2015-2016 m. m.

RESPUBLIKINĖ MOKSLEIVIŲ DAINŲ ŠVENTĖ

 

Mokyklos-darželio 2-4 kl. moksleivių choras, vadovė Dalia Svirskaitė, dalyvavo Respublikinėje moksleivių dainų šventėje „Tu - mums viena“

 

BAIGĖSI VASAROS  STOVYKLA „LABAS VASAROS SAULUTEI, PIEVOMS IR MIŠKAMS“

 

       Mokykloje – darželyje nuo birželio 1 d. iki birželio 14 d. vyko vasaros stovykla „Labas vasaros saulutei, pievoms ir miškams“ . Stovyklos veiklose dalyvavo 27 mokiniai. Stovyklos veiklas organizavo mokyklos-darželio mokytojos.

      Stovyklos metu, vaikai žaidė stalo žaidimus, atliko menines improvizacines užduotis, dalyvavo lauko sportiniuose  žaidimuose Žaliakalnyje. Vyko diskusijos sveiko gyvenimo, saugaus elgesio temomis. Stovyklautojams buvo suteikta galimybė aplankyti Šilutės žemės ūkio mokyklos Žuvininkystės praktinio mokymo centrą, Rambyno kalną, Bitėnų kapines, Martyno Jankaus muziejų, žiedavimo stotį ir ornitologijos muziejų Ventės rage, Šilutės muziejų, Žemaičių Naumiesčio muziejų, Žemaičių Naumiesčio biblioteką,  K. Banio etnografinę žvejo sodybą, Rusnės salą, Žemaičių Naumiesčio gaisrinę, Stemplių girininkiją.

      Vaikučiai sočiai, skaniai ir sveikai buvo maitinami du kartus per dieną.

    Vaikų vasaros poilsio programų konkursą organizavo Šilutės rajono savivaldybės administracija. Dėkojame už suteiktas lėšas stovyklos veikloms ir nemokamam maitinimui.

     Dėkojame mokytojoms už išradingumą, kūrybiškumą, vedant stovyklos užsiėmimus. Sveiki, sotūs ir pilni įspūdžių mokyklos-darželio ugdytiniai iškeliavo atostogauti.

                     Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

„TAIKOS GLĖBYS“

 

          „Taikos Glėbys“ - tai pasaulinė iniciatyva, kuria siekiama suvienyti viso pasaulio žmones Taikos misijai.

    Akcija  organizuojama 2016 metų birželio 1-ąją (Tarptautinę vaikų gynimo dieną ) 19 valandą. Viso pasaulio žmonės kviečiami sustoti kelioms akimirkoms, apsikabinti vienas kitą ir vienu metu ištarti žodį „TAIKA”. 

           Mokyklos-darželio ikimokyklinio ugdymo vaikučiai dalyvavo šioje akcijoje.

MOKSLO METŲ UŽBAIGIMAS ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

       Gegužės 31 dieną visi Šylių skyriaus mokiniai, tėveliai, svečiai susirinko į paskutinį skambutį. Salėje vyravo labai jausminga nuotaika, lyg būtų atsisveikinama su mokykla amžinai. Tačiau gerą nuotaiką ir juoką įnešė pro langą atskridęs Karlsonas. Jis stebėjo mokinių paruoštą programą, kuri jam labai patiko. Mokyklos mokiniai surengė nuostabų koncertą: visi dainavo, šoko, deklamavo, išsakė mokytojoms nuoširdžiausius žodžius. Tėveliai taip pat gražiu žodžiu ir gėlėmis atsidėkojo mokytojoms už jų rūpestį, suteiktas mokslo žinias jų vaikams. Baigę savo pasirodymą mokiniai pelnytai buvo apdovanoti. Ketvirtokui Ugniui Ūseliui  buvo įteiktas pradinio išsilavinimo pažymėjimas.

Mokytoja Aldona Jonikaitienė

PREMJEROS

 

                    Gegužės 31 d., paskutinę mokslo dieną, buvo pristatyta spektaklio premjera.

                Mokykloje – darželyje  tik pirmuosius žingsnius žengiantys pirmokėliai,  lankantys teatro būrelio repeticijas, padovanojo tėveliams ir klasės draugams premjerinį spektakliuką „Daktaras Aiskauda ir jo draugai“ (vadovė Sonata Vilčiauskienė). 

                     Mokslo metų užbaigimo šventėje, teatro būrelis, visai mokyklos-darželio bendruomenei – tėveliams, mokytojams, draugams, padovanojo  premjerą „Kiškis Pranciškus ir jo nuotykiai“. Spektaklis sukurtas pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Kiškis Pranciškus ir senelis Palemonas“ (vadovė Sonata Vilčiauskienė).

MOKSLO METŲ UŽBAIGIMO ŠVENTĖ

 

           Nedidelę mokyklos salę sausakimšai užtvindė žiūrovai. Jiems buvo pristatyta teatro būrelio spektaklio pagal Vytauto V. Landsbergio knygą „Kiškis Pranciškus ir senelis Palemonas“ (vadovė Sonata Vilčiauskienė) premjera. Koncertą papuošė antrokų daina (mokytoja Dalia Svirskaitė). Trečiokai, padedami mokytojos Daivos Jokubaitienės, muzikos kūrinį skyrė išeinantiems ketvirtokams – palinkėję gero kelio, jie įteikė mokyklinius varpelius. Ketvirtokai,  papildysiantys Žemaičių Naumiesčio gimnazijos auklėtinių gretas, atsisveikino su draugais, mokytojais, mokyklos darbuotojais, jie pasakė daug nuoširdžių padėkos žodžių ir paliko dovanų – gražių rožių krūmų.

            Renginį vainikavo direktorės Zofijos Lydekienės ir klasių mokytojų mokiniams įteiktos padėkos už puikų mokymąsi ir palinkėjimai gerai pailsėti vasarą. 

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

„AŠ ŠAUNIAUSIAS IŠ VISŲ - Į MOKYKLĄ IŠEINU“

 

   Gegužės 19 d. visi Šilutės rajono priešmokyklinio amžiaus vaikai buvo pakviesti į 10 metų  Jubiliejinę šventę „Aš šauniausias iš visų - į mokyklą išeinu“. Šiai šventei ruošėmės ir mes, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio priešmokyklinukai. Mokantis ratelių, jų buvo net 5, daug pagalbos sulaukėme iš muzikos mokytojos Dalios Svirskaitės.

     Į šventę vykome mokykliniu autobusiuku. Didelį įspūdį visiems paliko eisena per miestą į Pamario pagrindinės mokyklos stadioną, kur ir vyko šventė. Mus  pasitiko Karlsonas ir Pepė. Šventės pabaigoje visiems dalyviams Karlsonas dovanojo po saldžią dovanėlę.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Milana Macijauskaitė

„PRISIGLAUSKIME PRIE MAMOS IR TĖČIO, KAD VAIKYSTĖS PASAKA NESIBAIGTŲ“

 

    Saulėtas gegužės rytas Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ugdytinių šeimas sukvietė į šventinį renginį „Prisiglauskime prie mamos ir tėčio, kad vaikystės pasaka nesibaigtų“. 

       Koncertą pradėjo antrokų S. Rupainytės ir V. Grikšo džiaugsmingi žodžiai: „Kaip gera turėti tėvus...“  ir pramoginis jų šokis, skirtas tėčiui ir mamai. Tėveliai išvydo teatro būrelio premjerą „Raudonkepurė“ (vad. Sonata Vilčiauskienė). Gražiausias savo daineles, šokius ir eiles  žiūrovams dovanojo visos ugdymo įstaigos darželio grupės, kurias ruošė auklėtojos ir muzikos vadovė Dalia Svirskaitė. Nedidelę mokyklos-darželio sceną pripildė vadovės Virginijos Šiaudvytienės parengti šokėjai. Pirmokėliai, kurie žengia tik pirmuosius žingsnius mokykloje, padainavo dainą mamai. Šventinį rytmetį tęsė ir dainų pynę tėvams ir seneliams dovanojo mokyklos-darželio choras (vad. D. Svirskaitė). Choristai su didžiuliu nekantrumu laukia vasaros, kai savo rajonui jie atstovaus Lietuvos moksleivių dainų šventėje Vilniuje. Koncerto pabaigoje mokytojos Dalia ir Sonata bei Žemaičių Naumiesčio gimnazijos abiturientė Vygailė Vilčiauskaitė atliko bendrą dainą „Leisk“. Kūrinys, kuris kvietė niekada neprarasti naujų gyvybių ir leisti joms išvysti šį pasaulį, sugraudino ne vieną salėje sėdėjusį žiūrovą.

       Šventinį rytmetį baigė įstaigos direktorė Zofija Lydekienė – ji dėkojo būrelių vadovėms, mokytojoms, auklėtojoms, visiems ugdytiniams ir tėvams bei globėjams, kurie organizavo šventę ir joje dalyvavo. 

Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė

„AŠ KARŠČIAUSIĄ MEILĘ JAUSIU TIK MOTULĖS ŠIRDYJE“

 

   Šylių skyriuje ketvirtadienį vyko Mamyčių šventė. Vaikai labai nuoširdžiai jai ruošėsi - mokėsi atmintinai eilėraštukus, daineles. Paruošė vaidinimą „Peliuko dovana mamytei“, šokius, darė dovanėles. Visi labai norėjo surengti kuo gražesnę šventę, nes ji buvo skirta patiems mylimiausiems žmonėms - mamytėms. Tikimės, kad šventė pavyko, nes mamos džiaugėsi vaikų pasirodymais, o kai kurios ir jaudulio ašarą  nubraukė.

     Būkite stiprios, gražios ir laimingos, mielos mamytės! Jei būsite laimingos Jūs – laimingi būsime ir mes! 

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Vanda Pocienė, Virginija Šiaudvytienė

TRIUKŠMAS KELIA PAVOJŲ

 

     Balandžio 20 d. minima Tarptautinės kovos su triukšmu diena, o balandžio 27-oji – Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Apie  šias dvi dienas balandžio 22 d. buvo kalbama Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje vykusiame renginyje „Tarptautinė triukšmo suvokimo diena“.

   Ugdymo įtaigoje lankėsi Šilutės rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos  Klaipėdos skyriaus vedėja Raminta Mitkuvienė ir specialistė Loreta Germanavičienė.

       Paruošiamosios grupės ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai išklausė įdomią informaciją apie triukšmą. Vaikai sužinojo, kad  triukšmas – tai stiprumo ir dažnio garso bangos, kurios gali sukelti sveikatos sutrikimų. Triukšmą galima išmatuoti triukšmomačiais, o garso stiprumo vienetas – decibelas. 

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

    IŠVYKA Į NEMUNO DELTOS REGIONINIO PARKO LANKYMO CENTRĄ

 

           Balandžio mėn. 18 d.ketvirtos klasės mokiniai kartu su mokytoja lankėsi Nemuno deltos regioninio parko lankymo centre. Mokinukus pasitiko ir maloniai priėmė  centre dirbantys specialistai: Jovita Stanionienė, Žilvinas Čėsna, Robertas Kubilius. Šių žmonių vaizdingi pasakojimai apie gamtą, įspūdingą kraštovaizdį, nepaprastai įdomų darbą praplėtė mokinukų akiratį, praturtino žinias ne tik apie gamtą, bet ir apie profesijas.

            Malonu, kad tokią išvyką padėjo organizuoti mūsų klasės mokinukų tėveliai. Ačiū Jums.

  Mokytoja Nijolė Zdanavičienė

SVEIKINAME

 

    4 kl. mokinį IGNĄ KONDROTĄ, 3 kl. mokinę RIMANTĘ BENDŽIŪTĘ tarptautiniame konkurse „KENGŪRA - 2016“ patekusius į  dešimtuką geriausiųjų  Šilutės rajone. Mokinius moko mokytojos Nijolė Zdanavičienė, Aldona Jonikaitienė.

 

    Balandžio 14 d. vyko rajono pradinių klasių sporto šventė „Kartu mes galime viską“. 2a klasės (mokytoja Rita Judžentienė) KUŽMARSKIŲ šeima laimėjo III vietą. 


 

PAŽINKIME LIETUVOS ISTORIJĄ

 

     Balandžio 7 dieną puikiai nusiteikę Žemaičių Naumiesčio mokyklos - darželio ketvirtos klasės mokinukai kartu su savo mokytoja išvyko į Žemaičių Naumiestyje esantį Šilutės muziejaus filialą. Čia mus pasitiko muziejaus darbuotoja Valentina Pielikienė. Ji papasakojo apie muziejaus eksponatus, atspindinčius Lietuvos laisvės siekimo kelią iki pat Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo. Mokinius ypač domino Žemaičių Naumiesčio istorija, žmonių siekiai, paminklo laisvės gynėjams atsiradimo istorija.

   Tokios pamokos yra labai prasmingos ir reikalingos. Mokiniai turėjo puikią galimybę pakartoti ir įtvirtinti žinias apie Lietuvos garbingą praeitį ir dabartį. Pasaulio pažinimo pamokos netradicinėje aplinkoje skatina dar labiau domėtis krašto istorija, mylėti savo šalį. 

4 klasės mokytoja Nijolė Zdanavičienė

 

PROJEKTAS „SPALVŲ SAVAITĖ“

 

      Kovo 29 - balandžio 1 dienomis Šylių skyriuje vyko spalvų savaitė. Dominavo raudona, mėlyna, žalia ir geltona spalvos. Mokiniai   visas dienas rengėsi  rūbeliais tos spalvos, kuri  dominavo tą dieną. Vaikai  sužinojo apie vaivorykštę,  išmoko eiliuotę, kaip įsiminti  vaivorykštės spalvas. Surado  eilėraščius  ir deklamavo apie raudoną, mėlyną, žalią ir geltoną spalvas. Vaikai piešė jūrą ir dangų, ir juose atspindinčius vaizdus.  Labiausiai patiko paskutinė žalios ir geltonos spalvų diena. Tą dieną mokiniai žaidė žaidimą „Atspėk, kas dėžutėje gyvena?“ Dėžutėje buvo daiktai, atspindintys šių dienų spalvą. Mokiniai buvo išradingi, klausė įdomių klausimų, norėdami atspėti, kas paslėpta dėžutėje. Visi buvo paskatinti saldžiomis dovanėlėmis.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Vanda Pocienė

ATVELYKIO ŠVENTĖ „KEPURĘ LAIKAU, MARGUČIO PRAŠAU“

 

     Balandžio 1 d. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio kieme vyko Atvelykio šventė  „Kepurę laikau, margučio prašau“,  į kurią buvo kviečiami ir visi miestelio vaikai su tėveliais, močiutėmis ir seneliais. Vaikai susipažino su šventės papročiais ir tradicijomis. Dainavo, šoko, žaidė įvairius žaidimus ir rideno margučius. Susipažinti su šventės papročiais vaikams padėjo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos šokėjai, Inkaklių kaimo folkloro kolektyvas „Dainoriai“ ir Degučių kaimo folkloro kolektyvas ’’Pilutė’’. Šventę organizavo auklėtojos: Aurelija Razmienė, AlvyraKaulienė, Rita Norinkevičienė, Milana Macijauskaitė, Evelina Staupelytė, Laura Zdanauskaitė - Lazaraitienė ir muzikos mokytoja Dalia Svirskaitė.

Auklėtoja Aurelija Razmienė

SPORTO ŠVENTĖ „KARTU MES GALIME VISKĄ“

 

   Kovo 31 d. Žemaičių Naumiesčio mokykloje – darželyje pradinių klasių mokiniai kartu su tėveliais susirinko į sporto renginį „Kartu mes galime viską“. Renginyje dalyvauti buvo pakviestos šeimų komandos, kurias sudarė: vaikas, mama ir tėtis.

     1 klasės Šumkauskų, 2a klasės Kužmarskių, 2b klasės Vyšniauskų, 3 klasės Balčiauskų, 4 klasės Dominyko Stanionio šeimos vikrumą ir sumanumą išbandė penkiose rungtyse. Nesudėtingos, tačiau įdomios rungtys privertė šeimas susikaupti, veikti greitai ir vieningai. Sporto salėje netrūko geros nuotaikos, šypsenų ir klegesio.

   1 - 2 klasių šeimų tarpe greitesni buvo ir 1-ąją vietą laimėjo 2a klasės Kužmarskių šeima, o 3 - 4 klasių tarpe - 4 klasės Dominykas Stanionis ir jo šeima. Dalyviams buvo įteikti  padėkos raštai ir dovanėlės.

  Vėliau prie arbatos puodelio dalyviai pasidalijo įspūdžiais, džiaugėsi įdomiu renginiu ir galimybe artimiau pažinti vieni kitus  bei smagiai praleisti laiką su savo šeima.

Straipsnelį rašė mokytoja Žaneta Danienė, nuotraukos – mokytojos Živilės Rupainienės

AKCIJA „Savaitė BE PATYČIŲ“ ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

Lankstinukas pradinių klasių mokiniams

PROJEKTAS, SKIRTAS ŽEMĖS DIENAI

 

        Mūsų mokykloje-darželyje jau tapo tradicija kasmet rengti  projektą skirtą Pasaulinei Žemės dienai paminėti, bei taikai ir vienybei žemėje ugdyti.  Visą savaitę šauniai  padirbėjome: vyko vaikų piešinių paroda, rinkome šiukšles,  puošėme kiemo medžius spalvotais paukšteliais. Į akciją „Nameliai sparnuočiams“ įtraukėme ir tėvelius. O padarytus inkilėlius iškėlėme šalia mokyklos esančiuose medžiuose, kad grįžę paukšteliai džiugintų mus savo giesmėmis.

         Kovo 18 dieną vyko baigiamoji šventė, kurioje vaikai deklamavo eilėraščius skirtus Žemei, dramos būrelio artistai parodė inscenizuotą  šiuolaikišką pasaką „Raudonkepurė“. Renginio metu girininkas Arūnas Ūselis įdomiai papasakojo apie miško gyvenimą, priminė, kad reikia mylėti ir saugoti gamtą. Taip pat su švente visus pasveikino mokyklos- darželio direktorė Zofija Lydekienė ir pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė, pasidžiaugė visą savaitę vykusia veikla. Renginio svečiams padėkojome už dalyvavimą mūsų šventėje ir kiekvienam įteikėme po inkilėlį. O tėveliams ir vaikučiams už padarytus gražius inkilėlius buvo įteikti padėkos raštai.

         Projektą vainikavo bendruomenės eisena į seniūniją. Mus pasitikusiam seniūnui Jonui Budreckui   padovanojome inkilėlį, kurį pažadėjo įkelti prie seniūnijos. Su vaikais pasižadėjome Žemei: gerbti ją, kurti gražesnį rytojų, kuriame nestigtų stebuklų, džiaugsmo, meilės, švelnumo, supratimo. Žemei palinkėjome, kad joje visada šviestų saulė, žaliuotų žolė, žydėtų sodai, kad juose čiulbėtų paukščiai, dangus visad būtų giedras, kad Žemėje visad būtų Taika.

        Projektą organizavo ir dalyvavo 1-4 klasių mokiniai ir mokytojos, priešmokyklinės ugdymo grupės ugdytiniai ir auklėtoja, dramos būrelio vadovė.

                                                                 Straipsnį parengė Virginija Saveljevienė ir Žaneta Danienė

„RAUDONKEPURĖS“ PREMJERA

 

   Kovo 18  d., minint Tarptautinę teatro dieną, mokykloje-darželyje žiūrovams pristatyta spektaklio „Raudonkepurė“ premjera.

     Įstaigos teatro būrelio mokiniai nuo rugsėjo mokėsi tekstus, kūrė scenografijos eskizus, siuvo personažų drabužius.

    „Raudonkepurės“ spektaklyje vaidmenis puikiai atliko trečiokai V. Vidutytė, A. Šakytė, J. Milerytė, D. Birbalas, S. Toliušis, R. Toliušis, K. Girulis, D. Grauslys, O. Ežerskis. Mokiniai teatro būrelį lanko trečius metus.

    Po spektaklio premjeros žiūrovas galėjo pasimokyti, kad nereikia su svetimais kalbėtis, reikia būti atsargiam miške, kieme, gatvėje, su nepažįstamais asmenimis.

Neformaliojo ugdymo vyresnioji mokytoja Sonata Vilčiauskienė

AKCIJA „Savaitė BE PATYČIŲ“

 

         Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje, kaip ir visose Lietuvos ugdymo įstaigose, vyko akcija „Savaitė BE PATYČIŲ 2016“. Kovo 14 –18 d., visą savaitę, ugdymo įstaigoje vyko prevencinės veiklos, nukreiptos prieš patyčias. Mokiniai stebėjo ir analizavo prevencinių filmukų prieš patyčias siužetus, išsakė savo nuomonę, sprendė konfliktiškas situacijas, dalyvavo diskusijose. Po filmų peržiūrų vaikai piešė savo emocijas, rašė pasižadėjimus, ko jie laikysis per pertraukas ir pamokas. Po veiklų mokinių darbeliai ir mintys buvo iškabinti mokykloje. 

           Mokykloje-darželyje vykusi prevencinė veikla yra svarbi siekiant spręsti patyčių problemas, vykdant problemiško elgesio prevenciją, aiškinant, kad kiekvienas iš mūsų prisiimtų atsakomybę už savo elgesį.

                  Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

MENINĖS RAIŠKOS FESTIVALIS „AŠ - SKAITOVAS“

 

    Šių metų kovo 16 dieną, Šilutės Fridricho Bajoraičio bibliotekoje, vyko rajoninis meninės raiškos festivalis ,,Aš - skaitovas" (I'm a reciter). Festivalio tema - ,,Mes knygų šalyje" (,,In the Land of Books"), kurio tikslas - ugdyti mokinių saviraišką bei skatinti mokinius skaityti angliškai.

      Festivalyje dalyvavo ir Žemaičių Naumiesčio mokyklos - darželio 3 klasės mokinės. Mergaitės paruošė trumpą prisistatymą apie save, deklamavo eilėraštį ir dainavo dainą. Po renginio mergaitės ir jas ruošusi mokytoja buvo apdovanotos organizatorių prizais ir padėkomis.

      Mokines ruošė anglų kalbos mokytoja Živilė Rupainienė.

ZONINĖS ŠAŠKIŲ VARŽYBOS

 

   Š.m. kovo 16 d. Žemaičių Naumiesčio mokykloje - darželyje vyko zoninės paprastųjų šaškių varžybos, kuriose dalyvavo Žemaičių Naumiesčio mokyklos - darželio, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Degučių  skyriaus ir Inkaklių mokyklos - daugiafunkcinio skyriaus komandos. Visi dalyviai buvo susikaupę, nusiteikę laimėti.

   Tarpusavyje sužaidus komandoms, paaiškėjo laimėtojai: pirmą vietą užėmė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Degučių  skyriaus mokiniai, antrąją vietą laimėjo Inkaklių mokyklos - daugiafunkcinio skyriaus mokiniai ir trečią vietą -  Žemaičių Naumiesčio mokyklos - darželio mokiniai.   

    Dalyviai buvo apdovanoti dovanėlėmis ir padėkomis.

    Varžybas organizavo mokytoja metodininkė Žaneta Danienė.

 „GURGU GURGU Į KAZIUKO TURGŲ...“

 

            2016 m. kovo 4 dieną, jau ne pirmus metus, Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje, vyko  šventė „Gurgu gurgu į Kaziuko turgų...“. Vaikai iš anksto kruopščiai ir atsakingai ruošėsi: grupėse su auklėtojomis, namuose su tėveliais ir vyresniais broliais, sesėmis gamino įvairius darbelius.  Šventės dieną akys raibo nuo darbelių gausumo ir įvairumo.

         Šventės rytas prasidėjo linksmai, su gera nuotaika. Į mugę užeiti kvietė muzikos vadovė Dalia. Visi susirinkę į salę džiaugėsi pavasario švente, skambėjo liaudiškos dainos,  šokiai,  buvo daug šurmulio.      

         Prasidėjus pardavimui, mugė užvirė it didžiulis skruzdėlynas. Auklėtojų padėjėjos –„pardavėjos“ šventės dalyvius ir mokyklos-darželio bendruomenės narius kvietė pirkti, parduoti, derėtis. Kiekvienas, už „KAZIUKO pinigėlius“, skubėjo įsigyti sau ir savo artimiesiems lauktuvių.  Visi iš šventės išskubėjo ne tuščiomis.  Šventės šurmulys tęsėsi grupėse, džiaugiantis įsigytais pirkiniais. 

       Šventę organizavo ir pravedė auklėtojos Alvyra Kaulienė, Aurelija Razmienė, Laura Zdanauskaitė-Lazaraitienė, Milana Macijauskaitė, muzikos vadovė Dalia Svirskaitė.

   Straipsnį parengė Laura Zdanauskaitė-Lazaraitienė, Milana Macijauskaitė

„DELFINAS IR AŠ“

 

   Kovo 2 dieną Šylių skyriuje neeilinė diena. Šiandien pas mus atvyko svečių iš Klaipėdos jūrų muziejaus. Jūrų muziejaus edukatorė vedė  edukacinį užsiėmimą „Delfinas ir aš“. Mūsų mokyklos mokinukai drauge mokėsi pažinti, džiaugtis, ir saugoti žmogaus harmoniją su jūra. Vaikams labai patiko šis užsiėmimas. Daug sužinojo apie delfinus, žaidė žaidimus, žiūrėjo video apie gražuolių gyvenimą ir atliko įvairias užduotis. Dovanų gavo po ūgio matuoklę. Matuoklės ilgis toks, koks gimsta delfinukas. Vaikai dalinosi patirtais įspūdžiais, pasakojo tėveliams.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė ir Vanda Pocienė

MENINIO SKAITYMO KONKURSAS ‚,SKAMBĖK, LIETUVIŠKAS ŽODI“

 

              Vasario 25 dieną Ž. Naumiesčio mokykloje-darželyje vyko meninio skaitymo konkursas „Skambėk, lietuviškas žodi“, skirtas Tarptautinės gimtosios kalbos dienai paminėti. Konkurso tikslas - skatinti mokinius plačiau domėtis gimtąja kalba, ugdyti mokinių saviraišką, originalumą.

             Į konkursą susirinko mokyklos - darželio ir Šylių skyriaus pradinių klasių mokiniai. Konkursas buvo organizuojamas pirmą kartą. Vaikai labai jaudinosi, bet juos palaikė atlydėjusios mokytojos ir klasės draugai.

            Šventė  prasidėjo menine programėle, kurią parengė teatro būrelio vadovė Sonata Vilčiauskienė ir ansamblio vadovė Dalia Svirskaitė. Konkursas vyko dviejose amžiaus grupėse:  1-2 klasės ir 3- 4 klasės.  Konkurso metu ugdytiniai skaitė lietuvių  poetų ir rašytojų kūrinius. Poezija ir proza vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai, vaikai puikiai perteikė kūrinių nuotaiką, mintį. Mokinius vertino komisija: pavaduotoja ugdymui  Loreta Vilčauskienė, socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė, logopedė Genovaitė Mockienė. Komisijai teko sunki užduotis – išrinkti pačius geriausius skaitovus. Kol komisija skaičiavo balus, vaikai linksmai  leido laiką mindami mįsles. 1-2 klasių amžiaus grupėje pirmą vietą užėmė 2b kl. mokinė Emilija Mačijauskaitė (mokyt. Žaneta Danienė), antrą - 2 kl. mokinė Kamilė Steponaitytė (mokyt. Aldona Jonikaitienė), trečią - 2a kl. mokinys Radvilas Meilė (mokyt. Rita Judžentienė).  3-4 klasių amžiaus grupėje pirmą vietą užėmė 3 kl. mokinė Vakarė Vidutytė (mokyt. Daiva Jokubaitienė), antrą - 3 kl. mokinė Rimantė Bendžiūtė (mokyt.  Aldona Jonikaitienė), trečią - 4 kl. mokinys Ramojus Birbalas (mokyt. Nijolė Zdanavičienė).  Prizinių vietų laimėtojai buvo apdovanoti diplomais, o visi mokiniai ir mokytojos padėkomis. Taip pat visi gavo po saldžią dovanėlę.

            Pabaigoje pavaduotoja ugdymui pasidžiaugė, kad pradinių klasių mokiniai puoselėja gimtąją kalbą, meninį žodį ir paskatino vaikus toliau skleisti savo kūrybinius gebėjimus.

Konkursą organizavo bibliotekininkė Laura Zdanauskaitė- Lazaraitienė, mokytoja metodininkė Virginija Saveljevienė.

EDUKACINĖ PROGRAMA „MUZIEJAUS PASLAPTYS“

 

    Šylių skyriaus priešmokyklinės grupės „Boružiukai“ vaikučiai aplankė Žemaičių Naumiesčio muziejų. Muziejaus darbuotoja V. Pielikienė įdomiai papasakojo apie muziejuje eksponuojamus daiktus. Vaikai klausėsi susidomėję. Muziejaus darbuotoja leido vaikams pavaikščioti su senoviniu apavu - klumpėmis. Vaikai liko patenkinti. Grįžę piešė labiausiai patikusius eksponatus.   

Auklėtoja Vanda Pocienė

„TA PATI, BET KITOKIA... BIBLIOTEKA“

 

          Vasario 19 d. Žemaičių Naumiesčio miestelyje vyko įkurtuvių iškilmės. Šilutės rajono savivaldybės  Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialas persikėlė į kitas, naujai suremontuotas, patalpas. Miestelio bendruomenė buvo pakviesta į įkurtuvių „Ta pati, bet kitokia... biblioteka“ iškilmes.

         Šventėje dainavo Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio mokytojos Dalia Svirskaitė ir Sonata Vilčiauskienė. Mokyklos-darželio teatro būrelio mokiniai susirinkusiems svečiams pristatė meninę kompoziciją „Knygų šviesa negęsta“. Mokiniai papasakojo, kokia brangi ir įdomi knyga ir kad skaitymas yra malonumas, o biblioteka – rašytinė žmonijos atminties, kultūros ir šviesos buveinė.

Mokyklos-darželio neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė

„SVEIKATIADA“ - „SVEIKUOLIAI - ŠAUNUOLIAI“ KONKURSAS

 

    2b klasės mokiniai dalyvauja „Sveikatiados“ programoje. Pirmame konkurse „Sveikuoliai - Šaunuoliai“  mokiniai kartu su mamytėmis gamino sveikuolišką maistą: citrinų gėrimą, sveikuoliškas salotas ir sumuštinukus.

    Mamytės ir mokiniai džiaugėsi, kad visi kartu šauniai padirbėjo ir skaniai pasivaišino.

                                  Mokytoja Žaneta Danienė

 

RENGINYS „SKAMBINK SKUBIOS PAGALBOS TELEFONU  112 IR TAU PADĖS“

    

      Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje paminėta vasario 11- oji – skubios pagalbos telefono 112 diena, siekiant suteikti mokiniams kuo daugiau informacijos apie šį telefoną. Renginyje mokiniai buvo supažindinti su skubios pagalbos telefono 112 atsiradimo istorija. Trečių ir ketvirtų klasių mokiniams buvo patariama, kaip reikia elgtis kviečiant pagalbą – nebijoti skambinti, aiškiai ir tiksliai išdėstyti apie nelaimingą atsitikimą, nurodyti įvykio vietą, adresą, pasakyti detaliai, kaip tą vietą surasti. Patys mokinai ruošėsi ir rinko informaciją apie 112 telefoną. 

     Renginį paįvairino ir viktorina „Ką aš žinau apie skubios pagalbos 112 telefoną?“. Pasibaigus viktorinai, mokiniai atliko praktinę užduotį – turėjo suvaidinti operatoriaus ir nukentėjusiojo dialogą. Vaikai puikiai surežisavo ir „profesionaliai kvietė pagalbą“.

      Renginio pabaigoje kiekvienas mokinys gavo po informacinį lankstinuką, kuriame primenama, kaip ir kada išsikviesti pagalbą 112 telefonu. Aptarta išgirsta informacija ir visiems dalyvavusiems renginyje už puikias žinias ir aktyvumą įteiktos saldžios dovanėlės.

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

VASARIO 16-OSIOS PAMINĖJIMAS

 

Gražiai pragydo paukštė

Virš gojų lėkdama

Įsiklausyk – tai gieda

Gimtinė LIETUVA.

         Mes visi savo širdyse nešiojamės Tėvynę. Ji  miškai, pievos, upės, kaimas, kalba ir mes žmonės, auginantys savo vaikus. Vasario 16-oji,  tai ypatinga proga - mūsų valstybės atkūrimo diena.

       Šią dieną paminėjome ir mes. Vasario 15 dieną buvome pakviesti į Šylių kaimo bendruomenės „Švylys“ ataskaitinį susirinkimą ir vasario 16–osios paminėjimą. Mūsų mokyklėlės mokinukai parodė programėlę, skirtą Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Vaikai deklamavo eilėraščius ir padainavo dainą „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“.  Už nuoširdų pasirodymą svečiai negailėjo aplodismentų, o bendruomenės pirmininkas Arūnas Ūselis įteikė saldžią dovanėlę.

          Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Vanda Pocienė, Virginija Šiaudvytienė

 

VISUOTINIS TĖVŲ SUSIRINKIMAS

 

     Šių metų vasario 12 d. 15.30 val. vyko visuotinis tėvų susirinkimas. Neformaliojo ugdymo mokytojos Sonata Vilčiauskienė ir Dalia Svirskaitė paruošė meninę programėlę. Susirinkime dalyvavo Šilutės švietimo pagalbos tarnybos psichologė Ilona Norgėlienė, kuri skaitė paskaitą tėvams „Vaikų agresyvumas ir jo įveikimo būdai“. Direktorė Zofija Lydekienė pristatė mokyklos-darželio tikslus ir uždavinius. Sveikatos priežiūros specialistės Virginija Uginčienė pateikė informaciją apie ugdytinių sergamumą. Vyko rinkimai į mokyklos-darželio tarybą.

UŽGAVĖNĖS ,,ŠĖLKIM, DŪKIM, LINKSMI BŪKIM"


      Nors už lango didžiausio vaikų džiaugsmo - sniego,  jau nebesimatė, tačiau mūsų mokyklos-darželio mažiausieji ugdytiniai, pedagogai aktyviai ruošėsi Užgavėnių šventei. Grupėse visą savaitę kalbėta apie šventės tradicijas, buvo mokomasi žaidimų, dainelių. Grupėse padedami auklėtojų  vaikai gamino kaukes.
       Užgavėnių rytą, prisivaišinę blynų, mokykloje-darželyje iš visų pusių pasigirdo didžiausias kaladėlių, barškučių triukšmas. Tai mažieji mokyklos-darželio persirengėliai kartu su auklėtojomis ir auklėtojų padėjėjomis aplankė mokyklos-darželio administracijos darbuotojus, aptarnaujantį personalą, virtuvės darbuotojas. Po triukšmingos kaukių eisenos šventės šurmulys persikėlė į aktų salę.Čia visi šventės dalyviai žaidė, dainavo, linksminosi, pokštavo, stebėjo Lašininio ir Kanapinio varžytuves. Skanduodami ,,Žiema, žiema bėk iš kiemo ..." varėme žiemą ir pavasarį kvietėme.

        Parengė  auklėtoja Laura Zdanauskaitė-Lazaraitienė

 

PAGALBA MIŠKO ŽVĖRELIAMS IR PAUKŠTELIAMS

 

   Žiemą žvėreliams labai sunku. Sniegas užklojo žemę, negali surasti sau maisto. Sausio 22 dieną mūsų mokyklos  (Šylių skyriaus) mokinukai išsiruošė į mišką. Tempė roges, o jose buvo pilna įvairiausių vaišių mūsų miško gyventojams. Vežė šieno, runkelių, bulvių, obuolių, morkų, kopūstų. Juk žvėreliai tikrai apsidžiaugs. Grįždami namo, žaidė „Traukinuką“, „Kas greitesnis?“, leidosi nuo kalniuko su rogutėmis. Visiems buvo smagu ir linksma.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė, Vanda Pocienė

 

„ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

 

         Sausio 13 – ąją dieną, nuo ankstyvo ryto, tik prasidėjus pamokoms, mokyklos-darželio ir Šylių skyriaus languose suspindėjo atminties liepsnelės, atminimo ženklai, skirti tos dienos baisių įvykių aukų atminimui. Mokytojai ir mokiniai  pirmąją pamoką skyrė sausio 13 - osios dienos, 25 – ųjų  metinių įvykiams atminti. Kalbėjo apie Lietuvą ir jos didvyrius, gynusius šalies laisvę ir nepriklausomybę.  Apmąstę sausio 13 – osios dienos įvykius klasėje,  mokiniai ir mokytojai kartu su visa mokyklos-darželio bendruomene rinkosi į aktų salę atminimo minutei.

      Salėje nuskambėjo visiems gerai žinoma Maironio, J. Naujalio daina „Oi neverk motinėle“. Teatro būrelio mokiniai kreipėsi į Lietuvą poezijos žodžiais, sakydami, kad „... tai niekad tegu nepasikartoja“. Tylos minute visi prisiminė žuvusiuosius už Lietuvos laisvę ir susikabinę už rankų, kaip kad poetas Justinas Marcinkevičius sakė: „...Mes stiprūs kai mano ranka, tavo rankoje, o tavo ranka jo rankoje...“, giedojo Lietuvos himną.

       Mokinių rankose degančios žvakutės ir krūtines puošiantys  neužmirštuolių žiedai sako, kad žuvusiųjų atmintis liks gyva ir, kad mūsų tauta stipri prieš tamsą, smurtą, begėdišką melą ir prievartą. 

        Renginį organizavo socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė.

KALĖDINIŲ ATVIRUČIŲ IR NETRADICINIŲ EGLUČIŲ PARODA

 

    Gruodžio 14-21 dienomis mokykloje-darželyje vyko Kalėdinių atviručių ir netradicinių eglučių paroda ,,Kurkime netradiciškai". Parodoje dalyvavo 1-4 klasių mokiniai ir priešmokyklinukai. Atvirutes ir eglutes ugdytiniai gamino kartu su savo tėveliais. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais ir prizais. Parodos ,,Kurkime netradiciškai" tęsinys vyksta miestelio bibliotekoje ir tęsis iki Trijų Karalių.  

 Organizatorės: anglų kalbos mokytoja Ž. Rupainienė ir bibliotekininkė L. Zdanauskaitė-Lazaraitienė
 

ADVENTINIAI RENGINIAI

 

    Gruodis – Advento metas, kai aplink tvyro susikaupimas ir stebuklinga ramybė. Kartu tai – ir mistiškas laikotarpis, pilnas įvairių tikėjimų, spėjimų ir burtų, lemsiančių ateinančius metus, šeimyninę laimę ar asmeninę sėkmę.

         Gruodžio 18, 23 d. apsilankė  Kalėdų Senelis su dovanomis mokykloje-darželyje ir Šylių skyriuje. Popietės vyko ir klasėse, į kurias buvo įtraukti klasių mokinių tėvai, mokyklos-darželio bendruomenė.  Visi linksmai žaidė žaidimus, juokavo, vaišinosi kūčiukais.

    Šventę rėmė UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas, Šylių skyriuje dar ir seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

 

ŠILUTĖS RAJONO MOKINIŲ SAKRALINĖ ŠVENTĖ „TESKAMBA GIESMĖS“

 

     Gruodžio 11 dieną  2 klasių mokinių ansamblis ir mokytoja Dalia Svirskaitė dalyvavo Šilutės rajono mokinių sakralinėje šventėje „Teskamba giesmės“, kuri vyko Naujųjų Apaštalų bažnyčioje.

    Šventėje  nuaidėjo net 20 giesmių iš įvairių rajono ugdymo įstaigų. Labiausiai visus suvienijo bendros giesmės „Kiekviena diena“, „Dievui reikia manęs“, „Mūsų meilės giesmės“, kurias kartu giedojo mokiniai, mokytojai ir klausytojai. Šventė baigėsi tradicine giesme „Tyli naktis“.

KONKURSAS „MES - PRIEŠ KORUPCIJĄ“

 

        Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti Šilutės rajono savivaldybės administracija organizavo antikorupcinių plakatų, lankstinukų ir vaizdo klipų konkursą. Šiame konkurse dalyvavo ir trys mūsų mokyklos-darželio ugdytiniai: Gabrielė Kužmarskytė (mokytoja Rita Judžentienė), Austėja Balnytė (mokytoja Žaneta Danienė), Eva Čiužauskaitė (mokytoja Daiva Jokubaitienė). Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybos Klaipėdos valdybos padėka įteikta GABRIELEI KUŽMARSKYTEI, 2 a klasės mokinei, plakatų konkurso „Mes prieš korupciją“ II - osios vietos laimėtojai. 
 

„AČIŪ UŽ JŪSŲ GERUMĄ“

 

      Lapkričio 27 dieną Žemaičių Naumiesčio bendruomenės taryba miestelyje organizavo Padėkos vakarą. Vakaras buvo skirtas rugsėjo mėnesį vykusių Mykolinių šventės rėmėjams atsidėkoti. Į renginį buvo pakviesti visi padėjusieji suorganizuoti pagrindinę miestelio šventę.

     Padėkos vakare dalyvavo ir Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio teatro būrelio mokiniai. Visiems susirinkusiems vaikai pristatė kompoziciją „Ačiū už Jūsų gerumą“. Mažieji artistai tarė padėkos žodžius, šoko šokius.

       Vaikus šventei paruošė neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė. 

POPIETĖ „PAGAL SPARNUOTĄ ŽODĮ“

 

    Lapkričio 20 dieną, Žemaičių Naumiesčio mokykloje - darželyje Šylių skyriuje vyko popietė „Pagal sparnuotą žodį“. Popietės metu priešmokyklinės grupės ir pradinių klasių mokiniai diskutavo, ką reiškia žodis - gerumas, deklamavo eilėraščius apie draugystę, gėrį ir rudenį. Buvo žaidžiami žaidimai: „Pasakyk gerą žodį draugui" ir „Atpažink draugą užrištomis akimis". 

Mokytojos Vanda Pocienė, Simona Miklovytė

ŽEMAIČIŲ NAUMIESČIO MOKYKLOS-DARŽELIO TALENTAI

 

          Lapkričio 20 d. Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje  vyko renginys „Ar aš talentingas ?“. Renginio tikslas - paties vaiko saviraiška, gebėjimas atskleisti savo kūrybines galias. Norą dalyvauti renginyje pareiškė net keturiolika ugdytinių.

      Į mokyklos aktų salę susirinko  mokyklos-darželio bendruomenė: mokiniai, pedagogai, tėvai, administracijos darbuotojai. Programą  pradėjo trečios klasės mokiniai.  Vaidinime jie ieškojo atsakymo į klausimą „Kas yra talentas?“ . Jaunuosius talentus į sceną lydėjo tėveliai, mokytojos.  Drąsino savo atžalas, negailėjo gražių žodžių. 

          Muzikinius gebėjimus demonstravo 4 klasės mokinės Ema Bartulytė, Samanta Petrošiūtė, 3 klasės mokinės Eva Čiužauskaitė, Samanta Maraulaitė, Anetė Šakytė, Vakarė Vidutytė,  2 klasės mokinės Austėja Balnytė, Daiva Šeputytė.  Dailės darbus pristatė trečiokė Simona Girulytė, antrokė Amanda Preikšaitytė ir pirmokė Mintė Arnašiūtė. Puikia atmintimi žiūrovus nustebino 2 klasės mokinys Arnas Jonas Vingis. Sportinius gebėjimus demonstravo trečiokas Simas Pužas. 4 klasės mokinys Dominykas Stanionis sužavėjo triuku. Šokio talentą parodė trečiokai  Vakarė Vidutytė ir Edgaras Degutis.  

        Mokyklos-darželio pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė įteikė  dalyviams  padėkos raštus ir padėkojo renginio organizatorėms Daivai Jokubaitienei,  Milanai Macijauskaitei ir Genovaitei Mockienei.

PAMINĖTA LIETUVOS KARIUOMENĖS DIENA   

 

       Mokykloje – darželyje vyko renginys skirtas Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Ta proga buvo organizuota piešinių paroda. Piešiniai kūrybiški, spalvingi, atlikti įvairia technika. Kai kuriems mokiniams piešti pagelbėjo ir jų tėveliai.

       Lapkričio 18 dieną buvo organizuojamos šaškių varžybos tarp trečios ir ketvirtos klasių. Laimėjo trečiokų komanda.      Visoms klasėms buvo įteiktos padėkos už dalyvavimą.

       Didelis ačiū mokiniams, jų tėveliams ir mokytojoms už dalyvavimą. 

Mokytoja Žaneta Danienė

 „TOLERANCIJA – PAVOJUJE ESANTI VERTYBĖ“

 

             Tarptautinės tolerancijos dieną, lapkričio 16-ąją, Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje ir Šylių skyriuje vyko tai progai paminėti skirtas renginys.         

         Mokyklos-darželio, Šylių skyriaus mokytojai per įvairių dalykų pamokas, veiklas aiškinosi  žodžio „tolerancija“ reikšmę, analizavo įvairias kasdieninio gyvenimo situacijas, darė išvadas, dalijosi pamokymais ir patarimais, ir aktyviai pasinėrė į kūrybinę veiklą – iš įvairių popieriaus ir medžiagos skiaučių, moliūgų sėklų, sagų, vilnos ir kitų gamtinių medžiagų kūrė tolerancijos mozaiką. Darželio grupės ir klasės, išmoningai kūrusios tolerancijos mozaikas, vėliau jas sukomponavo į vieną bendrą įspūdingo dydžio –  2 m 18 cm aukščio ir 2 m 65 cm pločio – mokyklos-darželio tolerancijos mozaiką.

           Vaikams ir klasių bei grupių mokytojoms ir auklėtojoms buvo atsidėkota už dalyvavimą Tolerancijos dienos renginyje spalvingomis padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis.

                   Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė  

 SVEČIUOSE  - AMSIS IR POLICIJOS PAREIGŪNĖS

 

         Lapkričio 5 d. mokykla-darželis sulaukė svečių. Vaikus aplankė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus  Prevencijos poskyrio specialistė Gražina Janučaitienė, vyresnioji tyrėja Nerija Ropienė, policijos rėmėjos Dovilė Nausėdaitė ir Kristina Toleikytė. Kartu su policininkėmis ir rėmėjomis susitikime dalyvavo ir viską stebėjo Lietuvos teisėsaugininkų simboliu ir vaikų bičiuliu tapęs Amsis. Vyko „Atšvaitų“ akcija.

         Per akciją buvo kalbama, kaip ir kur vaikai turi segėti šviesą atspindinčius atšvaitus, kaip saugiai pereiti gatvę, net jeigu yra pėsčiųjų perėja. Policininkės papasakojo, kaip vaikai turi elgtis vieni likę namuose, kaip svarbu neįsileisti nepažįstamų žmonių ir rakinti duris. Priminta vaikams, kaip  jie turi elgtis, kai skambina nepažįstami asmenys, kalbėta apie siunčiamas trumpąsias žinutes. Pareigūnės perspėjo, kada vaikai gali sėdėti automobilio priekyje, kad privalo segėti saugos diržus. Susitikimui baigiantis vaikai uždavė pareigūnėms įvairiausių klausimų ir sulaukė išsamių atsakymų.

         Visą susitikimą vaikus stebėjo jų bičiulis Amsis. Jis priminė, kad vaikus matys visur – gatvėje, namuose, mokykloje per pertraukas ir pamokas, važiuojančius automobiliu ar besivažinėjančius dviračiais. O svarbiausia – žiūrės, ar jie saugūs, ar viską atlieka pagal taisykles. 

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

RUDENS GĖRYBĖS

 

          Ruduo... Akį džiugina ir sielą ramina krintantys medžių lapai. Jau nuimtas derlius, kuris paruoštas žiemai. Spalio 15 dieną, Šylių skyriuje vyko šventė „Rudens gėrybių kilimas“, kurioje dalyvavo visi mokiniai,  priešmokyklinės grupės vaikučiai ir tėveliai. Šiais metais mūsų stalas buvo pilnas gėrybių. Ši paroda  netradicinė, o surinktos gamtos  paliestos daržovės. Jose galėjome įžvelgti įvairių gyvūnų, augalų atvaizdus, taip pat  pamėgtų filmukų herojus.

       Priešmokyklinės grupės vaikučiai deklamavo eilėraščius, dainavo daineles apie įvairias daržoves. Vaikai įvardino rudens gamtos pokyčius, minė mįsles. Labai patiko žaidimas „Kas dėžutėje?“. Šventė paliko gerą įspūdį.

Mokytojos Vanda Pocienė ir Aldona Jonikaitienė

SKANAUTI KOŠĘ YPAČ TINKA PER PUSRYČIUS

 

   Spalio 9-ąją minima Pasaulinė košės diena. UAB „Malsena“ ir Sveikatos apsaugos ministerija švietimo įstaigose organizavo Košės dienos akciją.

    Tą dieną Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio pradinukai pasitiko valgydami sveiką „Malsenos“ kokybiškų avižų košę. Mokytojai, drauge su vaikais padarę rytinę mankštelę, supažindino mokinukus su sveikos mitybos principais, o paskui visi ruošė košę. „Malsena“ padovanojo įvairaus skonio avižų košių su priedais – cinamonu, obuoliais, spanguolėmis ir šokoladu. Jas reikėjo tik užpilti karštu vandeniu ir truputį palaukti, kol avižos išbrinks.      

     Akcijos metu siekta, kad vaikas atsisakytų nesveikų užkandžių ir sužinotų apie sveiko maisto naudą.      

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

MOKYTOJŲ DIENOS PAMINĖJIMAS ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

        Spalio 5-oji – tarptautinė mokytojų diena. Kaip ir kiekvienais metais, tą dieną mokinukai skubėjo į mokyklą nešini gėlėmis mokytojams. Tai padėka už rūpestį, kantrybę, pasiaukojimą.

        Mokytojų dienos proga visas mokyklos pedagoges sveikino Gardamo seniūnas T. Balčytis, bendruomenės pirmininkas A. Uselis, mokiniai. Mokytojo diena mūsų mokykloje ypatinga, pakvietėme mokytojus, dirbusius Šylių pagrindinėje mokykloje. Mūsų mokinukus mokė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos vienuoliktokai. Jie išradingai vedė pamokas, kūrė užduotis, ruošė  siurprizus. Vaikai surengė  šventinį koncertą salėje. Ši šventė paliko daug gražių akimirkų. Visi svečiai ir mokiniai buvo pakviesti bendrai nuotraukai.

Mokytojos Aldona Jonikaitienė ir Vanda Pocienė

 

„MOKYTOJAU, PALAIMINK VAIKUS STEBUKLO DULKELĖMIS“

 

           Spalio 5 d. Lietuvoje  švenčiama Tarptautinė mokytojų diena.  

     Mokykloje-darželyje nuo pirmos pamokos „mokytojavo“ Žemaičių Naumiesčio gimnazistai, galbūt būsimieji pedagogai. Jau  ankstyvą rytą sulaukta svečių iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos.

          Pradinukų mokytojas, grupių auklėtojas 10 val. skambutis pakvietė į mokytojų dienos šventinį rytmetį „Mokytojau, palaimink vaikus stebuklo dulkelėmis“. Kiekvienas  mokytojas, įeinantis į šventiškai papuoštą mokyklos-darželio salę, buvo apdovanotas vaikų pagamintomis dovanėlėmis su nuoširdžiausiais linkėjimais. Pedagogai buvo  pasveikinti mokinių išsakytais prasmingais žodžiais ir skambiomis dainomis.  Įstaigos direktorė Zofija Lydekienė ir pavaduotoja ugdymui Loreta Vilčauskienė pasveikino visus dirbančius pedagogus su profesine švente ir palinkėjo ištvermės, kantrybės, sveikatos ir meilės ugdytiniams. Vadovės padovanojo mokytojoms šventinį tortą. Šventiniame rytmetyje dalyvavo ir nuoširdžiausius linkėjimus išsakė Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis. Po šventinės akimirkos mokytojai buvo pakviesti puodelio kavos. 

         Po Mokytojų dienos renginio vaikai su palinkėjimų atvirukais aplankė  mokykloje-darželyje dirbusius pedagogus Reginą Šėperienę, Ramutę Stanišauskienę, Jadvygą Jaunienę, Nijolę Šikšnienę, Zitą Tamkienę, Birutę Parakininkienę, Jovitą Šertvytienę, Genovaitę  Pielikienę.

           Vaikams meninę programą padėjo rengti neformaliojo ugdymo mokytojos Dalia Svirskaitė ir Sonata Vilčiauskienė.

Renginiui salę puošė, sveikinimo atvirukus mokiniams padėjo kurti  mokytojos Rita Judžentienė ir Nijolė Zdanavičienė. 

Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

SPORTO ŠVENTĖ „DŽIAUGSMO ŠALYJE“

 

     Šylių skyriuje buvo suorganizuota sporto šventė. Šventėje dalyvavo ugdytiniai ir jų tėvai, mokytojos Aldona Jonikaitienė, Vanda Pocienė. Visi mankštinosi, žaidė judriuosius žaidimus, dalyvavo estafetėse, varžybose, nuotaikingai atliko užduotis - parodė savo sportinius gebėjimus. Šventė pavyko - tai parodė vaikų džiugi nuotaika.

SOLIDARUMO BĖGIMAS

 

           Šylių skyriaus  bendruomenės nariai taip pat prisijungė prie ,,Gelbėkit vaikus“ organizuoto Solidarumo bėgimo. Antrajame Solidarumo bėgime Lietuvoje dalyvavo 2, 3, 4 klasių mokiniai, priešmokyklinio amžiaus vaikai bei jų mokytojos Aldona Jonikaitienė, Vanda Pocienė, tėveliai. Šio bėgimo metu surinktos lėšos bus skirtos vargstantiems Lietuvos ir Afrikos vaikams apginti vieną iš pagrindinių vaiko teisių – teisę į išsilavinimą. Visi bėgimo dalyviai ne tik gavo Solidarumo padėkas, bet ir neliko abejingi vargstantiems.

 

AKCIJA „GYVENAME ŠVARIAI - AUGAME SVEIKAI“

 

         Šylių skyriaus priešmokyklinės grupės „Boružiukai“  vaikučiai dalyvavo netradicinio ugdymo savaitės akcijoje „Gyvename švariai – augame sveikai“. Savaitę pradėjome nuo aiškinimosi kaip reikia švariai gyventi, kad augtume sveiki ir žvalūs. Sukūrėme skanduotę. Suorganizavome šiukšlių rinkimo talką, kurioje dalyvavo ir vaikučių tėveliai. Apsitvarkę aplinką, pagamintais spalvingais vėjo malūnėliais, mes puošėme mokyklos kiemą, sodinome pušaites. Po darbų, papuoštame mokyklos kieme, žaidėme pamėgtus žaidimus. Visiems buvo džiugu ir gera.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vanda Pocienė

BĖGIMAS „JUNKIS, BĖK, PADĖK“

 

     Organizacija „Gelbėkit vaikus“ antrus metus Lietuvoje organizuoja solidarumo bėgimą, kurio metu surinktos lėšos skiriamos Lietuvos ir Zambijos vaikams.

       Jau antrus metus kartu su šimtais Lietuvos mokyklų Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio bendruomenė dalyvauja šitoje iniciatyvoje. Mokiniai ieško rėmėjų, kalbina tėvelius, senelius, kitus artimuosius, kad šie paremtų kiekvieną jų nubėgtą simbolinį kilometrą.

        Paaukotos lėšos, kurių vaikai surinko  266 eurus, bus perduotos organizacijai „Gelbėkit vaikus“.

       Dalyvavimas antrajame solidarumo bėgime suvienijo mokyklos-darželio vaikus, mokytojus, auklėtojus sportinei veiklai ir pagalbai kitiems.

Mokyklos-darželio socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

EUROPOS KALBŲ DIENA

 

     Rugsėjo 28 dieną mokykloje-darželyje buvo paminėta Europos kalbų diena, kurios tikslas - išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms, skatinti mokinių norą pažinti kuo daugiau apie Europos šalis bei jų kalbas. Pasiruošimas jai vyko visą savaitę: 2-4 klasių mokiniai susipažino su įvairiomis Europos šalimis ir jų sostinėmis, gamino įvairių šalių vėliavas. Rugsėjo 28 dieną mokyklos kieme mokiniai nusifotografavo bendrai nuotraukai su savo gamintomis vėliavomis. Visi pasidžiaugėme tuo, kad mokytis kalbų gali būti ne tik naudinga, bet ir įdomu. Europos kalbų dienai ruošė anglų kalbos mokytoja Živilė Rupainienė, jai talkino bibliotekininkė Laura Zdanauskaitė-Lazaraitienė.

PROJEKTAS „SVEIKA GYVENSENA“

 

              Rugsėjo 21-25 dienomis mūsų mokykloje – darželyje vyko ugdytinių piešinių paroda ,,Sveika gyvensena”. Piešinius mokiniai piešė  kartu su tėveliais.

             Rugsėjo 25 dieną 1-4 klasių mokiniai dalyvavo organizuojamoje sporto šventėje. Jos metu kiekvienos klasės komanda išbandė savo jėgas sporto estafetėse. Šventės pabaigoje mokiniams buvo įteiktos padėkos ir prizai. Šventę organizavo mokytojos Živilė Rupainienė, Žaneta Danienė, Virginija Saveljevienė.

EUROPOS SPORTO SAVAITĖ „JUDRI MOKYKLA“ IR AKCIJA „JUDĖJIMO SAVAITĖ“

 

    Rugsėjo 21-25 d. mokykloje-darželyje ir Šylių skyriuje buvo suorganizuota Europos sporto savaitė „Judri mokykla“ ir akcija „Judėjimo savaitė“.  Į šias akcijas buvo įtraukti visi ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo vaikai – iš viso 179 ugdytiniai,  bendruomenė. Visą savaitę aktyviai leido pertraukas  atvirose erdvėse. Žiūrovų nebuvo – visur entuziastingi dalyviai. Už ryžtą, ištvermę, susitelkimą bendram tikslui ugdytiniai apdovanoti diplomais. „Judėjimo savaitė“ naudinga visiems ir mažiems, ir dideliems, taip mes stipriname savo ir mūsų ugdytinių sveikatą.

SVEČIAI MOKYKLOJE-DARŽELYJE IR ŠYLIŲ SKYRIUJE

 

   Rugsėjo 2 dieną mokykloje-darželyje ir Šylių skyriuje lankėsi Šilutės rajono savivaldybės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė ir policijos atstovė. Papasakojo ugdytiniams apie prevencines priemones, saugų eismą, draugiškumą. Kiekvienas vaikas gavo po atšvaitą.

RUGSĖJO 1 DIENOS ŠVENTINIS RYTMETYS „DZIN, DZIN, DZIN SKAMBUTIS Į MOKYKLĄ ŠAUKIA“

 

    Mokykloje-darželyje ir Šylių skyriuje paminėta Mokslo ir žinių diena. Teatro būrelio mokiniai deklamavo eilėraščius, solistė dainavo dainas, skirtas rugsėjo 1 - mokslo ir žinių dienos šventiniam rytmečiui. Kalbėjo direktorė Zofija Lydekienė. Kiekviena klasė turėjo šventinius svajonių balionus. Renginį režisavo ir vedė neformaliojo švietimo vyresnioji mokytoja Sonata Vilčiauskienė, Šylių skyriuje - mokytojos Aldona Jonikaitienė ir Vanda Pocienė.