2016-2017 m. m.

Paskelbta: 2017 m. birželio 16 d.

 

STOVYKLOS „VASAROS MALONUMAI VAIKAMS“ DEŠIMTOJI DIENA

 

Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje paskutinė dešimtoji stovyklos „Vasaros malonumai vaikams“ diena.

Rytas prasidėjo sportine mankšta.

Vėliau,  vaikai, susiskirstę po keturis į grupes,  piešė besibaigiančios stovyklos įdomiausius įspūdžius.

Vyko diskoteka, vaikai puikiai atsipalaidavę demonstravo šokio judesius.

Aplankę Žaliakalnį, keliavo į Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialą, kuriame vyko įdomios veiklos. Stovyklautojai turėjo galimybė su trimačiais akiniais stebėti trimatį vaizdą, virtualioje aplinkoje žaidė boulingą, šoko interaktyviuosius šokius.

Tokia įvairiapusė savo veiklomis buvo paskutinė stovyklos diena.

Pilni įspūdžių, sotūs, įdegę, susipažinę su naujais draugais, naumiestiškiai stovyklautojai baigė stovyklos „Vasaros malonumai vaikams“ veiklas.

Dėkojame mokyklos – darželio administracijai, mokytojoms, virėjoms, miestelio bibliotekininkėms, Nemuno deltos regioninio parko direkcijai,  Žemaičių Naumiesčio gimnazijos autobusų vairuotojams ir buhalterei...Visiems, kurie padėjo, kad stovykla būtų įdomi ir kitokia...

Dėkojame už stovyklos finansavimą Šilutės rajono savivaldybės administracijai. 

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. birželio 15 d.

 

STOVYKLOS „VASAROS MALONUMAI VAIKAMS“ DEVINTOJI DIENA

 

Devintąją stovyklos dieną dalyviai išvyko į Rusnės salą. Nemuno deltos regioninio parko direkcijoje susitiko su vyr. specialiste, ekologe Kristina Mudinaite. Aplankė gyvūnų ir paukščių fotografijos parodą ir iškeliavo į susitikimą su Rusnės sala.

Saloje sužinoję buvusio  Peterso tilto istoriją, vaikai turėjo galimybę įlipti į didžiulį prieplaukoje stovintį laivą. Gidė supažindino su Mahatmos Gandžio ir Hermanno Kallenbacho paminklo istorija. Stovyklautojai sužinojo kur teka Atmatos, Skirvytės, Pakalnės, Rusnės vandenys. Vaikams labai patiko besisupantis Beždžionių tiltas.

Priešpaskutinė stovyklos diena ir pažintis su Lietuvos sala labai greitai baigėsi, palinkdama gerus įspūdžius, istoriją apie Rusnę, jos architektūrą ir vandenis.

Dėkojame Nemuno deltos regioninio parko direkcijos vyr. specialistei, ekologei Kristinai Mudinaitei.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. birželio 14 d.

 

 STOVYKLOS „VASAROS MALONUMAI VAIKAMS“ AŠTUNTOJI DIENA

 

                  Aštuntąją stovyklos dieną stovyklautojai vyko į Klaipėdą, į Mažosios Lietuvos istorijos muziejų, Kalvystės muziejų.  Edukacinėje veikloje „Pažinkime baltų papuošalus“ susipažino su kalvystės amatu,  sužinojo  apie senosios juvelyrikos technologijas, baltų papuošalų įvairovę, ornamentus, jų prasmę.  Vaikai susipažino su  brangakmeniais, jų spalvomis, net gavo prizą, už teisingai atskirtus brangius akmenis.

                  Praktinės užsiėmimo dalies metu mokiniams buvo padovanoti žiedeliai, kuriuos patys vaikai  galėjo nusišlifuoti. Stovyklautojai susipažino su  Klaipėdos senamiesčiu. Po edukacinės veiklos, mokiniai nuvyko į Klaipėdos uostą, pasidžiaugti dideliais laivais.  

Pavargę, bet pasipuošę žalvariniais žiedais, pilni gerų įspūdžių ir teigiamų emocijų, grįžo namo. 

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. birželio 13 d.

 

STOVYKLOS „VASAROS MALONUMAI VAIKAMS“ SEPTINTOJI DIENA

 

Vėjuotą septintąją dieną naumiestiškiai stovyklautojai praleido Švėkšnos miestelyje. Ekskursijos dalyvius pasitiko Šilutės Hugo Šojaus  muziejaus Švėkšnos ekspozicijos muziejininkė Monika Žąsytienė. Ekskursija prasidėjo susipažinimu su Švėkšnos Jokūbo bažnyčios istorija. Vėliau persikėlė į Švėkšnos ekspoziciją, kur susipažinta su etnografijos ir archeologijos eksponatais, dvaro ir miestelio istorija. Vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Mano jidiš vardas“, dėliojo interaktyvias   dėliones.  Vaikščiojo po  parką, sužinojo  vilos „Genovaitė“ istoriją. Grožėjosi miestelyje besipuikuojančiomis Florijono, Dianos skulptūromis.

Stovyklautojai dėkoja Švėkšnos muziejininkei už įtaigius, įdomius pasakojimus. 

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. birželio 12 d.

 

STOVYKLOS „VASAROS MALONUMAI VAIKAMS“ ŠEŠTOJI DIENA

 

Po sočių pusryčių stovyklautojai šeštąją stovyklos dieną  išėjo į Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialą. Bibliotekoje rytą mokiniai pradėjo  sportine valandėle – šoko interaktyvius šokius. Vėliau buvo edukacinė valandėlė, kurios metu buvo žiūrimas filmas „Paukščiai“. Mokiniai susipažino su   Lietuvos paukščiais. O po filmo stebėjimo buvo patikrintos mokinių žinios viktorinoje. Po edukacijos vaikai bibliotekos kiemelyje bendravo, vaišinosi skanumynais  ir gėrė arbatą. Stovyklos dieną miestelio bibliotekoje mokiniai  baigė žiūrėdami filmą „Vienas namuose“.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė 

 

Paskelbta: 2017 m. birželio 9 d.

 

STOVYKLOS „VASAROS MALONUMAI VAIKAMS“ PENKTOJI DIENA

 

Penktąją stovyklos dieną mokiniai  išvyko   į  Aukštumalos pažintinį  taką, esantį  Šilutės rajono Kintų seniūnijoje. Nors takas pažeistas liepsnos, tačiau vaikams viskas buvo įdomu – ropojantys vabalai, skraidantys paukščiai ir neįprastas gamtovaizdis.

Stovyklautojai aplankė Ventės kaimelį - Nemuno deltos regioniniame parke.  Turėjo galimybę iš arti pamatyti marias.

Ši diena – stovyklautojams buvo dar viena galimybė susipažinti su Pamario kraštu.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. birželio 8 d.

 

STOVYKLOS „VASAROS MALONUMAI VAIKAMS“ KETVIRTOJI DIENA

 

Ketvirtoji stovyklos diena buvo skirta aktyviam sportui. Sočiai pavalgę pusryčius stovyklautojai iškeliavo prie Žemaičių Naumiesčio tvenkinio.

Gamtos apsuptyje stovyklautojai traukė virvę, žaidė raketėmis,  kamuoliu. Tyrinėjo gamtą – susipažino su kiekvienu žolėje aptiktu vabaliuku, uostė kiekvieną žydinčią gėlę.

Pasimėgavę saulėta diena, aktyviai pasportavę, pavargę, bet gerai nusiteikę, susėdo prie pietų stalo...

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. birželio 7 d.

 

STOVYKLOS „VASAROS MALONUMAI VAIKAMS“ TREČIOJI DIENA

 

Trečioji stovyklos diena buvo paskirta vykti į Senųjų kaimo tradicijų centrą Bikavėnuose. Centre vyko Amatų stovykla. Stovyklautojai turėjo galimybę pasidaryti saldainių, išsikirpti karpinį, išlieti žvakę, susiverti iš karoliukų apyrankę. Susipažino su rankų darbo liaudies instrumentais. Piešė ant akmenukų, puošė gėlių vazonėlius, iš šiaudelių gamino ežiukus. Aplankė kultūros centre įsikūrusį muziejų.

Po edukacinių programų buvo sunku suskaičiuoti visus savo rankomis pagamintus dirbinius, kuriuos su didžiausiu džiaugsmu stovyklautojai   parsivežė į namus.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. birželio 6 d.

 

STOVYKLOS „VASAROS MALONUMAI VAIKAMS“ ANTROJI DIENA

 

Antroji stovyklos „Vasaros malonumai vaikams“ diena pasitaikė saulėta ir šilta.  Stovyklautojai ją paskyrė susipažinimui su Pagėgių krašto Vikyškių miesteliu.

Aplankyti atrestauruota Vilkyškių evangelikų – liuteronų bažnyčia ir memorialinis muziejus, esantis šalia tikinčiųjų namų. Vaikai džiaugėsi daugiakampe paprastąja Raganų egle, kuri auga Rambyno regioniniame parke. Užsuko stovyklautojai ir į Vilkyškių Opstainių piliakalnį. Vaikščiojo po Ąžuolų alėją, kurioje auga 39 seni ąžuolai, kurių apimtis yra po 3 – 4  m., o aukštis siekia iki 20 m. ir daugiau metrų. Botanikų teigimu jie pasodinti prieš 120 – 180 m.

Grįžo į mokyklą pavargę, bet įdegę saulėje ir pilni įspūdžių. Dalindamiesi naujienomis, sėdo prie garuojančių, skanių pietų.

Socialinė pedagogė  Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. birželio 5 d.

 

STOVYKLOS „VASAROS MALONUMAI VAIKAMS“ PIRMOJI DIENA

 

Mokykloje – darželyje prasidėjo mokinių vasaros poilsio stovykla „Vasaros malonumai vaikai“. Birželio 5 d. – pirmoji stovyklos diena. Vaikai, susipažinę su stovyklos reikalavimais, taisyklėmis ir programos veiklomis, sėdosi pusryčiauti. Pavalgę keliavo į Šilutės  rajono savivaldybės  Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialą.

Miestelio bibliotekoje vaikai pirmą kartą žaidė lauko šachmatais. Šoko interaktyviuosius šokius, žiūrėjo jų pačių sukurtus filmus, bei animacinius filmukus.

Dėkojame bibliotekininkėms Nijolei Rimkienei ir Danute Bružienei už įspūdingą dieną.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė 

Paskelbta: 2017 m. birželio 5 d.

 

TARPTAUTINĖS VAIKŲ GYNIMO DIENOS PAMINĖJIMAS

 

Mažo žmogaus didelės teisės, pareigos, norai… Mažo žmogaus didelis pasaulis…  Vaikystė - nepakartojamas žmogaus gyvenimo etapas. Smagu ir kartu simboliška, kad nerūpestingoji vasara, atostogos prasideda gražia švente - Tarptautine vaikų gynimo diena. Mokykloje – darželyje mažieji įstaigos ugdytiniai ir jų tėveliai šią dieną buvo pakviesti į šventę ,,Vaikyste,nusijuok‘‘. Šventės pradžioje buvo rodomas vyresnių klasių mokinių spektaklis ,,Kiškio trobelė’’. Po jo mažieji patys padainavo daineles savo tėveliams. Vėliau vaikus linksmino personažas Vasara, kuri pakvietė vaikus ir jų tėvelius į mokyklos kiemą, kur vaikai kartu su tėvėliais dainavo daineles ir žaidė žaidimus, sportavo sportinėse estafetėse, piešė ant asfalto. Šventės pabaigoje vaikai pūtė muilo burbulus, simbolizuojančius mažųjų svajones.  

Auklėtoja Evelina Staupelytė

Paskelbta: 2017 m. birželio 2 d.

 

SEKMINIŲ ŠVENTĖS BELAUKIANT

 

Pagal seną tradiciją, laukiant Sekminių šventės, mažieji piemenukai apkaišydavo berželių šakelėmis sodybų vartus ir duris. Šiemet ši misija patikėta patiems mažiausiesiems. Kartu su savo auklėtojomis vaikučiai linksmai ir smagiai atliko šias pareigas.

Vyresnioji auklėtoja Rita Norinkevičienė

 

Paskelbta: 2017 m. birželio 1 d.

 

DĖKOJAME

 

Socialinei pedagogei Sonatai Vilčiauskienei ir mokytojai Ritai Judžentienei parengus mokinius nacionalinam mokinių pranešimų ir piešinių konkursui „Lietuvos vaikų balsas“, vykusiam 2017 m. gegužės 31 dieną Lietuvos Respublikos Seime.

Ketvirtos klasės mokinė Eva Čiužauskaitė tapo 3-4 klasių I vietos pranešimų laureate (socialinė pedagogė S. Vilčiauskienė) ir Matas Kumetaitis - piešinių konkurso laureatu (mokytoja R. Judžentienė).

 

Paskelbta: 2017 m. gegužės 30 d.

 

Gegužės 30 d. vyko mokslo metų užbaigimo šventė Šylių skyriuje.

Renginį vedė mokytoja Aldona Jonikaitienė.

Paskelbta: 2017 m. gegužės 30 d.

 

Gegužės 30 d. vyko mokslo metų užbaigimo šventė „DAINA, MUZIKA, ŠOKIAI, TAU, SPALVOTOJI VAIKYSTE“.

Renginį vedė neformaliojo švietimo

vyresnioji mokytoja Sonata Vilčiauskienė.

Paskelbta: 2017 m. gegužės 31 d.

 

IŠVYKA Į LIETUVOS ENERGETIKOS INSTITUTĄ

 

Mokykla – darželis laimėjo  projektą „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“. 

2017 m. gegužės 29 d. įstaigos įvairių klasių 20 mokinių išvyko į pirmąją edukacinę  programą. Pirmoji kelionė buvo į Kauną, į Lietuvos energetikos institutą. Mokiniai susipažino su  technologijų ir kūrybinių industrijų krypties edukacine programa  „Vėjo energetikos paslaptys“, kurią vedė koordinatorius dr. Mantas Marčiukaitis. Edukacinės programos tikslas – paskatinti mokinius domėtis energetika ir gamtos mokslais bei sužinoti elektros energijos gamybos paslaptis, vėjų jėgainių veikimo principus, taikymo galimybes. Mokiniai išklausė teoriją apie energetiką, kaip atsiranda elektra, kas teršia mūsų žemę, naftos avarijas, bei sužinojo kaip reikia pasigaminti vėjo jėgaines. Antroje edukacinės programos dalyje vaikai patys gaminosi vėjo jėgaines.

Mokiniai, sužinoję daug teorinių dalykų, kūrybinį džiaugsmą patyrė būdami vėjo jėgainių statytojais.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. gegužės 25 d.

 

PASKUTINIS KETVIRTOKŲ SPEKTAKLIS „PYRAGIŲ ŠEIMA“

 

Ketvirtokai, lankantys mokyklos-darželio teatro būrelį, pristatė 2016–2017 mokslo metų darbą pagal Joanos Krzyzanek knygą „Mandagumo pamokėlės“. Premjerinį spektaklį jie pavadino „Pyragių šeima“. Tai neįprastos formos spektaklis, pateikiamas žiūrovui kaip etiketas. Žiūrovams buvo primenama, kaip elgtis parduotuvėje, kalbėti telefonu, kaip bendrauti su suaugusiaisiais, ir daug kitų elgesio normų...

Nuo pirmos klasės būrelį lankė Anetė Šakytė, Edgaras Degutis, Jorūnė Milerytė, Vakarė Vidutytė, Modestas Bakutis, Samanta Maraulaitė, Simas Toliušis, Eva Čiužauskaitė, Deividas Birbalas. Tai paskutinis vaikų pasirodymas.

Gero kelio išeinant į kitą mokyklą, puikių žinių, šaunių draugų... Būkite kūrybingi...

Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. gegužės 23 d.

 

MANO TALENTAS

 

Gegužės 23 d. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio priešmokyklinėje grupėje vyko projektas „Mano talentas“. Projekto  tikslas - paties vaiko saviraiška, gebėjimas atskleisti savo kūrybines galias. Norą dalyvauti projekte pareiškė net penkiolika Pelėdžiukų grupės ugdytinių. Į projektinę veiklą buvo įtraukti ir vaikučių tėveliai, broliai, sesės. Jie padėjo paruošti prisistatymus.  Simonas ir Lukas demonstravo triukus su kamuoliukais. Julius parodė kūno lankstumą, o Ernesta skaitė knygelę. Danielė, Jonas, Julius, Oskaras, Kamilė, Ema, Raigardas ir Toma pademonstravo muzikinius gebėjimus dainuodami. Dorotėja ir Karina šoko. Vilijai, Vainiui ir Gediminui pritrūko drąsos, savo talentus jie pažadėjo parodyti kitais metais. Liūdna, kad nedalyvavo Vitalija. Mergaitė gydosi lūžusią ranką. Kiekvienas vaikų pasirodymas buvo palydėtas plojimais ir džiugiomis emocijomis. Pabaigoje vaikai išsakė savo nuomonę, kuris pasirodymas patiko labiausiai, vaišinomės saldžiomis vaišėmis. 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė, auklėtoja metodininkė Milana Macijauskaitė

Paskelbta: 2017 m. gegužės 23 d.

 

Gerbiamieji tėveliai,

 

vasara ne už kalnų, mokslai beveik pasibaigę. Jei dar nesugalvojote, kur vaikai leis vasaros atostogas, siūlau savaitės trukmės stovyklą „Vasaros nuotykis“ (menininkas Eugenijus Šuldiakovas)


 

Paskelbta: 2017 m. gegužės 19 d.

 

DĖKOJAME MOKINIAMS IR MOKYTOJOMS!

 

ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO MOKYKLA-DARŽELIS 2017 M. KOVO 1-31 D. DALYVAVO TARPTAUTINIUOSE EDUKACINIUOSE KONKURSUOSE „OLYMPIS 2017 - Pavasario sesija“ ir gavo 8 medalius, 48 diplomus ir 14 padėkų.

Paskelbta: 2017 m. gegužės 22 d.

 

DĖKOJAME

 

Jaunučių chorui „Vaivorykštė“ ir jo vadovei Daliai Svirskaitei už mokinių meninės raiškos puoselėjimą ir dalyvavimą chorų festivalyje „Mes - Pamario vaikai“.

 

Paskelbta: 2017 m. gegužės 18 d.

 

„ŠEIMA – TAI, KAS TIKRA, KAS SUTEIKIA SPARNUS“

 

Šeima – vieta, kur puoselėjamos tikros vertybės, tai, ką branginame  labiausiai, tai, kas tikra ir kas suteikia sparnus.

Gegužės pirmasis šeštadienis – Mamos diena, gegužės 15-oji – Šeimos diena, birželio pirmąjį sekmadienį minėsime Tėvo dieną. Šias tris gražias šeimai skirtas datas Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio kolektyvas sujungė į vieną bendrą šeimų šventę „Šeima – tai, kas tikra, kas suteikia sparnus“ ir pakvietė visus šeimos narius pabūti kartu.

Nusprendusius atvykti į šventinį koncertą pasitiko mažųjų darželinukų ir pradinukų kūrybos parodėlė. Šventinį koncertą pradėjo teatro būrelio (vadovė Sonata Vilčiauskienė) mokinai, „pavirtę į mamas, tėčius, močiutes, senelius“. Jie parodė  šeimos scenos ištrauką iš šių metų spektaklio „Pyragių šeima“. Ketvirtokė Eva Čiužauskaitė žiūrovams pristatė savo sukurtą pranešimą „Kaip gera turėti tėvelius“, kuris gegužės mėnesį buvo pateiktas Lietuvos vaikų pranešimų konkursui „Lietuvos vaikų balsas“. Mergaitė savo pranešimu kreipėsi į žiūrovus su prašymu, kad suaugusieji dažniau į namus paimtų globoti kuo daugiau beglobių vaikų.

Po rimto kreipimosi scenoje pasirodė šokėjai. Šokių būrelio mokiniai (vadovė Virginija Šiaudvytienė) tėvams padovanojo net du naujai sukurtus šokius. Tėveliai ir seneliai turėjo galimybę išgirsti, kaip jų vaikai kalba ir net dainuoja angliškai. Mokiniai žiūrovams padovanojo net dvi angliškas dainas (mokytoja Živilė Rupainienė).

Ne vieną žiūrovo širdį sujaudino, veidus išpuošė šypsniai, kai į sceną lipo mažieji įstaigos ugdytiniai darželinukai ir priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai su savo auklėtojomis. Jie nuoširdžiai parodė tai, ką jau geba ir drįsta padaryti scenoje.  Renginys buvo pilnas nuotaikingiausių dainų, kurių tematika puikiai atitiko šventės sumanymą. Jos buvo skirtos mamai, tėčiui, močiutei, seneliui, pavasariui ir vasarai. Visus muzikos kūrinius padėjo vaikams išmokti mokytoja Dalia Svirskaitė.

Šeimos dienos šventės pabaigoje ne vieną žiūrovą sujaudino bendra vaikų ir mamų daina, skirta visiems šeimų nariams. Tėvai išgirdo vaikų ištartus žodžius, kad šeima – šiltas mielas žodis, į kurį telpa vaikų išdaigos, mamos lopšinė, tėčio švelnus žvilgsnis, senelio pasakojimai ir senelės gardūs blynai. Tokiose šeimose jie nori laimingai augti...

Renginiu pasidžiaugė įstaigos vadovė Zofija Lydekienė – ji dėkojo renginyje dalyvavusiems vaikams, jų vadovams, tėveliams, seneliams ir visai bendruomenei.

Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. gegužės 15 d. 

 

SVEIKINAME

 

MŪSŲ MOKYKLOS-DARŽELIO ŠOKIŲ GRUPĘ UŽĖMUS II VIETĄ šokių grupių konkursiniame festivalyje „Pamario šokių pynė“ (vadovė Virginija Šiaudvytienė).

Paskelbta: 2017 m. gegužės 12 d.

 

ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS ORGANIZAVO PIRMUOSIUS ŠIAURIETIŠKOJO ĖJIMO UŽSIĖMIMUS ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO MOKYKLOJE - DARŽELYJE

 

Biuras, siekdamas aktyvinti įvairias Sporto metų veiklas ir besirūpindamas vaikų sveikata, suorganizavo pirmuosius šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje.  Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras 2017m. gegužės 12 dieną pakvietė  mokyklos – darželio 3-4 klasių mokinius į šiaurietiškojo ėjimo užsiėmimus. Užsiėmimus vedė Lietuvos šiaurietiškojo ėjimo asociacijos prezidentas Laimontas Rakauskas. Užsiėmimų metu kiekvienam mokiniui pagal jo ūgį buvo parinktos tinkamo ilgio vaikiškosios lazdos. Užsiėmimų metu mokiniai darė įvairius mankštos pratimus. Šiaurietiškojo ėjimo lazdos buvo perduodamos iš vienos rankos į kitą ranką. Atliekami šuoliukai, pritūpimai, lazdų mėtymas, atliekami įvairūs žaidimai ir vaikščiojimas. Atliekami įvairūs laikysenos pratimai. Po užsiėmimo mokiniai dalinosi įspūdžiais, patyrimais ir džiaugėsi aktyviai praleidę laiką. Pasidžiaugė, kad ir jie galėjo pabandyti eiti su lazdomis kaip jų mamos ir močiutės. Biuro direktorės mokiniai prašė atvykti prasidėjus naujiems mokslo metams.

Informaciją parengė:

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Albina Undžienė

Paskelbta: 2017 m. gegužės 12 d.

 

PAŠNEKESIAI ANT VANAGIŲ PILIAKALNIO

 

Gegužės 12 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo darbuotojos pakvietė į renginį „Pasivaikščiojimai  po Vanagių piliakalnį ir pašnekesiai „Ką žmuonis šnek  api Naumiesti“. Renginyje dalyvavo mokyklos – darželio trečių, ketvirtų klasių mokiniai ir mokytojai.

Ant Vanagių piliakalnio istorijas apie miestelį ir piliakalnį žemaitiškai pasakojo teatro būrelio mokiniai vadovaujami Sonatos Vilčiauskienės.

Mokiniai turėjo galimybę susipažinti ir išgirsti apie Vanagių piliakalnį pasakojant tautodailininkę, eiliuotoją Teresę Lorenčienę. 

Neformaliojo švietimo vyresnioji mokytoja Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. gegužės 10 d.

 

SVEIKINAME!

 

REGIONINĖSE „ŠVIESOFORO“ VARŽYBOSE

LAIMĖJUS III VIETĄ

 

Mokyklos-darželio komanda (Martyna Daukšaitė, Matas Auksorius, Arnas Jonas Vingis, Eva Čiužauskaitė) gegužės 10 d. dalyvavo regioninėse „Šviesoforo“ varžybose Palangoje. Sveikiname už puikias žinias. Komandos vadovas mokytoja Rita Judžentienė.

Paskelbta: 2017 m. gegužės 5 d.

 

MAMOS DIENOS PAMINĖJIMAS ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

Gegužės 4 dieną mūsų mokykloje vyko Mamyčių šventė. Vaikai labai nuoširdžiai jai ruošėsi - mokėsi atmintinai eilėraštukus, daineles, šokius, darė dovanėles. Visi labai norėjo surengti kuo gražesnę šventę, nes ji buvo skirta patiems mylimiausiems žmonėms - mamytėms. Tikimės, kad šventė pavyko, nes mamos džiaugėsi vaikų pasirodymais, o kai kurios ir jaudulio ašarą  nubraukė. 

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Miklovytė

Paskelbta: 2017 m. gegužės 5 d.

 

PAMOKĖLĖ „PLAUSIU RANKAS – BŪSIU SVEIKAS“

 

Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje gegužės 5 dieną buvo paminėta Pasauline rankų higienos diena. Pamokėlės „Plausiu rankas – būsiu sveikas“ vyko priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniams bei 4-os klasės mokiniams. Pamokėlių tikslas – pateikti mokiniams informaciją apie asmens higieną, apie nešvarių rankų pernešamas ligas. Mokiniai sužinojo, kokios ligos perduodamos per nešvarias rankas. Aptarėme, kada yra būtina plauti rankas, kokiais judesiais yra teisingai plaunamos rankos. Priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai savo teorines žinias pademonstravo ir praktiškai. Mokiniai suprato, kad rankų plovimas pagal tam tikras taisykles neturi būti tik paviršutiniškas, mechaniškas veiksmas ar ritualas, o turi tapti sąmoningu, besąlyginiu prioritetu.Norint apsaugoti save bei šalia esančius žmones nuo įvairių infekcinių ligų, plauti rankas yra būtina.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Albina Undžienė

Paskelbta: 2017 m. balandžio 28 d.

 

ABĖCĖLĖS ŠVENTĖ ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

Balandžio 28 dieną Šylių skyriuje vyko „Abėcėlės šventė“. Vaikai šiai šventei ilgai ir kruopščiai ruošėsi. Pirmus mokslo metus mokėsi rašyti abėcėlės raideles, bei iš šių raidelių perskaityti parašytus įvairius žodelius.

Šventės metu mokiniai buvo persirengę varliukais. Pirmokai deklamavo eilėraščius apie varles ir išmoktas raideles. Dainavo dainas „Abėcėlė“ ir „Varliukų choras“.  Po pasirodymo mokiniai sudėliojo sakinį „Aš jau moku abėcėlę“. 

Mokytoja Simona Miklovytė

Paskelbta: 2017 m. balandžio 27 d.

 

SVEIKINAME!

 

     Mokyklos-darželio komanda (Martyna Daukšaitė, Matas Auksorius, Arnas Jonas Vingis, Eva Čiužauskaitė) rajoniniame pradinių klasių varžybų „Šviesoforas“ etape užėmė II vietą. Komandos vadovas mokytoja Rita Judžentienė.

Paskelbta: 2017 balandžio 26 d.

 

TARPTAUTINIO MATEMATIKOS KONKURSO

„KENGŪRA“ REZULTATAI

 

Tarp 10 geriausių rajone:

 

1 klasė

Jorūnė Bastakytė (Šylių skyrius, mokytoja S. Miklovytė),

Augustas Ūselis (Šylių skyrius, mokytoja S. Miklovytė).

 

2 klasė

Erikas Burzdžius (Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis, mokytoja D. Insodienė).

 

3 klasė

Arnas Jonas Vingis (Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis, mokytoja R. Judžentienė),

Radvilas Meilė (Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis, mokytoja R. Judžentienė).


 

Paskelbta: 2017 m. balandžio 25 d.

 

RYTMETIS ,,JEI PIRŠTUKAI MŪS JUDĖS, LIEŽUVĖLIAI NETINGĖS”

 

    Į svečius pas ikimokyklinukus logopedė atvyko kartu su lėle Ele. Ji džiugiai nuteikė mokinius veiklai. Visi rate su gera nuotaika mankštino įvairias kūno dalis, savo žodyną papildė naujais veiksmo žodžiais, sekė „Liežuvio pasaką”, linksmai mankštino pirštukus, atlikdami „Pirštukų dainelę”.

   Visi gerai pasimankštinę kibo į grupinį darbą, žalios pavasarinės pievos kūrimą. Sukurti mokinių darbeliai papuošė mokyklos-darželio patalpas.

Logopedė-specialioji pedagogė Genovaitė Mockienė

 

Paskelbta: 2017 m. balandžio 21 d.

 

SAUGAUS EISMO SAVAITĖ ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

Balandžio  18-21  dienomis mokykloje vyko saugaus eismo savaitė. Savaitės pradžioje mokiniai pakartojo saugaus eismo taisykles, ženklus, žiūrėjo filmuotą medžiagą, prisiminė kaip pereiti gatvę,  kai eismą reguliuoja šviesoforas, taip pat stebėjo savo draugų elgesį kelyje. Penktadienį mokykloje vyko viktorina. Kiekvienas mokinys atliko įvairias žaidybines užduotis saugaus eismo tema. Prisiminė, kokia kelio puse turi eiti kaime, nuo kelių metų gali važiuoti dviračiu. Visi mokiniai aktyviai dalyvavo. Geriausiai pasirodė viktorinoje: Rimantė, Dalius, Aurelijus, Kamilė, Jorūnė, Tadas, Kęstutis. Mokiniai buvo apdovanoti padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė ir Simona Miklovytė

    Paskelbta: 2017 m. balandžio 3 d.                                                          

     Paskelbta: 2017 m. balandžio 20 d.    

  

ATVELYKIO ŠVENTĖ

 

Balandžio 20 d. vyko „Mažųjų Velykėlių šventė“. Velykinėje programėlėje dalyvavo darželio grupių, priešmokyklinio ugdymo auklėtiniai, jų auklėtojos. Į atrakcionus aktyviai įsijungė ir mokiniai su savo mokytojomis. 

Su folkloro ansamblio „Pilutė“ dalyviai žaidė ir šoko. Dalinosi įspūdžiais su Velykų bobute. Rungtyniavo ir dūko su zuikučiu. 

Šventę organizavo Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis, Žemaičių krašto etnokultūros centras.   

 Paskelbta: 2017 m. balandžio 19 d.

                      

 VALANDA BIBLIOTEKOJE

 

Balandžio 19 dieną 1 klasės mokiniai lankėsi miestelio bibliotekoje, kur dalyvavo netradicinėje pamokoje „Valanda bibliotekoje“. Tai buvo integruota pamoka, kurią vedė mokytoja Nijolė Zdanavičienė ir bibliotekininkės Nijolė Rimkienė bei Danutė Bružienė.

Mokiniai sužinojo, kokia tvarka išdėliotos lentynose knygos, kaip pasirinkti norimą knygą. Turėjo galimybę pavartyti enciklopedijas, pasakas, žaislines ir kitas knygas. Tai nebuvo pasyvūs klausytojai ir stebėtojai, nes reikėjo atsakyti į pateiktus klausimus, nurodyti pasirinktos knygos autorių,  pavadinimą.

Bibliotekininkė Nijolė Rimkienė vaizdžiai pateikė mokiniams elgesio su knyga taisykles. Visiems aišku, kad maloniau skaityti naują, gražią knygą, todėl ją svarbu tokią ir išlaikyti. Knygas reikia saugoti ir mylėti. Mokiniai aktyviai dalyvavo pokalbyje, diskutavo, atsakinėjo į klausimus.

Pamokos pabaigoje visi buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis, prizais.Pageidaujantiems skaityti miestelio bibliotekoje bibliotekininkė Danutė Bružienė įteikė skaitytojo bilietus ir užrašė pirmąsias pasirinktas knygas. 

Mokytoja Nijolė Zdanavičienė

Paskelbta: 2017 m. balandžio 18 d.

 

PROJEKTAS „VELYKŲ MEDIS“

 

Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Mokyklos-darželio „Nykštukų“ grupės auklėtojos ir vaikučiai, tęsdami lietuvių velykinius papročius, ruošė projektą „Velykų medis“. Puošimo šurmulys vyko dvi savaites. Projektą pradėjo išvyka į Žaliakalnį. Pasirinko šakelių, stebėjo atbundančią gamtą. Į projektą įjungė ir vaikučių tėvelius. Visi kartu margino kiaušinius ir puošė medelį.

Auklėtojos Vanda Pocienė ir Evelina Staupelytė

Paskelbta: 2017 m. balandžio 7 d.

 

DĖL RAJONO 4-5 KLASIŲ MOKINIŲ RAŠTINGUMO KONKURSO
„MAŽASIS DIKTANTAS“ NUGALĖTOJŲ APDOVANOJIMO

 

SVEIKINAME, EVĄ ČIUŽAUSKAITĘ, 4 KLASĖS MOKINĘ, UŽĖMUSIĄ II VIETĄ KONKURSE.

Mokinę moko mokytoja Daiva Jokubaitienė.


 

Atnaujinta: 2017 m. vasario 1 d.

 

SKELBIMAS

 

Mokyklai-darželiui reikalingas bendrosios praktikos slaugytojas.

Reikalavimai:  specialusis medicininis išsilavinimas arba kvalifikaciniai reikalavimai specialistams, bendrosios praktikos slaugytojo licencija, kruopštumas, atsakingumas, gebėjimas dirbti komandoje.

Kreiptis: el. p. dazmok@gmail.com, tel. 8(441) 59651.


 

Paskelbta: 2017 m. kovo 31 d.

 

KAS YRA TEATRAS?

 

Kiekvienais metais, minint Tarptautinę teatro dieną, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio teatro būrelių mokiniai pristato premjerinius pasirodymus.

Šių metų Tarptautinę teatro dieną pradėjo 3b klasės mokinė Urtė Varpiotaitė (mokytoja Dalia Svirskaitė). Grieždama barokine fleita ji padovanojo žiūrovams Johann Sebastian Bach kūrinį. Scenoje pasirodė 4 klasės teatro būrelio artistai (mokytoja Sonata Vilčiauskienė). Prisidengę klasikinėmis komedijos ir tragedijos kaukėmis jie ieškojo atsakymo į klausimą, kas yra teatras.

Atėję į šventę tėvai ir mokytojai laukė ir antrokų teatro būrelio (mokytoja Sonata Vilčiauskienė) premjerinio pasirodymo. Žiūrovui antrokai pristatė Danguolės Dubinienės spektaklį „Kiškių trobelė“. 

Galbūt dar nesuprasdami ir nedaug žinodami apie teatrinį žanrą, kankinami klausimo, kas yra teatras, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio mokiniai nori prisiliesti prie teatro, ugdyti   kūrybiškumą, vaizduotę ir artistiškumą, estetinį jausmą per vaidybą.

 Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė 

Paskelbta: 2017 m. kovo 30 d.

 

MENINIO SKAITYMO KONKURSAS „KNYGA, KURI MANE AUGINA“

 

Šilutės rajono švietimo savivaldybės administracijos švietimo skyrius apdovanojo mokyklos-darželio mokines Vakarę Vidutytę už nuotaikingiausią kūrinio skaitymą (ruošė neformaliojo švietimo vyresnioji mokytoja S. Vilčiauskienė), Amandą Preikšaitytę už originalumą ir kūrybiškumą (mokytoja metodininkė Ž. Danienė), Šylių skyriaus mokinę Kamilę Steponaitytę (mokytoja metodininkė A. Jonikaitienė) rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkurse „Knyga, kuri mane augina“.

 

Paskelbta: 2017 m. kovo 24 d.

 

VEIKSMO SAVAITĖ „BE PATYČIŲ“ ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

Darbinga veiksmo „Be patyčių“ savaitė prabėgo nepastebimai. Mokiniai aktyviai dirbo klasėse, piešė prevencinius, patyčias stabdančius piešinius, gamino plakatus, vykdė apklausas, diskutavo, išsirinko klasių draugiškiausius mokinius. 

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Simona Miklovytė

Paskelbta: 2017 m. kovo 24 d.

 

„VEIKSMO  SAVAITĖS „BE PATYČIŲ 2017“ UŽSIĖMIMAI

 

Penktadienio „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“ diena buvo darbinga. Lėlė Elė aplankė mokyklos – darželio 1 klasės mokinius, mokydama gražaus ir draugiško elgesio.

Elės laukė ir 3a klasės mokiniai, puikiai dalyvavę diskusijose, situacijų analizėse.

Elė savo veiklą mokykloje – darželyje baigė, susitikdama su vyriausiais įstaigos mokiniais - ketvirtokais. Mokiniai noriai bendravo ir atsakingai dalino pažadus – nesipykti, nesityčioti ir draugauti. 

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. kovo 24 d.

 

MINIME PASAULINĘ TB DIENĄ

 

Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje ir Šylių skyriuje kovo 24 d. buvo paminėta Pasaulinė tuberkuliozės diena, kurios šūkis „Susitelkę įveikime TB“. Šią dieną Pasaulio sveikatos organizacijos sprendimu minima Pasaulio tuberkuliozės diena, skirta geriau informuoti planetos gyventojus apie šia pavojingą ligą. Pasaulinė tuberkuliozės diena tapatinama su tuberkuliozės (TB) bakterijos atradimo data. Ligos sukėlėją – 1,5 – 3,5 mikrono ilgio lazdelės formos bakteriją – 1882 m. kovo 24 d. atrado vokiečių mokslininkas Robertas Kochas, už siekį nugalėti TB visame pasaulyje apdovanotas Nobelio premija.

Akcijoje dalyvavo mokiniai ir darželio auklėtiniai, kurie kartu su pedagogais jau nuo kovo mėn. pradžios gamino baltas ramunes. Balta ramunė - šios ligos simbolis. Mokiniams buvo pateikta informacija apie tuberkuliozę, kuri plinta oro lašeliniu būdu, o infekcijos šaltinis yra asmuo, sergantis atvira plaučių tuberkulioze.

Mokyklos – darželio kieme „pražydo“ balta ramunė.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Albina Undžienė

Paskelbta: 2017 m. kovo 23 d.

 

ZONINĖS ŠAŠKIŲ VARŽYBOS

 

Kovo 23 d. mokykloje-darželyje vyko zoninės paprastųjų šaškių varžybos. Mūsų mokyklos-darželio komanda laimėjo II vietą. Mokinius ruošė mokytoja Žaneta Danienė.

Paskelbta: 2017 m. kovo 21 d.

 

 PASAULINĖ VANDENS DIENA

 

Kovo 21 dieną Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje ir Šylių skyriuje vyko akcija, skirta paminėti Pasaulinei vandens dienai. Pasaulinės vandens dienos minėjimą 1992 m. inicijavo Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Nuo 1993 m. ją globoja UNESCO. Lietuvoje ši diena Aplinkos ministerijos iniciatyva minima nuo 2000 m. Kiekvienais metais išrenkamas šios dienos šūkis, atspindintis Vandens dienos problematiką. Šių metų Pasaulinės vandens dienos tema – vanduo ir nuotekos.

1-4 klasių mokiniai savo mintis apie vandenį, jo svarbą žmogui ir būtinybę jį saugoti, neteršti užrašė ant popierinių vandens lašelių. Iš šių lašelių mokiniai padarė plakatus „Vanduo – gyvybės šaltinis!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje

Albina Undžienė

Paskelbta: 2017 m. kovo 22 d.

 

ELĖ  LANKĖSI  MIŠRIOJE DARŽELIO GRUPĖJE  „NYKŠTUKAI“

 

Trečiąją „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017 “ dieną lėlė Elė aplankė Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio (Šilutės rajonas) mišriąją darželio grupę „Nykštukai“.  Visi mažieji ugdytiniai susipažino su Ele,  klausėsi įvairių  tikro sugyvenimo grupėje paslapčių.  

Elė ir vaikai, prisiglaudę vienas prie kito, pažadėjo  -  būti geri, mandagūs, gerbti vienas kitą, nesipykti. 

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. kovo 21 d.

 

KIEKVIENAS GALI SUSTABDYTI PATYČIAS

 

Antrąją „Veiksmo savaitės  BE PATYČIŲ“ dieną aplankyti „Boružiukų“ mišrios darželio grupės vaikai. Juos kalbino, su jais žaidė personažas „Lėlė Elė“. 

Elė aplankė ir 3 b klasės mokinukus. Trečiokai pažaidė apšilimo pratimą, išklausė istoriją apie nuskriaustą berniuką, ieškojo būdų jam padėti.

 Veiklą mokiniai užbaigė dirbdami komandose ir kurdami šūkius, kurie skatintų nesityčioti pačiam ir sustabdyti kitą.

3 b klasė pažadėjo - „Mes nepritariame patyčioms, niekada nepritarsim ir patys nesityčiosime iš kitų“. 

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. kovo 20 d.

 

PIRMOJI DIENA PRIEŠ PATYČIAS

 

Kovo 20 d. mokykloje-darželyje prasidėjo „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2017“. Sugalvotas ir sukurtas personažas „Lėlė Elė“ šiandien aplankė „Bitučių“ mišriąją darželio grupę. Vieni vaikai nustebę ir išsigandę, kiti – drąsiai bendravo su Ele. Ši papasakojo istoriją apie nuskriaustą berniuką, kuris patiria kitų vaikų patyčias.

Elė aplankė ir priešmokyklinio ugdymo grupę, kurioje vaikai puikiai atsakinėjo į klausimus, kas yra patyčios. Jie taip pat sveikinosi su Ele, glostė ją ir prašė dar pas juos pabūti.

Elė suplanavo ir įvykdė savo norą susitikti su mokyklos-darželio antrokais. Antrokai, atmerkę akis, nustebo, kad į jų klasę atkeliavo tokia įdomi būtybė. Jie drąsiai kalbėjo apie savo klasės draugus, jų išdaigas, kurios kartais labai panašios į patyčias. Elė išeidama perspėjo vaikus, kad ji pasislėps knygų lentynoje, po suolu, už durų ir žiūrės, ar vaikai nesityčioja ir neskriaudžia vienas kito.                                                             

Elę po mokyklos-darželio koridorius lydėjo socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė 

Paskelbta: 2017 m. kovo 17 d.

 

ŽEMĖS DIENOS PAMINĖJIMAS

 

Lietuvoje pasaulinė Žemės diena oficialiai įteisinta prieš 20 metų. Šią dieną kiekvienas turime galvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme. Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas – padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos, o jai pagaminti naudojami riboti ir nuolat senkantys Žemės ištekliai.

Mūsų mokyklos-darželio mokiniai paminėjo Žemės dieną. Klasėse vyko pokalbiai, daromi darbeliai šia tema. Penktadienį visi mokiniai dalyvavo akcijoje ,,Švari mokyklos aplinka“. Rinko šiukšles, stiklo duženas, kurios nepuošė mokyklos-darželio aplinkos. Buvo smagu dirbti visiems kartu, pasidžiaugėme švaria aplinka.

Pradinių klasių mokytojos

 

Paskelbta: 2017 m. kovo 16 d.

 

ANGLŲ KALBOS POPIETĖ „PADAINUOKIME KARTU“

 

 Kovo 15 d. Šilutės kultūros ir pramogų centre vyko rajoninė anglų kalbos popietė ,,Padainuokime kartu“ (,,Sing Along“).  Popietės tikslas ugdyti anglų kalbos komunikacinę kompetenciją per muzikinę saviraišką. Žemaičių Naumiesčio mokyklai –darželiui atstovavo Simona Rupainytė, Vakarė Vidutytė ir Amanda  Preikšaitytė. Mergaitės atliko Shakiros dainą ,,Waka Waka“.  Šylių skyriui atstovavo Rimantė Bendžiūtė su daina ,,Little light of mine“. Renginio pabaigoje mergaitės ir jas ruošusi mokytoja buvo apdovanotos organizatorių prizais ir padėkos raštais.

Anglų kalbos mokytoja Živilė Rupainienė

Paskelbta: 2017 m. kovo 15 d.

 

VARŽYBOS „DRĄSŪS, STIPRŪS, VIKRŪS“

 

Mokyklos-darželio komanda zoninėse varžybose laimėjo II vietą, rajoninėse - IV. Mokinius ruošė mokytoja Daiva Jokubaitienė.

 

Paskelbta: 2017 m. kovo 10 d.

 

RYTMETIS „SEKU SEKU PASAKĄ“

 

    Šių metų kovo 10 d. Žemaičių Naumiesčio mokyklos darželio „Pelėdžiukų“ grupės  ugdytiniai visus darželinukus pakvietė į šventinį rytmetį „Seku seku pasaką“, skirtą Lietuvių kalbos dienai paminėti. Priešmokyklinukai mažiesiems savo draugams suvaidino A. Matučio pasaką „Tuoj ir rytoj“, priminė, kodėl negarbinga tingėti ir kam reikalingi draugai. Vėliau visi klausėmės žemaitiškos pasakos „Višta ir žąsis”.

PUG pedagogė Milana Macijauskaitė

Paskelbta: 2017 m. kovo 10 d.

 

„TAIP KALBĖJO MŪSŲ SENOLIAI“

 

   Kovo 9 d. Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje suorganizuota literatūrinė popietė „Taip kalbėjo mūsų senoliai“. Renginys skirtas kovo 11 d. – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

   Popietę pradėjo mokyklos-darželio chorą lankantys mokiniai (mokytoja Dalia Svirskaitė). Šokių būrelio nariai (mokytoja Virginija Šiaudvytienė) padovanojo žiūrovams polką. Vėliau į sceną pakviesti teatro būrelio mokiniai kalbėjo apie lietuvių kalbą, jos tarmes, apie tai, kad lietuvių kalba – tautos ir kultūros pagrindų pagrindas, kad ji sudėtinga, bet skambi ir daininga. Buvo pristatyta žemaitiškų tekstų kompozicija „Žmuonis tap šnek api Naumiesti“ (mokytoja Sonata Vilčiauskienė).

Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. kovo 10 d.

 

PARODĖLĖ ŠYLIŲ SKYRIUJE „PATYS GRAŽIAUSI PIEŠINIAI IR DARBELIAI TAU, TĖVYNE“

 

 

Paskelbta: 2017 m. kovo 8 d.

 

RYTMETIS „GIMTOSIOS KALBOS TAKELIU“

 

Kovo 8 d. „Bitučių“ grupė visus sukvietė į renginį „Gimtosios kalbos takeliu“. Mažieji minė mįsles apie naminius gyvūnus, dainavo daineles. Visiems buvo linksma. Renginį vedė auklėtoja Aurelija Razmienė.

Paskelbta: 2017 m. kovo 3 d.

 

PAMOKĖLĖ „VANDUO – GYVYBĖS ŠALTINIS“

 

Kovo 3 dieną Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje vyko pamokėlė „Vanduo – gyvybės šaltinis“, kurios tikslas – informuoti mokinius apie vandenį, jo savybes bei naudą. Pamokėlės metu mokiniai sužinojo, kad be maisto žmogus gali išgyventi mėnesį ir daugiau, o be vandens – vos kelias dienas. Vandens stoka organizme gali sukelti daugelį ligų. Negaudamos pakankamai vandens ląstelės ilgainiui „aptingsta”. Organizmas nebegali pasisavinti reikalingų rūgščių ir maisto medžiagų, todėl ima reikalauti vis daugiau maisto. Didėja apetitas, dažnėja alkio priepuoliai, o to padarinys – sutrikęs virškinimas, antsvoris, raukšlės ir kiti negalavimai. Be to, labai svarbi vandens kokybė, kuri priklauso nuo jame ištirpusių medžiagų.

 Vanduo – švaros šaltinis, juo mes prausiamės. Vandenį naudojame namų ruošoje. Mokiniai stebėjo mokomąjį filmuką, kaip sumažinti vandens sunaudojimą ir taršą. Pamokėlėje dalyvavo 3-4 klasių mokiniai bei mokiniai iš Šylių skyriaus.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą mokykloje-darželyje,

Albina Undžienė

Paskelbta: 2017 m. kovo 3 d.

 

PARODA „NUPIEŠK GRAŽIAUSIĄ LIETUVIŠKĄ ŽODĮ“

 

Kovo 3 dieną pirmokai suorganizavo parodą, skirtą lietuvių kalbos dienai paminėti. Mokytoja Nijolė Zdanavičienė.

Šylių skyriuje parodoje eksponuojami 1-2 klasių mokinių darbai. Mokytoja Simona Miklovytė.

Paskelbta: 2017 m. kovo 2 d.

 

SAUGAUS EISMO PAMOKA

„BŪK SAUGUS EISMO DALYVIS“ 

 

Kovo 2 d. 3b klasės mokiniai dalyvavo  saugaus eismo pamokoje. Dalyvius pasitiko policijos šuo  Amsis. Pamoką vedė Aistė Dijokaitė. Mokiniai prisiminė saugaus eismo taisykles, dalyvavo žaidime, atsakinėjo į įvairius klausimus. Kiekvienam dalyviui buvo įteikta po atšvaitą, mokytojai - knygelė apie saugaus eismo taisykles. Po pamokos visi vaišinosi saldžiomis vaišėmis.

Vėliau visi nuvyko į Šilutės techninės apžiūros stotį pažiūrėti, kaip atliekama mašinų techninė apžiūra. Komisija išrinko geriausius mokinių piešinius saugaus eismo tema. Laimėtojais tapo: Mantas Kavaliauskas, Simona Rupainytė ir Orestas Šeputis. Kiekvienam buvo įteikta po knygelę. Pamoka buvo labai įdomi ir naudinga. 

Mokytoja Žaneta Danienė

Paskelbta: 2017 m. kovo 2 d.

 

KAZIUKO MUGĖ

 

Jau ne pirmus metus mokykloje – darželyje rengiama šventė „Gurgu gurgu į Kaziuko turgų“. Šiemet ji vyko kovo 2 dieną. Vaikai su auklėtojomis, namuose su tėveliais gamino įvairius darbelius. Šventės dieną akys raibo nuo darbelių gausos ir įvairovės. Skambėjo liaudiškos dainos, šokiai, buvo daug šurmulio. Kiekvienas už „Kaziuko pinigėlius“ skubėjo įsigyti sau ir savo artimiesiems lauktuvių.

Šventę organizavo auklėtojos Alvyra Kaulienė, Aurelija Razmienė, Evelina Staupelytė, Vanda Pocienė, Milana Macijauskaitė ir muzikos vadovė Dalia Svirskaitė.

Auklėtoja metodininkė Aurelija Razmienė

Paskelbta: 2017 m. vasario 28 d.

 

UŽGAVĖNĖS ŠYLIŲ SKYRIUJE

Paskelbta: 2017 m. vasario 28 d.

 

UŽGAVĖNIŲ LINKSMYBĖS

Paskelbta: 2017 m. vasario 24 d. 

 

VISUOTINIS TĖVŲ SUSIRINKIMAS

 

Vasario 24 d. mokykloje-darželyje vyko visuotinis tėvų susirinkimas. Buvo pakviestas Vaidas Arvasevičius, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro karjeros konsultantas, kuris bendravo su pedagogais ir tėvais tema „Kaip tėvams ir pedagogams padėti, kad vaikai užaugtų laimingi“.

Meninę progamą parengė neformaliojo švietimo pedagogės Sonata Vilčiauskienė, Virginija Šiaudvytienė ir Dalia Svirskaitė.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

 

Paskelbta: 2017 m. vasario 24 d.

 

MENINIO SKAITYMO KONKURSAS „ŠALIS TA LIETUVA VADINAS“

 

Vasario 24 d. mokykloje – darželyje vyko meninio skaitymo konkursas. Dalyvavo iš kiekvienos klasės po vieną mokinį. Vedančiosios S. Rupainytė ir E. Mačijauskaitė  renginį pradėjo E. Selelionio eilėraščiu „Gimtinės spalvos“. Dalyviai deklamavo apie gimtinės grožį, papasakojo apie sraigės ir Zitutės rūpesčius.

Renginio pabaigoje mokyklos – darželio direktorė Zofija Lydekienė padėkojo dalyviams už puikius pasirodymus ir įteikė kiekvienam po padėką ir saldžią dovanėlę. Visi kartu pasidžiaugėme – visgi kokia graži ta mūsų lietuvių kalba!

Renginį vedė mokytoja Žaneta  Danienė.

Paskelbta: 2017 m. vasario 23 d.

 

PROJEKTAS „MANO KNYGELĖ“

 

    Žemaičių Naumiesčio mokyklos darželio „Pelėdžiukų“ grupėje vyko projektas „Mano knygelė“, skirtas lietuvių kalbos dienai paminėti. Su vaikais kalbėjome apie knygas: mažas ir dideles, plonas ir storas, eilėraščių ir pasakų knygeles. Priešmokyklinukai apžiūrinėjo, vartė, domėjosi knygelėmis ir jų turiniu, aptarė iš namų atsineštas knygeles, jų įvairovę. Siekiant  ugdyti vaikų kūrybingumą, vaikai sukūrė šias knygeles  „Vištytė ir gaidelis“, „Knyga apie Lietuvą“, „Mano knygelė“. Pristatyti savo sukurtų knygelių vykome į miestelio biblioteką, kur mus pasitiko bibliotekininkės Nijolė ir  Danutė. Vaikai ne tik papasakojo kaip sekėsi būti knygelių kūrėjais, bet ir suvaidino pasaką „Vištytė ir gaidelis“, surengė koncertą, išgirdo žemaitišką pasaką „Višta ir žąsis“. Savo sukurtas knygeles palikome bibliotekoje, ten bus surengta jų paroda. Kiekvieną vaiką bibliotekininkė apdovanojo spalvingu atviruku. Džiaugiamės, kad projekto metu  pavyko vaikus sudominti veikla susijusią su knygomis, kad vaikai įgijo žinių, patyrė gerų emocijų, buvo aktyvūs dalyviai. Vaikai dėkojo ir žadėjo dažniau apsilankyti bibliotekoje. Grįžome pilni emocijų ir daug sužinoję apie knygeles.

Pedagogė  Milana Macijauskaitė

Paskelbta: 2017 m. vasario 22 d. 

 

DAILAUS RAŠTO KONKURSAS

 

  Jau nuo senų laikų gražus raštas buvo laikomas gero elgesio ir savos kultūros pagarbos ženklu. Žemaičių Naumiesčio mokykloje - darželyje  įvyko 1 – 4 klasių mokinių  dailaus rašto konkursas. Iš kiekvienos klasės dalyvavo po du dailiausiai rašančius mokinius. Į konkursą susirinko 10 mokinių, kurie gynė savo klasės garbę. Visi mokiniai labai stengėsi, nes jie žino, kad „gražiai“ rašydami, tuo pačiu ugdo ir savo asmenybės bruožus: valią, kruopštumą, minčių nuoseklumą, tvarkingumą, gebėjimą logiškai mąstyti, atsakingumą. Lietuvių kalbos ugdymo programoje vienas iš tikslų - tobulinti dailų raštą, skatinti vaikus didesnį dėmesį skirti rašto kultūrai, pratinti kurti gražią, aiškią, individualią rašyseną. Po konkurso dalyvius  sveikino mokyklos - darželio direktorė Zofija Lydekienė. Kartu su pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskiene  įteikė diplomus bei saldžias dovanėles dalyviams. Konkursą organizavo pradinių klasių mokytoja Rita Judžentienė.  

Paskelbta: 2017 m. vasario 21 d.

 

PAMOKA MIESTELIO BIBLIOTEKOJE

 

    Vasario 21 d. 3b klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje pamokoje „Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti“ (J. Jablonskis), kurią vedė mokytoja Žaneta Danienė ir bibliotekininkė Vanda Pocienė.  Mokiniai šiltai buvo sutikti miestelio bibliotekininkių Nijolės Rimkienės ir Danutės Bružienės. Pamokos pradžioje, perskaičius mokytojai eilėraštį, mokiniai turėjo nuspėti pamokos temą. Vėliau minė mįsles, dalyvavo bibliotekininkių organizuotoje viktorinoje, klausėsi mūsų krašto regionų tarmių, žaidė lietuvių kalbos pamokai skirtus žaidimus. Pamokos pabaigoje visi buvo apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis už aktyvų dalyvavimą pamokoje.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2017 m. vasario 16 d.

 

VASARIO 16-OSIOS MINĖJIMAS ŽEMAIČIŲ KRAŠTO ETNOKULTŪROS CENTRE

 

    Vasario 16 d. mokyklos-darželio mokiniai dalyvavo miestelio renginyje, kuris buvo skirtas Valstybės atkūrimo dienai paminėti. Mokiniai ilgai ruošėsi, stropiai mokėsi dainų žodžius, melodiją bei sceninės kultūros pagrindų. Koncerto metu mokyklos-darželio vokalinis ansamblis, vadovaujamas neformaliojo švietimo vadovės Dalios Svirskaitės, atliko du kūrinius. Dainorėliai ne tik puikiai padainavo, bet ir nuostabiai atrodė. Renginio dalyviai buvo apdovanoti saldumynais.

     Mokiniai be galo džiaugėsi savo pasirodymu, įspūdžiais dalinosi su draugais.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2017 m. vasario 15 d.

 

LIETUVIŲ LIAUDIES ŽAIDIMŲ RYTMETIS

 

   Vasario 15 d. mokykloje-darželyje vyko rytmetis, skirtas lietuvių kalbos dienai paminėti, kurio tikslas - supažindinti ugdytinius su lietuvių liaudies buitimi ir žaidimais. Renginį organizavo „Nykštukų“ grupės auklėtojos Evelina Staupelytė ir Vanda Pocienė. 

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2017 m. vasario 13 d.

 

ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

     Mokykloje vyko tėvų susirinkimas ir popietė, skirta  Vasario – 16-ajai „Gimiau aš čia, augu, ir gyvensiu amžinai“.  Mokiniai dainavo dainas ir  deklamavo eiles apie Lietuvą, gimtinę. 

Mokytojos Aldona Jonikaitienė ir Simona Miklovytė

Paskelbta: 2017 m. vasario 10 d.

 

LAIŠKAI LIETUVAI

 

    Vasario 10 d. Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje suorganizuotas valstybės atkūrimo – vasario 16-osios – šventės renginys. Pirmokai ir antrokai, parengti muzikos mokytojos Dalios Svirskaitės, savo dainas skyrė Lietuvai. Mokyklos-darželio šokių būrelis, vadovaujamas mokytojos Virginijos Šiaudvytienės, padovanojo net du šokius. Teatro būrelio mokiniai, padedami vadovės Sonatos Vilčiauskienės, artėjant koncertui, rašė Lietuvai laiškus ir juos koncerte perskaitė visai bendruomenei. Renginyje dalyvavo Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Žemaičių Naumiesčio ekspozicijos muziejininkė Valerija Pielikienė, ji papasakojo apie 1918 metų įvykius.     

Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2017 m. vasario 9 d.

 

ĮDOMIAUSIOS AKIMIRKOS KLASĖJE

 

    Vasario 9 dieną 3b klasėje svečiavosi Justo Vyšniausko tėvelis, kuris papasakojo vaikams apie vokiečių kalbą. Vyko pokalbis „Visos kalbos gražios“. Mažieji mokėsi draugiškai bendrauti, turtino žodyną, lavino atmintį. Pamoka baigėsi gera nuotaika. 

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

Paskelbta: 2017 m. vasario 3 d.

 

BŪSIMIEJI ŽURNALISTAI

 

    Vasario 3 dieną ketvirtos klasės mokinės Jorūnė ir Samanta panoro „išbandyti“ žurnalisto profesiją. Kartu su pavaduotoja ugdymui lankėsi klasių valandėlėse pirmoje, trečiose ir ketvirtoje klasėse. Sužinojo, ką veikia klasių valandėlių metu, ką planuoja veikti ateityje, kokia įsimintiniausia tema. Mokytojos papasakojo, kokios veiklos vyksta per mokslo metus.

     Pavaduotoja ugdymui ir svečiai pasidžiaugė mokinių aktyvumu, klasės vadovų veiklos kūrybiškumu.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė

 

 

Paskelbta: 2017 m. sausio 10 d.

 

DALYVAVIMAS PROJEKTUOSE

 

      Mokyklos-darželio ir Šylių skyriaus mokiniai, jų mokytojos, auklėtojos aktyviai dalyvauja projektuose: eTwinning projekte ,,Selfink" - eTwKalėdos16 ir eTwinning projekte  „Joy of Snow“. Tai puiki galimybė pasidalinti savo įsimintinomis akimirkomis žaidžiant ar sportuojant sniege. Jeigu sniego nėra, tai gali jį sukurti savo grupėje, klasėje, o kaip tai padaro –  vaizduotės vaisius. 

     Šiuose projektuose dalyvauja ugdytiniai iš įvairių šalių. Nuotraukos ir visa projekto medžiaga pateikta TwinSpace erdvėje. Vaikai ir pedagogai dalinasi savo idėjomis ir patirtimi.

Pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė


 

Paskelbta: 2017 m. sausio 13 d.

 

SAUSIO 13-OSIOS - LAISVĖS GYNĖJŲ DIENOS PAMINĖJIMAS ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

     Ši diena minima mūsų mokykloje  daug metų ir tapo tradicine visai mokyklos bendruomenei. Mokyklos fojė buvo paruoštas atminimo  stendas, šalia kurio degė atminimo žvakutės. Sausio 13 d. pirmosios pamokos metu mokykloje vyko pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija". Mokiniai kartu su mokytojomis 8 val. mokyklos languose įžiebė žvakutes, vienybės ir atminimo simbolius. Degančios liepsnelės priminė šios istorinės dienos svarbą. Klasėse mokytojos mokiniams pasakojo apie to meto įvykius.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė ir Simona Miklovytė

Paskelbta: 2017 m. sausio 13 d.

 

LAISVĖS GYNĖJŲ DIENĄ MININT

 

            Laisvės gynėjų diena paminėta Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje. Ankstų rytą visa mokyklos – darželio bendruomenė degė atminimo žvakutes įstaigos languose. Aktų salėje atminimo rytmetyje  prisiminti sausio 13 dienos įvykiai. Buvo giedamas Lietuvos valstybės himnas, sakomi posmai, prisiminta sausio 13 naktis. Atminimo rytmetyje dalyvavo mokyklos – darželio choras (mokytoja Dalia Svirskaitė) ir teatro būrelis (mokytoja Sonata Vilčiauskienė).

           Iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ palaikymas rodo, kad ir mažieji Lietuvos piliečiai yra vieningi, besidžiaugiantys iškovota laisve.

   Renginio režisierė socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė.

Paskelbta: 2017 m. sausio 4 d.

 

PROJEKTAS „SVEIKATIADA“ - „MANKŠTIADA“

 

   3b klasės mokiniai dalyvauja „Sveikatiados“ organizuojamame projekte „Mankštiada“, kurio tikslas - sportuoti, judėti ne tik sporto salėje, bet ir lauke, kai spaudžia šaltukas.

   Per kūno kultūros pamoką surengėme „sniego gniūžčių mūšį“, sporto varžybas.

   Kitą dieną ant sniego piešėme senius besmegenius, daržoves, vaisius,... visai tai, kas yra sveika mūsų organizmui. Buvo labai smaugu!

Mokytoja Žaneta Danienė

Paskelbta: 2017 m. gruodžio 8 d. 

 

KALĖDINIŲ PUOKŠČIŲ PARODA

 

    Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio bendruomenė eksponavo Kalėdinių puokščių parodą Švietimo pagalbos tarnyboje. Mokinių ir jų tėvų kūrybiniams darbams vadovavo pedagogės: Žaneta Danienė, Daiva Jokubaitienė, Rita Judžentienė, Nijolė Zdanavičienė.

 

Paskelbta: 2016 m. gruodžio 22 d.

 

KALĖDŲ  ŠVENTĖ ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

          Vėl apsisuko laiko ratas ir sulaukėme  gražiausios metų šventės - Kalėdų. Šventei ruošėmės  iš anksto. Pasipuošėme mokyklą, klases, salę. Girininkas Arūnas padovanojo žaliaskarę, kurios kvapas užliejo visą mokyklą. Padabinome ir ją. O Kalėdų seneliui paruošėme vaidinimą „Raudonkepuraitės keliauja pas senelę“,  išmokome kalėdinių dainelių,  ratelių. Pas mus atvyko Kalėdų senelis, jam  parodėme programėlę, kartu dainavom, šokom ratelius. O senelis  mus išmokė naują dainą. Vaikai labai džiaugėsi dovanomis, kurias davė Kalėdų senelis.

Šylių skyriaus mokytojos

Paskelbta: 2016 m. gruodžio 23 d.

 

ADVENTINIS PROJEKTAS ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO MOKYKLOJE - DARŽELYJE

 

   Žemaičių Naumiesčio mokyklos - darželio pradinukai ir jų mokytojos gruodžio 11-23 dienomis vykdė projektą „Kalėdų belaukiant“. Į veiklą buvo įtraukti ir mokinių tėveliai. Gamindami puokštes kartu su tėveliais mokiniai patyrė daug teigiamų įspūdžių ir pajuto Kalėdų laukimo džiaugsmą. Gražiausi darbai papuošė mokyklos klases, laiptines, koridorius. Mokiniai gamino sveikinimus ir atvirukus, mokėsi eilėraščių, dainelių.

   Adventas – tai laukimas, atjauta ir gailestis, širdies šiluma. Grupelė mokinių su mokytojomis aplankė „Senjorų Eldoradas“ gyventojus su gražiais palinkėjimais bei sveikinimais.

  Ugdytiniai, vadovaujami savo mokytojų, ruošėsi susikaupimo popietei  - Adventinio vainiko pynimui. Rinko ir kaupė gamtines medžiagas: kankorėžius, eglių šakeles, obuolius, gamino auksu blizgančius burbulus, karpė snaiges.

  Gruodžio 23 d. mokyklos bendruomenė rinkosi į aktų salę pamąstyti ir iš naujo pajusti, ką mums reiškia Adventas. Dar labiau susikaupti skatino tai, kad į svečius atvyko kviestas parapijos klebonas Stanislovas Anužis, kuris ir pradėjo renginį savo pasisakymu apie Advento prasmę ir palaiminimu. Klebonas džiaugėsi, galėdamas stebėti renginį ir jame dalyvauti.                                          Pradinių klasių mokytojos

 

Paskelbta: 2016 m. gruodžio 21 d.

 

SVEIKINAME

 

Gabrielę Kužmarskytę, 3a klasės mokinę (mokytoja R. Judžentienė), už aktyvumą ir kūrybiškumą dalyvaujant Savivaldybės organizuotame plakatų, piešinių ir lankstinukų konkurse „Kaip pažaboti korupciją“ ir užėmusią antrą vietą.

Paskelbta: 2016 m. gruodžio 20 d.

 

VIEŠNAGĖ  SENELIŲ NAMUOSE „SENJORŲ ELDORADAS“

 

       Adventas – ramybės, susikaupimo, dvasinio pasirengimo, atsigręžimo į save ir artimą laikotarpis.

      Gruodžio 20 dieną Žemaičių Naumiesčio mokyklos – darželio Teatro būrelio mokiniai (mokytoja Sonata Vilčiauskienė) kartu su Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo  progimnazijos skyriaus  mokiniais aplankė senelius „Senjorų Eldorade“.

     Žemaitišku žodžiu, giesmės melodija, padovanodami kalėdinių atvirukų su palinkėjimais, mokiniai seneliams praskaidrino advento laikotarpį ir švenčių laukimą. 

Paskelbta: 2016 m. gruodžio 17 d.

 

SENJORŲ  „PROTŲ MŪŠIS“

 

        Gruodžio 16 d. mokyklos – darželio teatro būrelio ir vokalinio ansamblio mokiniai  (mokytojos Sonata Vilčiauskienė ir Dalia Svirskaitė) dalyvavo Šilutės rajono Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo ir Žemaičių Naumiesčio bendruomenės  tarybos organizuojamame senjorų „Protų mūšyje“. 

Paskelbta: 2016 m. gruodžio 12 d.

 

„SENIS BESMEGENIS“

 

    Gruodžio 12 d. mūsų patys mažiausieji, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo vaikai, jų auklėtojos atvyko į Besmegenių gatvę (miestelio aikštėje), susirado savo besmegenį, pasipuošė, susidraugavo su juo, o gruodžio 16 dieną pristatė Kalėdų seneliui ir jo palydai. Dėkojame visiems.

Paskelbta: 2016 m. gruodžio 8 d.

 

 „SENIEJI NAUJAMETINIAI ATVIRUKAI IR ŽAISLIUKAI“

 

     Mokyklos-darželio pirmokai, trečių klasių mokiniai ir jų mokytojos aktyviai įsitraukė į parodą „Senieji naujametiniai atvirukai ir žaisliukai“, kurią organizavo miestelio muziejus. Dovanotais žaisliukais buvo papuošta eglutė. Vaikai gavo saldžių dovanėlių.

Paskelbta: 2016 m. gruodžio 13 d.

 

PROJEKTAS  „KALĖDŲ VARPELIAI SKAMBA“

 

     Kalėdinių dekoracijų gaminimu mokykloje-darželyje prasidėjo projektas „Kalėdų varpeliai skamba“. Mokiniai kartu su tėveliais kalėdinėmis dekoracijomis ir puokštėmis papuošė mokyklą.

     Gruodžio 13 dieną  trečiokai lankėsi „Senjorų Eldorade“.  Adventinio rytmečio metu posmais ir kalėdinėmis giesmėmis   vaikai sveikino senelius. Rytmečio pabaigoje mokiniai įteikė savo rankomis pagamintas dovanėles ir adventinį vainiką, linkėdami senjorams gražių artėjančių švenčių.

Paskelbta: 2016 m.gruodžio 9 d. 

 

„TESKAMBA GIESMĖS 2016 “

 

    Šilutės rajono mokinių giesmių švente „Teskamba giesmės 2016“ siekiama propaguoti sakralinę muziką, ugdyti vaikų ir jaunimo dvasinę, estetinę bei meninę kultūrą. Puoselėjant sakralinio giedojimo ir akademinio dainavimo tradicijas, skatinti ugdytinių saviraišką bei savo kūrybinių polinkių realizavimą. 

    Gruodžio 9 d.  mokyklos-darželio ugdytiniai dalyvavo šventėje „Teskamba giemės 2016“, vadovė Dalia Svirskaitė.

Paskelbta: 2016 m. gruodžio 9 d.

 

Mūsų mokyklos-darželio mokytojos aktyviai dalyvavo Šilutės miesto eglučių puošimo šventėje.

Gruodžio 9 d. vyko oficialus Eglučių alėjos atidarymas Šilutėje.

Dėkojame mokytojoms.

EDUKACINĖ PROGRAMA „LITERATŪROS SUJUNGTIS: PRIE BALTIJOS STALO“

 

      Gruodžio 5 dieną  į Šylių skyrių atvyko „Lino lėlės“ su  edukacine programa „Literatūros sujungtis: prie Baltijos stalo“. Mokiniai susėdo prie didelio stalo ant kurio buvo patiestas didžiulis žemėlapis su Pabaltijos šalimis. Pirmoji užduotis buvo „įžiebti“ visus švyturius. Burtų keliu išsitraukėme Baltijos šalį Vokietiją. Mokiniai atlikdami įvairias užduotis sužinojo apie Vokietijos sostinę, vėliavą, nacionalinį patiekalą, paukštį, klausėsi Vokietijos himno, susipažino su labiausiai žinomu Vokietijos rašytoju Janošu ir klausėsi aktoriaus Lino skaitomų ištraukų iš knygos „Panama yra graži“. Už teisingus atsakymus mokinius apdovanojo „Proto riešutu“.

Paskelbta: 2016 m. gruodžio 1 d.

 

SVEIKINAME 

 

     Lietuvos mokinių meninės kūrybos konkurso „Teatras, muzika ir kinas mažuosiuose Radvilų rūmuose“ laimėtojus GABRIELĘ KUŽMARSKYTĘ ir GEDIMINĄ STANCIKĄ, 3a klasės mokinius (konkursui ruošė mokytoja Rita Judžentienė).

 

Paskelbta: 2016 m. lapkričio 24 d.

 

„ŽMONĖS KALBA“

 

        Lapkričio 24 d. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje vyko kūrybinė popietė „Žmonės kalba“. Popietėje dalyvavo mokyklos – darželio teatro būrelio mokiniai ir pristatė padavimų kompoziciją „Žmuonis tap šnek api Naumiesti“ (mokytoja Sonata Vilčiauskienė). Renginyje pasirodė ir Šylių skyriaus mokiniai (mokytoja Aldona Jonikaitienė), kurie papasakojo padavimą apie Šylių kaimo atsiradimą. Vaikai pasakojimą išgirdo  iš senų kaimo gyventojų. 

Paskelbta: 2016 m. lapkričio 23 d. 

 

PROJEKTAS „ SVEIKA GYVENSENA“

 

      Šiais metais buvo vykdomas projektas „Sveika gyvensena“. Kiekvienoje klasėje buvo kalbama apie sveiką mitybą, sveikatos stiprinimą, rengiama piešinių paroda .

      Lapkričio 23 dieną 1-4 klasių mokinių komandos varžėsi sporto varžybose. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti save įvairiose estafetėse, pasidžiaugti savo ir  kitų laimėjimais.

     Mokyklos – darželio vadovai pasidžiaugė vaikų aktyviu dalyvavimu projekte ir įteikė kiekvienai klasei padėkas ir padėkojo projektą organizavusioms mokytojoms  Ž. Danienei ir Ž. Rupainienei.

        Sveikatingumo ugdymas – efektyviausias mokykloje,  nes pasiekia žmogų imliausiu jo gyvenimo periodu.

            Mokytojos Žaneta Danienė ir Živilė Rupainienė

 

Paskelbta: 2016 m. lapkričio 18 d.

 

MIESTELIO BENDRUOMENĖS PADĖKOS VAKARAS

 

     Lapkričio 18 d. asociacijos „Žemaičių Naumiesčio bendruomenė“ taryba pakvietė mokyklos – darželio teatro būrelio mokinius dalyvauti Padėkos vakare. Renginys skirtas visiems kultūrinių renginių rėmėjams ir bendruomenės nariams, kurie aktyviai dalyvavo įgyvendinant projektą „Auginkime bendruomeniškumą kartu“.

      Padėkos vakare artistai pristatė padavimų kompoziciją „Žmuonis tap šnek api Naumiesti“. 

Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė 

Paskelbta: 2016 m. lapkričio 17 d.      

 

KVADRATO VARŽYBOS

 

  Lapkričio 17 d. Vainuto gimnazijoje vyko kvadrato varžybos. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio sportininkų komanda, vadovaujama mokytojos Daivos Jokubaitienės, energingai rungėsi, stengėsi, draugiškai palaikė savo komandos narius. Naumiestiškiai užėmė trečiąją vietą. Iš varžybų dalyviai grįžo su padėkos raštu ir dideliu noru kitais metais daugiau pasitreniravus pasiekti dar  geresnių rezultatų.

                                              Mokytoja Daiva Jokubaitienė

 

Paskelbta: 2016 m. lapkričio 16 d.

 

TOLERANCIJA – NE TIK PAKANTA, BET IR...

 

           Tarptautinė istorinio teisingumo komisija, tirianti XX a. Lietuvą alinusias nacių ir sovietų okupacijas, nuo 2003 m. Lietuvoje inicijuoja Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą. Iniciatyvą kasmet palaiko Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio, Šylių skyriaus mokiniai ir pedagogai, keldami klausimą, kas yra tolerancija, ir ieškodami atsakymų į jį.

        Šiais metais prieš lapkričio 16 d. klasėse ir darželio grupėse ugdytiniai piešė, lipdė, klijavo ir karpė 2016 m. tolerancijos simbolį – paukštį. Tolerancijos dieną vaikai aplankė įstaigos salėje parodoje eksponuojamus savo pagamintus paukščius.

      Tarptautinę tolerancijos dieną mokyklos-darželio kiekvienoje klasėje buvo organizuojamos  valandėlės tema „Padiskutuokime apie toleranciją“. Ja vedė socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė. Pažiūrėję vaizdo įrašą apie toleranciją, sužinoję, kad tai iš lotynų kalbos kilęs žodis, reiškiantis „kantrybę“, pradinukai diskutavo, kaip jie supranta šį reiškinį.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2016 m. lapkričio 16 d. 

 

„ŠVENTS MARTINS STALDELIUS UŽSKLEND...“

 

     Mūsų priešmokyklinio ugdymo vaikai su pedagoge Milana ir šokių mokytoja Virginija bei padėjėja Ilona dalyvavo ikimokyklinio amžiaus vaikų etnokultūrinėje šventėje, kuri vyko Birutos ir Algirdo Telšinskų sodyboje, Grabupių kaime. Organizatoriai Šilutės lopšelis-darželis „Pušelė“, Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.

    ŠVENTĖS PROGRAMA: „Šiu namo, tpru namo...“ - šventės dalyvių sutikimas; „Piemenėliai virsta kūlio“: liūčių įveikimas, žaidimai, žvalgytuvės; „Kviečia Kerdžiaus ragas“: vaikeliukų – piemenėlių sukvietimas, pasilabinimai, pasikalbėjimai, pašmaikštavimai, šokiai-rateliai; „Tu, baltas oželi, atnešk man sniegelį“ - sniego šauktuvių ritualas; „Bulves kepam, sviestu tepam“: padėkos, vaišės, siurprizai. Šventė visiems labai patiko.

Paskelbta: 2016 m. spalio 27 d.

 

„SPORTUOK IR BŪSI SVEIKAS“

 

           Spalio 27 dieną į Šylių skyriaus mokyklos  salę  sugužėjo ir mamytės,  ir tėveliai, ir vaikučiai. Čia vyko sporto šventė  „Sportuok ir būsi sveikas”. Sporto varžybose dalyvavo šešios šeimos. Konkursą sudarė trys etapai: sportinės rungtys (estafetės „Bulvių sodinimas”, „Lazdų nešimas ant delno”, „Susikibus poroje su vaiku apibėgti kėglį”, „Nunešk lėkštę”, „Bėgimas su popieriaus lapais”), mįslių minimas, eilėraščio  su žodžiu ŠEIMA kūrimas.

        Šiuo renginiu siekėme sudominti šeimas fiziniu ugdymu ir sportu, propaguoti sveiką gyvenseną. Siekėme, kad vaikas augtų stiprus ir linksmas, o tėveliai bendrautų su vaikais.

     Konkurso pabaigoje visi šoko „Ančiukų” šokį. Visoms šeimoms buvo įteikti padėkos raštai, o vaikučiams saldžios dovanėlės.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė ir Simona Miklovytė

Paskelbta: 2016 m. spalio 26 d.

 

METODINĖ DIENA „RUDENĖLIO TAKELIU“

 

    Spalio 26 d. mokykloje-darželyje buvo suorganizuota metodinė diena rajono ikimokyklinio ugdymo pedagogams. Rajono pedagogės galėjo dalyvauti atvirose veiklose mišraus amžiaus grupėse, stebėti šventinį rytmetį „Rudenėlio takeliu“, pasiklausyti projektinės veiklos pristatymų, pasidalinti geraja darbo patirtimi.

 

Paskelbta: 2016 m. spalio 14 d.

 

ŽIBINTŲ IR ŽAIDIMŲ VAKARAS

   

    Spalio 14 dieną nemažas būrys mokinių su tėveliais sugužėjo į mokyklos - darželio kiemą. Pradinių klasių mokytojos šeimas pakvietė į paskutinį projekto „Derliaus dovanos“ renginį „Žibintų ir žaidimų vakarą“.

   Jaukus vakaras prasidėjo gitaros garsais, dainomis ir eilėmis. Ketvirtokė Anetė Šakytė, pritariant klasės draugams, padainavo savo kūrybos dainą. Mokytoja Daiva Jokubaitienė priminė viso projekto metu nuveiktus darbus. Padėkojo mokiniams už geranorišką dalyvavimą, tėveliams - už pagalbą bei rūpestį ir pakvietė  įžiebti atsineštus pagamintus iš rudens gėrybių žibintus. Žibintais, kurių šviesa tą vakarą simbolizavo šiltą šeimų ir mokyklos bendravimą, dalyviai papuošė mokyklos - darželio kiemą.

    Pasidžiaugę originaliais žibintais, visi susirinko į žaidimų aikštelę. Sportinėse estafetėse rungėsi ne tik vaikų, bet ir tėvelių komanda: rideno moliūgus, šuoliavo su bulvių maišais, stengėsi kuo greičiau pernešti bulves.

    Renginio pabaigoje svečiai ir dalyviai buvo pakviesti  prie vaišių stalo išgerti šiltos arbatos. Mokyklos-darželio direktorė ir pavaduotoja ugdymui padėkojo mokiniams, tėveliams, mokytojoms, įteikė padėkos raštus už dalyvavimą šiame renginyje.

    Nutilus šventiniam šurmuliui, netrukus mokyklos kiemą užpildė rudeninės sutemos. Tačiau, kaip niekad, jis atrodė jaukus ir šiltas. Iš toli buvo galima matyti žibintų šviesą, bylojančią, kad juos įžiebti turėjo ne vienas žmogus... Juk nesvarbu, koks metų laikas, svarbūs žmonės, esantys šalia mūsų.

Mokytoja Daiva Jokubaitienė

 

Paskelbta: 2016 m. spalio 12 d.

 

BULVIŲ SKUTIMO ČEMPIONATAS

 

    Spalio 12 dieną visi mokiniai rinkosi į aktų salę: vieni stebėti bulvių skutimo čempionatą, kiti jame dalyvauti ir nugalėti varžovus. Pirmos klasės mokinukai su savo mokytoja Nijole Zdanavičiene paruošė trumpą pristatymą apie bulvės vertę kitų daržovių atžvilgiu bei naudą žmogaus organizmui. Vaikai deklamavo ištraukas iš eiliuotos pasakos „Bulvės rūpestis“, po ko nereikėjo ir komentarų. Buvo aišku, kad bulvė tikrai vertinga daržovė.

     Išsiaiškinus, kad bulvės auga žemėje ir kad valgomi yra jų gumbai, kuriuos reikia nuplauti ir nuskusti, o po to išvirti  ar iškepti, buvo pereita prie pagrindinės dalies - varžybų.  Varžybos vyko keliais etapais: eilės tvarka varžėsi pirmos, antros, trečios A, trečios B ir ketvirtos klasės geriausieji  bulvių skutėjai. Salėje žiūrovai plojo ir skandavo, palaikydami savo draugus. Netrūko gerų emocijų. Komisija išaiškino kiekvienos klasės nugalėtoją: pirmos klasės nugalėtojas - Jonas Butvila, antros klasės - Kamilė Puodžiūnaitė, trečios A - Viltė Mauricaitė, trečios B - Orestas Šeputis, ketvirtos –Deividas Birbalas.   Nugalėtojai  gražiai išsirikiavo dar vienoms varžyboms - išaiškinti čempioną. Buvo gražu stebėti, kaip mikliai dirba skutėjų rankos, kaip greitai iš rudo apdaro išlaisvinama bulvė. Džiugu, kad visi penki  skutėjai buvo pripažinti laimėtojais ir buvo apdovanoti saldžiais medaliais. Kiti varžybų dalyviai dalijosi kriaušes ir obuolius. Renginį stebėjusios mokyklos-darželio direktorė ir direktorės pavaduotoja ugdymui pagyrė mokinukus ir visas mokytojas už gražią iniciatyvą. 

Mokytoja Nijolė Zdanavičienė

Paskelbta: 2016 m. spalio 10 d.

 

PROJEKTAS „DERLIAUS DOVANOS“

 

        Spalio 10 dieną Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje prasidėjo projektas „Rudens dovanos”. Šiam projektui mokiniai su tėveliais ruošėsi iš anksto, nes jau pirmąją projekto dieną vaikų darbeliai iš rudens gėrybių puošė mokyklos-darželio ir klasių erdves.

      Antradienį vyko renginys „Skanu ir sveika”. Šiam renginiui ruošėsi visa mokyklos ir tėvelių bendruomenė. Renginį vedė trečiokai ir jų mokytojos Žaneta Danienė ir Rita Judžentienė. Mokiniai dainomis sveikino dalyvius su atėjusiu rudeniu, viktorinoje minė mįsles apie daržoves ir vaisius, žiūrėdami filmuką, aiškinosi, kaip panaudoti maisto atliekas. Salėje puikavosi stalas, nukrautas rudens gėrybių vaišėmis, kurias paruošė mokiniai kartu su tėveliais.

 

Paskelbta: 2016 m. spalio 10 d.

 

PIEŠINIŲ KONKURSAS „SUKURK SAVO SVEIKŲ PUSRYČIŲ LĖKŠTĘ“

 

  Europos sveikos mitybos dienai paminėti  3b klasės mokiniai dalyvauja SVEIKATIADOS  piešinių konkurse  „Sukurk savo sveikų pusryčių lėkštę“.   Mokiniai su mokytoja Žaneta Daniene aptarė, kokie yra sveiki pusryčiai, ką sveika valgyti pusryčiams. Po to vaikai kūrė  kūrybinius darbus: piešė, aplikavo. 

Paskelbta: 2016 m. spalio 10 d.

 

VALGAI KOŠĘ – PASISEMI JĖGŲ IR GEROS NUOTAIKOS

      

      Spalio 10 d. mokyklos-darželio mokinukai dalyvavo Pasaulinės košės dienos renginyje. Jau antri metai ugdymo įstaiga dalyvauja įmonės „Malsena“ organizuojamame projekte.

     Projekto metu, valgant košę, daugiausia buvo kalbama apie grūdus ir juose esančius  angliavandenius, vitaminus, baltymus ir skaidulas. Vaikai vardijo, kad pažįsta rugius, kviečius, miežius, grikius, pasakojo, kad iš jų galima virti košę, kepti konditerinius gaminius, duoną.

     Dalyvaudama šiame projekte mokykla-darželis siekia keisti mokinių požiūrį į sveiką mitybą, ugdo sveiką gyvenimo būdą, stengiasi sužinoti, kas naudinga augančiam organizmui, pabandyti įtikinti ugdytinius, kad sveikas maistas gali būti ir yra skanus. Renginio organizatorė socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė.

 

Paskelbta: 2016 m. spalio 8 d.

 

SVIEKATIADOS KONKURSAS „RUDENS SKULPTŪROS“

 

   Mokyklos – darželio 3b klasės mokiniai su mokytoja Žaneta Daniene dalyvauja  SVEIKATIADOS organizuojamame konkurse „Rudens skulptūros“. Padedant tėveliams mokinukai padarė labai gražių darbelių. Šių darbelių nuotraukos pateiktos konkursui.

Paskelbta: 2016 m. spalio 8 d.

 

SVEIKATOS UGDYMO VEIKLŲ KONKURSAS-AKCIJA „SVEIKATOS FIESTA 2016“

 

    3b klasės mokiniai dalyvavo Sveikatiados organizuojamame konkurse - akcijoje „Sveikatos fiesta 2016“, kurio tikslas, skatinti mokinių, mokytojų motyvaciją saugoti sveikatą ir ugdyti sveikos gyvensenos gebėjimus.

   Mokiniai kartu su tėveliais kūrė eilėraščius, pasakas, įvairiausius pasakojimus, taip pat piešė piešinius apie sveiką gyvenseną. Po to visus darbelius įrišo į knygelę.

Mokytoja Žaneta Danienė

Paskelbta: 2016 m. spalio 5 d.

 

„DĖKOJAME, MOKYTOJAU, UŽ DIDŽIĄ ŠIRDĮ“

 

       Vėjuota spalio 5 d. Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje, kaip ir kiekvienoje ugdymo įstaigoje, buvo skirta Tarptautinei mokytojų dienai. Visose klasėse mokinių laukė kitokios pamokos ir „nauji bei jauni mokytojai“ – Žemaičių Naumiesčio gimnazijos ugdytiniai, kurie galbūt savo ateitį sies su mokytojo profesija.

          Po pirmos pamokos visi įstaigos mokytojai, auklėtojos ir buvę mokyklos pedagogai buvo sukviesti į šventinį rytmetį „Dėkojame, Mokytojau, tau už didžią širdį“. Scenoje, pilnoje rudeninių gėrybių – gėlių, šermukšnių ir obuolių, choro (vadovė D. Svirskaitė) mokiniai pasveikino mokytojus skirdami jiems dainą.  Teatro būrelio (vadovė S. Vilčiauskienė) nariai pedagogams dovanojo kompoziciją „Mokytojas – gerasis sodininkas“. Mokytojų Dalios ir Sonatos dueto daina kvietė koleges pamatyti kasdienybės grožį ir pasisemti stiprybės savo kasdienėje veikloje. Visus darbuotojus sveikino įstaigos direktorė Zofija Lydekienė, ji linkėjo kūrybos, gerumo, kantrybės ir meilės mokiniams. Šventiniame rytmetyje dalyvavo miestelio seniūnas Virginijus Stasiulis. Seniūnas, prisimindamas visus buvusius savo mokytojus, išdaigas mokykloje ir tardamas širdingus padėkos žodžius, sveikino įstaigos pedagogus. Sveikinimu ir savo buvimu kartu pedagogus pamalonino ir Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. 

      Šventinio rytmečio pabaigoje visi buvo pakviesti arbatos. Kalbėta apie mokytojo profesiją, jos reikalingumą ir sunkumus, pasidžiaugta ugdytiniais ir jų veikla.

       Kalbėjusieji palinkėjo mokytojoms būti tomis sodininkėmis, kurios savo mokinius kaip mažus medelius augina, neleidžia lapams nudžiūti, o paskui visi džiaugiasi nuostabiais vaisiais.

 Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja  Sonata Vilčiauskienė 

Paskelbta: 2016 m. rugsėjo 20 d.

 

SVEČIUOSE 

 

     Rugsėjo 20 dieną Šylių skyriaus mokinukai  kartu su bendruomenės nariais aplankė Žemaičių Naumiesčio senelių namus. Mokiniai parodė programėlę: dainavo, šoko, deklamavo eilėraščius. Klausėsi senelių pasakojimų, vaišinosi  pyragu. Buvo gera pabūti kartu su seneliais.

Paskelbta: 2016 m. rugsėjo 26 d.

 

INTEGRUOTA PAMOKA, SKIRTA EUROPOS KALBŲ DIENAI PAMINĖTI

 

       Rugsėjo 26 d.,  Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje buvo paminėta Europos kalbų diena. Mokytojos Živilė Rupainienė ir Žaneta Danienė pravedė integruotą anglų kalbos, pasaulio pažinimo ir dailės pamoką. Pamokos tema: ,,Countries and capitals“  (šalys ir jų sostinės), kurios tikslas, išugdyti pagarbą ne tik savo, bet ir kitoms Europos šalims. Pamokos metu mokiniai susipažino su keturiomis Europos šalimis, jų sostinėmis, vėliavomis, atsakinėjo į klausimus, atliko kūrybinę užduotį. Pamokos gale vaikai pasidžiaugė kitokia pamoka.     

Mokytojos Živilė Rupainienė ir Žaneta Danienė

Paskelbta: 2016 m. rugsėjo 23 d.

 

TREČIASIS SOLIDARUMO BĖGIMAS 

 

      Jau treti metai Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ir Šylių skyriaus ugdytiniai dalyvauja Solidarumo bėgime, kurį organizuoja nepolitinė, nevyriausybinė, nereliginė, už vaiko teises kovojanti organizacija „Gelbėkit vaikus“.  Organizuojant bėgimą, vaikams buvo paaiškinta, kad suaukotos lėšos padės kitiems vaikams, lankantiems dienos centrus Lietuvoje, parems programą „Būkim draugais“ (ši programa skirta ikimokyklinio amžiaus vaikų, patiriančių patyčias, skaičiui mažinti bei saugiai aplinkai sukurti) ir palengvins gyvenimą berniukams ir mergaitėms, gyvenantiems Zambijoje. Visi ugdytiniai buvo skatinami ieškoti rėmėjų – tėvelių, senelių ar kitų globėjų, kurie sutiktų paremti šią bėgimo akciją, kiekvieną jų nubėgtą simbolinį kilometrą.  

     Patys mažiausi darželio grupių ugdytiniai ir pradinukai, apsišarvavę sportine kantrybe, stojo rugsėjo 23 dieną, penktadienį, prie starto linijos. Vieni, pralenkdami draugus, kiti – kad ir lėčiau stengdamiesi įveikti atstumą, treti, mėgaudamiesi geru pasitaikiusi oru, įveikė savo pasirinktus Solidarumo bėgimo kilometrus. Kiekvienas bėgikas gavo organizuojamo projekto bėgiko kortelę, spalvingus lipdukus ir padėkas.

    Šluostydami prakaitą, plačiai šypsodamiesi, apdovanoti bėgimo padėkomis ir ryžtingai žadėdami kitais metais dalyvauti Solidarumo bėgime, bėgikai grįžo į savo klases ir tęsė pamokas. Mokyklos-darželio ugdytiniai šiuo bėgimu parodė, kad jie pilietiški, aktyvūs ir iniciatyvūs. Mokinukai, suprasdami organizuojamo projekto reikalingumą ir svarbą, suaukojo 263,88 Eur.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Paskelbta: 2016 m. rugsėjo 2 d.

 

AKCIJA  „BŪK SAUGUS VISUR IR VISADA“

 

           Mokyklos-darželio pirmokai ir antrokai rugsėjo 2 d., tik prasidėjus mokslo metams, sulaukė svečių. Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio vyresniąja tyrėja Nerija Ropiene  pristatė  akciją „Būk saugus visur ir visada“. Šios akcijos tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į saugumą ir atšvaitų nešiojimo svarbą.

         Specialistai priminė mokinukams kaip saugiai pasiekti mokyklą bei namus, kad eismo įvykiuose nukentėtų kuo mažiau nepilnamečių. Vyresnioji tyrėja Nerija Ropienė priminė kaip vaikams išlikti saugiems gatvėje, kieme, namuose ir mokykloje, kaip saugiai pereiti per pėsčiųjų perėją.

             Akcijos metu mokiniams buvo  dalijami atšvaitai, mokytojoms pateikti lankstinukai „Mokomės būti saugūs pėstieji“.

Dėkojame akcijos organizatoriams už rūpestį, saugant mūsų mokinukus. 

 

Paskelbta: 2016 m. rugsėjo 1 d.

 

RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTINIS RYTMETYS „SPALVOTAS RUGSĖJIS KVIEČIA MOKYKLON“

 

  Ir vėl rugsėjis sukvietė visus į šventę, pradėjusią naujus mokslo metus. Rytmetį pradėjo personažas Raudonkepurė, vokalinis ansamblis dainavo dainas, skirtas rugsėjo pirmajai.  Renginį režisavo ir vedė neformaliojo švietimo vyresnioji mokytoja Sonata Vilčiauskienė, Šylių skyriuje - mokytojos Aldona Jonikaitienė ir Simona Miklovytė.