl jiems yra neramu, kokios pagalbos jie norėtų.

Susitikimuose mokiniai atliko ir praktinę užduotį – piešė savo rankas ir ties kiekvienu rankos pirštu rašė žmogaus vardą, su kuriuo jie galėtų ar norėtų pasikalbėti apie patyčias.

Mokiniai namuose, adresu uzsaugialietuva.lt/testas susiradę testą „Kaip atpažinti patyčias“, jį sprendė. Teisingai atsakę į klausimus, buvo apdovanoti diplomu.

Mokiniai suvokia ir bando taip gyventi: „Niekas neturi teisės tyčiotis iš kito nei mokykloje, nei kieme, nei internete.“

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskaitė

Paskelbta: 2018 m. kovo 21 d.

 

SVEIKATIADA

 

4b klasė dalyvauja Sveikatiados projekte. Kovo 21 d. buvo organizuotos linksmosios estafetės skirtos vandens dienai paminėti. Komandos stengėsi kuo mažiau išlaistyti vandens ir greičiau atlikti užduotį.Visi linksmai pasportavo ir liko džiugios nuotaikos!

Mokytoja Žaneta Danienė

Paskelbta: 2018 m. kovo 20 d.

 

„NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PASLAUGŲ PLĖTROS“
 KŪRYBINIO  PROJEKTO PRISTATYMAS

 

Kovo 20 d. per pažintinę dieną mokykloje-darželyje įvyko neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtros projekto baigiamasis pristatymas. Buvo pristatytas 2017 m. gegužę prasidėjęs Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro paskelbtas projektas. Renginyje kalbėta apie visas 6 edukacines programas, reflektuojant įgytas žinias, naujus įgūdžius ir patirtį.

Mokiniai pristatė edukacines programas: „Vėjo energetikos jėgainės“, „Nepažintoji baltų kultūra“, „Paslaugos gamtai“, „Subtropiniai ir tropiniai augalai“, „Prisijaukink pasaką“, „Jaunasis tyrinėtojas“, kuriose jie turėjo galimybę dalyvauti. Dalyviai ne tik pasakojo įspūdžius iš kelionės, bet ir įtraukė mokinius į klausimų viktorinas, piešė tropinius ir subtropinius augalus. Ema Liutkevičiūtė, 4 a klasės mokinė, demonstravo savo pačios pagamintą vėjo jėgainę. Vilius Grikšas, 4 b klasės mokinys, atsinešė į mokyklą savo kartu su tėčiu pagamintą inkilą. Simona Rupainytė ir Amanda Preikšaitytė, 4 b klasės mokinės, sukūrė pasaką ir, pasikvietusios draugus į sceną, surežisavo spektaklį.

Prisiminti įspūdžiai, patirti per išvykas į Kauną, Vilnių, Klaipėdą. Įgyti įgūdžiai, kompetencijos ir informaciją naudojama ugdymo metu.

Projektas baigėsi, bet prisiminimai lieka...

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. kovo 16 d.

 

TUBERKULIOZĖ

 

Kovo 13 ir 16 dienomis Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje ir Šylių skyriuje vyko pamokėlės „Tuberkuliozė“, kurių tikslas – pateiktimokiniams informaciją apie ligą, nuo kurios neapsaugotas niekas.Pamokėlių metu prisiminėme, kad kiekvienais metais kovo 24 d. pasaulyje pažymima Pasaulinė kovos su tuberkulioze (TB) diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad Lietuva pagal sergamumo tuberkulioze rodiklius patenka į rizikingiausių Europos valstybių sąrašą. 2018 m. pasaulinės TB dienos tema - ieškoti lyderių, kurie padėtų kurti pasaulį be TB.

Nors daugelis įsivaizduoja, kad tuberkuliozė – skurdžiau gyvenančių, asocialių, blogesnes gyvenimo sąlygas turinčių žmonių liga, tačiau  nuo tuberkuliozės neapsaugotas niekas – suserga tiek turtingi, tiek vargšai, tiek vaikai ir suaugusieji.

Mokiniai supažindinti, kad tai lašeliniu būdu per orą plintanti infekcinė liga. Tuberkuliozės mikobakterijos patenka į orą, kai sergantis žmogus kalba, kosėja ar čiaudi. Liga galima užsikrėsti tik nuo žmogaus, sergančio aktyvia jos forma. Manoma, kad vienas sergantysis atvira tuberkuliozės forma per metus gali užkrėsti iki 25 sveikų asmenų. Jei sergantysis laikosi asmens higienos, užkrėstųjų skaičius sumažėja per pusę. Todėl visi kartu prisiminėme, kaip reikia taisyklingai kosėti ir čiaudėti. Tuberkulioze suserga imlus (jautrus) bakterijai žmogus.

Aptarėme simptomus, kurie būdingi tuberkuliozei – tai sunkus kosulys, trunkantis 3 savaites ar ilgiau, skausmas krūtinėje, skreplių ar kraujo atkosėjimas, silpnumas ar nuovargis, svorio kritimas, padidėjusi kūno temperatūra (nebūna aukšta), apetito stoka, drebulys ir karščiavimas bei naktinis prakaitavimas.

Mokiniams patarta įsidėmėti, kad bendraujant su atvira tuberkulioze sergančiu ir nesigydančiu asmeniu, tikimybė apsikrėsti yra labai didelė, bet ja suserga tik 10 proc. apsikrėtusių asmenų. Tai lemia žmogaus imunitetas. Todėl labai svarbu sveikai gyventi, tinkamai maitintis, grūdinti organizmą, laikytis asmens higienos, vengti žalingų įpročių, streso – visko, kas silpnina organizmo atsparumą infekcijoms.

Pamokėlėse dalyvavo 4a ir 4b klasių bei Šylių skyriaus mokiniai.

Informaciją parengė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Albina Undžienė

Paskelbta: 2018 m. kovo 13 d.

 

PAMOKĖLĖ „VANDENĮ GERTI SVEIKA“

 

Kovo 9 ir 13 dienomis Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje  ir Šylių skyriuje vyko pamokėlės „Vandenį gerti sveika“, kurių tikslas – supažindinti mokinius su vandens svarba organizmui. Pamokėlių metu mokiniams buvo pateikta informacija, kad organizmui reikia vandens, nes vanduo perneša maistingąsias medžiagas į kitus organus, mažina nuovargį, teikia energijos ir slopina alkį, apsaugo ir sutepa sąnarius bei sustiprina raumenis. Jei odos ląstelės gauna pakankamai vandens, oda lieka elastinga, ne taip greitai raukšlėjasi ir sensta, vanduo reikalingas normaliai širdies ir kraujagyslių veiklai, reguliuoja kūno temperatūrą, apsaugo organizmą nuo perkaitimo.

Mokiniai sužinojo, kad trūkstant organizme vandens sausėja gleivinė, lėtėja medžiagų apykaita, pila karštis, ima stipriau plakti širdis, suglemba raumenys, svaigsta ir skauda galvą, oda parausta, praranda elastingumą, žmogus jaučiasi pavargęs, nebesugeba susikaupti. Akivaizdu, kad vanduo būtinas beveik kiekvienai kūno funkcijai. Kiek vandens būtina išgerti, sužinoti galima naudojantis paprastute formule: 1 kg svorio turi tekti apie 30-34 ml vandens. Kiek skysčių reikia suvartoti, priklauso nuo daugybės dalykų: medžiagų apykaitos, fizinio aktyvumo, oro temperatūros, amžiaus, lyties (vyrams reikia daugiau vandens, nes jų didesnė raumenų masė, jie gausiau prakaituoja). Vidutiniškai per dieną žmogus turėtų išgerti apie 2 litrus skysčių, vaikas – 4-5 stiklines.

Mokiniai taip pat sužinojo, kad yra 7 nuostabūs vandens poveikiai žmogui. Vanduo gerina smegenų veiklą, gelbėja nuo žagsėjimo, žadina rytais ir padeda užmigti vakare, ramina, neleidžia persivalgyti, malšina galvos skausmą.

Norint įrodyti, kiek vanduo yra svarbus mūsų organizmui, tereikia pateikti faktą, jog be maisto žmogus gali išgyventi apie du mėnesius, tuo tarpu be vandens neišgyventų nė savaitės.

Pamokėlės buvo skirtos Pasaulinei vandens dienai paminėti, kuri Lietuvoje minima nuo 1992–ųjų metų. Jose dalyvavo 2-3 klasių bei Šylių skyriaus mokiniai.

Informaciją parengė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Albina Undžienė

Paskelbta: 2018 m. kovo 8 d.

 

ŠAŠKIŲ VARŽYBOS

 

Kovo 8 d. mūsų mokykloje - darželyje vyko šaškių varžybos. Varžybose dalyvavo trečios klasės mokiniai -  Linas Lekavičius, Erikas Burzdžius, Matas Drobnys ir Ingrida Juciūtė, 4a klasės -  Arnas Jonas Vingis, Justas Tifenzinas, Matas Kumetaitis, Edelvina Kinderytė, 4b klasės - Deividas Nejus, Mantas Kavaliauskas, Orestas Šeputis, Emilija Mačijauskaitė. Nugalėtojais tapo, pagal surinktų taškų skaičių: Orestas Šeputis (4b klasė), Deividas Nejus (4b klasė), Arnas Jonas Vingis (4a klasė) ir Edelvina Kinderytė (4a klasė). Linkime didelės sėkmės Šilutės rajono pradinių klasių mokinių zoninėse šaškių varžybose.

Mokytoja Žaneta Danienė

Paskelbta: 2018 m. kovo 7 d.

 

RAJONO PRADINIŲ KLASIŲ MOKINIŲ POPIETĖ „MES - LIETUVOS ŠIMTMEČIO VAIKAI“

 

Kovo 7 d. Žemaičių Naumiesčio mokyklos - darželio 4b klasės mokiniai dalyvavo Šilutės rajono pradinių klasių mokinių popietėje „Mes - Lietuvos šimtmečio vaikai“ ir iš dvylikos komandų užėmė II vietą. Buvo puiki proga pasitikrinti žinias apie Lietuvą, sudalyvauti edukaciniame užsiėmime. Mokinius ruošė mokytoja Žaneta Danienė.

Paskelbta: 2018 m. kovo 6 d.

 

„DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“

 

Kovo 6 dieną Vainuto gimnazijoje vyko rajoninės sporto varžybos „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“. Jose dalyvavo mokyklos-darželio ketvirtokai. Mokiniai rajoniniame etape užėmė ketvirtą vietą. Mokinius ruošė mokytojos Rita Judžentienė ir Žaneta Danienė.

Paskelbta: 2018 m. kovo 2 d.

 

PROTŲ MŪŠIS UŽBAIGĖ PROJEKTĄ, SKIRTĄ LIETUVOS ŠIMTMEČIUI

 

Protų mūšis „Pažink Lietuvą“, vykęs kovo 1 d. Žemaičių Naumiesčio bibliotekoje, buvo paskutinis rajono savivaldybės kūrybinių darbų konkurso „Čia Lietuva, čia mūsų namai“ mokyklos-darželio projekto „Lietuva, širdimi ir lūpom nepaliauju kartoti“ renginys.

Renginys buvo organizuojamas kartu su projekto partneriu Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialu. Protų mūšio metu buvo sudarytos šešios komandos po penkis 1–4 klasių mokinius. Kiekvienos komandos nariams bibliotekininkės Danutė ir Nijolė įsegė po pačių pagamintus pelėdžiukus. Komandos išsirinko savo  kapitonus. Komandų nariai turėjo atsakyti į įvairius Lietuvos ir miestelio istorijos klausimus. Mokiniai puikiai ir aktyviai užfiksuodavo atsakymus laiku, juos palaikė klasių mokytojos ir sirgaliai.

Po protų mūšio „Pažink Lietuvą“ mokyklos-darželio pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė apdovanojo komandų kapitonus, visus žaidėjus, bibliotekos darbuotojas rėmėjų dovanomis.   

Dėkojame Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkėms Nijolei Rimkienei ir Danutei Bružienei už partnerystę vykdant šimtmečio projektą.

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. kovo 2 d.

 

KAZIUKO MUGĖ

 

Kovo 2 dieną į Kaziuko mugę linksmai dainuodami „sugurgėjo“ mokyklos-darželio patys mažiausi ugdytiniai. Ši šventė mažiesiems jau tapo tradicine ir labai laukiama.

Integruotas etninės kultūros ugdymas ikimokykliniame ir priešmokykliniame amžiuje padeda vaikamas suvokti ir neužmiršti savo tautos tradicijų. Kol vaikai žaidė lietuvių liaudies ratelius ir dainavo daineles, salės centre jų laukė stalai nukrauti viskokių gėrybių.  Tai auklėtojų Aurelijos, Ritos, Evelinos, Vandos ir vaikų tėvelių su meile gaminti įmantriausi darbeliai. Prekes parduoti talkino linksmai nusiteikusios auklytės, jos stengėsi visus pirkėjus pastebėti, kad nė vienas namo negrįžtų su tuščia pintinėle. Visiems buvo smagu ir pirkti, ir parduoti.

Muzikos mokytoja metodininkė Dalia Svirskaitė

Paskelbta: 2018 m. vasario 26 d.

 

„Būk interneto šeimininkas tu, o ne internetasׅ“

 

Vasario 26 d. – kovo 2 d. mokykloje – darželyje vyksta akcija „Būk interneto šeimininkas tu, o ne internetasׅ“. Mokiniai supažindinami kaip saugiai naudotis internetu, kaip gerai jaustis internetinėje erdvėje.

Atsakinga socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė


 

Paskelbta: 2018 m. vasario 16 d.

 

Vasario 16 dieną vyko Lietuvos šimtmenčio minėjimas „Pažink, švęsk, kurk“ Žemaičių krašto etnokultūros centre. Mokiniai puikiai atstovavo savo mokyklą ir pademonstravo tautiškumą bei meilę tėvynei. Mažieji deklamavo savo kūrybos eiles, dainavo daineles. Mokinius ruošė neformaliojo švietimo vadovės Sonata Vilčiauskienė ir Dalia Svirskaitė. Dėkojame mokiniams, jų tėveliams, vadovėms.

Administracija

Paskelbta: 2018 m. vasario 15 d.

 

ŠIMTMEČIO PROJEKTO RENGINYS „LIETUVA, TĖVYNE MŪSŲ“

 

Vasario 15 d. mokykloje-darželyje vyko kūrybinių darbų konkurso „Čia Lietuva, čia mūsų namai“ projekto „Lietuva, širdimi ir lūpom nepaliauju kartoti“ renginys „Lietuva, tėvyne mūsų“.

Papuošta trispalvės vėliavos spalvomis, ugdymo įstaiga pasitiko Lietuvos šimtmečio datą. Nuo ankstyvo ryto mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Vytinių juostų pynimas“. Edukaciją vedė Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė Adma Baltutienė ir darbuotoja Viktorija Jurkšaitienė. Dalis vaikų pynė vytines juostas, kiti turėjo galimybę stebėti visą pynimo procesą.

Po edukacinės pamokos į šventinį šimtmečio koncertą rinkosi ugdytinių tėvai, mokytojos, įstaigos darbuotojai ir svečiai. Renginio dalyviai galėjo dar kartą pasigrožėti mokinių projektine piešinių paroda „Mano Lietuva“. Koncertas prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu ir pačių mokinių sukurtomis eilėmis. Žiūrovai išgirdo mokyklos-darželio vokalinio ansamblio „Pelėdžiukas“ (mokytoja Dalia Svirskaitė) dainų. Vėliau didžiulio žiūrovų palaikymo sulaukė visos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupės. Renginyje dalyvaujantys projekto partneriai Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai žemaitiškai papasakojo apie Žemaičių Naumiestį „Žmuonis tap šnek api Naumiesti“. Nuotaikingai žiūrovus nuteikė ir mokyklos-darželio choras (mokytoja Dalia Svirskaitė). Koncerto metu etnografė Adma Baltutienė pristatė nupintas vytines juostas.                                                                                                                                                         

Šventės netikėtumas – tautinio kostiumo pristatymas. Prieš renginį įstaigos ugdytiniai gavo tautinius kostiumus, juos padovanojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskas bei fondas „Švieskime vaikus“. Tautinį kostiumą kūrė dizaineris Juozas Statkevičius.  

Šimtmečio renginį baigė šventės svečiai. Visus sveikino Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis, klebonas Stanislovas Anužis, Bendruomeninių šeimos namų socialinė darbuotoja Irena Vismantienė. 

Įstaigos direktorė Zofija Lydekienė padėkojo visam pedagogų ir aptarnaujančio personalo kolektyvui. Žiūrovai buvo pasveikinti su šimtmečiui ir palinkėta savo širdyse visada turėti Lietuvą.

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. vasario 14 d.

 

„AŠ – TAVO GIMTINĖ VARDU LIETUVA“

 

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis. Būtent tokia yra Vasario 16-oji – diena, labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį. Didžiuojamės, kad esame lietuviai, gimėme Lietuvoje ir kalbame lietuviškai. Lietuvių kalba kalbėjo ir ją išsaugojo mūsų protėviai, seneliai ir tėvai. Ja kalbame ir mes. Lietuvių kalba kalbės mūsų vaikai ir mūsų vaikų vaikai, nes mes to trokštame ir už tai esame atsakingi.

Mes mokykloje, Šylių skyriuje,  taip pat šventėme Lietuvos gimtadienį. Paruošėme su vaikais programėlę ir atlikome daug įvairių darbų, skirtų Lietuvos šimtmečiui. Dainavome dainas, deklamavome eilėraščius, piešėme piešinius, gaminome želė „trispalve“ ir kūrėme eilėraščius apie tėvynę. 

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Jakštienė

Paskelbta: 2018 m. vasario 13 d.

 

Užgavėnių dieną pasilinksminome ir pabandėme išgąsdinti žiemą, kad ji pas mus daugiau nebesugrįžtų. Persirengę  ėjome į  mokyklos kiemą ir į biblioteką. Kviesdami pavasarį, šokome Užgavėnių ratelius, dainavome dainas  ir varėme žiemą iš kiemo. Grįžę vaišinomės blynais.

Šylių skyriaus mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Jakštienė

Paskelbta: 2018 m. vasario 13 d.

 

Užgavėnės – viena gražiausių žiemos švenčių. Šią dieną Lietuvoje kepami ir valgomi blynai, nes jie – šviesos ir grįžtančios saulės simbolis visame pasaulyje, gąsdinama ir varoma žiema iš kiemo.

Šėlionės vyko Žemaičių Naumiesčio miestelyje. Dalyvavo 1 - 4 klasių mokiniai ir jų mokytojos. Dėkojame visiems dalyvavusiems.

Administracija

Paskelbta: 2018 m. vasario 13 d.

 

UŽGAVĖNĖS

 

Išaušo gražus ir malonus Užgavėnių rytas. Nuo pat ryto mokykloje – darželyje šurmuliavo mažieji persirengėliai. Vėliau ikimokyklinio ugdymo grupių auklėtiniai vijo žiemą iš savo kiemo, dainuodami tradicinę lietuvių liaudies dainelę „Žiema žiema, bėk iš kiemo“, žaidė žaidimus, pokštavo ir smagiai šurmuliavo. Šventę užbaigėme pasidžiaugdami žiemos teikiamais malonumais. Tikimės, kad būsim sėkmingai „išvarę žiemą iš kiemo“.

Ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Evelina Staupelytė

Paskelbta: 2018 m. vasario 9 d.

 

PAMOKĖLĖ „BURNOS HIGIENA“

 

Vasario 6-9 dienomis Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje vyko pamokėlės „Burnos higiena“, kurių tikslas –pateikti mokiniams informaciją apie tinkamą burnos higieną ir jos svarbą.Pamokėlių metu 1-2 klasių mokiniai sužinojo, kad paprasčiausios burnos higienos procedūros padeda išvengti dantų ėduonies, palaiko dantenas sveikas, o jie gali gerokai ilgiau džiaugtis sveikais dantimis. Tinkama higiena yra profilaktikos priemonė, o ne gydymo būdas, būtent todėl atsakingai rūpintis burnos švara reikia pradėti, kol dar nėra jokių dantų ar dantenų pažeidimų. Burnos higiena skirstoma į individualią (asmeninę) ir profesionalią. Individuali burnos higiena – tai kasdienė asmens burnos ertmės priežiūra naudojant dantų šepetėlį, pastą, skalavimo skystį, higieninį siūlą ar tarpdančių šepetėlį ir kitas priemones. Profesionali burnos higiena – tai procedūros, atliekamos odontologo kabinete.

Daugelis dėl skubėjimo ar kitų priežasčių burnos priežiūrai neskiria pakankamai laiko. Be to, kasdienė dantų priežiūra namuose ne visiems padeda pilnai apsaugoti dantis, nes ne visos apnašos pašalinamos dantų šepetėliu. Tinkamai neišvalius apnašų, jos sukietėja ir susidaro taip vadinami dantų akmenys. Dantų akmenys tampa puikia niša kauptis bakterijoms, kurios sukelia dantų kariesą, burnos gleivinės ir periodonto ligas. Todėl kiekvienam žmogui rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną bent 1–2 kartus metuose. Procedūrų dažnumas priklauso nuo akmenų kaupimosi intensyvumo, paciento skiriamo laiko ir dėmesio dantų priežiūrai, klinikinės situacijos burnoje.

Pamokėlėse dalyvavo ir 3-4 darželio grupių bei priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai. Skaitėme bei aptarėme pasaką „Dantukų miestelis“.

Informaciją parengė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Albina Undžienė

Paskelbta: 2018 m. vasario 5 d.

 

MŪSŲ DARBAI LIETUVOS ŠIMTMEČIUI

 

2018 m. vasario 16 d. švęsime modernios Lietuvos gimimą. Ši data lyg tiltas sujungia 1253 m. liepos 6 d. gimusią senąją Lietuvą ir 1990 m. kovo 11 d. atkurtą nepriklausomą Lietuvą. Be Vasario 16-osios nebūtų Kovo 11-osios ir jos sėkmės istorijos. Siekiant ugdyti mokinių pilietiškumą, istorinį pažinimą, mokant branginti nepriklausomos tautos vertybes, atskleidžiant Lietuvos valstybingumo temą, pažymint svarbią Lietuvos istorijos datą Vasario 16-ąją  kūrėme eilėraščius ir visi kartu padarėme darbelį, kurį paskyrėme Lietuvai.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Jakštienė

Paskelbta: 2018 m. vasario 2 d.

 

INFORMACIJA 

 

Informuojame, kad padidėjus gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, siūloma atidėti mokiniams kartu su tėvais kreiptis į savo šeimos gydytoją dėl sveikatos pasitikrinimo, dėl tuberkuliozės. Tikrinimasis dėl tuberkuliozės atidedamas iki 2018 m. kovo 30 d.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Albina Undžienė


 

Paskelbta: 2018 m. sausio  25 d.

 

PROJEKTO „LIETUVA, ŠIRDIMI IR LŪPOM NEPALIAUJU KARTOTI“ PARODA „MANO LIETUVA“

 

2018 m. sausio 26 d. mokyklos-darželio mokiniai Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale pristatė piešinių parodą „Mano Lietuva“. Piešinių paroda yra projekto „Lietuva, širdimi ir lūpom nepaliauju kartoti“ vienas iš renginių. Piešiniuose mokiniai piešė Lietuvą, kokia ji buvo praeityje ir kokią jie mato dabar, sutinkančią šimtąjį savo gimtadienį, ir kokią ją įsivaizduoja ateityje.

Parodoje vaikai smalsiai apžiūrinėjo savo ir draugų darbus, juos analizavo ir grožėjosi. Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė ryškiausiems piešinių autoriams Faustai Žymančiūtei (priešmokyklinio ugdymo grupė), Urtei Stanionytei (2 kl.), Gabrielei Kostrubaitei (2 kl.), Simonai Rupainytei (4b kl.), Orestui Šepučiui (4b kl.) įteikė atminimo dovanėles. Kiekvienas mokinys, kurio piešinys puikavosi parodoje, gavo padėką už dalyvavimą.

Esame dėkingi miestelio bibliotekininkėms Danutei Bružienei ir Nijolei Rimkienei už pagalbą organizuojant vaikų piešinių parodą, mokytojai Žanetai Danienei už parodos organizavimą, visiems mokiniams ir jiems padėjusiems mokytojoms už parodos piešinius. 

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 m. sausio 25 d.

 

ŠIMTMEČIO BELAUKIANT 

 

ŠIMTMETIS - sėkmės istorija, kurią kūrė visi Lietuvos žmonės ir užsienyje gyvenantys lietuviai – mūsų seneliai, proseneliai, tėvai, mes. Daugelis savo šeimose turime dar gyvų prisiminimų apie signatarus, diplomatus, ūkininkus, partizanus, dvasininkus, sportininkus, mokytojus, Pasaulio teisuolius, Sąjūdžio dalyvius, mokslininkus ar savanorius. Tai mūsų herojai, mūsų Lietuva. 

Šylių skyriaus ugdytiniai ir jų mokytojos puošia savo mokyklą.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Jakštienė

Paskelbta: 2018 m. sausio 25 d.

 

PLAZDĖK, TRISPALVE

 

Sausio  25 d. mokyklos-darželio 1-4 klasių mokiniai, tęsdami projektą skirtą Lietuvos 100-iui ir džiaugdamiesi iškritusiu sniegu, su spalvomis rankose išėjo į mokyklos-darželio kiemą.

Nepabūgę šalčio ir krintančių snaigių, kibo į darbą ir mokyklos-darželio kieme esančias pusnis nudažė trispalvės vėliavos spalvomis. Raudonais nuo šalčio skruostais grįžę į klases, savo kūriniais žavėjosi žiūrėdami pro klasių langus.

Pradinių klasių mokytojos

Paskelbta: 2018 m. sausio 24 d. 

 

PAPUOŠKIME TRISPALVE SAVO UGDYMO ĮSTAIGĄ

 

2018 m. vasario 16 d. minėsime reikšmingą ir išskirtinę Lietuvos istorijos datą – šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Lietuva – vyriausia iš Baltijos valstybių, savo istoriją kurianti daugiau nei 1 000 metų. Prieš šimtą metų iš Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų rankų gavome priesakus visomis išgalėmis saugoti, turtinti ir gražinti valstybę.

Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje jau nuo spalio mėnesio vykdomas projektas Lietuvos Nepriklausomybės 100 – čiui paminėti.

Sausio mėnesio gale mokyklos – darželio ugdytiniai puošė ugdymo įstaigą trispalvėmis širdelėmis. Savo darbeliais jie tarsi sako, kad kiekvieno širdyje plazda meilė savo kraštui.

Pradinių klasių mokytojos

Paskelbta: 2018 m. sausio 19 d.

 

IŠVYKA Į VYTAUTO DIDŽIOJO UNIVERSITETĄ

 

Mokyklos-darželio ir Šylių skyriaus 2–4 klasių dvidešimties mokinių grupė 2018 m. sausio 19 d. lankėsi Vytauto Didžiojo universiteto Aplinkotyros katedroje. Mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Jaunasis tyrinėtojas“. Užsiėmimo tikslas – populiarinti mokslą, supažindinti su įdomiais mokslo reiškiniais, atskleisti praktines tyrinėjimų galimybes.

Mokiniai užsiėmime kalbėjo apie atomus ir molekules, išklausė informaciją  apie vandenį ir tyrinėjo fizikines jo savybes, jungė deguonies ir vandenilio atomus į vandens molekulę.

Vėliau mokiniai turėjo galimybę sužinoti apie augalus, jų sėjimą, laistymą, tręšimą, auginimo sąlygas.

Užsiėmimą mokiniai pabaigė pasisodindami į indelius žirnių, lauro lapų, rapsų, pipirų sėklų ir išsivežė savo bandymus į namus su pažadu, kad laistys, prižiūrės ir stebės, kas indeliuose išdygs.

Ne vienas pradinukas garsiai pasvajojo, kad galbūt norėtų atlikti bandymus, eksperimentus ir netgi studijuoti Vytauto Didžiojo universitete.  

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2018 sausio 19 d.

 

PAMOKĖLĖ „INFEKCINĖS LIGOS IR ASMENS HIGIENA“

 

Sausio 18 ir 19 dienomis Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje vyko pamokėlės „Infekcinės ligos ir asmens higiena“, kurių tikslas – supažindinti mokinius su asmens higienos stokos ir infekcinių ligų sąryšiu. Pamokėlių metu prisiminėme, kad infekcinės ligos yra užkrečiamos ligos, kuriomis susergama jų sukėlėjams (bakterijoms, virusams, grybeliams, pirmuonims) patekus į organizmą ir jame toliau dauginantis.Sukėlėjai gali daugintis įsiskverbimo vietoje (lokali infekcija), o kai kurie kraujotakos ir limfinės sistemų takais išplisti po visą organizmą (sepsis, kitaip kraujo užkrėtimas).Užkrečiama liga reiškia, kad ji gali būti vieno žmogaus perduodama kitam.Skiriami 4 perdavimo būdai:kontaktinis būdas: lietimosi metu per odą, gleivines;oro lašelinis būdas: iškosint arba iškvepiant sukėlėjus; per kraują: pvz. - įkandus vabzdžiui;per virškinamąjį traktą: pvz. - maistas užterštas mikrobais.

Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių padidėja rizika susirgti ne tik šigelioze, hepatitu A, virusinėmis žarnyno infekcijomis (rotavirusine bei norovirusine infekcija), bet ir gripu, kitomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.

Mokiniams pateikta keletas svarbių faktų apie rankų higieną. Tai: važiavote viešuoju transportu, grįžote iš darbo namo, išėjote iš tualeto, ruošiatės gaminti maistą, lankėtės ligoninėje? Neturėtų kilti klausimų, ar reikia plauti rankas.Rankas plauti būtina!!!Per nešvarias rankas plinta net apie 80 proc. infekcinių ligų. Minimalus rankų plovimo laikas – 20 sekundžių. Svarbu kruopščiai nuplauti nykščius ir dominuojančią ranką. Rankas geriausiai plauti šaltu ar vėsiu vandeniu, nes karštas vanduo gali pažeisi rankų odą.Nepamiršti, kad rankų dezinfektantai nužudo daugumą bakterijų.  Atkreipti dėmesį į tinkamą rankų nusausinimą. Nepamiršti, kad nešvarios rankos – ligų šaltinis. Visi kartu prisiminėme teisingus rankų plovimo judesius. Pamokėlėse dalyvavo 2-3 klasių mokiniai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Albina Undžienė


 

Paskelbta: 2018 m. sausio 19 d.

 

 VEIKLA „MES NULIPDĖM SNIEGO SENĮ - BESMEGENĮ“

 

Sausio 8 - 19 dienomis „Bitučių“ grupėje vyko ugdomoji veikla „Mes nulipdėm Sniego Senį - besmegenį“. Dvi savaites vaikai su auklėtojomis išbandė įvairias medžiagas, atrandant netikėtus būdus, pavidalus, besmegeniams lipdyti, piešti. Vaikučių tėveliai neliko nuošalyje. Pasitelkę išmonę ir fantaziją, kartu su savo vaikučiais „nulipdė“ nuostabiausių senių besmegenių, kuriais galėjo pasidžiaugti ne tik patys, bet ir visa mokyklos-darželio bendruomenė parodėlėje „SENIŲ BESMEGENIŲ ŠALYJE“.

„Bitučių“ grupės vyresnioji auklėtoja Rita Norinkevičienė

Atnaujinta: 2018 sausio 19 d.

 

PREVENCINĖ AKCIJA „NEVĖLUOK Į MOKYKLĄ“

 

Sausio 15 - 19 dienomis vyko prevencinė akcija „Nevėluok į mokyklą“, kurią organizavo mokyklos-darželio Vaiko gerovės komisija. Akcijos tikslas – lankomumo prevencija, punktualumo mokymas.

 

Sveikiname ir džiaugiamės 3 klasės mokiniais, kurie nepavėlavo į mokyklą nei vieną rytą. 

 

Kviečiame mokinius truputį anksčiau atsikelti ir laiku atvykti į pamokas!

 

Paskelbta: 2018 sausio 15 d.

 

SVEIKINAME

 

Šilutės rajono savivaldybės švietimo įstaigų Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ II etapo vokalinio ansamblio „Pelėdžiukas“ nugalėtojus-laureatus: Austėją Balnytę, Emiliją Baltutytę, Emiliją Mačijauskaitę, Viltę Mauricaitę, Radvilą Meilę, Amandą Preikšaitytę, Simoną Rupainytę, Gediminą Stanciką, Daivą Šeputytę, Justą Tifenziną, Beatričę Vaičiulytę, Arną Joną Vingį. Mokinius mokė neformaliojo ugdymo muzikos mokytoja metodininkė Dalia Svirskaitė. 

Paskelbta: 2018 m. sausio 12 d.

 

ATMINTIES RYTMETIS „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

 

Ankstų sausio 12-osios rytą Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio languose  uždegę atminimo žvakutes sausio 13-osios aukų atminimui ugdytiniai ir pedagogai rinkosi į aktų salę atminimo rytmečiui „Atmintis gyva, nes liudija“.

Teatro būrelio „Šypsena“ mokiniai poezijos žodžiais prisiminė prieš 27 metus prasidėjusią kovą už laisvę. Visa bendruomenė tylos minute pagerbė keturiolika žuvusių laisvės gynėjų ir atminties rytmečio pabaigoje, susikibę už rankų, sugiedojo Lietuvos valstybės himną.

Pilietinė iniciatyva, kuri vyksta kasmet sausio 13-osios įvykiams atminti, yra galimybė kiekvienam savo širdyje uždegti žvakelę žuvusiems kaip amžinos šviesos, vilties ir meilės ženklą... ir sustojus akimirką apie tai pamąstyti...

Rytmetį vedė neformaliojo ugdymo vyresnioji mokytoja Sonata Vilčiauskienė, jai talkino muzikos mokytoja metodininkė Dalia Svirskaitė. 

Paskelbta: 2018 m. sausio 12 d.

 

SAUSIO 13-OSIOS PAMINĖJIMAS ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

Visuotinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ vyko ir Šylių skyriuje.

Šiais metais Lietuva mini 27-ąsias tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines. Kruvinąją 1991-ųjų naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, dar per 600 taikių gyventojų buvo sužeista.

Kasmet Lietuva prisimena ir pagerbia atminimą tų, kurie ant laisvės aukuro sudėjo savo gyvybes: Loretą Asanavičiūtę, Virginijų Druskį, Darių Gerbutavičių, Rolandą Jankauską, Rimantą Juknevičių, Alvydą Kanapinską, Algimantą Petrą Kavoliuką, Vytautą Koncevičių, Vidą Maciulevičių, Titą Masiulį, Alvydą Matulką, Apolinarą Povilaitį, Igną Šimulionį ir Vytautą Vaitkų. 

Akciją organizavo mokytoja metodininkė Aldona Jonikaitienė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Simona Jakštienė.

 

Paskelbta: 2017 m. gruodžio 22 d.

 

KALĖDŲ LAUKIMAS IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖSE

 

Gruodžio 22 d. vyko smagi popietė ikimokyklinio ugdymo grupių vaikams „Kalėdų belaukiant“. Vaikučius linksmino „Linksmojo lagamino“ personažai. Mažieji kartu su „Mokslininke“, „Princese“ ir „Pimpačkiuku“ bandė susigrąžinti „Mokslininkės“ pradangintas Kalėdas. Vaikučiams buvo smagu, kai pavyko sugrąžinti Kalėdas ir kai juos aplankė Kalėdų senelis, kuris kartu šoko, dainavo, dalijo dovanėles.

Auklėtoja Rita Norinkevičienė

Paskelbta: 2017 m. gruodžio 22 d.

 

PASITINKANT KALĖDŲ SENELĮ

 

Vėl apsisuko laiko ratas ir sulaukėme  gražiausios metų šventės - Kalėdų. Šventei ruošėmės iš anksto. Pasipuošėme mokyklą, klases, salę. Girininkas Arūnas padovanojo žaliaskarę eglutę, kurios kvapas užliejo visą mokyklą. Papuošėmė ir ją. O Kalėdų seneliui paruošėme vaidinimą „Vilkas ir devyni ožiukai“,  išmokome kalėdinių dainelių,  ratelių. Pas mus atvyko Kalėdų senelis, jam  parodėme programėlę, kartu dainavom, šokom ratelius. Vaikai labai džiaugėsi dovanomis, kurias atnešė Kalėdų senelis.

Šylių skyriaus mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Jakštienė

Paskelbta: 2017 m. gruodžio 22 d.

 

KALĖDOS SENJORŲ ELDORADE

 

Gruodžio 22 d. mokyklos – darželio mokiniai vyko į senelių namus „Senjorų Eldorado“ su šventine programėle. Užiebta mokinių atsivežta Adventinio vainiko žvakė nuteikė šventiškai senjorus ir mokinius. Mokiniai deklamavo eilėraščius, šoko ratelius, dainavo Kalėdines dainas.

Senjorai džiaugėsi vaikais ir vaikų programa, negailėjo plojimų. Programėlės pabaigoje senjorams mokiniai išdalino pačių rankomis gamintus sveikinimus.

Seneliai neliko skolingi vaikams - jie negailėjo šypsenų ir dovanėlių kiekvienam vaikui.

Susitikimas su seneliais visus nuteikė ir tolimesniam bendradarbiavimui.

Pradinių klasių mokytojos

Paskelbta: 2017 m. gruodžio 20 d.

 

Gruodžio 20 d. rytas buvo ypatingas. Į mokyklą vaikai rinkosi šventiškai nusiteikę. Visi laukė ypatingo svečio – Kalėdų senio. Jis atvyko ne vienas. Šiemet jį palydėjo Kauno „Drakoniuko teatro“ aktoriai – Kaminkrėtys ir Paršelis.

Šventės metu vaikai kartu su seneliu šoko, dainavo, mankštinosi, mokėsi laplandų kalbos. Į klases išsiskirstė su gera nuotaika ir dovanomis.

Mokytoja Žaneta Danienė

Paskelbta: 2017 m. gruodžio 19 d.

 

ATVIRA VEIKLA „KALĖDŲ BELAUKIANT“

 

Mokykloje-darželyje gruodžio 19 d. vyko Žemaičių Naumiesčio zonos metodinio būrelio užsiėmimas. Mokytojos metodininkės Žaneta Danienė, Rita Judžentienė, Daiva Jokubaitienė, Virginija Saveljevienė, Nijolė Zdanavičienė vedė atvirą veiklą „Kalėdų belaukiant“. Popietės tikslas buvo supažindinti su senovės lietuvių liaudies Advento papročiais bei tradicijomis ir dabartiniu religiniu Advento apmąstymu. Sukūrė jaukią ir šiltą atmosferą, kuri atspindėjo lietuvių liaudies Advento ir Kalėdų laukimo papročius bei tradicijas, per religinius apmąstymus pateikė tikrąją Advento prasmę. 

Gerosios darbo patirties sklaidos dieną mokytojos dalijosi gerąja darbo patirtimi. Veiklą stebėjo ir aptarė Šilutės švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Nemanienė, mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė, Žemaičių Naumiesčio zonos (rajono) mokytojos.

Veiklos aptarimo metu išryškėjo nuomonė, kad yra prasminga ir abipusiai naudinga atverti savo pamokos, veiklos duris kolegoms: dalijamės gerąja darbo patirtimi, išgirstame draugiškų patarimų, ,,pasitikriname save". Kolegų nuomone stebėta atvira veikla informatyvi, darbinga, turtinga darbo metodų gausa. 

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2017 m. gruodžio 18 d.

 

EDUKACINĖ VALANDA „ADVENTO VAINIKO“ PYNIMAS

 

Vienas iš svarbiausių Advento laikotarpio simbolių yra iš visžalių medžių šakelių pagamintas vainikas. Nėra žinoma, nei kada, nei kur atsirado tradicija gaminti tokius vainikus. Istoriniai šaltiniai liudija, kad germanų tautos šaltuoju metų laiku panašiuose vainikuose degindavo žvakes, nes tikėjo, kad taip greičiau sulauks šiltesnių dienų. Skandinavijos šalyse žiemą žmonės uždegdavo žvakutes ant rato, melsdavosi ir prašydavo šviesos dievo pasukti „Žemės ratą“, kad pailgėtų diena ir grįžtų šiluma. Viduriniaisiais amžiais šią tradiciją, kaip advento laukimo simbolį, perėmė katalikų bažnyčia.

Jau vos atsiradusi Advento vainiko idėja turėjo grynai religinę užduotį: pranešti, ypač vaikams, kad artėja Kalėdos, pasiruošti joms, paskatinti bendrai maldai, priminti, kad JĖZUS YRA TIKROJI ŠVIESA, KURI NUGALI TAMSUMAS IR BLOGĮ. Vaikams nuolat primena, skatina ieškoti prasmės. Kaip tik dėl šios savo vertės jis įsišaknijo ir išplito per trumpą laiką.

Turėdami visas šias žinias 4a klasės mokiniai ir jų mokytoja ėjo į etnokultūros centrą, kur dalyvavo edukacinėje valandoje ,,Adventinio vainiko“ pynimas. Darbas sekėsi gerai, nes šalia buvo pagalba ir patarimai. Užsiėmimo pabaigoje liko tik pasidžiaugti savom rankom pagamintais Adventiniais  vainikėliais.

Mokytoja Rita Judžentienė

Paskelbta: 2017 m. gruodžio 18 d.

 

„ŠNEKA IR DAINUOJA VAIKAI LIETUVOS“

                     

Projekto „Lietuva, širdimi ir lūpom nepaliauju kartoti“ renginiai toliau startuoja mokykloje-darželyje.

Gruodžio 15 d. mokiniai, mokytojai, tėvai, visa mokyklos-darželio bendruomenė vidudienį rinkosi į mokyklos-darželio aktų salę, į dainų ir žodžio popietę „Šneka ir dainuoja vaikai Lietuvos“. Popietėje kiekviena klasė su mokytojomis ir muzikos mokytojos Dalios Svirskaitės pagalba paruošė ir pristatė dainas apie Lietuvą. Vaikai kartu su savo mokytojomis, kai kurie paprašę tėvų pagalbos, kūrė poezijos kūrinius ir dedikavo juos Lietuvos šimtmečiui. Visa mokinių kūryba buvo sudėta į vieną kūrybinę brošiūrą. Popietėje mokiniai turėjo galimybę padainuoti visas išmoktas dainas. Patys drąsiausi susirinkusiems skaitė savo kūrybos eiles.

Popietėje su didžiuliu saldainių maišu dalyvavo miestelio seniūnas Virginijus Stasiulis. Jis pasveikino mokinius, tėvus, visą mokyklos bendruomenę su artėjančiu Lietuvos šimtmečiu. 

Projekto vadovė socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

 

Paskelbta: 2017 m. gruodžio 14 d.

 

„MANO BESMEGENIS“

 

Mūsų mokykla-darželis dalyvauja Žemaičių krašto etnokultūros centro organizuotoje akcijoje „Mano Besmegenis“. Senį Besmegenį gamino Elena Matyžienė, Justinas Matyžius, Rita Judžentienė, Genovaitė Mockienė, Nijolė Zdanavičienė, Sigitas Girskis, Romas Mickevičius. Dėkojame jiems.

Paskelbta: 2017 m. gruodžio 11 d.

 

 „TESKAMBA GIESMĖS 2017“

 

Gruodžio 8 d. mokyklos-darželio ansamblis, vadovaujamas mokytojos Dalios Svirskaitės, dalyvavo mokinių giesmių šventėje „Teskamba giesmės 2017“. 

Šilutės rajono mokinių giesmių švente „Teskamba giesmės 2017“ siekiama propaguoti sakralinę muziką, ugdyti vaikų ir jaunimo dvasinę, estetinę bei meninę kultūrą. Puoselėjant sakralinio giedojimo ir akademinio dainavimo tradicijas, skatinti ugdytinių saviraišką bei savo kūrybinių polinkių realizavimą. 

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2017 m. gruodžio 6 d.          

 

    EDUKACINĖ VALANDA MUZIEJUJE

 

Ankstyviausi liudijimai apie rašybą žąsies plunksna siekia VII a. Kodėl būtent žąsies? Ogi todėl, kad, skirtingai nuo daugelio kitų paukščių plunksnų, žąsies plunksnos nėra tuščiavidurės. Jų kanalas sudarytas iš tam tikros akytos medžiagos, kurioje gerai laikosi rašalas, todėl plunksną reikia žymiai rečiau merkti. Be to, pastebėta, kad žąsies plunksną patogu laikyti rankoje. 

Įsitikinti ar tai yra teisybė 4a klasės mokiniai ir mokytoja ėjo į Žemaičių Naumiesčio muziejų, kur edukacinėje valandoje mokėsi rašyti žąsies plunksna, plunksnakočiu ir net senovine spausdinimo mašinėle. Jų pagalba rašė Kalėdinį sveikinimą tėveliams.

Pamėginti buvo įdomu, bet gana sunku. Vienbalsiai nutarė, kad rašyti šiuolaikinėmis priemonėmis žymiai lengviau ir paprasčiau.

Beje, mūsų laikais žąsies plunksna yra mokyto žmogaus ir kūrybos simbolis.

                                    Mokytoja metodininkė Rita Judžentienė

Paskelbta: 2017 m. gruodžio 5 d.

 

Gruodžio 5 d. mūsų mokykloje-darželyje vyko Kalėdinės eglutės įžiebimas. Šventėje dalyvavo gerai nusiteikę, stebuklo laukiantys vaikai ir bendruomenė. Eglutė jau graži ir tviskanti. Lauksime švenčių, svajonių išsipildymo ir tikėsime, kad ateinantys metai bus dar įdomesni ir kupini atradimų.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2017 m. gruodžio 4 d.

 

Gruodžio 3 dieną mokyklos-darželio devyni mokiniai dalyvavo tarptautinėje anglų kalbos olimpiadoje „KINGS“ Klaipėdoje. Mokinius ruošė anglų kalbos mokytoja Živilė Rupainienė.


 

Paskelbta: 2017 m. lapkričio 30 d.

 

Lapkričio 30 dieną 4b klasėje vyko viktorina ,,Sveika gyvensena“.  Jos tikslas - puoselėti mokinių sveikatingumą ir sveiką gyvenseną, ugdyti teigiamą požiūrį į sveikatą kaip į vertybę. Viktorinos uždaviniai: suteikti vaikams žinių apie sveiką gyvenseną, ugdyti poreikį turiningiau, įdomiau ir sveikiau praleisti laisvalaikį, gilinti žinias apie sveikatą stiprinančius veiksnius.

Viktoriną ,,Sveika gyvensena“ rengė mokytojos Žaneta Danienė, Živilė Rupainienė

„Niekas nežino tiek daug, kad negalėtų pasimokyti iš kitų, ir niekas nežino tiek mažai, kad negalėtų pamokyti kitus“.

Daniel Reyes

 

Lapkričio 16-24 dienomis auklėtojos, pradinių klasių mokytojos, logopedė dalinosi gerąja darbo patirtimi organizuodamos atviras, integruotas pamokas, veiklas. 

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2017 m. lapkričio 23 d.

 

SVEIKINAME

 

dainininkus Eimantą Arnašių ir Austėją Bendžiūtę už talentą, drąsą ir pasitikėjimą savimi atliekant nuotaikingą dainą „Kas miške gyvena“ Šilutės rajono ikimokyklinio amžiaus vaikų šventėje „MAŽIEJI ŠILUTĖS TALENTAI - MES GALIM“. Ugdytinius paruošė muzikos vadovė Dalia Svirskaitė ir priešmokyklinio ugdymo grupės auklėtoja Milana Macijauskaitė.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2017 m. lapkričio 22 d.

 

MENINĖS - KŪRYBINĖS EDUKACIJOS VILNIUJE

 

Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio mokiniai toliau tęsia savo veiklas ir dalyvauja projekte „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“.

Lapkričio 21 dieną teatro raiškos būrelio „Šypsena“ mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Prisijaukink pasaką“. Jie turėjo galimybę susipažinti su Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešąja biblioteka. Edukacijos metu vaikai skaitė lietuvių liaudies pasaką „Jaučio trobelė“, piešė skaitytos pasakos personažus, juos sudėjo į vieną mokinių sukurtą knygą. Vėliau knyga buvo parodyta interaktyviu pasakų sekimo būdu „Kamišibai“.

Mokiniams buvo sudaryta galimybė aplankyti ir Vilniaus „Lėlės“ teatrą. Jame vaikai susipažino su teatro atsiradimo istorija, su pirštininėmis, lazdelinėmis lėlėmis bei marionetėmis.    Vaikams buvo paaiškinta, kad teatrą džiugina jų apsilankymas teatre. Smagu, kad vaikai  aplanko lėlių muziejų, kuris įkurtas teatro rūsyje. Ten lėlės „džiaugiasi, kad jas, „pensininkes“, lanko vaikai. Lėlės, kurios nebevaidina, „išeina į pensiją“ ir gyvena teatro muziejuje.

Po apsilankymo teatre vaikai pasidžiaugė Katedros aikšte, aplankė katedrą ir pilni įspūdžių ir visai nepavargę grįžo į namus. 

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. lapkričio 22 d.

 

„KOKS GRAŽUS TU, MANO MIELAS KRAŠTE“

 

Mokyklos-darželio ikimokyklinio ugdymo amžiaus vaikai Austėja Rimkutė (4 m.), Einartė Birbalaitė (5 m.) dalyvauja respublikinėje piešinių parodoje, skirtoje Lietuvos šimtmečiui paminėti „Koks gražus tu, mano mielas krašte“. Parodos tikslas - siekti, kad vaikai mylėtų, brangintų, didžiuotųsi ir gerbtų savo Tėvynę. Ugdytiniams talkino auklėtojos Vanda Pocienė ir Rita Norinkevičienė.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2017 m. lapkričio 17 d.

 

„AŠ PUOŠIUOSI, LIETUVA, TAVO SPALVOMIS“

 

Šilutės rajono savivaldybės administracija spalį paskelbė kūrybinių darbų konkursą „Čia, Lietuva, čia, mano namai“, skirtą Lietuvos šimtmečiui. Mokykla-darželis teikė projekto „Lietuva, širdimi ir lūpom nepaliauju kartoti“ paraišką ir laimėjo antrą vietą. Jai paskirtas 350 eurų finansavimas.

Lapkričio 17 d. projektas startavo renginiu „Aš puošiuosi, Lietuva, tavo spalvomis“. Mokiniai, mokytojai ir visa mokyklos-darželio bendruomenė pasipuošė Lietuvos valstybinės vėliavos spalvų drabužiais. Klasėse vyko diskusijos, ką reiškia kiekviena vėliavos spalva. Visa įstaigos bendruomenė „sustojo“ bendrai šimtmečio nuotraukai.

Projekto pirmąją dieną vainikavo edukacinė programa „Tautinis kostiumas, jo savitumas ir  dėvėjimo ypatumai“. Žemaitišką kostiumą pristatė, žemaitiškas daina dainas dainavo Degučių kaimo folkloro kolektyvas „Pilutė“ ir vadovė Adma Baltutienė. Vaikai turėjo galimybę avėti ir pavaikščioti tikromis kaimiškomis klumpėmis. 

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. lapkričio 16 d.

 

TOLERANCIJOS DIENA ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

Lapkričio 16 dieną – Tolerancijos dieną, Šylių skyriaus ugdytiniai pasinėrė į tolerantiškų veiklų gelmes su savo mokytojomis aptardami tolerancijos ir netolerancijos pavyzdžius. Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Jakštienė.

Paskelbta: 2017 m. lapkričio 16 d.

 

TOLERANCIJA TURI BŪTI AKTYVI...

 

Tolerancija – kantrybė, ištvermė, pakanta, pakantumas – kitokiai pasaulėžiūrai, gyvenimo būdui, elgesiui ir papročiams.

Tolerancija – tai pakantumas kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

Lapkričio 16 d. mokyklos-darželio salėje vyko tolerancijos valandėlės. Su kiekviena klase bendrauta, kalbėta ir ieškota gražių tolerancijos pavyzdžių. Diskutuota apie klasių mikroklimatą, ieškota būdų, kaip bendrauti su silpnesniais, vyresniais ar kitų tautų žmonėmis, gyvenančiais Lietuvoje...

Mokiniai atliko ir praktinę užduotį. Tolerancijos pamoką jie baigė sukūrę savo „gerų darbų ir poelgių rankas“. Šių metų tarptautinės tolerancijos dienos simbolį – rankas – mokiniai spalvino, ant jų rašė patarimus sau ir draugams, pasiūlymus, kaip būti ir išlikti tolerantiškiems...

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. lapkričio 16 d.

 

ANGLIŠKOS DAINOS KONKURSAS ,,SINGALONG“

 

2017 m. lapkričio 16 dieną vyko Klaipėdos miesto ir apskrities 2-4 klasių angliškos dainos konkursas ,,SingAlong“, kuriame dalyvavo ir Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio 4 klasių mokiniai. Konkurso tikslas buvo ugdyti anglų kalbos gebėjimus pasitelkiant muziką. Dalyviai atliko po vieną dainą anglų kalba, kurios buvo parinktos tik iš Oxford University Press Primaryand/orPre-primary Course book. Dainos buvo atliekamos gyvai. Mūsų mokyklos-darželios mokiniai laimėjo III-ąją vietą ir buvo apdovanoti diplomais.

Mokinius ruošė anglų kalbos mokytoja Živilė Rupainienė ir muzikos mokytoja Dalia Svirskaitė.

Paskelbta: 2017 m. lapkričio 15 d.

 

EDUKACINIAI UŽSIĖMIMAI VILNIUJE

 

Lapkričio 14 d. mokyklos – darželio 2 – 4 klasių dvidešimties mokinių grupė vyko į Vilnių. Mokiniai dalyvavo Lietuvos  mokinių neformaliojo  švietimo  centro vykdomo projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ dviejuose edukaciniuose užsiėmimuose.

Edukacinis užsiėmimas „Tropiniai ir subtropiniai augalai“ vyko  Lietuvos edukologijos universiteto Gamtos, matematikos ir technologijų fakulteto oranžerijoje. Mokiniai turėjo galimybę gyvai susipažinti su universiteto oranžerijoje augančiais augalais, išgirsti apie jų reikšmę žmogui, medicinai ir pramonei. 

Kitas edukacinis užsiėmimas „Paslaugos gamtai“ vyko universiteto auditorijoje. Mokiniai  sužinojo  kokias sėklas, grūdines kultūras ir kitą maistą prisitaikę lesti paukščiai, kokiu maistu galima juos lesinti ir kokiu nepatartina, kaip galima pasidaryti lesyklėlę. Teorinės žinios buvo derinamos su praktika. Patys mokiniai gamino lesyklėlę, kurią parsivežė į namus ir ją iškels mokyklos kiemo medyje.

Mokiniai edukacijų metu įgijo gamtamokslinį supratimą apie pasaulyje augančius egzotinius augalus bei biologijos, zoologijos ir ekologijos žinių.

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. lapkričio 14 d.

 

SVEIKINAME

 

Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio bendruomenę laimėjus II vietą kūrybinių darbų

projekto „Čia Lietuva, čia mano namai“ konkurse.

Projekto vadovė Sonata Vilčiauskienė.

Mokyklos-darželio projektas „Lietuva, širdimi ir lūpom nepaliauju kartoti“ įgyvendinamas

nuo 2017 m. spalio 27 d. iki 2018 m. kovo 1 d.

Projekto tikslas – paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, įtraukiant mokinius ir stiprinant jų pilietinę savimonę, kūrybingumą ir partnerystę.


  

Paskelbta: 2017 m. lapkričio 8 d.

 

SVEIKINAME mokyklos-darželio komandą 

(Arnas Jonas Vingis, Kamilė Bružaitė, Ema Liutkevičiūtė, Justas Tifenzinas, Radvilas Meilė) respublikiniame mokinių, pedagogų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurse 

„Sveikuolių sveikuoliai“ 1-4 klasių grupėje pirmame ture užėmusią II-ąją vietą.

Mokinius ruošė mokytoja Rita Judžentienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Albina Undžienė.

Paskelbta: 2017 m. lapkričio 3 d.

 

LIETUVOS ŠIMTMEČIO KALENDORIUS

 

Pasitinkant Atkurtos Lietuvos Šimtmetį, Šilutėje bus sukurtas kalendorius, kuris skaičiuos dienas iki Šimtmečio sukakties dienos - 2018 m. vasario 16 d.

Lapkričio 8 d. renginyje Šimtadienio grilio vakaras bus pristatytas sukurtas Šimtmečio Šimtadienio kalendorius. Vėliau jis bus eksponuojamas stende prie Šilutės Kultūros ir pramogų centro ir kasdien skaičiuos dienas iki Lietuvos šimtmečio (2018 m. vasario 16 d.).
Mūsų mokyklos - darželio ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Aurelija Razmienė, Alvyra Kaulienė, Rita Norinkevičienė, Sonata Lidžiuvienė, Evelina Staupelytė, Vanda Pocienė, Milana Macijauskaitė ir buvusi mokinė Miglė Norinkevičiūtė  prisijungė prie šios akcijos (sumanymo) įgyvendinimo ir sukūrė kalendoriaus lapus.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė
 

Paskelbta: 2017 spalio 27 d.

 

„ŠVARIŲ RANKŲ ŠOKIS 2017“

 

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) bei Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacija (SVSBA) šį rudenį, jau šeštus  metus iš eilės, kvietė darželinukus, pradinių klasių moksleivius ir šeimas sukurti „Švarių rankų šokį 17“.
Užkrečiamųjų ligų prevencijai itin svarbi higiena. Per nešvarias rankas plinta įvairios virusinės ir bakterinės infekcijos, galinčios sukelti rimtų pavojų sveikatai. Higienos įpročiai formuojasi vaikystėje, todėl ULAC ragina lavinti asmens higienos įpročius ir kviečia kūrybiškai pažvelgti į švarių rankų svarbą – sukurti originalų šokį, kuriame atsispindėtų rekomenduojamos rankų plovimo higienos taisyklės ir teisingo kosėjimo etiketo judesiai. Iniciatyva „Švarių rankų šokis 17“ skirta ugdyti teisingus vaikų rankų higienos įpročius ir į rankų plovimo procesą pažvelgti linksmai.
Prie šios iniciatyvos prisijungė Žemaičių Naumiesčiomokyklos-darželio 4b klasė bei mokiniai, lankantys neformaliojo ugdymo būrelį. Mokiniai išsirinko muziką ir, padedami mokytojų, sukūrė šokį, kuriame atsispindėjo rekomenduojami rankų plovimo bei teisingo kosėjimo etiketo judesiai. Šokiai nufilmuoti ir įrašai įkeltiį interneto svetainę youtube.com. Mokiniams padėjo mokytojos Žaneta Danienė ir Virginija Šiaudvytienė.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

 vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

 Albina Undžienė

 

https://www.youtube.com/watch?v=-UzXNfnSXJc&feature=youtu.be

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ENIKAQDCD0k&feature=youtu.be

 

Paskelbta: 2017 m. spalio 13 d.

 

BENDRADARBIAVIMAS SU TĖVAIS

 

Spalio 13 dieną dailės ir technologijos pamokas vedė ketvirtos klasės mokinio Karolio Tenterio mamytė. Iš buitinių atliekų (tualetinio popieriaus ritinėlių) mokiniai gamino darbelį - žvaigždutę.

Mokiniams labai patiko pamoka - visiems kartu darbuotis, pasidžiaugti pasigamintu darbeliu.

Ačiū Karolio mamytei už bendradarbiavimą. Lauksime dar ne kartą pamokose!

Ketvirtos klasės mokytoja Žaneta Danienė  

Paskelbta: 2017 m. spalio 13 d.

 

PROJEKTAS ,,KOŠĖS DIENA“

 

Norim košės Malsenos! Tokiu šūkiu mokyklos-darželio pirmokėliai papuošė savo plakatą ir išsiuntė edukacinio projekto ,,Košės diena“ organizatoriams, nuoširdžiai tikėdamiesi, kad bus pakviesti jame dalyvauti.

,,Košės diena“ – tai edukacinis projektas Lietuvos pirmokams. Projekto tikslas – supažindinti vaikus su sveikos mitybos principais ir skatinti sąmoningai rinktis sveikesnį maistą bei užkandžius. UAB „Malsena plius“ iniciatyva Lietuvoje projektas vykdomas nuo 2014 m., Pasaulinės košės dienos metu – spalio 10 dieną.

Pirmokėliai sulaukė kvietimo ir...keisto siuntinio. Išpakavus nemažą dėžę išaiškėjo jos turinys - projekto organizatorių dovana: plakatas, knygelės ir  braškinės avižinės košės pakuotės. Liko dar vienas darbas - spalio 10 dieną organizuoti košės dieną klasėje. O kad laukti ir skaičiuoti dienas būtų smagiau, stende buvo pakabintas plakatas.

Mokytoja su mokiniais diskutavo apie  sveiką mitybą, košės naudą žmogui. Supažindino mokinius su edukacine medžiaga. Pirmokėliai išmoko pasigaminti pusryčiams ,,Malsenos“ košę, pildyti užduotis dovanotose knygelėse.

Su gera nuotaika, sočiais bei sveikais pusryčiais ir skaičiuoti, ir skaityti, ir rašyti sekasi geriau. Mokytoja priminė, kad žodžio ,,košė‘‘ pirmokai jau visas raides pažįsta. O tai padės pasirinkti tinkamus ir sveikus pusryčius.

Mokytoja Daiva Jokubaitienė

Paskelbta: 2017 m. spalio 10 d.

 

PROJEKTAS ,,RUDENS STEBUKLAI“

 

Ruduo vienas gražiausias, o kitiems pats  liūdniausias metų laikas. Kaip gražu, kuomet visas parko takas nuklotas geltonais, rudais, žaliais lapais, kurie krenta nuo apsunkusių šakų, bet kaip mieguista ir liūdna, kai visą dieną už lango pliaupia įprastas ir nuobodus rudeninis lietus.

Žemaičių Naumiesčio mokyklos darželio mokiniai nepasidavė niūriai nuotaikai ir su gera nuotaika spalio 2-6  dienomis dalyvavo projekte ,,Rudens stebuklai“. 1-4 klases papuošė rudeninių darbelių parodos. Džiugino mokinių kūrybiškumas. Iš soduose, daržuose užauginto  derliaus kartu su tėveliais kūrė rudenines puokštes bei darbelius. Mokiniai kvietėsi į klases draugus, kad galėtų pasidžiaugti pagamintais piratų laivais, ežių šeimynomis, linksmais, juokingais žmogeliukais, pelių išgraužtais moliūgais, nepakartojamo grožio puokštėmis....

Klasių mokytojos pakvietė vaikus susidraugauti su rudeniniu oru ir linksmai praleisti laiką mokyklos kieme. Sportiškai nusiteikę dalyviai rungėsi rudeninėse estafetėse: nešė bulves kibiruose, rideno moliūgus, ridikus, šokinėjo bulvių maišuose.

Nėra blogo oro....Svarbu neužmiršti pasiimti skėtį ir su gera nuotaika stebėti gamtos pokyčius. Kiekviename pageltusiame lape, nuriedėjusiame po obelimi obuolyje mokomės pastebėti tai, kas gražu...

Pradinių klasių mokytojos

Paskelbta: 2017 m. spalio 9 d.

 

SOLIDARUMO BĖGIMAS ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

Spalio 6 dieną Šylių skyriaus bendruomenė dalyvavo organizacijos „Gelbėkit vaikus“ iniciatyvoje – 4-ąjame Solidarumo bėgime. Išdidžiai nubėgę užsibrėžtą tikslą vaikai grįžo į klases dalintis įspūdžiais apie būsimus ir esamus bėgimo „rėmėjus“ bei išsidalinti dalyvių diplomus.

Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ 4-asis Solidarumo bėgimas skirtas pozityvios tėvystės mokymų finansavimui ir medicinos punkto Zambijoje, Chikabuke įrengimui, kur, anot organizatorių, gydytojai ir savanoriai galėtų rūpintis mažaisiais ligoniais. Tikimės, jog mokyklos bendruomenės indėlis ne tik padės pasiekti numatytus akcijos tikslus, bet ir prisidės prie mokinių moralinių vertybių puoselėjimo.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2017 m. spalio 9 d.

 

,,RUDENS SPALVOS"

 

Spalio 2-6 dienomis Šylių skyriuje vyko paroda „Rudens spalvos‘‘. Pradinių klasių mokiniai, priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo vaikai bendradarbiaudami su savo tėveliais pagamino gausybę originalių darbelių iš rudens gėrybių ir gamtinės medžiagos. Akį džiugino sukurti įvairių pasakų personažai, miško gyventojai, architektūros statiniai, originalūs paveikslai. 

Mokytojos Aldona Jonikaitienė ir Simona Jakštienė

Paskelbta: 2017 m. spalio 9 d.

 

STARTAVO KETVIRTASIS SOLIDARUMO BĖGIMAS

 

Spalio 6 d. visa Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio bendruomenė buvo pasiruošusi dalyvauti ketvirtajame solidarumo bėgime – vieni darė mankštą, kiti dalyvavo sportinėse estafetėse, treti bėgo solidarumo kilometrus. 

Nors rytas dvelkė vėsa, mokiniai neišsigando žvarboko oro – net mažieji darželio grupių ugdytiniai nutarė dalyvauti bėgime. Mokyklos-darželio direktorė Zofija Lydekienė, padėkojusi mokiniams, tėvams ir rėmėjams už norą padėti kitiems, paskelbė bėgimo pradžią ir davė startą bėgikams. Bėgimo pradžią lydėjo gausus lietus, tačiau sportinio azarto jis nesumažino, mokiniai bėgo iš visų jėgų ir su didžiuliu troškimu įveikė trasą. Įveikus bėgimo  trasą, dalyvių dar  laukė sportinės estafetės, kurias organizavo mokyklos-darželio pedagogės. Kiekvienas renginio dalyvis buvo apdovanotas diplomu, o mokytojams padėkota už pagalbą organizuojant pažintinę sporto dieną „Bėgu ir padedu kitiems“.

Pažintinė diena ugdymo įstaigoje baigėsi mokinių ir mokytojų pokalbiu prie puodelio arbatos diskutuojant apie pagalbą tiems, kam jos reikia. Mūsų maža bendruomenė kiek galėdama padėjo tiems, ką slegia bėdos. Gera, kad mokyklos-darželio ugdytiniai, tėvai ir visa mokyklos-darželio bendruomenė vis dažniau ir tvirčiau supranta, kad socialinis jautrumas yra išugdoma savybė, kurią įgiję galime suteikti nuoširdžią pagalbą šalia esantiems, o drauge ir sau patiems – suteikę reikalingą paslaugą kitiems, ir patys jaučiamės pakylėtai. Suaukota 275 eurai.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. spalio 3 d.

 

NAUJOS IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS ATIDARYMAS

 

Spalio 3–ąją dieną Šilutės rajono Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje atidaryta ketvirtoji ikimokyklinio ugdymo grupė. 

Iškilmingoje atidarymo kalboje mokyklos-darželio direktorė Z. Lydekienė negailėjo padėkos žodžių Šilutės rajono savivaldybės merui V. Laurinaičiui, kuris nuoširdžiai palaikė idėją atidaryti ketvirtąją grupę, dėkojo visiems į renginį susirinkusiems svečiams: Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojui A. Bekeriui, administracijos direktoriui S. Šepučiui, mero patarėjai I. Murauskienei, Švietimo skyriaus vedėjai B. Tekorienei, Žemaičių Naumiesčio seniūnui V. Stasiuliui, tėveliams. 

Šventės dalyvius sveikino susirinkę svečiai. 

Turbūt labiausiai ugdytiniais džiaugėsi darželio auklėtojos Aurelija ir Sonata. Jų akys spindėjo matydamos išsipuošusius vaikus. O vaikai neatitraukė žvilgsnių nuo auklėtojų rankų, laikančių naujus žaislus. Tai buvo  svečių dovanos vaikams.

Ta proga mažieji susirinkusiems atliko keletą vaikiškų dainelių, ugdytinius ruošė ikimokyklinio ugdymo meno mokytoja D. Svirskaitė. Nuotaikingos melodijos, linksmi žodžiai ir vaikų šypsenos nepaliko nė vieno abejingo šventės dalyvio.

Renginį režisavo ir vedė socialinė pedagogė S. Vilčiauskienė, jai talkino Raudonkepuraitė (Vakarė Vidutytė).

Taigi, šis svarbus įvykis tapo puikia proga šventėje apsilankyti daugeliui svečių. Dėkojame visiems už gražius palinkėjimus ir dovanas mūsų mažiesiems.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

 

Paskelbta: 2017 m. rugsėjo 26 d.

 

EUROPOS KALBŲ DIENA

 

      Rugsėjo 26 diena yra Europos kalbų diena ir ji pradėta švęsti 2001 metais.

     Šios dienos tikslas - kelti kalbų mokymosi motyvaciją; ugdyti pagarbą gimtajai kalbai bei visoms Europos kalboms; didinti vaikų domėjimąsi kitomis šalimis. Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje ir Šylių skyriuje ši diena yra minima kasmet vis kitaip. Mokiniai namuose piešė, gamino įvairių šalių vėliavas; 4 klasių vaikai ruošėsi pasirodymui. Mėgstamiausios šalys, kurias rinkosi pristatyti mokiniai, yra: Prancūzija, Italija ir Didžioji Britanija.

    Rugsėjo 26 dieną aktų salėje 1-4 klasių mokiniai susipažino su 3 Europos šalimis, jų sostinėmis, kultūra, papročiais, klausėsi ir kartu dainavo bei šoko pagal šių šalių dainas. Išmoko pavadinti šių šalių gražiausius žodžius: ,,Ačiū“, ,,Sveiki“, ,,Laisvė“. Europos kalbos dienos paminėjimą užbaigė bendra lietuviška daina  ,,Europos vidury“.

       Pasidžiaugta prasminga diena ir tuo, kad mokytis kalbų gali būti ne tik naudinga, bet ir įdomu.

Anglų kalbos mokytoja Živilė Rupainienė

Paskelbta: 2017 m. rugsėjo 18 d.

 

PROJEKTO „NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO PASLAUGŲ PLĖTRA“ ANTROJI IŠVYKA

 

Rugsėjo 15 d. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio 1–4 klasių mokiniai vyko į  kultūrinės-meninės krypties edukacinę programą „Nepažintoji baltų kultūra“, kuri buvo organizuota  Kalvystės muziejuje Klaipėdoje.

Mokiniai susipažino su restauratoriaus ir juvelyro profesija, su baltų papuošalais. Edukacinės programos metu lektorius papasakojo apie deimantus ir kitus brangiuosius akmenis bei paaiškino brangakmenių apdirbimo technologiją.

Edukacinės programos praktinėje dalyje mokiniai turėjo puikią galimybę patys nusišlifuoti žalvarinius žiedelius, kurie vėliau buvo jiems padovanoti.

Mokiniai turėjo galimybę geriau pažinti Lietuvos kultūrinį paveldą ir ugdytis gebėjimą mokytis menų.   

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

ŠVENTINIS RYTMETIS „VERČIU LAPELĮ KALENDORIAUS IR IŠGIRSTU RUGSĖJO 1 - OJI“

 

Lietuvos mokymo įstaigose rugsėjo 1 - oji yra švenčiama kaip naujųjų mokslo metų pradžia. Šią dieną pirmaklasiai pirmą kartą atėjo į mokyklą. Šventė prasidėjo Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje. Po to visi susirinko į mokyklos-darželio kiemą. Mokiniai deklamavo eiles, dainavo daineles. Renginį vedė socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė.

Šylių skyriuje šventę organizavo mokytojos Aldona Jonikaitienė ir Simona Jakštienė.